ALJAŠKA !!!

Okruh za krásami divokého severu 1.310 mil / 2.100 km

Aljaška patří k „must see“ místům na cestovatelských mapách. Tento zájezd je určený všem, kteří nemají mnoho času, ale přesto chtějí vidět a poznat co nejvíc. Ve zhuštěné formě zde můžete poznat a okusit vše, co Aljašku dělá krásnou a famózní – výpravu lodí za velrybami a ledovci, setkání s divokými zvířaty, rustikální ubytování v divočině i v pohodlných hotelech, horské národní parky i termální prameny…přejeme Vám krásné a jedinečné zážitky !!

* Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem nebo začínat a končit v jiném bodě trasy.

* Začátek / konec zájezdu může být v Anchorage nebo Fairbanks.

* Minimální počet 6 osob.

* K návštěvě USA je nutný bioetrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav

Itinerář

01.den

PRAHA-ANCHORAGE 30mil/50km

Odlet z Prahy do aljašského Anchorage. Po příletu v pozdních hodinách a uvítání průvodcem America Tours následuje transfer do hotelu a ubytování./v některých termínech může být ubytování zajištěno v přestupním bodu v USA, a přílet do Anchorage je v tomto případě následující den dopoledne/.

02. den

ANCHORAGE, TALKEETNA 250 mil / 400 km

Dopoledne si prohlédneme centrum Anchorage, včetně největší základny privátních hydroplánů na světě na jezeře Lake Hood. Následuje přejezd do městečka Talkeetna, základny pro horolezecké výpravy do oblasti Denali. Tady Vám nabídneme /a bezvýhradně doporučíme/ let letadlem nad horským masívem Denali. Let nad horskou divočinou a nekonečnými řekami ledu k nejvyšší hoře Severní Ameriky je velkým zážitkem. Za jasného počasí je pohled z Talkeetny na panoráma Denali Range jedinečný, a zdejší Talkeetna Roadhouse je pojmem mezi cestovateli. My jej nesmíme minout !! Ubytování a volný večer v rázovitém historickém městečku. 

Zobrazit více

03. den

DENALI NP, FAIRBANKS 170 mil / 270 km

Ráno se rozjedeme přímo do národního parku Denali. Navštívíme visitor center národního parku a poinformujeme se o cestě, která nás čeká. Pak již nastoupíme do busu správy národního parku, a absolvujeme jím cca čtyřhodinovou cestu do nitra parku. Během ní budeme sledovat neporušenou přírodu, a vyhlížet setkání s medvědy grizzly, losy, jeleny wapiti, vlky, kojoty, caribou a dalšími zvířaty… Po návratu odjezd do Fairbanks, ubytování.

04. den

FAIRBANKS, CHENA HOT SPRINGS 240 mil / 380 km

Ráno nás čeká prohlídka centra města a zdejšího skvělého návštěvního centra. Poté se vydáme na výlet do termálních lázní Chena Hot Springs /v ceně/, a v horkých pramenech strávíme relaxační podvečer. Zájemci mohou navštívit zdejší Muzeum ledu se sbírkou ledových soch, a případně ochutnat drink ze sklenice vyřezané z ledu../není v ceně/. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. 

05. den

NORTH POLE, GLENALLEN 290 mil / 460 km

Ráno nejprve navštívíme North Pole, osadu kde podle legendy žije Santa Claus /a my ho opravdu navštívíme !!/. Dále budeme dávat dobrý pozor, neboť budeme projíždět oblastí výskytu muskoxů a bizonů, ve volné přírodě velmi vzácných zvířat.. Navštívíme visitor center v Delta Junction, nejsevernějším bodu Alaska Highway. Budeme obdivovat krásu zasněžených horských hřebenů s ledovci podél Richardson Highway a posléze jedinečné panoráma ledovci pokryté hory Mt.Wrangell. Zastavíme se v městečku Glenallen, a odpoledne dorazíme do místa ubytování v divočině u romantického jezera. Večer Vám doporučujeme pozorování vodních ptáků, případně se štěstím i losů na březích jezera…

Zobrazit více

06. den

PALMER, ANCHORAGE 170 mil / 270 km

Dopoledne odjezd oblastí Matanuska Range přes Palmer do Anchorage. Po příjezdu v odpoledních hodinách následuje volno v centru Anchorage k posledním nákupům. 

07. den

SEWARD, KENAI FJORDS 160 mil / 260 km

Časně ráno se rozjedeme podél zátoky Turnagain Arm směr Seward. Cestou budeme pozorovat horské ovce na srázech nad zátokou, pokusíme se zahlédnout běluhy ve vodách zátoky, a navštívíme záchrannou stanici pro aljašská zvířata. Zde se seznámíte se zástupci živočišné říše, které byste měli v následujících dnech zahlédnout i ve volné přírodě – losy, medvědy, muskoxy, jeleny, bělohlavými orly… Navštívíte také osadu Girdwood, odkud je možné v případě dobrého počasí vyjet lanovkou na horu se skvostným výhledem na okolní hory a mořskou zátoku pod sebou. Pro zájemce je po příjezdu do Sewardu připravena plavba vyhlídkovou lodí do národního parku Kenai Fjords. Cestou se seznámíte s mořskou faunou aljašských fjordů – vydrami, lachtany, několika druhy velryb, mořskými ptáky... se štěstím můžete zahlédnout i rybařícího medvěda. Cílem plavby je návštěva ledovce Aialik, který se ve stejnojmenné zátoce sune z hor pomalu do moře. Sledování odlamujících se ledových ker z čela ledovce za hromového praskotu je úchvatná podívaná !!/fakultativní akce, celkem cca 6 hodin plavby/. Pro ostatní polodenní volno v Sewardu k samostatné prohlídce tohoto pitoreskního rybářského městečka. Doporučujeme Vám návštěvu mořského akvária a pozorování bělohlavých orlů, kteří hnízdí nedaleko městské mariny Ve večerních hodinách návrat do Anchorage. 

Zobrazit více

08. den

ANCHORAGE – PRAHA
Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy. Odlet z Anchorage do Prahy s přestupy v USA a Evropě

09. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem. Začátek / konec zájezdu může být v Anchorage nebo Fairbanks nebo v jiném bodě trasy.


O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 6x ubytování v hotelech a motelech turistické kategorie
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál ro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ do 120 000 Kč - 3 200 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 22 800 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) - 4 100 Kč

Fakultativní akce

Výlet busem do NP Denali cca 5 hodin | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Pozorování přírody a divoké zvěře s několika zastávkami na focení.

Let letadlem nad NP Denali cca 75 minut | 8 200 Kč Minimální počet účastníků: 2

Tato základní vyhlídková trasa je určena každému, kdo má touhu objevit majestátní pohoří Denali. Poletíte až 10 kilometrů od vrcholku Denali a poté v letové hladině sestoupíte do úžasného amfiteátru Ruth a Velké soutěsky. Prohlédnete si ledovce Tokositna a Ruth, ostré hřebeny hory Huntington, visící ledovce lpící na hoře Hunter a slavný Moose's Tooth. Absolvujte tento 45 mil dlouhý vyhlídkový let, při kterém spatříte nekonečné ledové pláně a ledovce pohoří NP Denali. V průběhu letu spatříte ledovec Kahiltna, stejnojmenný světově proslulý základní horolezecký tábor, impozantní východní stranu hory Mount Foraker, mnoho bílých vrcholků a nejvyšší horu severní Ameriky Denali.

Lodní výlet do NP Kenai Fjords cca 6 hod. | 4 950 Kč Minimální počet účastníků: 2

Vaše dobrodružství v Kenai Fjords začíná v krásném rybářském přístavu Seward. Až nastane čas se nalodit, sejdete dolů do doku k naší lodi, kde Vás přivítá náš tým palubního personálu. Cesta začíná vyplutím z přístavu Seward - dávejte pozor na místního obyvatele orla bělohlavého! Odtud se různé prohlídky ubírají jiným směrem. Jak se Resurrection Bay otevírá do drsného Aljašského zálivu, prohlubuje se Váš obzor národního parku Kenai Fjords. Bez ohledu na druh prohlídky, budete mít spoustu příležitostí k pozorování divoké zvěře. Uvidíte úžasná skalnatá pobřeží, setkáte se s naším nadšeným a znalým palubním týmem, od kterého se dozvíte mnoho zajímavých informací. Spolu s našimi vášnivými kapitány prozkoumáte majestát, kterým jsou Kenai Fjords a národní park. Bez nadsázky jeden z nejsilnějších zážitků při návštěvě Aljašky. Plavba ze Sewardu, během které uvidíte nespočet vodních a suchozemských živočichů a ptáků, musí nutně překonat Vaše představy. Připravte se na setkání s vydrami, lachtany, lvouny, kosatkami, vorvani, kormorány a papuchalky. Budete pozorovat mořské orly hnízdící na malých ostrůvcích v moři a s trochou štěstí uvidíte medvěda lovícího na břehu ryby. Cílem výletu je mohutný ledovec, jehož části neočekávaně odpadávají do moře… Zkrátka šest hodin plavby pravou aljašskou divočinou !! V ceně lehký oběd na lodi.

Vstup do termálních pramenů Chena Hot Springs cca 6 hodin | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 2

Návštěva termálních pramenů

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.