ALJAŠKA V ZIMĚ A START IDITARODU

Zimní Aljaška má své kouzlo !!

Zažijte jedinečnou Aljašku v zimě včetně startu nejslavnějšího závodu psích spřežení na světě - Iditarodu.

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.

* Zájezd může být směrován opačně.

* Zájezd může začínat a končit v jiném bodě trasy


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav

Itinerář

28.2.2021

PRAHA - ANCHORAGE

Odlet z Prahy do Anchorage. Po příletu v nočních hodinách nájem vozidel SUV, transfer do hotelu a ubytování.

1.3.2021

ANCHORAGE - GIRDWOOD

Dopoledne si prohlédneme centrum Anchorage. Je zajímavé vidět jak tohle město žije v období arktické zimy.. Samozřejmě navštívíme Lake Hood, největší základnu hydroplánů světa. Část jich je na břehu a čeká na jaro, část jich létá s lyžemi na podvozku… po poledni odjedeme na jih k pohoří Gugach Mountains. Cestou navštívíme záchrannou stanici divokých zvířat a pozdravíme se s těmi, které nejsou zrovna v zimním spánku. Den zakončíme příjezdem do lyžařského resortu Alyeska v osadě Girdwood. Hotel má docela velký bazén a jacuzzi s mořskou vodou /samozřejmě krytý/, takže je jasné kam se půjde večer. A určitě si objednáme „aurora wake up call“ – budíček pro případ, že polární záře nad údolím bude silnější než obvykle !!

Zobrazit více

2.3.2021

GIRDWOOD

Na dnešek by se měli těšit lyžaři !! Ráno si ti kteří půjdou lyžovat půjčí v hotelu výbavu /platíte na místě, stejně jako skipass/, a všichni společně vyjedeme lanovkou /začíná přímo v hotelu/ na horu Seven Glaciers Mountain. Lyžaři se pustí do pokořování zdejších skvělých sjezdovek /lyžování s výhledem na oceán hluboko pod Vámi/, ostatní se z vyhlídky vrátí dolů a společně pojedeme navštívit sousední údolí s vyhlídkami na alpinské ledovce /lyžaři je uvidí shora/. Odpoledne se určitě sejdeme opět u bazénu, a večer doporučujeme večeři v restauraci na horní stanici lanovky. Mají tam skvělého kuchaře..

Zobrazit více

3.3.2021

TALKEETNA - DENALI - FAIRBANKS

Ráno vyrazíme do Fairbanks. Cestou nás čeká návštěva chovné stanice Aljašských huskies, kterou vlastní čtyřnásobný vítěz slavného Iditarodu Dallas Seaway. S ním se asi nepotkáme, protože bude mít pár dnů před startem Iditarodu jiné starosti, ale absolvujeme okruh zasněženou pustinou na psích spřeženích uzpůsobených pro „amatéry“, samozřejmě se zkušenými mushery. Prohlédneme si chovnou stanici, vyfotíme se se psy /na to jak jsou to namakaní šampióni se moc rádi nechají drbat za ušima/ i s Dallasovými trofejemi, a vyrazíme na další cestu/. Dalším cílem je Talkeetna, odkud startují všechny expedice mířící k Denali /dříve Mt. McKinley/. My odtud odstartujeme náš hodinový let kolem Denali/fakultativně, ale zcela doporučujeme !!/. Pokud se povede počasí, je to zážitek snů, a v zimě je počet slunečných dnů mnohem vyšší než v létě !! Po návratu a pozdním obědě v Talkeetna Roadhouse /kudy prošly všechny horolezecké celebrity světa/ budeme pokračovat do Fairbanks, kam dorazíme už za tmy. Po ubytování, pokud bude dobrá viditelnost, určitě všichni vyrazíme za město pozorovat polární záři…

Zobrazit více

4.3.2020

FAIRBANKS - NORTH POLE - CHENA HOT SPRINGS

Dopoledne si prohlédneme centrum Fairbanks. Také zdejší visitor center je skvělé, bezvadně seznámí návštěvníky s městem i okolím ve všech ročních obdobích. Dalším místem, které navštívíme je osada North Pole a dům Santa Clause. Tuhle „ujetou“ atrakci nejde vynechat, a fotku s živým Santou a jeho sobem musíme všichni mít !! Odpoledne dorazíme do Chena Hot Springs. Jak název napovídá, čekají nás horké prameny, a to ne ledajaké. Protože večerní a noční teploty tu v zimě dosahují neskutečných hodnot, často se tu soutěží o nejhezčí zmrzlý účes – stačí se na pár vteřin vynořit trochu výš z vody… ale zvládají to jiní, užijeme si to i my..  Po setmění se právě odtud nejlépe pozoruje polární záře, jejíž epicentrum je zde přímo nad hlavou. Do hotelu ve Fairbanks se vrátíme pozdě v noci.

Zobrazit více

5.3.2021

DELTA JUNCTION - GLENALLEN - ANCHORAGE

Do dnešního dne bychom měli vidět už dostatek zvířat, ale dnešek by to měl završit. Ráno se vydáme směrem na jih do Delta Junction, kde oficiálně končí Alaska Highway. Cestou máme velkou šanci pozorovat muskoxy, jeleny a losy. Další cesta do Glenallenu povede krajem velkého výskytu losů – ti se v zimě nemohou schovat do hustého houští, takže los nám časem zevšední… co nezevšední je pohled na hory národního parku Wrangell-St.Elias. Zaledněné a zasněžené hory v neskutečné výšce dostanou každého. Snad počasí vyjde..  Poslední část cesty tohoto dne povede podél Matanuska Range – horského pásma se stejnojmenným modrým ledovcem. Večer dorazíme do Anchorage a ubytujeme se.

Zobrazit více

6.3.2021

ANCHORAGE

Dnes zhlédneme oficiální start nejslavnějšího závodu psích spřežení na světě – Iditarodu. V tento den jde vlastně o defilé všech spřežení, přehlídku toho nejlepšího co v tomto oboru může Amerika nabídnout. Vše probíhá v centru Anchorage na hlavní třídě, kterou pořadatelé během předchozí noci promění v sněhovou závodní dráhu. Po tomto zážitku Vám doporučujeme „dořešit“ poslední nákupy před cestou domů – určitě přijde vhod  volný podvečer v centru Anchorage !!

7.3.2021

WILLOW - ANCHORAGE

Dopoledne se přesuneme do osady Willow, kde zhlédneme ostrý start závodu. Tady si už nikdo na nic nehraje, odteď nastává 8-10 dnů nelítostného souboje musherů a jejich psů s přírodou a tisícovkou mil… Večer se vrátíme zpět do hotelu ke krátké poslední noci na Aljašce.  

8.3.2021

ANCHORAGE - PRAHA

Dle letového plánu nás čeká odjezd na letiště, vrácení vozů a odlet do Prahy, samozřejmě s přestupy na území USA. 

9.3.2021

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět v turistické třídě dle itineráře/na vyžádání samozřejmě zajistíme i business, vyšší economy nebo placený výběr sedadel/
 • 8x nocleh ve dvoulůžkových pokojích v hotelech minimálně 3* kategorie
 • pozemní dopravu dle popisu a itineráře
 • program dle itineráře včetně návštěvy Wildlife Sanctuary v Girdwoodu,
 • výjezd lanovkou na Seven Glaciers Mountain
 • návštěvu chovné stanice Huskies a jízdu na saních se psím spřežením
 • vstup do horkých pramenů Chena Hot Springs
 • zhlédnutí startu Iditarodu v Anchorage a ostrého startu ve Willow
 • služby průvodce America Tours
 • naše komplexní pojištění pro cesty do Ameriky
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • poplatky a palivové příplatky vzniklé dodatečně po datu 1.10.2020
 • aktivity a vstupy nevyjmenované výslovně v předchozím odstavci
 • stravu
 • vstupní autorizaci pro vstup do USA - ESTA

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu - 2 500 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 22 100 Kč
 • připojištění COVID-19 /nelze samostatně/ - 590 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) - 4 300 Kč

Fakultativní akce

Let letadlem nad NP Denali cca 75 minut | 7 500 Kč Minimální počet účastníků: 2

Tato základní vyhlídková trasa je určena každému, kdo má touhu objevit majestátní pohoří Denali. Poletíte až 10 kilometrů od vrcholku Denali a poté v letové hladině sestoupíte do úžasného amfiteátru Ruth a Velké soutěsky. Prohlédnete si ledovce Tokositna a Ruth, ostré hřebeny hory Huntington, visící ledovce lpící na hoře Hunter a slavný Moose's Tooth. Absolvujte tento 45 mil dlouhý vyhlídkový let, při kterém spatříte nekonečné ledové pláně a ledovce pohoří NP Denali. V průběhu letu spatříte ledovec Kahiltna, stejnojmenný světově proslulý základní horolezecký tábor, impozantní východní stranu hory Mount Foraker, mnoho bílých vrcholků a nejvyšší horu severní Ameriky Denali.

Návštěva chovné stanice Huskies cca 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 2

Prohlídka chovné stanice

Vstup do termálních pramenů Chena Hot Springs cca 6 hodin | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 2

Návštěva termálních pramenů

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.