ARGENTINA, CHILE, A BRAZÍLIE

Od patagonských ledovců po tropické vodopády

Nechte se inspirovat kombinací nejzajímavějších lokalit argentinské a chilské Patagonie s moderním Buenos Aires a vzrušujícími vodopády Iguazu, poznejte během jedné cesty dvě tváře Jižní Ameriky!! Čekají Vás smaragdová jezera, horské štíty, kouřící vulkány, nejjižnější metropole světa, plavba k mohutným ledovcům, návštěva nejznámějších národních parků jižního cípu Amerického kontinentu okořeněná zhlédnutím tropických vodopádů nesmírné krásy... není divu, že se tento zájezd stal cestovatelskou lahůdkou a naším bestsellerem!!

* Zájezd může být směrován opačně

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
04.05. - 15.05.2024 249801 12 Praha - Václav Havel snídaně 117 990 Kč
Uzavřený
22.09. - 03.10.2024 249802 12 Praha - Václav Havel snídaně 114 990 Kč
Objednat
10.11. - 21.11.2024 249803 12 Praha - Václav Havel snídaně 117 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA-BUENOS AIRES

Odlet z Prahy do Buenos Aires /noční let/.

02. den

BUENOS AIRES

Po příletu a uvítání průvodcem America Tours následuje prohlídka města zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti. Uvidíte nejširší ulici na světě 9. de Julio Avenue, slavný Obelisk a Colon Theatre, čtvrti San Telmo a May Square – historické a politické centrum, budovu parlamentu, Casa Rosada, italskou čtvrť La Boca i čtvrť aristokratů Recoleta, kde na místním hřbitově navštívíme i hrob slavné Evity Peronové. Odpoledne po ubytování volno k odpočinku po náročné cestě.

03. den

SAN CARLOS DE BARILOCHE

Transfer na letiště a odlet do lázeňského města San Carlos de Bariloche ležícího v podhůří And na březích úchvatného jezera Nahuel Huapi. Po příjezdu orientační vycházka centrem města, ubytování.

04. den

"PLAVBA PŘES ANDY", PUERTO VARAS

Dnešní celodenní „plavbu přes Andy“ začneme transferem do přístavu Puerto Pańuelo na jezeře Nahuel Huapi. Do nitra hor se dostaneme plavbou moderním katamaranem do přístavu Puerto Blest. Následuje krátký transfer busem a další plavba po jezeře Felix Frias s fantastickým výhledem na ledovci pokrytý štít El Tronador. Po celních formalitách a vstupu do Chile nás autobus odveze přes horský hřeben – se zastávkami na vyhlídkách – do osady Peulla. Pokračovat budeme lodí po jezeře Todos los Santos známého neuvěřitelně tyrkysovou vodou vstříc vulkánu Osorno. V přístavu Petrohue znovu nasedneme do autobusu, který nás doveze do místa ubytování v Puerto Varas. Cestou ještě krátce zastavíme u říčních peřejí tyrkysové barvy pod kouřícím vulkánem Osorno /vstup není v ceně/. Ubytování ve večerních hodinách.

Zobrazit více

05. den

PUNTA ARENAS, PUERTO NATALES

Časně odjezd do Puerto Montt, a odtud odlet do nejjižnějšího města Chile Punta Arenas. Po krátké orientační prohlídce centra města odjezd do Puerto Natales, městečka na březích hlubokého fjordu, a výchozího místa k návštěvě patagonských národních parků. Ubytování ve večerních hodinách.

06. den

NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE

Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate, ubytování.

07. den

PLAVBA K LEDOVCŮM, LAGO ARGENTINO

Celodenní výlet lodí po jezeře Argentino k jedinečným ledovcům Upsala, Spegazzini a Perito Moreno /plavba + krátký pozemní výlet k historické estancii/, pozorování odlamujících se kusů ledu padajících do jezera. Návrat v odpoledních hodinách a v podvečer orientační prohlídka centrem El Calafate.

08. den

EL CALAFATE - BUENOS AIRES

Transfer na letiště a odlet do Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu a ubytování, zbytek dne indiv. volno.

09. den

BUENOS AIRES, TIGRE, TANGO SHOW

Dopoledne Vás pozveme na projížďku lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre. Odpoledne budete mít dostatek času na samostatnou prohlídku centra Buenos Aires a večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří/, bez které by návštěva tohoto města nebyla kompletní.

10. den

VODOPÁDY IGUACU - ARGENTINA

Časně odlet do Iguacu. Prohlídka světoznámých vodopádů situovaných v tropickém pralese. Absolvujete několikakilometrový trail zahrnující nejkrásnější vyhlídky na vodopády z argentinské strany, ubytování ve večerních hodinách.

11. den

VODOPÁDY IGUACU - BRAZÍLIE

Dnes Vás čeká prohlídka vodopádů z brazilské strany, která skýtá ucelený přehled o mohutnosti a nádheře vodopádů. Fakultativně Vám nabídneme Macuco Safari - projížďku na tryskovém člunu až pod hřmící stěnu hlavních vodopádů!  V odpoledních hodinách následuje transfer na letiště Iguacu a odlet do Prahy /s přestupy/.

12. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 9x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3.-4.* se snídaní
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře vč. uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká přeprava/
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 29 900 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 3 300 Kč

Fakultativní akce

Týdenní pobyt na tropickém ostrově Ilha Bela 1 týden | na vyžádání Minimální počet účastníků: 2

Ilhabela (v portugalštině známý jako nádherný ostrov) je souostroví a zároveň město ležící v Atlantickém oceánu, zhruba 6 kilometrů od pobřeží São Paulo v Brazílii. Největší ostrov souostroví, i když se běžně nazývá Ilhabela, se oficiálně jmenuje Ilha de São Sebastião (ostrov svatého Sebastiána). 36 pláží, 350 vodopádů, vodní adrenalinové sporty a vyžití, restaurace a mnoho barů .... tak by se ve zkratce dal charakterizovat tento ostrovní ráj jižní Ameriky. Ilhabela je součástí metropolitní oblasti Vale do Paraíba a jeho populace čítá zhruba 35tis obyvatel. Pobyt na ostrově Ilha Bela je příjemným zakončením některého ze zájezdů do Jižní Ameriky. V ceně pobytu je transfer z letiště v Sao Paolu na ostrov a zpět. Ubytování v hotelu 3* se snídaní na sedm nocí. Příjemné prostředí malého městečka, spousta malých pláží a tropický prales pokrývající většinu ostrova Vám poskytnou krásné prostředí a relaxační atmosféru… K Vašemu pobytu vřele doporučujeme hotel Porto Pacuiba.

Macuco Safari — na člunu pod vodopády Iguacu 60 minut | 3 600 Kč Minimální počet účastníků: 1

Uvnitř národního parku Iguaçu existuje mnoho způsobů, jak si užít vodopády, ale žádný z nich Vám nenabídne se dostat tak blízko k vodopádům, jako je Macuco Safari. Celá tato atrakce je synonymem dobrodružství a adrenalinu, ale také Vám poskytne chvíle odpočinku a relaxu. Náš výlet začne od návštěvnického centra Macuco. Po nezbytných bezpečnostních instrukcích se návštěvník vydá na elektro vozíku, po stezce dlouhé 3 km, při které se dozvíte základní informace o flóře a fauně, která je součástí národního park Iguaçu. Po schodech se dostaneme ke člunu, kde dostanete záchranné vesty a následně nastoupíte na dvoumotorové nafukovací čluny, na kterých poplujete k jednomu z nejúžasnějších mís v zemi, vodopádům Iguacu. Duha, modrá obloha, mlžný vodní opar ve velkém množství jen na chvíli přeruší výhledy z plavby, jejíž vrcholem jsou „Tři mušketýři“. Zde kapitán manévruje s lodí, aby se dostal dostatečně blízko, aby poskytl všem účastníkům rychlou a osvěžující sprchu. Jelikož na konci plavby všichni obvykle končí mokří, doporučujeme si vzít s sebou suché oblečení.

Výlet lodí do delty řeky Paraná cca 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Projížďka lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre.

Tango show v Buenos Aires cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří/, bez které by návštěva tohoto města nebyla kompletní.

Fotogalerie

O destinaci

Argentina

Argentina se nachází na jižní polokouli, v jižní části amerického kontinentu. Její rozsáhlé uzemí je ohraničeno na východě vodami Atlantského oceánu. Základní charakteristikou je zde obrovský rozdíl mezi nepřehlednými pláněmi na východě a impozantními pohořími And na západě, které tvoří přirozenou hranici se sousední Chile. Argentina byla objevena Španělem Juanem Diazem de Solis v roce 1516 a za další tři století španělské vlády zde bylo téměř vyhubeno původní obyvatelstvo.
Roku 1816 byla vyhlášena nezávislost. V poválečném období docházelo k častému střídání civilních i vojenských vlád, vyjímkou bylo období vlády J. D. Perona 1946-1955.
Stejně jako krajina je i počasí v Argentině velmi rozmanité – tropické a subtropické na severu až po subarktické na jihu.
V Argentině si každý návštěvník přijde na své. Buenos Aires – v době své slávy nejkrásnější město Jižní Ameriky se slavným prezidentským palácem Casa Rosada, proslaveným muzikálem o manželce argentinského prezidenta Peróna Evitě, ale i světově známým tangem, které se zde tančí téměř všude.
Argentina si získá své návštěvníky i svou úchvatnou přírodou. Sedmitisícové vrcholky And se pyšně tyčí nad proslavenou suchou pampou. Mohutné ledovce poblíž El Calafate zaujmou jistě každého svou majestátností stejně jako nádherné vodopády Iguacu u hranic s Brazílií.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.