LOS ANGELES A LAS VEGAS !!!

Hlavní metropole jihozápadu USA 600 mil / 960 km

Zažijte Los Angeles a jeho satelity Hollywood, Beverly Hills a Santa Monica – pulsující megapole, ze které Vám nabídneme k ochutnání to nejlepší. A co teprve Las Vegas – světové hlavní město zábavy!! Pokud Vás láká hra v kasinech, nenajdete na světě lepší místo. Pokud Vás zajímá architektura – jste na správném místě. Máte zájem o přírodní krásy hornatých pouští – budete nadšeni. Rádi navštěvujete kulturní představení a skvělé show? Každý večer si budete moci vybrat ze široké nabídky. A co shopping? Las Vegas je centrem skvělých nákupů!! Vítejte ve městech mnoha tváří, skvělé zábavy a aktivního oddechu! Chceme, abyste se skvěle bavili.

Přejeme Vám skvělou zábavu!!!

* Zájezd může začít/končit v Las Vegas nebo Los Angeles.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav

Itinerář

01. den

LOS ANGELES 60 mil / 100 km

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po uvítání na letišti delegátem America Tours Vás čeká transfer do hotelu, ubytování a orientační  meeting s průvodcem. Poté vyrazíte na vyhlídku na metropolitní oblast Los Angeles z terasy Griffithovy observatoře, jednoho z mála míst, odkud je LA vidět shora. Soumrak nad městem je okouzlující !!

 

02. den

LOS ANGELES, BEVERLY HILLS, SANTA MONICA BEACH 100 mil/160 km
Celodenní prohlídka Los Angeles a okolí - Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard, Santa Monica Beach.....do hotelu se navrátíte ve večerních hodinách !!

03. den

LOS ANGELES / Universal Studios Hollywood, SoFi Arena / 60 mil/100 km
Volný den v Los Angeles. Můžete jej věnovat samostatné prohlídce megapole, nebo Vám nabídneme fakultativní návštěvu slavných filmových studií Universal v Hollywoodu, a prohlídku nové supermoderní multifunkční SoFi arény v Inglewoodu, která pojme až 70 tis. návštěvníků, a je prošpikovaná nejmodernějšími technologiemi.

04. den

LAS VEGAS 300 mil / 480 km

       Přejezd do Las Vegas , světového centra zábavy. Během přejezdu budete mít možnost obdivovat okolní hornatou Mojavskou poušť, a krátce se zastavíte v městě Barstow a osadě Baker, která se pyšní největším teploměrem v USA / Ten v létě ukazuje neskutečně vysoké hodnoty teplot /. Po příjezdu do Las Vegas nejprve projedete celým "Stripem", zastavíte na foto u slavné cedule vítající návštěvníky ve městě, a teprve potom se ubytujete v hotelu na Stripu nebo v centru Las Vegas. Večer pak vyrazíte na okružní poznávací jízdu rozzářeným městem, která Vás detailně seznání s jeho atrakcemi.

Zobrazit více

05. den

LAS VEGAS 30 mil / 50 km

D    Dopoledne absolvujete orientační prohlídku slavného "Stripu" a downtownu Las Vegas za denního světla, která nabídne úplně odlišný pohled na toto město. Prohlédnete si také některé ikonické hotely s kasiny. Odpoledne budete mít možnost si sami okusit život ve městě nikdy nekončící zábavy. Doporučujeme Vám večerní let helikoptérou nad zářícím Las Vegas. / fakultativně /

Zobrazit více

06. den

LAS VEGAS / Hoover Dam, Lake Mead / 30 mil/ 50 km

Celodenní volno v Las Vegas !!  Využijte jej k prohlídce atrakcí města nebo k relaxaci u hotelového bazénu. Fakultativně Vám nabídneme výlet k nejvyšší skořepinové přehradní nádrži v USA Hoover Dam a k jezeru Lake Mead / dle počasí možnost koupání v jezeru /. 

07. den

LAS VEGAS 30 mil / 50 km
Volné dopoledne. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy./možný též přejezd a odlet z Los Angeles/. 

08. den

LAS VEGAS Odlet domů

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 7 x ubytování ve 3* hotelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • snídaně v Los Angeles
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu / mimo uvedené /
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel / letecká doprava /

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / - 1 000 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 50.000 - 1 800 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 11 200 Kč
 • připojištění COVID-19 /nelze samostatně/ - 590 Kč
 • připojištění COVID-19 extra + /nelze samostatně / - 1 090 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 1 800 Kč
 • sleva pro dítě do 12 let /pokoj sdílí s rodiči / - 7 700 Kč

Fakultativní akce

Návštěva filmových studií Universal Studios Hollywood min. 4 hodiny | 3 500 Kč Minimální počet účastníků: 0

Unikátní fungující filmová studia, která máte možnost vidět jako nikde jinde na světě! Absolvujete jízdu elektrickým vláčkem, která trvá přibližně 45 - 60 minut. Do našeho vláčku nastoupíte v horní části parku a následně se vydáte do míst, kde probíhá skutečné natáčení mnoha představení, reality show a filmů. Před cestou shlédnete video s úvodem a bezpečnostními pokyny od Jimmyho Fallona. Následně jede vláček do části na náměstí Courthouse Square a poté do dalších budov v zadní části parku. Následuje jízda do tunelu vedoucího k atrakci King Kong 360 ve 3D technologii!! Poté projedeme do Jurského parku, kde narazíme na Dilophosaurusy. Následuje atrakce Flash Flood (potopa ve starém Mexiku), pokračujeme přes Staré Mexiko, Six Points Texas, miniaturní model SS Venture z King Kongu a Malou Evropu. Pozor! následovat bude zemětřesení ve stanici metra v San Franciscu. Pokud vyvázneme bez následků, budou následovat filmové scény s motivy Amity Island z kultovního snímku Čelisti, uvidíte Batesův motel z hororu Psycho a havarované letadlo z filmu Válka Světů. Závěrem se zapojíte do ilegální honičky jako ve filmu Rychle a zběsile. Po této prohlídce budete mít dostatek času k individuální návštěvě mnoha atrakcí, jako jsou např. pomsta Mumie, Jurský Park, svět Harryho Pottera, Transformers, The Simpsons nebo můžete shlédnout představení Vodní svět na motivy stejnojmenného filmu. Poznáte zblízka až neskutečné filmové efekty, záběry a možná potkáte některou ze známých celebrit… Návštěvu Universal Studios by si neměl nechat žádný návštěvník Los Angeles!!!

Let helikoptérou nad nočním Las Vegas cca 8-10 minut | 2 700 Kč Minimální počet účastníků: 2

Let nad zářícím nočním Las Vegas je rychlým a vzrušujícím způsobem, jak zažít světově proslulé Las Vegas a Downtown Las Vegas z nebe! Podívejte se na vesmírný paprsek Luxoru, mrakodrapy New York - New York, Eiffelovu věž v Paříži, fontány Bellagia a spatříte 1000 stop vysokou věž Stratosphere Tower! Všechny tyto zajímavosti uvidíte ještě jednou na cestě zpět do terminálu. Tato rychlá noční prohlídka z ptačí perpektivy je perfektní volbou pro návštěvníky, kteří mají čas absolvovat tento výlet, nebo pro první návštěvníky Las Vegas!! Noční Las Vegas dokáže ohromit a okouzlit snad každého. Ale teprve možnost proletět se nad ním helikoptérou Vám vezme dech !! Okružní let podél slavného „Stripu“ a downtownu je velkolepým zážitkem, který okoření Váš pobyt v hlavním městě zábavy.

Letecký výlet do Grand Canyonu z Las Vegas cca 5-6 hodin | 10 990 Kč Minimální počet účastníků: 2

Vaše cesta do národním parku Grand Canyon bude určitě vzrušujícím nezapomenutelným zážitkem, ačkoli pozemní prohlídka Vám umožní vidět pouze část, který tento nádherný kaňon nabízí. Společnost Scenic Airlines doporučuje prvním návštěvníkům tuto nezapomenutelnou leteckou prohlídku, která ukazuje neuvěřitelnou hloubku Grand Canyonu i okolní přírodní krásy parku. Poletíte nad významnými prvky jižního okraje, včetně koridoru Zuni, Point Imperial, soutoku řeky Colorado a malého Colorada, náhorní plošiny Kaibab a svěží zeleně národního lesa Kaibab. Vaše letadlo bude vybaveno klimatizací a polstrovaným sedadlem pro pohodlný a relaxační let. Každý cestující bude mít také přístup k sluchátkům s potlačením hluku, které poskytují hudbu a komentář prohlídky v 16 jazycích. Snad nejpůsobivějším rysem každého letadla jsou vysoká pevná křídla, která zajišťují vyhlídkové lety a fotografování bez překážek. Snem každého cestovatele je spatřit Velký kaňon. Vydejte se na polodenní výlet do Grand Canyonu !! Váš výlet započne transferem z Vašeho hotelu v Las Vegas na nedaleké letiště, odkud poletíte letadlem nad přehradní hrází Hoover Dam a jezerem Lake Mead až do městečka Tusayan. Po přistání následuje transfer autobusem nebo vanem přímo k jižní terase Grand Canyonu. Navštívíte několik vyhlídek a budete mít dostatek času, abyste vstřebali krásu tohoto jedinečného přírodního úkazu. Návrat do hotelu je v pozdních odpoledních/večerních hodinách. V ceně výletu je male občerstvení. Výlet je uskutečněný BEZ česky mluvícího průvodce, výklad poskytuje pilot a místní průvodce v angličtině.

Individuální prodloužení pobytu v USA / pouze odlet ze stejné destinace / na vyžádání na vyžádání | 4 000 Kč Minimální počet účastníků: 1

Na vyžádání pouze změna odletu pokud budete chtít individuální prodloužení po zájezdu v USA.

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.