BRAZÍLIÍ KŘÍŽEM KRÁŽEM

Výběr toho nejlepšího z turistických atrakcí Brazílie

Nabízíme Vám poznání největších atrakcí a lákadel, která Brazílie může nabídnout. Během dvou týdnů Vašeho putování zhlédnete ikonické Rio de Janeiro, poznáte život pralesní metropole Manausu i nádheru tropického pralesa v povodí Amazonky, moderní Recife i historií prostoupenou Olindu, uvidíte naleziště nejkrásnějších světových drahokamů ve státu Minas Gerais, navštívíte nejkrásnější vodopády světa Iguacu. Přejeme Vám skvělé cestovatelské zážitky !!

* Zájezd může být směrován opačně

* Minimální počet 10 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
05.04. - 20.04.2024 241101 16 Praha - Václav Havel snídaně 115 990 Kč
Uzavřený
25.10. - 09.11.2024 241102 16 Praha - Václav Havel snídaně 116 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA – RIO DE JANEIRO

 Odlet z Prahy do Rio de Janeira v odpoledních hodinách /noční let/.

02. den

RIO DE JANEIRO

Po uvítání na letišti reprezentantem America Tours transfer do města, kde na Vás čeká první část prohlídky, zahrnující kromě centra města i výjezd lanovkou na slavnou Cukrovou homoli, skalní monolit tyčící se nad zátokou Guanabara. Následuje ubytování v hotelu a instruktáž k pobytu v Brazílii. Zbytek dne volno k odpočinku a relaxaci po náročné cestě.

03. den

RIO DE JANEIRO

Po snídani polodenní návštěva Corcovada – známé sochy Krista nad městem, ke kterému z města na zdánlivě nepřístupnou horu jezdí ozubnicová železnice. Ve zbytku dne budete mít možnost poznat slavné pláže Copacabana a Ipanema, a okusit koupel ve zdejších vlnách… Večer Vám doporučujeme fakultativní návštěvu Samba Show v některém ze známých tanečních podniků.

04. den

MANAUS, RIO NEGRO

Časná snídaně, poté odjezd na letiště a odlet do Manausu v Amazonii. Transfer do přístavu na řece Rio Negro a odjezd lodí do pralesní lodge přístupné pouze po vodě nebo ze vzduchu. Ubytování, večeře.

05. den

AMAZONIE

Po snídani vycházka po stezce v pralese, pozorování ptáků a zvířat. Po obědě plavba na kánoích spojená s lovem dravých ryb piranhas. Po návratu večeře a za soumraku pozorování aligátorů v přírodě v okolí lodge.

06. den

AMAZONIE

Sledování úsvitu nad pralesem, pozorování pralesních ptáků, poté návrat lodí do Manausu, ubytování v hotelu a prohlídka města.

07. den

RECIFE, OLINDA

Časně transfer na letiště a odlet do Recife. Po příletu prohlídka města včetně návštěvy jedinečné historické památky – města Olinda. Transfer do hotelu a zbytek dne volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu.

08. den

RECIFE

Volný den k relaxaci u hotelového bazénu či na pláži, odpočinek.

09. den

BELO HORIZONTE, MARIANNA

Ráno odlet do Belo Horizonte – hlavního města státu Minas Gerais, který je proslulý těžbou drahokamů. Po příletu transfer do města Marianna, návštěva starého hlubinného zlatého dolu. Ubytování ve večerních hodinách.

10. den

MINAS GERAIS, OURO PRETO

Celodenní výlet do oblasti s největšími nalezišti drahých kamenů na světě, návštěva starobylého hornického města Ouro Preto a muzea drahokamů, které nelze vidět nikde jinde. Navštívíte také exkluzivně naleziště imperiálních topazů – vzácných drahokamů – které zde místní lidé dobývají středověkými metodami.

11. den

VODOPÁDY IGUACU - BRAZÍLIE

       Transfer na letiště a odlet do Foz do Iguacu. Prohlídka nejkrásnějších vodopádů světa z brazilské strany, poté transfer do hotelu a ubytování.

12. den

VODOPÁDY IGUACU – ARGENTINA

Časně odjezd přes hranice Argentiny do hodinu vzdáleného dolu Wanda – místa známého svojí těžbou krystalů ametystu, záhnědy, křišťálu a citrinu. Po prohlídce těžební lokality návrat zpět do Iguacu, prohlídka argentinské strany vodopádů do večerních hodin. Fakultativně Vás pozveme na plavbu na člunu pod vodopády – jedinečný a dobrodružný zážitek ze setkání s hřmící stěnou vody!!

13. den

OSTROV ILHA BELA

Transfer na letiště a odlet do Sao Paula. Odtud Vás čeká tříhodinová cesta k pobřeží Atlantiku, tzv. „Costa Verde“, a přejezd trajektem na ostrov Ilha Bela. Tento ostrov je z větší části přírodní rezervací tropického pralesa s jedinečnými rostlinnými a živočišnými společenstvy a bezpočtem krásných pláží. Ubytování v malém rodinném hotelu, volno k odpočinku

14. den

OSTROV ILHA BELA

Volný den!! Můžete ho strávit relaxací u hotelového bazénu nebo na pláži, či vycházkou po městečku. Fakultativně Vám nabídneme výlet v jeepech po jediné komunikaci vedoucí na oceánskou stranu ostrova. Strmou cestou s mnoha zatáčkami, fantastickým šťavnatým pralesem se dostanete až ke krásným plážím, odkud se nikomu nechce zpět…

15. den

SAO PAULO – PRAHA

       Po snídani odjezd lodí na pevninu, transfer na letiště Sao Paulo a odlet do Prahy. Fakultativní prodloužení pobytu v kouzelném prostředí Ilha Bela.

16. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.


O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 13 x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3 - 4* se snídaní
 • 13 x snídaně, 1 x oběd, 2 x večeře
 • pozemní a vodní dopravu dle itineráře
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 23 800 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 3 900 Kč

Fakultativní akce

Večerní Samba Show (vč. večeře) cca 3,5 hodiny | 3 900 Kč Minimální počet účastníků: 1

Zúčastněte se tropické show Ginga, při které uvidíte tance a uslyšíte hudbu, která Vám umožní seznámit se s pulzující historií a kulturou Brazílie. Během této 90minutové show uvidíte, jak talentovaní umělci tancují lambadu, sambu a bossa novu v oblecích karnevalových kostýmů. Poslechněte si a shlédněte folklór z různých zemí, živé bubnování a brazilské bojové umění capoeira. Podívejte se na velkolepou show samby, doplněnou živou hudbou s tradičními tanečníky, zažijete energii slavnostních kostýmů karnevalu a zářivou světelnou show a pochutnejte si v typické brazilské barbecue restaurace/churrascaria/. Po věčeři si užijete opravdovou samba show – tanečnice a tanečníci Vám v oblíbeném karnevalovém oblečení předvedou pravé brazilské rytmy.

Macuco Safari — na člunu pod vodopády Iguacu 60 minut | 3 600 Kč Minimální počet účastníků: 1

Uvnitř národního parku Iguaçu existuje mnoho způsobů, jak si užít vodopády, ale žádný z nich Vám nenabídne se dostat tak blízko k vodopádům, jako je Macuco Safari. Celá tato atrakce je synonymem dobrodružství a adrenalinu, ale také Vám poskytne chvíle odpočinku a relaxu. Náš výlet začne od návštěvnického centra Macuco. Po nezbytných bezpečnostních instrukcích se návštěvník vydá na elektro vozíku, po stezce dlouhé 3 km, při které se dozvíte základní informace o flóře a fauně, která je součástí národního park Iguaçu. Po schodech se dostaneme ke člunu, kde dostanete záchranné vesty a následně nastoupíte na dvoumotorové nafukovací čluny, na kterých poplujete k jednomu z nejúžasnějších mís v zemi, vodopádům Iguacu. Duha, modrá obloha, mlžný vodní opar ve velkém množství jen na chvíli přeruší výhledy z plavby, jejíž vrcholem jsou „Tři mušketýři“. Zde kapitán manévruje s lodí, aby se dostal dostatečně blízko, aby poskytl všem účastníkům rychlou a osvěžující sprchu. Jelikož na konci plavby všichni obvykle končí mokří, doporučujeme si vzít s sebou suché oblečení.

Celodenní výlet na tropický ostrov cca 8 hodin | 4 200 Kč Minimální počet účastníků: 1

Ráno Vás vyzvedneme ve Vašem hotelu a následně odjedeme z Rio de Janiero a pojedeme do přístavu, kde nastoupíme na škuner (místně známý jako „saveiros“). Na palubě se podává čerstvé tropické ovocem a na lodi je k dispozici také bar (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu). Budeme se plavit zátokou Sepetiba, která je přírodně krásnou oblastí, kde je běžné z lodi spatřit delfíny, rybáře, papoušky, želvy a rejnoky. Po připlutí do zátoky si zaplaveme a následně budeme pokračovat na ostrov, kde se podává lahodný oběd formou bufetu. Po obědě budete mít ještě čas prozkoumat ostrov. Cestou zpět poplujeme přes Barru, půvabnou rezidenční čtvrť Ria, kde najdete Americas Avenue a její moderní nákupní centra a budovy, Ayrton Senna Avenue a Sernambetiba Avenue, kde najdete vzrušující noční život. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět do hotelu.

Fotogalerie

O destinaci

Brazílie

Brazílie je rozhodně perla Jižní Ameriky. Svou rozlohou patří k největším státům světa. Před objevením Brazílie Portugalci v roce 1500 bylo území osídleno indiánskými kmeny. Z této doby se rovněž datuje název země – Brazílie – jméno vzniklo podle vzácného dřeva pro svou narůžovělou barvu připomínajícího rezavé uhlí – pau-brasil.
Do historie země se významně zapsal i J. Kubitschek – původem Čech. V šedesátých letech minulého století byl prezidentem Brazílie a významně se zasadil o přesunutí hlavního města z Rio de Janeira do Brasilie, ideálního středu celé země.
Na většině území Brazílie převládá tropické teplé a vlhké podnebí se sezónními srážkami. Na jihu území je podnebí subtropické, nejvyšší průměrné teploty s minimálními výkyvy během roku se vyskytují v povodí Amazonky. Obdobné klimatické podmínky jsou rovněž na východním pobřeží. Brazilská zima trvá od června do srpna.
Každoroční událostí číslo 1 v Brazílii je karneval v Rio de Janeiru, pohyblivý svátek tance a hudby, konající se vždy 46 dní před Velikonocemi. V tuto dobu je několik dní pracovní volno a Brazilci se věnují pouze karnevalovému dění.
Pokud Brazílii navštívíte, rozhodně nevynechejte návštěvu Rio de Janeira. Toto město působilo magickým dojmem už na první kolonisty a nepřestalo přitahovat návštěvníky do dneška. Rio připomíná svou romantickou atmosférou Paříž, svou živostí Řím a celonočním životem Madrid. Město je rovněž úžasné svou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Světově známé vrcholy Cukrová homole a Corcovado či proslulá pláž Copacabána uchvátí srdce každého návštěvníka.
Za návštěvu jistě stojí i další krásy Brazílie – nádherné vodopády Iguacu, Amazonský prales, Sao Paulo a mnoho dalších míst.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.