CHILE A ARGENTINA

Magické pouště, horká vřídla a věčný led

Seznamte se s Chile ve velkém stylu !! Tato země díky své geografické výjimečnosti může cestovateli nabídnout snad úplně vše – a to nejlepší Vám nabízí náš zájezd. Od vysoko položených pouští na severu země se solnými jezery a geotermálními gejzíry, přes moderní Santiago se siluetami Andských velikánů v pozadí, v pěstováním vína proslulé střední části země navštívíme vinohrady ve Valle de Colchaguas, projedeme do Patagonské oblasti jezer. Nikoho nenechají chladnými kouřící vulkány Villarica a Osorno, stejně jako tyrkysová jezera a vodopády Patrohue pod nimi. Pak přeletíme do jižní Patagonie, navštívíme metropoli Punta Arenas a národní park Torres del Paine, kde kromě proslulých skalních věží „torres“ budeme sledovat lamy guanacos a pštrosy nandu. Závěrem překročíme hranice Argentiny, navštívíme město El Calafate a zhlédneme jeden z nejimpozantnějších ledovců světa Perito Moreno…. Úchvatná cesta !!

* Zájezd může být směrován opačně

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
21.04. - 04.05.2024 249901 14 Praha - Václav Havel snídaně 126 990 Kč
Uzavřený
12.10. - 25.10.2024 249902 14 Praha - Václav Havel snídaně 129 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - SANTIAGO DE CHILE

Odlet z Prahy do Santiago de Chile /noční let/.

02. den

SAN PEDRO DE ATACAMA

Po uvítání na letišti průvodcem America Tours pokračování letu do Calamy, odtud transfer přes pouštní planinu do oázy San Pedro de Atacama. Toto krásné a pro nás velice exotické městečko je bohaté na tradice kultury Atacameno. Ubytování a odpočinek po náročné cestě, aklimatizace na velkou nadmořskou výšku.

03. den

SAN PEDRO, MOON VALLEY

Dopoledne prohlídka San Pedro, při níž navštívíte muzeum oblasti Atacama a prastarý kostel, a zorientujete se v křivolakých uličkách městečka. Odpoledne navštívíte Valley of the Moon známé svými bizarními skalními formacemi a hrou barev pouště v zapadajícím slunci.

04. den

VULKÁN MISCANTI, SOLAR DE ATACAMA

Celodenní výlet k lagunám Miscanti a Miniques. Cestou můžete obdivovat vyschlou pampu s impozantními vulkány And v pozadí a od jezer pak ohromující pohled na sopku Miscanti pokrytou sněhem. Navštívíte také solná pole Solar de Atacama a u zdejšího jezera uvidíte ptačí kolonie, zejména pak růžové plameňáky.

05. den

GEJZÍRY EL TATIO, CASPANA, CHIU-CHIU

Ještě za hluboké noci odjezd temnými Andami k El Tatio Geyser – nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě. Za východu slunce je zde, ve výškách nad 4000 metrů, síla gejzírů největší, a pohled na ně nejimpozantnější. Pokračování „větrnou“ cestou pod andskými hřebeny, kde budete mít možnost vidět lišky, lamy guanaco, divoké muly a další místní zvířata. Prohlídka Caspana – sídla více než 800 let staré civilizace, návštěva ruin „neviditelné“ indiánské pevnosti Pukara de Lasana a známého kostela ve vesnici Chiu Chiu, prý nejstaršího na americkém kontinentu. Závěrem příjezd do Calamy a odlet do Santiaga, transfer a ubytování.

Zobrazit více

06. den

SANTIAGO DE CHILE

Prohlídka hlavního města Chile. Návštěva Plaza del Armas s historickými vládními budovami a mnoha dalších zajímavých míst. Odpoledne návštěva proslulých vinic v podhůří And a ochutnávka zdejšího vína.

07. den

VALLE DE COLCHAGUAS, CHILLAN

Odjezd na jih do údolí Valle de Colchaguas. Prohlídka zdejších rozsáhlých vinic s ochutnávkou místního jedinečného vína. V podvečer příjezd do města Chillan, ubytování. 

08. den

TEMUCO, PUCÓN, VULKÁN VILLARICA

Ráno odjezd k impozantním vodopádům Salto de Laja. Prohlídka vodopádů, poté pokračování cesty do historického města Temuco. Zastávka na tržišti s možností nákupu výrobků mapuchských indiánů, poté pokračování do městečka Pucon – brány do oblasti jezer na úpatí impozantního kouřícího vulkánu Villarica. Volný podvečer – vychutnejte si  lázeňskou atmosféru městečka na březích jezera Villarica !

09. den

LAKE DISTRICT, PETROHUE, VULKÁN OSORNO

Průjezd lesními silnicemi, cestou lemovanou sopkami dorazíme do Lake District – území plného jezer pod zasněženými vrcholky And. Odpoledne navštívíme  jezero Todos los Santos známé neuvěřitelně tyrkysovou vodou. Zastávka u říčních peřejí tyrkysové barvy Petrohue pod kouřícím vulkánem Osorno, poté odjezd do místa ubytování v Puerto Varas.

10. den

PUERTO VARAS - PUNTA ARENAS

Přejezd z Puerto Varas do Puerto Montt a odtud odlet do Punta Arenas – nejjižnějšího města v Chile. Odtud po orientační prohlídce centra odjezd do Puerto Natales, brány do národních parků Glacier a Torres de Paine. 

11. den

NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE

Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate, ubytování.

12. den

LEDOVEC PERITO MORENO

Celodenní výlet k jedinečnému obrovskému ledovci Perito Moreno /na místě je možnost zakoupit plavbu lodí podél ledovce/, pozorování odlamujících se kusů ledu padajících do jezera. Návrat v odpoledních hodinách a v podvečer orientační prohlídka centra El Calafate.

13. den

EL CALAFATE - PRAHA

Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště do El Calafate a odlet do Prahy /s přestupy/.

14. den

PŘÍLET DO PRAHY
Zájezd může být směrován opačně.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 11x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3-4* se snídaní
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • spropitné lokálním průvodcům , řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • eventuální nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 33 300 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 3 200 Kč

Fakultativní akce

Fotogalerie

O destinaci

Argentina

Argentina se nachází na jižní polokouli, v jižní části amerického kontinentu. Její rozsáhlé uzemí je ohraničeno na východě vodami Atlantského oceánu. Základní charakteristikou je zde obrovský rozdíl mezi nepřehlednými pláněmi na východě a impozantními pohořími And na západě, které tvoří přirozenou hranici se sousední Chile. Argentina byla objevena Španělem Juanem Diazem de Solis v roce 1516 a za další tři století španělské vlády zde bylo téměř vyhubeno původní obyvatelstvo.
Roku 1816 byla vyhlášena nezávislost. V poválečném období docházelo k častému střídání civilních i vojenských vlád, vyjímkou bylo období vlády J. D. Perona 1946-1955.
Stejně jako krajina je i počasí v Argentině velmi rozmanité – tropické a subtropické na severu až po subarktické na jihu.
V Argentině si každý návštěvník přijde na své. Buenos Aires – v době své slávy nejkrásnější město Jižní Ameriky se slavným prezidentským palácem Casa Rosada, proslaveným muzikálem o manželce argentinského prezidenta Peróna Evitě, ale i světově známým tangem, které se zde tančí téměř všude.
Argentina si získá své návštěvníky i svou úchvatnou přírodou. Sedmitisícové vrcholky And se pyšně tyčí nad proslavenou suchou pampou. Mohutné ledovce poblíž El Calafate zaujmou jistě každého svou majestátností stejně jako nádherné vodopády Iguacu u hranic s Brazílií.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.