HAVAJSKÉ OSTROVY – OAHU a MAUI

individuální poznávací zájezd s připraveným programem 400 mil / 640 km

PodívaPořadí t se na Havajské ostrovy je snem snad každého člověka. Tento sen Vám pomůže splnit náš zájezd zaměřený na poznání i relaxaci na ostrovech Oahu a Maui. Budete jezdit pronajatými auty podle pečlivě zpracovaného itineráře, poznáte nejzajímavější turistická místa ostrovů, projdete se po bulvárech Honolulu, okusíte kouzlo Waikiki, budete se slunit na nejkrásnějších plážích, zažijete svítání na vrcholu exotického vulkánu Haleakalá, vykoupete se na vulkanické pláži obklopené šťavnatým pralesem, a nasajete do sebe atmosféru Havaje… Za solidní cenu Vám umožníme splnění jednoho z Vašich snů !!

a nasajete do sebe atmosféru Havaje… Za solidní cenu Vám umožníme splnění jednoho z Vašich snů!!

* Pořadí navštívených ostrovů a programových dnů se může lišit.

* Minimální počet osob 6

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav

Itinerář

01. den

HONOLULU 15 mil / 25 km

Odlet z Prahy do Honolulu. Po příletu si v místní půjčovně pronajmete osobní vůž /kategorie CCAR pro 2-3 osoby, nebo FCAR pro 4 osoby, případně minivan pro 5-7 společně cestujících osob/. Odjezd do hotelu v těsné blízkosti světoznámé pláže Waikiki, ubytování.

02. den

PEARL HARBOR, WAIKIKI 40 mil / 65 km

Dopoledne návštěva památníku křižníku USS Arizona v Pearl Harbor a prohlídka centra Honolulu, odpoledne volno k samostatné pěší prohlídce Waikiki.

03. den

OKRUH OSTROVEM OAHU 130 mil / 210 km

Celodenní okružní prohlídka ostrova Oahu, během které poznáte nejenom největší atrakce ostrova /ananasové plantáže, mekku surfařů Sunset Beach, Pali Lookout, Diamond Head Crater…/, ale i malebné vesničky a tichá zákoutí – dnes Vás čeká vše od šťavnatého pralesa po koupání na jedinečných plážích!!

04. den

WAIKIKI - volný den !!

Celodenní volno k rekreaci na pláži nebo u hotelového bazénu. Také se můžete vydat do ulic Waikiki a  objevit jejich kouzlo a přátelskou atmosféru… Fakultativně Vám nabízíme celodenní letecký výlet na ostrov Kauai /v angličtině s místním průvodcem/.

05. den

KAHULUI, WAILUKU, IAO VALLEY 40 mil / 65 km

Transfer na letiště, vrácení vozu a odlet do Kahului na ostrově Maui. Po příletu a pronajmutí vozu navštívíte správní středisko Maui Wailuku a státní park Iao Valley, důležité místo v historii ostrova. V odpoledních hodinách ubytování a volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu.

06. den

OKRUH OSTROVEM MAUI 150 mil / 240 km

Celodenní prohlídku ostrova začnete velmi časně ráno výjezdem na vrchol sopky Haleakalá /rezervace zajištěna, vstup do NP se platí na místě/, kde shlédnete z výšky bezmála tří a půl kilometru dech beroucí výhled na východ slunce, a posléze sluncem zalitý ostrov a oceán. Po prohlídce vrcholových scenérií národního parku bude Vaše cesta pokračovat do městečka Hana cestou se stovkami serpentin v hustém tropickém pralese. Odměnou Vám bude koupel v moři na pohádkové vulkanické pláži. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách.

07. den

MAUI PLÁŽOVÝ RELAX

Fakultativně Vám nabízíme celodenní výlet na sousední ostrov Hawaii /Velký ostrov/ s místním průvodcem.                                                                                       

08. den

MAUI PLÁŽOVÝ RELAX

Celodenní volno k relaxaci na pláži. Fakultativně Vám nabízíme let helikoptérou nad ostrovem. Samozřejmě můžete po celou dobu využívat Váš půjčený vůz.

09. den

MAUI - volný den !!

Celodenní volno k relaxaci na pláži. Fakultativně Vám nabízíme let helikoptérou nad ostrovem. Samozřejmě můžete po celou dobu využívat Váš půjčený vůz.

10. den

KAHULUI - PRAHA 15 mil / 25 km

Dopoledne volno k rekreaci. V odpoledních hodinách transfer na letiště, vrácení vozu a odlet do Prahy.

11. den

PŘESTUP NA KONTINENTU A POKRAČOVÁNÍ DO PRAHY

Po přestupu na americkém kontinentu pokračování Vašeho letu do Prahy.                                                                                                                                      

12. den

Přílet do Prahy Váš zájezd do ostrovního ráje ukončí.

Pořadí navštívených ostrovů a programových dnů se může lišit.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 9x ubytování ve 3* hotelu
 • pronájem automobilu CCAR
 • program dle itineráře
 • přelet mezi ostrovy
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality tranzitní a cílové země
 • stravu
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
 • služby průvodce
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • palivo, parkovné, vjezdy
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 3 200 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 21 000 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) - 2 700 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) - 1 300 Kč

Fakultativní akce

Let helikoptérou nad ostrovem Oahu Cca 30 minut | 5 900 Kč Minimální počet účastníků: 1

Letecký výlet

Let helikoptérou nad ostrovem Maui Cca 30 minut | 5 900 Kč Minimální počet účastníků: 1

Letecký výlet

Celodenní výlet na ostrov Kauai celý den | 13 900 Kč Minimální počet účastníků: 4

Individuální výlet na ostrov s místním průvodcem.

Celodenní výlet na ostrov Hawaii celý den | 13 900 Kč Minimální počet účastníků: 4

Individuální prohlídka s místním průvodcem

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.