COUNTRY, ROCK’N ROLL A JAZZ ... jižanské státy USA

Louisiana, Mississippi a Tennessee. Hudba a kultura v nejryzejší podobě !! 1.415 mil / 2.260 km

Lahůdka v nabídce AMERICA TOURS – poznejte život v jižanských státech Louisiana, Mississippi a Tennessee!! Náš zájezd Vás zavede do hlavních měst čtyř hudebních stylů – New Orleansu /jazz/, Memphisu /blues a rock’n roll/ a Nashville /country music/. Nejprve se nechte unést rytmem jazzu při plavbě po Mississippi a poznejte jižanský temperament při procházce po Bourbon Street nočním French Quarter v New Orleansu. Později navštívíte dům a muzeum legendárního Elvise Presleyho v Memphisu a okusíte atmosféru Beale Street, kolébky blues a rock’n rollu. Odtud se vydáte do mekky country music Nashville. Cestou navštívíte venkovský ranch „první dámy country music“ Loretty Lynn. V Nashville se vrátíte v čase do éry legend tohoto hudebního stylu při návštěvě slavné Dvorany Slávy, a poznáte i jeho současnost při koncertu v legendární Grand Ole Opry či při plavbě po řece Cumberland kolesovým parníkem. Navštívíte i „Hillbilly county“ v podhůří Great Smoky Mountains, kde v městečku Pigeon Forge zhlédnete jezdeckou country show Dixie Stampede, která patří hudební legendě Dolly Parton. Cestou nelze vynechat destillerii Jack Daniels whiskey… a závěrem projedete napříč národním parkem Great Smoky Mountains, územím slavného indiánského kmene Cherokee.

Přejeme Vám krásné a nezapomenutelné hudební a cestovatelské zážitky !!

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
27.04. - 05.05.2024 245401 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 73 990 Kč
Objednat
22.06. - 30.06.2024 245402 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 75 990 Kč
Objednat
17.08. - 25.08.2024 245403 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 79 990 Kč
Objednat
05.10. - 13.10.2024 245404 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 75 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

NEW ORLEANS 35 mil / 55 km

Odlet z Prahy do New Orleans. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování. Pro ty, kteří nejsou dostatečně unaveni dlouhou cestou, máme připravenu návštěvu nočního French Quarter. Ochutnejte hned na úvod atmosféru Bourbon Street a jižanský jazz !!

02. den

NEW ORLEANS, NATCHEZ, BOURBON STREET 60 mil / 100 km

Den věnovaný poznání New Orleansu. V dopoledních hodinách Vás čeká orientační prohlídka centra města, a pak Vás pozveme k plavbě po Mississippi na palubě kolesového parníku Natchez v rytmu typického jižanského jazzu. Po návratu ve večerních hodinách pak absolvujete vycházku po French Quarter, historické čtvrti prostoupené hudbou a nočním životem. Vychutnejte si živý jazz a skvělou whisky v některém z bezpočtu barů na slavné Bourbon Street!! Návrat do hotelu v nočních hodinách.

03. den

MEMPHIS, GRACELAND, BEALE STREET 400 mil / 640 km

Ráno přejezd do Memphisu – rodného města rock’n rollu. V časných odpoledních hodinách společně navštívíme Graceland – domov a muzeum Elvise Presleyho. Přidáte se ke statisícům lidí, kteří toto kultovní místo každoročně navštíví, prohlédnete si Elvisův dům, neuvěřitelné množství zlatých desek a ocenění, nahrávací studio, Elvisovu sbírku automobilů i soukromé dopravní letadlo… V podvečer zbude čas na procházku centrem města a návštěvu legendární Beale Street, kolébky blues a rock’n rollu. Ubytování v pozdních hodinách.

04. den

NASHVILLE, GENERAL JACKSON 230 mil / 370 km

Dopolední přejezd do mekky country hudby – města Nashville. Cestou se zastavíme na venkovském ranči „první dámy country music“ Loretty Lynn v Hurricane Mills, kde tato hvězda žije, a kde strávila většinu života. Na úvod pobytu v Nashville Vás pozveme k plavbě na kolesovém parníku General Jackson po řece Cumberland, jak jinak s doprovodem country music!! Po návratu do přístavu Vám doporučujeme projít si v klidu bary a hospůdky v centru města a poslechnout si hudbu, kterou zde produkují zatím bezejmenní umělci…nebo si vyzkoušejte zdejší raritu – pojízdný bar: šlapete do pedálů, a během popíjení poznáte centrum Nashville!! Večer doporučujeme návštěvu slavného country baru a tančírny Wildhorse Saloon /vstup není v ceně/.

Zobrazit více

05. den

NASHVILLE, GRAND OLE OPRY 60 mil / 100 km

Dopoledne seznámení s centrem Nashville, společná návštěva County Music Hall of Fame a Ryman Auditorium, průjezd slavnou Music Row přeplněnou nahrávacími studii. Večer Vás čeká návštěva koncertu ve slavné Grand Ole Opry – první scéně country music /tento koncert může být i v jiný den pobytu v Nashville – Grand Ole Opry nehraje každý den v týdnu/.

06. den

LYNCHBURG, PIGEON FORGE, DIXIE STAMPEDE 340 mil / 540 km

Ráno odjezd do Lynchburgu, kde navštívíte destilerii slavné whisky Jack Daniels. Po prohlídce a vysvětlení výroby slavného nápoje místním průvodcem již zamíříte přírodou podhůří jednoho z nejnavštěvovanějších národních parků Ameriky – Great Smoky Mountains do městečka Pigeon Forge. Zde Vás večer čeká stylová westernová show s ještě stylovější večeří – Dixie Stampede, jejíž majitelkou je hvězda country music Dolly Parton. Koně, soutěže a country hudba do pozdních hodin…

07. den

GREAT SMOKY MOUNTAINS NP, ATLANTA 240 mil / 390 km

Ráno odjezd do národního parku Great Smoky Mountains. Průjezd horským masívem, územím indiánského kmene Cherokee, zastávka ve stejnojmenném městečku uprostřed hor. Poté zamíříte do Atlanty. Ubytování ve večerních hodinách.

08. den

ATLANTA, odlet domů 50 mil / 80 km

Dle Vašeho letového plánu individuální volno v centru Atlanty, poslední shopping. Následuje odjezd na letiště a odlet do Prahy, případně odlet do Miami a fakultativní prodloužení pobytem na Miami Beach /individuální kalkulace/.

09. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Směr zájezdu může být obráceně z důvodu letecké přepravy.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 7 x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minivanem
 • program dle itineráře
 • minimálně 4 x snídani, 1 x večeři
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu / mimo uvedené /
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel / letecká doprava /

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 14 700 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000/osoba - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 1 900 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 1 200 Kč
 • sleva pro dítě do 12 let /pokoj sdílí s rodiči / - 10 200 Kč

Fakultativní akce

Koncert v Grand Ole Opry v Nashville 2,5 - 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

V Grand Ole Opry se každý týden koná hned několik koncertů country hudby v Nashvillu v Tennessee, které bylo založeno v roce 1925 Grand Ole Opry uvádí směs slavných zpěváků a současných hitparád, které hrají country, bluegrass, folk a gospel, stejně jako komediální představení a parodie. Přitahuje stovky tisíc návštěvníků z celého světa a miliony posluchačů rádia a internetu. V roce 1939 debutovalo na národní úrovni v rádiu NBC. Jak se významně rozvíjelo, rostlo i město Nashville, které se stalo americkým „hlavním městem country hudby“. Grand Ole Opry má v Nashville takový význam, že je zmíněn na uvítacích cedulích, na příjezdových komunikacích do Nashville. Na nejslavnější scéně americké country music vystupují elitní umělci zvučných jmen. Celá show je živě vysílána do éteru a vy se coby posluchači, sedící v obřím auditoriu s kapacitou 4 400 sedadel, stáváte součástí jejího dění. VÍTEJTE VE SKUTEČNÉM DOMĚ HUDBY V ZEMI !!! S pokorou jsme v roce 2020 oslavili naše 95. narozeniny a rádi sdílíme tajemství našeho stáří i know how našeho mladistvého ducha. Hrajme volně, bavme se, ctěme hudbu a ať se na scéně děje cokoli, hrajme s ní. Johnny Cash se setkal s June Carterovou v Grand Ole Opry. Bill Monroe a jeho skupina vymysleli bluegrass na scéně Grand Ole Opry a díky našim mnoha nečekaným hostům - od Paula McCartneyho přes Billa Murraye až po Pharrella Williamse, byla naše představení opravdu nezapomenutelná.

Návštěva destilerie Jack Daniels v Lynchburgu cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Chcete se projít naším lihovarem a dozvědět se něco o jeho historii, aniž byste se účastnili jeho hladce usrkávající whisky? Obdivujeme vaši zdrženlivost. Tato prohlídka bez ochutnávky whisky je ideální pro všechny věkové skupiny. Přesvědčíte se na vlastní oči, jak je naše whisky z Tennessee pečlivě vyráběna, a dozvíte se něco o našem zakladateli - panu Jackovi. Za příplatek 15 USD (splatný průvodci na místě) získáte ochutnávku 5ti druhů whisky - Jack Daniel's Tennessee Whiskey, Jack Daniel's Tennessee Fire, Jack Daniel's Tennessee Honey, Gentleman Jack and Jack Daniel's Rye (pouze pro osoby starší 21 let).

Plavba po Mississippi kolesovým parníkem cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

plavba kolesovým parníkem po řece Mississippi

Vstupné do Gracelandu v Memphisu cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

S našim zájezdem zavítáte do domova Elvise Presleyho, do místa, které je věnováno králi rock'n'rollu! Při návštěvě tohoto muzea, budete mít jedinečnou příležitost kráčet v jeho stopách jako nikdy předtím. Během návštěvy uvidíte mimo jiné expozici automobilů a soukromého letadla Elvise Presleyho. 120 akrů věnovaných králu Rock ‘n’ Rollu! Díky této prohlídce a návštěvě budete mít jedinečnou příležitost kráčet ve stopách Elvise jako nikdy předtím! Graceland navíc nedávno představil deset nejmodernějších zážitků, které zvou hosty, aby se stali králem nebo královnou sociálních médií! Fanoušci nyní mají příležitost dostat se k Elvisovi blíže než kdykoli předtím prostřednictvím nových aktivit ve virtuální a rozšířené realitě - to vše je součástí vaší vstupenky!

Plavba parníkem po řece Cumberland v Nashville cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

plavka parníkem General Jackson

Vstup do Ryman Auditorium a Hall of Fame cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Společná návštěva a prohlídka Country Music Hall of Fame.

Dixie Stampede v Pigeon Forge / večeře / cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Westernová show s večeří.

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.