DIVOČINOU KANADSKÉHO SEVERU K POLÁRNÍMU KRUHU

Po stopách zlaté horečky a dávných zlatokopů 2.525 mil / 4.050 km

Poznejte jedinečnou krásu drsné severské přírody od Vancouveru až k polárnímu kruhu! Od pulsujícího Vancouveru přes krásu stejnojmenného ostrova, úžasnou Inside Passage, horské ledovce severní

Britské Kolumbie i osamělost hlavního města provincie Yukon. Pojeďte s námi po stopách zlaté horečky na Klondiku, zkuste si vyrýžovat zlato na Bonanze a představit si krušný život zlatokopů v Dawson

City. Krásná cesta se spoustou skvostných cestovatelských zážitků !!!

* Minimální počet 6 osob

* Zájezd může být směrován oběma směry. V případě časného odletu návazného letu do Evropy může být odlet z Whitehorse již večer, s posledním noclehem ve Vancouveru nebo Calgary.

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
13.06. - 24.06.2024 243001 12 Praha - Václav Havel Bez stravy 99 990 Kč
Uzavřený
25.07. - 05.08.2024 243002 12 Praha - Václav Havel Bez stravy 108 990 Kč
Uzavřený
07.09. - 18.09.2024 243003 12 Praha - Václav Havel Bez stravy 98 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

VANCOUVER 30 mil / 50 km

Odlet z Prahy do Vancouveru. Po příletu a přivítání na letišti průvodcem America Tours Vás čeká transfer do hotelu a ubytování, večer pak orientační a seznamovací meeting.

02. den

VANCOUVER 40 mil / 65 km

Celodenní prohlídka Vancouveru Vás zavede nejprve do centra, kde zhlédnete Gas Town, Canada Place a přilehlý Stanley Park s jedinečnými výhledy na „ostrov skla a oceli“. Prohlídka Vás dále zavede na visutý Lynn Bridge a nabídneme Vám /fakultativně/ nezapomenutelný let hydroplánem nad Vancouverem. Na závěr organizovaného programu společně navštívíme vyhlídku Vancouver Tower s jedinečným výhledem na centrum města, záliv a hory v pozadí. 

03. den

NANAIMO, PORT HARDY 300 mil / 480 km

Časně odjezd do Horseshoe Bay a odtud lodním trajektem přejezd do města Nanaimo na ostrově Vancouver. Cílem dnešního dne je městečko Port Hardy na severním konci ostrova. Cestou krásnou přírodou ostrova se pokusíme zahlédnout první medvědy naší společné cesty. Medvědů baribalů se ve zdejších lesích potuluje bezpočet… Ubytování ve večerních hodinách.

04. den

INSIDE PASSAGE - celodenní plavba

Velmi časně se nalodíte na lodní trajekt a absolvujete s ním jednu z nejkrásnějších vodních cest světa – celodenní průjezd slavné Inside Passage. Nezapomeňte si s sebou přichystat dalekohledy na pozorování kosatek, velryb, vyder, lachtanů, běluh a dalších zástupců mořské fauny žijících ve zdejších fjordech!! Pozdě večer vylodění v Prince Rupert, ubytování.

05. den

PRINCE RUPERT, STEWART, HYDER 315 mil / 500 km

Po krátké prohlídce Prince Rupert a nákupu na cestu divočinou odjezd nejprve do městečka Terrace, a poté v osadě Kitwanga definitivně naberete směr na sever po Cassiar Highway. Cestou si budete moci ověřit Vaše pozorovací schopnosti – zdejší příroda je plná černých medvědů baribalů. Po průjezdu podél pohoří s jedinečnými alpinskými ledovci příjezd do osady Stewart horami odtržené od civilizace, ubytování. V podvečerních hodinách návštěva osady Hyder – území Aljašky, avšak bez pozemního spojení s jejím územím. V této osadě se čas zastavil před sto lety… Návštěva ledovce Salmon Glacier a Salmon Creek – potoka po většinu roku plného lososů. 

Zobrazit více

06. den

CASSIAR HWY, WATSON LAKE 410 mil / 655 km

Návrat na Cassiar Highway, celodenní putování na sever cestou vinoucí se krásnou krajinou horských štítů, ledovců, jezer a divokých zvířat do Watson Lake, třetího největšího města kanadské provincie Yukon. Velkoměsto však rozhodně nečekejte, stálých obyvatel má Watson Lake kolem 800… Největší atrakcí města je „les cedulí“ – kdo dříve najde ceduli America Tours, kterou jsme zde umístili při prvním tomto zájezdu bezmála před dvaceti lety?  

07. den

ALASKA HWY, WHITEHORSE 280 mil / 450 km

Pokračování cesty po Alaska Highway do hlavního města provincie Yukon – Whitehorse. Cestou během malé odbočky zhlédnete zdejší atrakci „nejsevernější poušť světa“ u městečka Carcross. Po příjezdu a ubytování ve Whitehorse Vás čeká prohlídka města a okolí. Navštívíte také  Muzeum Yukonu a zdejší historie dobývání zlata na Yukonu/v ceně/, zhlédnete „fish ladder“- zařízení umožňující táhnoucím lososům překonat přehradní hráz, a nahlédnete do Miles Canyonu řeky Yukon…

08. den

DEMPSTER HWY, POLÁRNÍ KRUH 540 mil / 860 km

Velmi časně vyrazíte na nejdelší a nejnáročnější etapu Vašeho putování. Cílem dne je motel v Eagle Plains ležící jen třicet minut cesty od polárního kruhu – jediná možnost ubytování v okruhu několika set kilometrů na slavné Dempster Highway. Cestou navštívíte známé, a starými lodníky kdysi obávané, peřeje Five Fingers na Yukonu, budete sledovat divokou zvěř a měnící se tvář krajiny směrem na sever – přechod od hlubokých lesů až po pustou tundru pokrytou vřesovišti, vychladlé vulkány, jezera, divoké řeky.. Večer ubytování a půlnoční návštěva polárního kruhu, kde je i v tuto dobu po většinu léta světlo… /v případě nepřízně počasí návštěva polárního kruhu druhý den dopoledne/. 

Zobrazit více

09. den

DAWSON CITY 260 mil / 420 km

Odjezd zpět po prašné Dempster Highway, v odpoledních hodinách příjezd do Dawson City – slavného městečka proslulého jako metropole v dobách zlaté horečky. Ubytování a prohlídka městečka - absolvujete okruh po nejslavnějších místech zlaté horečky: Navštívíte proslulé zábory na potocích Bonanza a Eldorado, na záboru číslo 6 si dokonce s vypůjčenou pánví můžete vyzkoušet vlastní štěstí!! Údolím potoka Hunker Creek podél dosud funkčních zlatonosných záborů se vrátíte zpět do Dawsonu. Dalším z  navštívených míst bude hrob slavného českého dobrodruha a polárníka Jana Welzla na městském hřbitůvku, a závěrem stanete na vrcholu hory Dome, odkud je nejlepší vyhlídka na Dawson City a okolí. Večer Vám doporučujeme návštěvu kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties – nejdéle nonstop funkčního kasina a kabaretu v Severní Americe, a nezapomeňte ochutnat Dawsonskou specialitu – sourtoe cocktail!!

Zobrazit více

10. den

WHITEHORSE 340 mil / 550 km

Volné dopoledne v Dawsonu, odpoledne návrat do Whitehorse. Večer Vám doporučíme návštěvu termálních pramenů Takhini Hot Springs, kde nádherně zrelaxujete po náročném přejezdu…

11. den

Odlet do Prahy 10 mil / 16 km

Transfer na letiště a odlet domů /s přestupy/

12. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Zájezd může být směrován oběma směry. V případě časného odletu návazného letu do Evropy může být odlet z Whitehorse již večer, s posledním noclehem ve Vancouveru nebo Calgary.

 

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 10x ubytování v hotelech a motelech turistické kategorie
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality tranzitní a cílové země
 • stravu
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 32 400 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) - 5 800 Kč

Fakultativní akce

Vstup na vyhlídku Vancouver Tower cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Jedinečná vyhlídka na centrum města.

Celodenní plavba INSIDE PASSAGE celý den | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Plavba a pozorování přírody s fjordy a kosatkami.

Let Hydroplánem nad Vancouverem cca 25 minut | 3 700 Kč Minimální počet účastníků: 2

Jeden z nejautentičtějších zážitků západního pobřeží Kanady! Let hydroplánem Vám přiblíží to nejlepší z Britské Kolumbie. Cestování a samotný let hydroplánem je neuvěřitelný způsob, jak zjistit a poznat, kde se setkává město, voda a hory. Vancouver je krásné město, ale ještě krásnější je ze vzduchu. America Tours Vám nabízí dvojí vzrušení naráz: Jedinečné výhledy na město a okolí, navíc z paluby hydroplánu !! Zážitek, o který byste neměli přijít…

Fly over Canada cca 10minut | 990 Kč Minimální počet účastníků: 1

Fly Over Canada využívá nejmodernější technologie, aby Vám byl poskytnut pocit letu. Budete sedět v našich pohodlných sedadlech, nohy Vám budou viset a ocitnete se před 20ti metrovým sférickým plátnem. Nyní můžete s naším letem odletět pryč na vzrušující 8. minutovou cestu po Kanadě z východu na západ. Speciální efekty, včetně větru, mlhy a vůně dohromady s kombinací s pohybem jízdy vytvoří nezapomenutelný zážitek. Sen o letu je starý jako sám čas. Podobně pohřbená hluboko v kanadské duši je touha cestovat po Kanadě od pobřeží k pobřeží. Tento úkol zaujal nejstarší průzkumníky i naše moderní hrdiny. Díky společnosti Fly Over Canada jsou představy a tajné sny skutečné. Od otevření v červnu 2013 přinesla společnost Fly Over Canada úsměvy více než dvěma milionům návštěvníkům všech věkových kategorií ze všech koutů světa. Během letu uvidíte řadu měst a výhledů typických pro Kanadu. Produkční tým společnosti dokázal vybrat 18 scén z více než 100 hodin záznamu, aby reprezentovali Kanadu v 8. minutách. Podle cestovatelského portálu Tripadvisor se jedná o jednu z nejlepších atrakci ve Vancouveru. Toto představení v kinosále se speciální obrazovkou přes 20 metrů (virtuální realita) trvá zhruba 8-10 minut, během kterých je Vám představeno to „nej“ z celé Kanady. Proletíte se nad zmrzlou krajinou v oblasti Hudsonova zálivu, nad ledovci a fjordy provincie Newfoundland, shlédnete pulsující velkoměsto Toronto v nočním hábitu, proletíte se nad Niagarskými vodopády, podíváte se na nekonečné prérie Alberty, kde uvidíte místní kovboje a honáky. Celé představení je doplněné působivou hudbou, která umocní Vaše dojmy z tohoto představení. Zhlédnutí tohoto krátkého filmu vřele doporučujeme všem turistům mířícím do Vancouveru.

Vstup do Muzea Yukonu cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka muzea, historie dobývání zlata.

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.