MAGICKÁ KOSTARIKA

Okruh tropickým rájem

Náš okruh Kostarikou Vás na týden odvede z hektického světa, ve kterém žijeme, do tropického ráje. Poznáte výběr z nepřeberného množství atrakcí a zajímavostí, kterými je tato malá středoamerická země doslova prostoupená. Zájezd si můžete prodloužit individuálním pobytem v tropickém resortu Punta Leona na březích Pacifiku.

* Minimální počet 8 osob

* Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

* Zájezd může být směřován opačně.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
03.05. - 11.05.2024 248401 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 66 990 Kč
Uzavřený
01.06. - 09.06.2024 248402 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 69 990 Kč
Objednat
27.07. - 04.08.2024 248403 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 77 990 Kč
Objednat
07.09. - 15.09.2024 248404 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 67 990 Kč
Objednat
02.11. - 10.11.2024 248405 9 Praha - Václav Havel dle itineráře 68 990 Kč
Objednat

Itinerář

Den 1

PRAHA - SAN JOSÉ
Odlet z Prahy do kostarického San José. Po příletu a vyřízení vstupních formalit následuje transfer do hotelu a ubytování. Poté Vás pozveme ke společné večeři, kde se seznámíte s Vaším průvodcem a společně probereme detaily programu.

Den 2

IRAZU, CARTAGO
Dnes časně ráno vyrazíme na nejvyšší bod naší cesty, vrchol sopky Irazú. V ranních hodinách je odtud výhled jako z přistávajícího letadla. Za výborného počasí odtud lze uvidět zároveň Karibské moře i Pacifický oceán, a je odtud také pěkný pohled na nedalekou činnou sopku Turialba. Cestou zpět navštívíme Baziliku andělů v městě Cartago, která je známá bohatou řezbářskou výzdobou. Po návratu do hotelu budete mít možnost zrelaxovat u bazénu nebo v jacuzzi...

Den 3

POÁS, LA PAZ, ARENAL
Ráno vyrazíme do svahů činného vulkánu Poás, jehož vrchol pokrývá mlžný prales. Zhlédneme vrcholový kráter s vařícím se bahnem, výrony plynů a páry, a hned poté se rozjedeme do rezervace La Paz. Tady budete obdivovat pralesní vodopády a tropickou přírodu spolu s expozicemi kostarických zvířat, ptáků, obojživelníků, plazů a motýlů / oběd je zahrnutý v ceně návštěvy /. Odpoledne budeme pokračovat do oblasti vulkánu Arenal. Ubytování v podvečer.

Den 4

VULKÁN ARENAL, LA FORTUNA TERMÁLNÍ BAZÉNY

Dopoledne společně absolvujeme několik vycházek pralesem v oblasti vulkánu Arenal, navštívíme krásný vodopád La Fortuna / možnost koupání / a několik vyhlídek. Odpoledne Vám doporučíme využít relax v termálních bazénech našeho hotelu.

Den 5

MONTEVERDE, PUNTA LEONA

Dnes Vás čeká celodenní přejezd jedinečnou přírodou Kostariky. Nejprve objedeme jezero Arenal a navštívíme krásnou oblast mlžných horských pralesů Monteverde. V pozdním odpoledni dorazíme do tropického resortu Punta Leona, který se rozkládá ve vysokém pralese na březích Pacifiku. Přímo v areálu se běžně setkáte s opicemi, nosály, největšími volně žijícími papoušky rodu scarlet macaw a dalšími živočichy.  Zde budeme ubytováni tři noci...

Den 6

RESORT PUNTA LEONA

Dnešní den je věnován relaxu. Ráno po bohaté snídani Vás průvodce seznámí s rozsáhlým areálem resortu, a zbytek dne je na Vás - můžete odpočívat na pláži nebo u některého z hotelových bazénů, nebo vyrazit na trail do pralesa v okolí, či navštívit zdejší motýlí voliéru nebo sledovat papoušky ve větvích...

Den 7

NP CARARA, RIO TARCOLES

Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm obřích červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Po cca hodinové vycházce pralesem máme pro Vás připravenu plavbu lodí po řece Tarcoles, která je známá výskytem obřích krokodýlů, jejichž krmení je vrcholem každé projížďky. Do hotelu se vrátíme tak, abychom stihli odpolední siestu na pláži či bazénu.

Den 8

SAN JOSE – PRAHA

Dopoledne volno k relaxu na pláži nebo u bazénů v prostorách resortu, poté dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy. Fakultativně individuální pokračování Vašeho pobytu v resortu Punta Leona. 

Den 9

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí a my se budeme těšit na další společnou cestu do Ameriky !!


RESORT PUNTA LEONA                                                                                                                

Čekají Vás zde pohodové dny plné slunce, koupání v moři či hotelových bazénech, a samozřejmě také pozorování opic, ptáků a pralesních živočichů ve Vašem okolí. Ubytování je zajištěno v bungalovech situovaných ve vysokém tropickém pralese a několik minut vzdálených od pláží. Ubytování zahrnuje každodenní bohatou snídani v buffetovém stylu.  

Zobrazit více

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 7 x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • 7 x snídaně, 1 x oběd a 1x večeři
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadla /letecká doprava/
 • pojištění storna zájezdu

Příplatky a slevy

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj - 16 500 Kč
 • Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 1 700 Kč

Fakultativní akce

Třídenní pobyt v resortu Punta Leona 3 dny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 2

Přírodní rezervace Punta Leona v provincii Puntarenas se nachází u nádherného pobřeží Středního Pacifiku v Kostarice. Tato rezervace je jednou z nejdůležitějších v tichomořském sektoru Kostariky, a to jak z hlediska geografického , tak z hlediska ochrany přírody. Punta Leona je ve skutečnosti domovem jednoho z posledních zbývajících pralesů, který se nachází v přechodové zóně mezi deštnými pralesy na jihozápadě a suchými lesy na severozápadě. Rezervace Punta Leona, která byla vyhlášena před 25ti lety za účelem ochrany rozmanité flóry a fauny regionu, je soukromou přírodní rezervací o rozloze 300 hektarů (750 akrů) a skládá se převážně z tropických pralesů. Rezervace se nachází poblíž nedotčené pláže s bílým pískem, má tři různé turistické stezky, které jsou snadno dostupné a vhodné pro pozorování ptáků a života deštného pralesa. I přes přítomnost hotelových resortů a jejich hostů, Punta Leona stále dokáže poskytnout turistům prostředí, které je výrazné a tajemné. Ubytování je zajištěno v bungalovech situovaných ve vysokém tropickém pralese a několika minut vzdálených od pláží. Ubytování zahrnuje každodenní bohatou snídani v buffetovém stylu. Resort sám leží v oblasti tropických pralesů, u dvou přírodních pláží. Pohodlný Relax je zaručen !!

Fotogalerie

O destinaci

Kostarika

Kostarika je malá hornatá republika zaujímající úzký pruh území mezi Tichým a Atlantským oceánem ve střední Americe. Mohutné pásmo Talamanca vyniká řadou vrcholů nad 3.000 metrů. Mezihorské plošiny mají o něco chladnější tropické podnebí, ale jsou nejvíce osídleny.
Kostarika byla objevena Kryštofem Kolumbem v roce 1502. Do dobytí Španěly v roce 1509 ji obývaly různé indiánské kmeny, které byly téměř zcela vyhubeny. V roce 1821 se Kostarika stala samostatným státem. Největším lákadlem pro turisty je zde především malebná příroda. Najdeme zde více než osm set druhů ptáků, tropický prales s nespočetným množstvím druhů stromů, keřů a dřevin. Ze zvířat jsou nejznámější želvy, jaguáři, papoušci, tukani a opice.
Kostarika je známá především velkým množstvím národních parků na svém území. Jedním z nejznámějším je národní park Arenal Vulcano s dosud činným vulkánem, který je zde možné bezpečně pozorovat. V hlavním městě San José je možná návštěva některého z muzeí z předkolumbovské doby nebo Národního divadla z konce devatenáctého století.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.