PACIFICKÉ POBŘEŽÍ USA A KANADY

Národní parky a rezervace od Los Angeles po Vancouver 2.070 mil / 3.300km

Nechte se okouzlit krásou pacifického pobřeží USA od Los Angeles až po kanadský ostrov Vancouver! Budete uchváceni drsnou krásou deštných pralesů poloostrova Olympic, hustými porosty mlžných lesů Oregonu, budete obdivovat majestátnost mohutných sekvojí na pobřeží severní Kalifornie i surfařský ráj v jižnějších oblastech… Přejeme milovníkům přírody skvělé zážitky !!

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
20.05. - 31.05.2024 240301 12 Praha - Václav Havel snídaně 79 990 Kč
Uzavřený
15.07. - 26.07.2024 240302 12 Praha - Václav Havel snídaně 83 990 Kč
Uzavřený
04.10. - 15.10.2024 240303 12 Praha - Václav Havel snídaně 78 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

LOS ANGELES 30 mil / 50 km

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

02. den

LOS ANGELES 70 mil / 110 km

Celodenní prohlídka atrakcí a pamětihodností Los Angeles, Hollywoodu a Beverly Hills, kterou zakončíme zhlédnutím západu slunce na pláži Santa Monica…

03. den

US-1, MONTEREY 430 mil / 680 km

Celodenní přejezd do San Francisca, částečně po slavné silnici č.1 vinoucí se podél členitého pobřeží Pacifiku. Cestou pozorování lachtanů a lvounů, odpoledne prohlídka Monterey. Ubytování ve večerních hodinách. 

04. den

SAN FRANCISCO 50 mil / 80 km

Celodenní prohlídka San Francisca zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti metropole, včetně plavby po zálivu pod Golden Gate /v ceně zájezdu/. 

05. den

SAN FRANCISCO 100 mil / 160 km

Dopoledne indiv. volno v centru San Francisca, poté odjezd na sever do národního parku Redwood, nocleh v motelu na trase.

06. den

NP REDWOOD 360 mil / 570 km

Prohlídka NP Redwood, domova nejvyšších stromů na Zemi. Pokračování do místa ubytování v Oregonu.

07. den

OREGON DUNES, PORTLAND 390 mil / 610 km

Pokračování cesty podél Pacifiku oblastí Oregon Dunes, cestou pozorování mořských vyder a lvounů. Odpoledne krátká prohlídka centra Portlandu, ubytování již na území  státu Washington.

08. den

NP MT. RAINIER, SEATTLE 250 mil / 400 km

Časně odjezd do národního parku Mt. Rainier. Prohlídka parku, odpoledne přejezd do Seattle. V podvečer prohlídka centra města, ubytování.

09. den

NP OLYMPIC, VICTORIA 300 mil / 480 km

Časně odjezd do národního parku Olympic na stejnojmenném poloostrově. Území NP Olympic je deštným pralesem, třebaže leží v mírném podnebném pásmu. My si prohlédneme pobřežní a podhorské části parku. Odpoledne odjezd trajektem přes úžinu Juan de Fuca na ostrov Vancouver do Victorie, hlavního města kanadské provincie British Columbia. Ubytování ve večerních hodinách.

10. den

VICTORIA, VANCOUVER 60 mil / 100 km

V dopoledních hodinách si prohlédneme centrum historické Victorie, a odpoledne následuje přejezd trajektem na pevninu do Vancouveru. Prohlídka centra města do večerních hodin, ubytování. 

11. den

Odlet domů 30 mil / 50 km

Dopoledne dle času odletu  volno v centru Vancouveru. Dle Vašeho letového plánu následuje odjezd na letiště a odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Zájezd může být směrován i opačně.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 10x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • nejméně 5x snídani
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu /kromě uvedené/
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavená zavazadla /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 20 500 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000 - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji /dvě dvoulůžka/ - 2 300 Kč

Fakultativní akce

Plavba po zálivu pod Golden Gate Cca 1. hod | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Hodinová vyhlídková plavba - plavba mezi Pierem 43 a Fisherman's Wharf, poplujete po úchvatném nábřeží San Franciska, následně pod Golden Gate a kolem Alcatrazu! Poznejte historii San Francisca a pozorujte místní mořský život, jako jsou lachtani, pelikáni, velryby a další. Plavba po zálivu Vám poskytne neopakovatelné pohledy na město samé, na ostrov Alcatraz a Golden Gate. Nejkrásnější fotografie San Francisca jsou z vodní hladiny, a Golden Gate působí nejmohutněji když jste právě pod ním. Proto jsme tuto plavbu zařadili do všech zájezdů America Tours navštěvujících

Let helikoptérou nad San Franciscem cca 15 - 20 minut | 7 650 Kč Minimální počet účastníků: 4

Vychutnejte si úžasný pohled z ptačí perspektivy na San Francisco z paluby naší oblíbené helikoptéry. Po bezpečnostním briefingu nastoupíte na palubu helikoptéry a odletíte za nezapomenutelným výhledem na světově proslulé město. Obdivujte jedinečné panorama města, které se rozprostírá na špičce poloostrova mezi Tichým oceánem a zálivem San Francisco. Během 15 až 20 minut letu (přibližně 60 km) získáte nepřekonatelnou perspektivu San Franciska. Úchvatný zážitek – to je bezprostřední hodnocení našich klientů, kteří právě ukončili svůj let nad slavným městem.

Let Hydroplánem nad Vancouverem cca 25 minut | 3 700 Kč Minimální počet účastníků: 2

Jeden z nejautentičtějších zážitků západního pobřeží Kanady! Let hydroplánem Vám přiblíží to nejlepší z Britské Kolumbie. Cestování a samotný let hydroplánem je neuvěřitelný způsob, jak zjistit a poznat, kde se setkává město, voda a hory. Vancouver je krásné město, ale ještě krásnější je ze vzduchu. America Tours Vám nabízí dvojí vzrušení naráz: Jedinečné výhledy na město a okolí, navíc z paluby hydroplánu !! Zážitek, o který byste neměli přijít…

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.