PACIFICKÉ POBŘEŽÍ USA A KANADY

Národní parky a rezervace od Los Angeles po Vancouver

Nechte se okouzlit krásou pacifického pobřeží USA od Los Angeles až po kanadský ostrov Vancouver! Budete uchváceni drsnou krásou deštných pralesů poloostrova Olympic, hustými porosty mlžných lesů Oregonu, budete obdivovat majestátnost mohutných sekvojí na pobřeží severní Kalifornie i surfařský ráj v jižnějších oblastech… Přejeme milovníkům přírody skvělé zážitky !!

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
07.05. - 18.05.2021 210301 12 Praha - Václav Havel snídaně 69 990 Kč
Uzavřený
21.09. - 02.10.2021 210302 12 Praha - Václav Havel snídaně 69 990 Kč
Uzavřený

Itinerář

01. den

LOS ANGELES 30 mil / 50 km

Odlet z Prahy do Los Angeles. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

02. den

LOS ANGELES 70 mil / 110 km

Celodenní prohlídka atrakcí a pamětihodností Los Angeles, Hollywoodu a Beverly Hills, kterou zakončíme zhlédnutím západu slunce na pláži Santa Monica…

03. den

US-1, MONTEREY 430 mil / 680 km

Celodenní přejezd do San Francisca, částečně po slavné silnici č.1 vinoucí se podél členitého pobřeží Pacifiku. Cestou pozorování lachtanů a lvounů, odpoledne prohlídka Monterey. Ubytování ve večerních hodinách. 

04. den

SAN FRANCISCO 50 mil / 80 km

Celodenní prohlídka San Francisca zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti metropole, včetně plavby po zálivu pod Golden Gate /v ceně zájezdu/. 

05. den

SAN FRANCISCO 100 mil / 160 km

Dopoledne indiv. volno v centru San Francisca, poté odjezd na sever do národního parku Redwood, nocleh v motelu na trase.

06. den

NP REDWOOD 360 mil / 570 km

Prohlídka NP Redwood, domova nejvyšších stromů na Zemi. Pokračování do místa ubytování v Oregonu.

07. den

OREGON DUNES, PORTLAND 390 mil / 610 km

Pokračování cesty podél Pacifiku oblastí Oregon Dunes, cestou pozorování mořských vyder a lvounů. Odpoledne krátká prohlídka centra Portlandu, ubytování již na území  státu Washington.

08. den

NP MT. RAINIER, SEATTLE 250 mil / 400 km

Časně odjezd do národního parku Mt. Rainier. Prohlídka parku, odpoledne přejezd do Seattle. V podvečer prohlídka centra města, ubytování.

09. den

NP OLYMPIC, VICTORIA 370 mil / 590 km

Časně odjezd do národního parku Olympic na stejnojmenném poloostrově. Území NP Olympic je deštným pralesem, třebaže leží v mírném podnebném pásmu. My si prohlédneme pobřežní a podhorské části parku. Odpoledne odjezd trajektem přes úžinu Juan de Fuca na ostrov Vancouver do Victorie, hlavního města kanadské provincie British Columbia. Ubytování ve večerních hodinách.

10. den

VICTORIA, VANCOUVER 60 mil / 100 km

V dopoledních hodinách si prohlédneme centrum historické Victorie, a odpoledne následuje přejezd trajektem na pevninu do Vancouveru. Prohlídka centra města do večerních hodin, ubytování. 

11. den

Odlet domů 30 mil / 50 km

Dopoledne dle času odletu  volno v centru Vancouveru. Dle Vašeho letového plánu následuje odjezd na letiště a odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy v dopoledních hodinách Váš zájezd ukončí

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 10x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • nejméně 6x snídani
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu /kromě uvedené/
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavená zavazadla /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 1 800 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 17 500 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000 - 2 500 Kč
 • připojištění COVID-19 /nelze samostatně/ - 590 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji /dvě dvoulůžka/ - 2 300 Kč

Fakultativní akce

Plavba po zálivu pod Golden Gate Cca 1. hod | v ceně zájezdu

Hodinová vyhlídková plavba - plavba mezi Pierem 43 a Fisherman's Wharf, poplujete po úchvatném nábřeží San Franciska, následně pod Golden Gate a kolem Alcatrazu! Poznejte historii San Francisca a pozorujte místní mořský život, jako jsou lachtani, pelikáni, velryby a další. Plavba po zálivu Vám poskytne neopakovatelné pohledy na město samé, na ostrov Alcatraz a Golden Gate. Nejkrásnější fotografie San Francisca jsou z vodní hladiny, a Golden Gate působí nejmohutněji když jste právě pod ním. Proto jsme tuto plavbu zařadili do všech zájezdů America Tours navštěvujících

Vstupné do Warner Bros. Studios půldenní | v ceně zájezdu

Prohlídka filmových studií.

Let helikoptérou nad San Franciscem cca 20 minut | 4 950 Kč

Vychutnejte si úžasný pohled z ptačí perspektivy na San Francisco z paluby naší oblíbené helikoptéry. Vyzvedneme Vás v oblasti Fisherman's Wharf a cestou na heliport budete relaxovat v našem pohodlném autobusu. Po bezpečnostním briefingu nastoupíte na palubu helikoptéry Bell Jet a odletíte za nezapomenutelným výhledem na světově proslulé město. Obdivujte jedinečné panorama města, které se rozprostírá na špičce poloostrova mezi Tichým oceánem a zálivem San Francisco. Během 15 až 20 minut letu (přibližně 60 km) získáte nepřekonatelnou perspektivu San Franciska, včetně Alcatrazu, mostu Golden Gate Bridge a dalších. Během letu si užívejte inspirativní hudbu na pozadí a živé vyprávění svého pilota. Po přistání na heliportu budete přepraveni zpět do původního výchozího bodu. Úchvatný zážitek – to je bezprostřední hodnocení našich klientů, kteří právě ukončili svůj let nad slavným městem. Trasa v terminálu SFO Helicopters v Sausalitu, odkud se poletí rozhodne šéfpilot v den letu dle počasí v místě – nelze dopředu ovlivnit. Zde absolvujete předletovou bezpečnostní instruktáž. Již první dojmy ze startu přímo z centra letiště za plného provozu obřích letadel jsou silné. Cesta vzduchem směřuje k oceánu a podél jeho okraje přes Presídio ke slavnému mostu Golden Gate. Následuje „vzdušný stop“ na fotografie a v případě dobré viditelnosti i průlet pod mostem. Další let směřuje nad slavný ostrov Alcatraz a poté nad samotné centrum města. Odtud po několika okruzích směřujete zpět k letišti.

Let Hydroplánem nad Vancouverem cca 25 minut | 2 990 Kč

Jeden z nejautentičtějších zážitků západního pobřeží Kanady! Let hydroplánem Vám přiblíží to nejlepší z Britské Kolumbie. Cestování a samotný let hydroplánem je neuvěřitelný způsob, jak zjistit a poznat, kde se setkává město, voda a hory. Vancouver je krásné město, ale ještě krásnější je ze vzduchu. America Tours Vám nabízí dvojí vzrušení naráz: Jedinečné výhledy na město a okolí, navíc z paluby hydroplánu !! Zážitek, o který byste neměli přijít…

Čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech 4 noci v místě | na vyžádání

Ostrov Oahu od 28.900 Kč Ostrov Kauai od 30.990 Kč Ostrov Maui od 30.990 Kč Ostrov Hawaii od 35.600 Kč Pobyt na Havajských ostrovech je snem každého cestovatele. America Tours Vám nabízí tento sen uskutečnit. Náš package zahrnuje leteckou dopravu z Los Angeles nebo San Francisca do Honolulu, případně návazný let na Vámi zvolený ostrov a dopravu zpět do Prahy a ubytování ve zvoleném hotelu na 4 noci (prodloužení pobytu je možné). V ceně není zahrnutý transfer letiště – hotel – letiště. U hotelů mimo ostrov Oahu doporučujeme pronájem automobilu – hotely jsou většinou odlehlé od měst.

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.