PERLY HAVAJSKÝCH OSTROVŮ

Velký okruh Havajskými ostrovy - ZAŽIJTE HAVAJ !! 890 mil / 1.430 km

Nabízíme Vám poznat čtyři hlavní Havajské ostrovy. Díky odlišnému stáří je každý ostrov unikátní svojí geologickou stavbou i vývojem rostlin.

Seznámíme Vás s historií i současností ostrovů, zhlédnete jejich největší přírodní zajímavosti a budete mít i dostatek času k relaxaci na krásných plážích.

Dovolená na Havaji byla a vždy bude dovolenou v ráji !!

* Návštěva a prohlídky jednotlivých ostrovů a relaxační dny mohou být uskutečněny v jiném pořadí než je uvedeno v itineráři.

* Minimální počet 6 osob.

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
07.03. - 22.03.2024 242401 16 Praha - Václav Havel Bez stravy 139 990 Kč
Uzavřený
18.04. - 03.05.2024 242402 16 Praha - Václav Havel Bez stravy 137 990 Kč
Uzavřený
13.06. - 28.06.2024 242403 16 Praha - Václav Havel Bez stravy 138 990 Kč
Uzavřený
08.08. - 23.08.2024 242404 16 Praha - Václav Havel Bez stravy 149 990 Kč
Uzavřený
19.09. - 04.10.2024 242405 16 Praha - Václav Havel Bez stravy 138 990 Kč
Objednat
21.11. - 06.12.2024 242406 16 Praha - Václav Havel Bez stravy 139 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

OAHU 20 mil / 35 km

Odlet z Prahy do Honolulu. Po uvítání na letišti průvodcem AT transfer do hotelu na Waikiki, ubytování.

02. den

PEARL HARBOR, WAIKIKI 25 mil / 40 km

Orientační meeting s průvodcem, seznamovací vycházka po Waikiki. Odpoledne návštěva památníku křižníku USS Arizona v přístavu Pearl Harbor spojená s prohlídkou centra Honolulu.

03. den

OKRUH OAHU 100 mil / 160 km

Celodenní okružní prohlídka ostrova Oahu zahrnující vulkanický kráter Diamond Head, Hanauma Beach, Blowing Hole, Sunset Beach, ananasové plantáže a další zajímavosti.    

04. den

WAIKIKI 10 mil / 15 km

       Volno k indiv. rekreaci – pláž, rušná Waikiki.. Večer Vám fakultativně nabídneme plavbu lodí podél Waikiki za soumraku/včetně večeře/.

Zobrazit více

05. den

KAUAI 25 mil / 40 km

Odlet do Lihue na ostrově Kauai, transfer do hotelu, ubytování. Relax u hotelového bazénu nebo na pláži, fakultativně let helikoptérou nad ostrovem, který poskytuje neopakovatelné pohledy do míst, kde byl natáčen film Jurský park.

06. den

OKRUH KAUAI 170 mil / 270 km

Celodenní prohlídka ostrova Kauai. Jedinečná příroda deštného pralesa v horách ostrova, Waimea Canyon přezdívaný „Grand Canyon Pacifiku“, vyhlídka do Kalalau Valley, památník Jamese Cooka, maják Kilauea, divoké pláže u Princeville

07. den

RELAXACE NA PLÁŽI

Volný den k odpočinku a relaxaci na pláži či u hotelového bazénu. 

08. den

HAWAII, KAILUA-KONA 20 mil / 35 km

Odlet do Kony na ostrově Hawaii – Velkém ostrově. Transfer do hotelu, ubytování a volno k relaxaci u bazénu nebo k toulkám po přístavním městečku Kailua-Kona.

09. den

OKRUH HAWAII 260 mil / 410 km

Velmi časně odjezd k celodennímu okruhu ostrovem Hawaii. Návštěva fascinujících vodopádů Akaka obklopených pralesem plným květin a vůní, centra města Hilo a památníku sjednotitele Havajských ostrovů krále Kamehamehy. Zde Vám nabídneme fakultativní let nad činným vulkánem Kilauea, lávovými proudy a místy, kde se žhavá láva vlévá do moře. Naše cesta dále pokračuje do národního parku Volcanoes. Zdejší vulkán Kilauea je nejdéle nepřetržitě aktivní sopkou v lidských dějinách, a jeho kráter Puu-oo chrlí stále lávu po úbočí hory do nedalekého moře... Pro dobrodružné povahy je možnost pěšího výletu až k lávovému proudu. Kromě činného vulkánu zde uvidíte také jedinečný lávový tubus, tropickým pralesem pokryté sopečné krátery a s trochou štěstí uvidíte i některého ze vzácných ptáků obývajících zdejší jedinečnou přírodu. Do hotelu se navrátíte v pozdních hodinách.

Zobrazit více

10. den

KAILUA - KONA 10 mil / 15 km

Celodenní individuální volno k relaxaci u bazénu nebo na pláži. Doporučujeme šnorchlování s pozorováním korálových ryb a mořských želv. Odpoledne Vám fakultativně nabídneme možnost výletu jeepem na vrchol sopky Mauna Kea /4 207 metrů nad mořem, min 3 osoby a max 4 os./. Nikde jinde na světě nelze automobilem v tak krátkém čase zdolat takové veliké převýšení a málokterý výhled je tak úchvatný jako pohled na západ slunce do Pacifiku vysoko nad mraky… /Tato akce není vhodná pro osoby citlivé na změny atmosférického tlaku/

11. den

MAUI, KAHULUI 40 mil / 65 km

Odlet do Kahului na ostrově Maui. Transfer do hotelu,  ubytování a zbytek dne volno k relaxaci na pláži nebo u bazénu.

12. den

NP HALEAKALÁ 160 mil / 255 km

Ráno odjezd do národního parku Haleakala. Z vrcholu stejnojmenné sopky „osázeného“ kopulemi astronomických radioteleskopů je krásný výhled na celý ostrov, okolní ostrovy a nekonečný oceán. Společně budeme obdivovat místní endemickou rostlinu ahinahina /stříbrný meč/. Cestou zpět pojedeme přes město Kahului do přírodní rezervace Iao Valley. Výlet zakončíme vykoupáním na některé z pláží u osady Kihei s výhledem na atol Molokini. Odpoledne návrat do hotelu. 

13. den

NAPILI BAY 10 mil / 15 km

Celodenní volno k relaxaci na hotelové pláži s výhledem na ostrov Molokai. Fakultativně Vám nabídneme celodenní výlet do městečka Hana – silnice s tisíci zatáčkami kopírující členité pobřeží ostrova s fantastickou tropickou přírodou. Koupání pod vodopádem a na vulkanické pláži pod palmami. Návrat v pozdních hodinách.

14. den

Odlet domů 30 mil / 50 km

Volno poté transfer na letiště a odlet do Prahy.

15. den

Po přestupu v USA pokračování letu do Prahy

16. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Návštěva a prohlídky jednotlivých ostrovů a relaxační dny mohou být uskutečněny v jiném pořadí než je uvedeno v itineráři.

 

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • místní přelety mezi ostrovy
 • letištní poplatky
 • 13x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • event. palivové příplatky k fakultativním akcím

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - na vyžádání
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 36 800 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/max do 140.000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji /dvě dvoulůžka/ - 7 200 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji /dvě dvoulůžka/ - 5 200 Kč

Fakultativní akce

Památník USS Arizona cca 2,5 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Potopený křižník USS Arizona je mementem a připomínkou útoku Japonců na Pearl Harbor. Z mnoha potopených plavidel byl neopravitelný křižník ponechán na svém místě jako historická památka a muzeum. Návštěva memoriálu USS Arizona je „povinností“ každého návštěvníka ostrova Oahu. Památník USS Arizona v Pearl Harbor v Honolulu slouží především jako pietní místo a místo odpočinku více jak 1100 námořníků a mariňáků, kteří zemřeli během útoku na Pearl Harbor dne 7. prosince 1941. Útok na tuto tichomořskou flotilu vedl k zapojení Spojených států do druhé světové války. Památník, postavený v roce 1962, ročně navštíví více než dva miliony turistů a je přístupný pouze lodí, která odplouvá z návštěvnického centra. Při návštěvě tohoto místa mějte prosím na paměti, že jste na pietním místě, které má pro Ameriku a její obyvatele hluboký duchovní význam.

Let helikoptérou nad ostrovem Kauai cca: 50 min | 7 990 Kč Minimální počet účastníků: 2

Přibližně 80% ostrova Kauai je neobydlených, vzdálených a divokých. Prohlídka z helikoptéry nad ostrovem Kauai odhaluje neuvěřitelnou historii, geologii a krásu téměř neobydleného ostrova. Kauai, známý jako „Garden Isle“ (zahradní ostrov), je nejstarší z Havajských ostrovů. Tento zelený a romantický ostrov byl kulisou pro nespočet hollywoodských filmů. Ostrov se zvedl ze dna Tichého oceánu asi před 5ti miliony let. Díky působení eroze, příroda vyřezala rozsáhlá údolí a vytvarovala kouzelné hřebeny, což topograficky zcela odlišilo tento ostrov od topografie nejmladšího havajského ostrova Big Island. Některé oblasti Kauai mají nespočet vodopádů, které jsou napájeny z bohatých ročních srážek. Pozoruhodné jsou zdejší regiony Mount Waialeale, Waimea Canyon a pobřeží Na Pali Coast. Všechny naše vyhlídkové lety nad tímto ostrovem Vás zavedou do těchto lokalit, stejně jako do dalších oblastí na severním pobřeží a následně do vnitrozemí (pokud počasí dovolí). Tento letecký výlet Vám ukáže to nejkrásnější z tropické přírody ostrova Kauai - jeho pláží, zarostlých vulkanických kráterů, nádherných pláží a překrásně zelených pohoří, které znáte ze scén filmu Jurský park.

Celodenní výlet do města Hana (Maui) cca 10 hodin | 2 990 Kč Minimální počet účastníků: 6

Podél drsného východního pobřeží Maui je klidné město Hana, považované za jedno z posledních nedotčených havajských míst. Legendární cesta do Hany je od Kahului vzdálena jen 83km; jízda však může trvat od dvou do čtyř hodin, protože je plná úzkých jednoproudých mostů a neuvěřitelných výhledů na ostrovy. Silnice do Hany má 620 zatáček a 59 mostů. Cestou projedeme skrz deštné pralesy, okolo tekoucích vodopádů, tůní, jezírek a spatříte dramatické mořské scenérie. Existuje spousta příležitostí zastavit se a užít si nádherné výhledy, takže začneme brzy ráno, abychom měli dostatek času na celý výlet. I když je to všechno o cestě, jakmile se dostanete do krásného a klidného města Hana, uvidíte, proč tento výlet stál za to ho absolvovat. Spatříte historický kostel sv. Sofie při příjezdu do Hany, kde se pastviny valí přímo na hlavní ulici. Historická Travaasa Hana je luxusním útočištěm v této vesnici vycházející z havajské tradice. V obchodě Hasegawa General Store a v obchodě Hana Ranch Store najdete jedinečné suvenýry. Zaplaváte si v parku Hana Beach nebo na pláži Hamoa, kterou autor James Michener uvádí jako nejkrásnější pláž Tichého oceánu. Opravdu se máte nač těšit.

Výlet jeepem na vrchol Mauna Kea (Hawaii) cca 4,5 hodin | 4 600 Kč Minimální počet účastníků: 3

Cesta na vrchol Mauna Kea je cestou, na kterou nikdy nezapomenete!! Jakmile vyjedeme na vrchol, naskytne se nám nádherný výhled na nedaleký horizont Haleakala na Maui. Dále spatříte mnoho teleskopů a dalekohledů, které slouží pro vědecké účely a pozorování dalekého a nekonečného vesmíru. Zažijete duchovní energii místa, které mnozí obyvatelé Havaje považují za nejposvátnější místo ze všech ostrovů. Na vrcholu Mauna Kea budete stát na nejvyšší hoře světa!! Nad hladinu oceánu vyčnívá do výšky více jak 4200 m, ale i s podvodní částí je vysoká 10 205 m, což z ní činí na planetě Zemi nejvyšší horu, která při měření od báze převyšuje i Mt. Everest. Bez nadsázky se dá tento výlet hodnotit jako lahůdka mezi fakultativními akcemi – vždyť nikde jinde na světě nelze za necelé dvě hodiny zdolat převýšení od hladiny moře do 4,5 kilometru !! Odjezd odpoledne od hotelu s teplým oblečením s sebou. Pokračování neustále vzhůru nejprve mezi pastvinami, potom lávovými poli a nakonec po strmé kamenité cestě až na vrchol nejvyššího vrcholu Havajských ostrovů. Zde zhlédneme soumrak nad mořem, a budeme pozorovat práci radioteleskopů na vrcholu po setmění. Hvězdná obloha nad hlavou bez sebemenšího rušivého světla je zážitkem na celý život... Do hotelu se vrátíme v pozdních nočních hodinách. Max 4 osoby. UPOZORNĚNÍ: Akce je nevhodná pro kardiaky a osoby citlivé na rychlé změny atmosférického tlaku !!

Let helikoptérou nad ostrovem Hawaii cca: 50 minut | 7 990 Kč Minimální počet účastníků: 2

Vydejte se spatřit nejaktivnější sopku na světě. Velký ostrov vybuchuje téměř nepřetržitě od roku 1983 a nalévá rozžhavenou a roztavenou lávu do chladných vod Tichého oceánu. Všechny havajské sopky produkují lávu a jsou známé jako havajské magické horké místo. Tento tok lávy stoupal a stále stoupá z hloubky zemského pláště, který spaluje kůru mořského dna a vytváří sopečné hory, které se nakonec zvednou nad hladinu moře a vytváří Havajské ostrovy do dnešní podoby. Ty jsou vlastně jen vrcholky těchto mohutných sopek, které vyrostly z oceánského dna. Velký ostrov (Big Island) je nejmladším havajským ostrovem, méně než půl milionu let starý, a jeho dvě hlavní sopky jsou Mauna Loa (která zahrnuje sopku Kilauea) a Mauna Kea. Tyto mohutné sopky spatříte z vyhlídkového letu helikoptérou. Sopečná činnost dnes pokračuje na Velkém ostrově u sopky Kiluaea a v East Rift Zone. Z vyhlídkového letu prozkoumáte rozmanitou škálu vulkanických formací v celé oblasti, kde k této aktivitě nedávno došlo a stále dochází! Z helikoptéry je to nejpůsobivější pohled. Očekávejte, že budete naprosto ohromeni neuvěřitelnými scenériemi, které uvidíte z paluby naší helikoptéry!! Před Vašima očima se naskytne mnoho jedinečných pevninských útvarů. Každý cestovatel by měl určitě absolvovat tento báječný a okouzlující let helikoptérou z města Hilo nad tropickou vegetací, lávovými poli a činným vulkánem Kilauea neúnavně chrlícím potoky lávy…. Ideální doplněk návštěvy národního parku Hawaiian Volcanoes !!

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.