PERLY STŘEDNÍ AMERIKY

To nejlepší z Panamy, Kostariky a Nikaragui - BESTSELLER !!

Poznejte krásu tří hlavních zemí Střední Ameriky prostřednictvím našeho originálního zájezdu !! Svoje putování zahájíte v Panama City, městě kontrastu mezi koloniálním stylem a hypermoderní architekturou. Poznáte Panamský kanál, triumf lidských schopností, který dal zcela mimochodem vzniknout divu přírodnímu - Gatun Lake. Pokračovat budete do Kostariky, přírodní perly Střední Ameriky. Zde Vám ukážeme to nejlepší, co může tato země turistům nabídnout – tropické pralesy, termální prameny, krásné pláže…. Závěrem navštívíte Nicaraguu, dosud turismem opomíjenou, ale krásnou a bezpečnou zemi. Zažijete krásnou a nezapomenutelnou dovolenou !!

* Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 10 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
06.04. - 21.04.2024 249101 16 Praha - Václav Havel 14 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře 96 990 Kč
Uzavřený
08.06. - 23.06.2024 249102 16 Praha - Václav Havel 14 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře 102 990 Kč
Objednat
17.08. - 01.09.2024 249103 16 Praha - Václav Havel 14 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře 109 990 Kč
Objednat
28.09. - 13.10.2024 249104 16 Praha - Václav Havel 14 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře 97 990 Kč
Objednat
23.11. - 08.12.2024 249105 16 Praha - Václav Havel 14 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře 99 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - PANAMA CITY

Odlet z Prahy do Panama City. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem. 

02. den

PANAMA CITY

Okružní prohlídka Panama City. Budete překvapeni moderním městem plným výškových budov, čistotou na ulicích a pocitem bezpečí. Kromě moderního downtownu, přístavu a městských parků uvidíte také historické centrum města z koloniální éry.  Novověk pak představuje návštěva zdymadel Miraflores v úvodní části slavného Panamského průplavu a seznámení s jejich funkcí a historií.

03. den

PANAMSKÝ KANÁL, GATUN LAKE

          Dnes Vás čeká výlet na člunu po Gatun Lake – jezeře,  které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních pralesů v centru Panamy. Jezero je dnes ohromným ekoparkem se spoustou ostrovů – bývalých vrcholků kopců – porostlých tropickou vegetací, kde žije nesčetně druhů ptactva a zvěře. Během Vaší plavby budete pozorovat nejenom ptáky, opice, pro zdejší krajinu typické lenochody a záplavu rostlin, ale dostanete se i do těsné blízkosti ohromných námořních lodí, které jezerem proplouvají na cestě mezi Karibikem a Pacifikem. Zbytek dne volno, třeba k relaxaci u hotelového bazénu.

Zobrazit více

04. den

PANAMA – SAN JOSE

Transfer a odjezd luxusní mezinárodní linkou do kostarického San Jose /executive class/. Po příjezdu transfer do hotelu, ubytování./v některých termínech je nutné z důvodu absence vhodného spojení použít leteckou linku/ 

05. den

VULKÁN IRAZU, CARTAGO, SAN JOSE

Výlet k nejvyšší kostarické sopce Irazu. Po výjezdu k vrcholu budete mít možnost pohlédnout do impozantního kráteru. Z tohoto místa je za jasného dne vidět Atlantik i Pacifik !! Po prohlídce kráteru navštívíte historické město Cartago, kde bude cílem jedinečná bazilika Andělů, bohatě zdobená řezbami a malbami. Po návratu do San Jose v odpoledních hodinách následuje orientační prohlídka centra města. Návrat do hotelu v podvečer.

06. den

VULKÁN POÁS, LA PAZ GARDENS

Časně odjezd do národního parku Poás. Připravte se na trail vysokohorským mlžným  pralesem k vyhlídce na hlavní kráter sopky s jezerem vařícího se bahna a unikajícími vulkanickými parami. V případě pěkného počasí podnikneme výstup k Lake Botos, průzračnému jezeru ležícímu v druhém neaktivním kráteru sopky, obklopeném mlžným pralesem.  Naše cesta bude pokračovat návštěvou soukromé rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédneme si expozice pralesních plazů a žab, navštívíme zdejší motýlí farmu, projdeme obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, která nás seznámí s pralesními „kočkami“. Největší v zajetí chovaný jaguár se nachází právě zde!! Po obědě /v ceně /budeme mít možnost krmit volně poletující kolibříky nektarem, a návštěvu zakončíme trailem údolím pod kouzelnými vodopády. Návrat do hotelu v podvečer.

Zobrazit více

07. den

NP MANUEL ANTONIO, QUEPOS

Po snídani odjezd k pobřeží Pacifiku do jednoho z nejznámějších národních parků Kostariky – Manuel Antonio. Park je proslulý výskytem nepřeberného množství tropické zvěře, ptactva a rostlinných druhů. Procházka parkem do odpoledních hodin, koupání na zdejších plážích, poté odjezd do nedalekého městečka Quepos, ubytování.

08. den

JACO, PUNTA LEONA

         Dopoledne navštívíme pitoreskní městečko Jacó, jehož hlavní ulice je plná krámků zdejších umělců a řemeslníků. Po obědě dorazíme do resortu Punta Leona, kde se ubytujeme v apartmentech ve vysokém pralese nedaleko pacifických pláží. Odpoledne je vyhrazeno odpočinku a relaxaci na pláži Playa Blanca u blankytně modrého moře nebo u hotelových bazénů. V podvečer sledujte zdejší faunu – velké papoušky, nosály, mývaly, opice…

Zobrazit více

09. den

NP CARARA, RIO TARCOLES

Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm obřích červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Následuje přejezd k řece Tarcoles, kde máme pro Vás připravenou plavbu lodí po řece, která je známá výskytem obřích krokodýlů. Tyto až pětimetrové obry a řadu vodních ptáků budete moci sledovat z několikametrové vzdálenosti… Po ukončení plavby odjezd k jedné z nejčinnějších sopek Ameriky – vulkánu Arenal. Ubytování v hotelu v blízkosti vulkánu. Večer volný k relaxaci ve zdejších termálních bazénech s horkou minerální vodou… 

Zobrazit více

10. den

VULKÁN ARENAL, TERMÁLNÍ BAZÉNY

Dopoledne Vás čeká prohlídka okolí sopky a jezera Arenal, průjezd pralesem obklopujícím sopku, pozorování opic a ptáků ve větvích stromů. Večer Vás čeká relaxace v tropických zahradách hotelu, kde budete mít příležitost si dosyta užít koupel v horkých minerálních pramenech s výhledem na nedaleký vulkán. 

11. den

ARENAL – OSTROV OMETEPE

Časně odjezd podél jezera Arenal oblastí mlžných pralesů k hranici s Nicaraguou. Po překročení hranice v Peńas Blancas Vás čeká transfer do přístavu u ohromného jezera Nicaragua a odjezd lodí na ostrov Ometepe, který sestává z vulkánů Concepcion a Maderas, tyčících se z vod jezera. Odpoledne prohlídka přírodní rezervace Charco Verde, ubytování v hotelu přímo na ostrově.

12. den

OSTROV OMETEPE

       Výlet do mlžného pralesa obklopujícího vulkán Maderas, prohlídka starobylých indiánských petroglyfů a historických obřadních míst. Odpoledne volno k relaxaci v prostředí jezerní pláže Santo Domingo.

13. den

GRANADA

Po snídani přejezd lodí na pevninu a transfer do krásného koloniálního města Granada, nejstaršího města amerického kontinentu. Prohlídka historického centra města, ubytování.

14. den

GRANADA, VULKÁN MASAYA, MANAGUA

Dopoledne volno v centru Granady. Odpoledne odjezd k prohlídce Masaya Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování ke stejnojmennému vulkánu, kde nejprve zhlédnete kráter Santiago, poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – koloniemi netopýrů. Vybaveni přilbami a svítilnami si prohlédnete vychladlý lávový tubus. Za příznivých podmínek pak za tmy budete z okraje kráteru sledovat jezero žhavé vařící se lávy… není mnoho míst na světě, kde můžete zažít takovou podívanou!! V pozdních hodinách příjezd do hlavního města Managua, ubytování.

Zobrazit více

15. den

MANAGUA – PRAHA

       Ráno po snídani prohlídka centra města, dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy. 

16. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 14 x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3 - 4* se snídaní
 • 14 x snídaně, 1 x oběd
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 26 900 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 2 700 Kč

Fakultativní akce

Plavba lodí po Gatun Lake cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Plavba po jezeře, které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních pralesů v centru Panamy. Jezero je dnes ohromným ekoparkem se spoustou ostrovů - bývalých vrcholků kopců - porostlých tropickou vegetací, kde žije nečetně druhů ptactva a zvěře.

Plavba na katamaranu podél pobřeží cca 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Plavba na katamaranu ve vodách kolem parku Manuel Antonio se šnorchlováním, sledováním delfínů a velryb /dle sezóny/, a samozřejmě s koupáním v průzračném moři /drinky, tropické ovoce a večeře v ceně/. Závěrem plavby zhlédnete kouzelný západ slunce nad Pacifikem.

Vstup do La Paz Gardens cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Návštěva soukromé rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédnete si expozice pralesních platů a žab, navštívíte zdejší motýlí farmu, projdete obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, která vás seznámí s pralesními "kočkami"

Návštěva vulkanické jeskyně s kolonií netopýrů cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Vybaveni přilbami a svítilnami si prohlédnete vychladlý lávový tubus. Za příznivých podmínek pak za tmy budete z okraje kráteru sledovat jezero žhavé vařící se lávy.

Fotogalerie

O destinaci

Kostarika

Kostarika je malá hornatá republika zaujímající úzký pruh území mezi Tichým a Atlantským oceánem ve střední Americe. Mohutné pásmo Talamanca vyniká řadou vrcholů nad 3.000 metrů. Mezihorské plošiny mají o něco chladnější tropické podnebí, ale jsou nejvíce osídleny.
Kostarika byla objevena Kryštofem Kolumbem v roce 1502. Do dobytí Španěly v roce 1509 ji obývaly různé indiánské kmeny, které byly téměř zcela vyhubeny. V roce 1821 se Kostarika stala samostatným státem. Největším lákadlem pro turisty je zde především malebná příroda. Najdeme zde více než osm set druhů ptáků, tropický prales s nespočetným množstvím druhů stromů, keřů a dřevin. Ze zvířat jsou nejznámější želvy, jaguáři, papoušci, tukani a opice.
Kostarika je známá především velkým množstvím národních parků na svém území. Jedním z nejznámějším je národní park Arenal Vulcano s dosud činným vulkánem, který je zde možné bezpečně pozorovat. V hlavním městě San José je možná návštěva některého z muzeí z předkolumbovské doby nebo Národního divadla z konce devatenáctého století.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.