PERLY ZÁPADNÍ KANADY

Velký okruh Britskou Kolumbií a Albertou

Alternativa k itineráři nabitému atrakcemi, která dává prostor samostatnějším turistům. Trasa zájezdu je velmi podobná, ale program nabízí mnohem více času k individuálním prohlídkám navštívených lokalit, které můžete obohatit širokou nabídkou fakultativních akcí… Přejeme Vám skvělé zážitky !!

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.

* Minimální počet 6 osob.

* Zájezd může být z provozních důvodů směrován opačně, výchozím a konečným bodem může být Vancouver, Calgary, ve výjimečných případech i Edmonton.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
04.05. - 18.05.2021 211951 15 Praha - Václav Havel Bez stravy 85 990 Kč
Uzavřený
01.06. - 15.06.2021 211952 15 Praha - Václav Havel Bez stravy 87 990 Kč
Uzavřený
29.06. - 13.07.2021 211953 15 Praha - Václav Havel Bez stravy 89 990 Kč
Uzavřený
27.07. - 10.08.2021 211954 15 Praha - Václav Havel Bez stravy 94 990 Kč
Uzavřený
24.08. - 07.09.2021 211955 15 Praha - Václav Havel Bez stravy 93 990 Kč
Uzavřený
21.09. - 05.10.2021 211956 15 Praha - Václav Havel Bez stravy 86 990 Kč
Uzavřený

Itinerář

Den 1

VANCOUVER 40 mil / 65 km

Odlet z Prahy do Vancouveru  /v některých termínech může být přílet do města Seattle v USA/. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

Den 2

VANCOUVER 25mil / 40km

Celodenní prohlídka Vancouveru zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Stanley Parku a Lynn Valley s jedinečným visutým mostem, a Vancouver Lookout – věže v centru města s 360° výhledem. Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou, a návštěvu kina IMAX nové generace s filmem „Fly Over Canada“ /obojí bezvýhradně doporučujeme !!/   

Den 3

KELOWNA 290mil / 460km

Časně odjezd přes North Cascades Range, polopouštní krajinou přes městečka Princeton a Penticton k Okanagan Lake, dle počasí koupání v jezeře. Odpoledne příjezd do města Kelowna, prohlídka centra a ubytování.

Den 4

NP MT. REVELSTOKE, RADIUM HOT SPRINGS 290 mil / 460 km

Odjezd do města Revelstoke. Návštěva horského národního parku Mt. Revelstoke, trail kvetoucí horskou přírodou. Pokračování přes národní park Glacier do městečka Golden ztraceného mezi horami, odkud budete pokračovat údolím řeky Columbia do městečka Radium Hot Springs. Večer Vám doporučujeme návštěvu zdejších horkých minerálních pramenů !!

Den 5

NP KOOTENAY, NP BANFF, CALGARY 180 mil / 290 km

Dopoledne bude naplněno jedinečnými výhledy na horské štíty, ledovce, a zastávkami při průjezdu národním parkem Kootenay. Při pokračování parkem Banff absolvujeme krásný trail Johnston Canyonem podél horského potoka s několika vodopády, a odpoledne dorazíme do Calgary. Orientační prohlídka, ubytování a indiv. volno v centru.

Den 6

NP BANFF 150 mil / 240 km

Odjezd přes Canmore /zde Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad ledovci a horským masívem Three Sisters/ do slavného letoviska Banff. Cestou navštívíte Kananaskis Valley, které je známé výskytem losů a velkého množství medvědů baribalů. Po ubytování v Banffu následuje prohlídka městečka a jeho okolí. Všem doporučujeme podvečerní návštěvu termálních lázní s výhledem na majestátní vrcholy hor!!

Den 7

NP BANFF, NP YOHO, NP JASPER 130 mil / 200 km

Dopoledne návštěva ikonických jezer Lake Louise a Moraine Lake v národním parku Banff. V pokračování dne si „odskočíme“ do sousedního národního parku Yoho, kde navštívíme peřeje Kicking Horse, jedinečné jezero Emerald Lake, a impozantní vodopády Takakkaw. Cestou také uvidíte zdejší proslulé železniční spirálové tunely. Dnešní dávku navštívených přírodních krás završí vyhlídka na Peyto Lake známé nepřirozeně zelenou barvou vody.  Ubytování ve večerních hodinách.

Den 8

NP JASPER 180 mil / 290 km

Ráno Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains, poté následuje odjezd po Icefields Hwy do Jasperu s několika zastávkami u peřejí a vodopádů. Po vyhlídce na ledovec Columbia /krátký trek k čelu ledovce/ Vás čeká prohlídka národního parku Jasper včetně stejnojmenného městečka. Nabídneme Vám plavbu na raftu po řece Athabasca jedinečným krajem neporušené horské přírody/fakultativně/. Vaše dnešní cesta pokračuje k úchvatnému jezeru Maligne, kde budete mít možnost absolvovat plavbu lodí/fakultativně/ po jezeře k ostrůvku Spirit Island, známému ze všech pohlednic z parku Jasper. Cestou zpět navštívíte hluboký kaňon řeky Maligne s krásným trailem a několika mosty přes divokou bystřinu…  Ubytování v podvečer nedaleko hranice parku.

Zobrazit více

Den 9

PP MT. ROBSON, SUN PEAKS 310 mil / 490 km

Ráno v případě solidního počasí výjezd proslulou lanovkou na vrchol hory Whistlers nad městem Jasper a shlédnutí jedinečného panoráma hor /jízdné lanovkou není v ceně/. Pokračování cesty do provinčního parku Mt. Robson, trail a pozorování zvěře. Odpoledne dorazíte do horského střediska Sun Peaks. Zbytek dne volno k vycházkám jedinečnou horskou přírodou..

Den 10

KAMLOOPS, WHISTLER 240 mil / 370 km

Dnes Vás čeká celodenní přejezd pozoruhodnou přírodou Britské Columbie do světoznámého lyžařského letoviska Whistler. Cestou přes Cache Creek a od civilizace odtrženého městečka Lillooet dávejte dobrý pozor na četné medvědy a jeleny!! Po příjezdu ve večerních hodinách ubytování.

Den 11

SHANNON FALLS, NANAIMO 105 mil / 170km

Dopoledne volno k samostatné prohlídce Whistleru, poté odjezd do Horseshoe Bay se zastávkou v městečku Squamish a u majestátního vodopádu Shannon. V horseshoe Bay se nalodíte na trajekt, kterým doplujete do města Nanaimo na ostrově Vancouver. Ubytování ve večerních hodinách.

Den 12

VANCOUVER ISLAND 140 mil / 230 km

Volné dopoledne v centru Nanaima k samostatné prohlídce místních zajímavostí, poté relaxační přejezd ostrovem Vancouver, kolem jezera Cowichan do hlavního města Britské Columbie Victoria. Ubytování v odpoledních hodinách. Pěší prohlídka centra města, kterou zakončíme ve středu Inner Harbor, přístavu v centru města.

Den 13

VICTORIA 90 mil / 140 km

Volno k samostatné prohlídce centra Victorie. Fakultativně Vám doporučujeme  jedinečný výlet na člunu Zodiac za kosatkami – typickými obyvateli zdejších vod, a let hydroplánem nad Victorií a pobřežím ostrova Vancouver. V podvečer přejezd trajektem na pevninu, shopping v outletovém mallu, ubytování. 

Den 14

Odlet domů 30mil / 50 km

Dle Vašeho letového plánu indiv. volno, transfer na letiště do Vancouveru a odlet do Prahy.

Den 15

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 13x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál ro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 2 500 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 28 900 Kč
 • připojištění COVID-19 /nelze samostatně/ - 590 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě lůžka) - 4 900 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě lůžka) - 3 400 Kč

Fakultativní akce

Plavba po zálivu Vancouver cca 50 minut | 900 Kč

Tato hodinová scénická plavba Vás provede kanadskou „Bránou do Pacifiku“ - zátokou Burrard. Na této plavbě Vás dostaneme do blízkosti mnoha nejznámějších památek Vancouveru. Plavba kolem slavného Stanley parku, rušného terminálu výletních lodí, velkolepého panorama města, historického Gastownu, úchvatného pohoří North Shore a mnoho dalších. Zakupte si nápoj z našeho plně zásobeného baru a užijte si výhledy z našich prostorných otevřených palub nebo se pohodlně usaďte dovnitř a relaxujte. Bez ohledu na to, kde sedíte - připravte si fotoaparáty! Nejlepší záběry Vancouveru pořídíte z paluby lodi brázdící vody zálivu !! Připravte se na jedinečný zážitek z plavby kolem jedinečného města.

Plavba za kosatkami ve Victorii cca 3 hodiny | 2 500 Kč

Zhluboka se nadechněte, nechte město za sebou a vykročte na palubu. Společně se dostaneme na širé a otevřené moře, spatříte velkolepé členité pobřeží, zasněžené hory a kultovní divočinu Britské Kolumbie. Velryby Orca, Humpback, Gray a Minke se objevují z hlubin jako tajemné přízraky. Tuleni, lachtani a lvouni loví a jsou loveni, orli bělohlaví se tiše vznášejí nad Vašimi hlavami. Mlha se převaluje po velkolepém deštném lese na břehu a slunce čas od času svými paprsky nad mlhou vyhraje, aby zazářilo na chvějící se hejno stoupajících racků polekaných velrybami. Výlet je dlouhý 3 - 3,5 hodiny. Odplouváme z krásného přístavu města Victoria a můžete se těšit na velice působivý výlet za nádhernými obyvateli fjordů ostrova Vancouver – kosatkami na rychlém člunu Zodiac. Budete pozorovat kosatky v jejich přirozeném prostředí z bezprostřední blízkosti – jedinečný zážitek !!

Plavba na raftu po řece Athabasca cca 2 hodiny | 1 700 Kč

Užijte si bezpečný rafting a scénickou plavbu po řece Athabasca, která je nazývána jako řeka kanadského dědictví a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Průvodce s licencí národního parku poskytne komentář k přírodní historii Jasperu, zatímco bude bezpečně řídit a navigovat Váš raft po stejné trase, kterou používali „obchodníci s kožešinami“ před více než dvěma stoletími. Nebojte se, veslovat budou průvodci. Vy sedíte a užíváte si nádherné scenérie. Vždy existuje možnost vidět různé druhy divoké zvěře včetně losů, jelenů, kojotů, vlků, orlů, horských ovcí a medvědů. Plavba na zcela bezpečném raftu po řece Athabasca v Jasperu je jedinečným zážitkem, který Vám odkryje další z možných pohledů na fantastickou přírodu kanadských Rockies. Vyhlídková plavba je zcela nenáročná, vhodná i pro osoby se sníženou pohyblivostí a děti.

Plavba po Maligne Lake v NP Jasper Cca 1,5 hodiny | 1 800 Kč

Plavba po jezeře Maligne Lake umožní návštěvníkům prozkoumat světově proslulý ostrov Spirit Island prostřednictvím interpretační plavby lodí v národním parku Jasper. Návštěvníci spatří přenádherné jezero z pohodlí prosklené a vyhřívané výletní lodi, zatímco znalý průvodce vypráví historii Maligne a vysvětlí Vám jeho geologii, popíše divokou zvěř, přiblíží zdejší počasí, flóru a faunu. (výklad v AJ nebo FR). Jezero Maligne Lake nabízí jedny z nejzajímavějších a nejpozoruhodnějších scenérií na celém světě. Symbolicky známý svou krásou je ostrov Spirit Island, který je pravděpodobně jedním z nejfotografovanějších míst v kanadských Skalistých horách. Spirit Island (ostrov duchů), byl pojmenovaný domorodými obyvateli Stoney Nation, kteří toto místo obývali před staletími. Nachází se zde malý hájek stromů a nedotčená příroda oddělená od pevniny. Ostrov duchů se během léta stane na několik krátkých dní skutečným ostrovem. Skutečnou přitažlivostí ostrova je panorama hor s nádhernou scenérií, působivých vrcholů a ledovců všude kolem jezera Maligne s nádhernou tyrkysovou vodou. Z paluby lodi budete obdivovat místní horské velikány s jejich ledovci a nekonečné lány lesního porostu. Součástí plavby je i krátká zastávka u malebného ostrůvku „Sprit Island“, který býval domovem indiánů a dodnes je toto území posvátným místem. Na této 15ti minutové zastávce budete mít čas ke krátké relaxaci u jezera, nebo se můžete projít po krátké stezce, ze které pořídíte nádherné fotografie.

Fly over Canada cca 10minut | 700 Kč

Fly Over Canada využívá nejmodernější technologie, aby Vám byl poskytnut pocit letu. Budete sedět v našich pohodlných sedadlech, nohy Vám budou viset a ocitnete se před 20ti metrovým sférickým plátnem. Nyní můžete s naším letem odletět pryč na vzrušující 8. minutovou cestu po Kanadě z východu na západ. Speciální efekty, včetně větru, mlhy a vůně dohromady s kombinací s pohybem jízdy vytvoří nezapomenutelný zážitek. Sen o letu je starý jako sám čas. Podobně pohřbená hluboko v kanadské duši je touha cestovat po Kanadě od pobřeží k pobřeží. Tento úkol zaujal nejstarší průzkumníky i naše moderní hrdiny. Díky společnosti Fly Over Canada jsou představy a tajné sny skutečné. Od otevření v červnu 2013 přinesla společnost Fly Over Canada úsměvy více než dvěma milionům návštěvníkům všech věkových kategorií ze všech koutů světa. Během letu uvidíte řadu měst a výhledů typických pro Kanadu. Produkční tým společnosti dokázal vybrat 18 scén z více než 100 hodin záznamu, aby reprezentovali Kanadu v 8. minutách. Podle cestovatelského portálu Tripadvisor se jedná o jednu z nejlepších atrakci ve Vancouveru. Toto představení v kinosále se speciální obrazovkou přes 20 metrů (virtuální realita) trvá zhruba 8-10 minut, během kterých je Vám představeno to „nej“ z celé Kanady. Proletíte se nad zmrzlou krajinou v oblasti Hudsonova zálivu, nad ledovci a fjordy provincie Newfoundland, shlédnete pulsující velkoměsto Toronto v nočním hábitu, proletíte se nad Niagarskými vodopády, podíváte se na nekonečné prérie Alberty, kde uvidíte místní kovboje a honáky. Celé představení je doplněné působivou hudbou, která umocní Vaše dojmy z tohoto představení. Zhlédnutí tohoto krátkého filmu vřele doporučujeme všem turistům mířícím do Vancouveru.

Let helikoptérou v NP Banff /Three Sisters tour/ cca 15 minut | 3 200 Kč

Vaše dobrodružství potrvá asi 20 minut, během kterých poletíte helikoptérou mezi vrcholy Tří sester... "nadějí, charitou a vírou". Následně poletíte směrem do údolí Spray Valley. Cestou uvidíte nádherné Kozí pohoří, kde můžete pozorovat zářivé tyrkysové barvy Sprayských jezer a spatříte drsné vrcholky Skalistých hor. Váš zpáteční let poskytne výhled na Wind Ridge a řeku Bow river, která se vine směrem k městu Canmore. Mnoho již bylo napsáno o kráse národního parku Banff. Jeho jezera s kýčovitě zelenou vodou a horské štíty… To vše můžete ještě lépe uvidět během letu helikoptérou nad skalnatými horami, který Vám nabízíme z městečka Canmore nad masívem Three Sisters a jezerem Spray Lake.

Let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains /Jasper/ cca 15 - 20 minut | 4 950 Kč

Prohlédněte si kanadské Skalnaté hory tak, jak byly stvořeny přírodou. Zarezervujte si tento nezapomenutelný vyhlídkový let, který četná média (New York Times, National Geographic, Lonely Planet) označily za jedničku na světě! Ukážeme Vám jedinečné horské dobrodružství, které bude určitě zážitkem na celý život. Připravte se na úžasných 20 minut Vašeho života! Hluboko v srdci kanadských Skalistých hor se vydáte na neuvěřitelný vyhlídkový let nad Abrahamské jezero, při kterém se vznesete do nadmořské výšky 2900 mnm a proletíte přes průsmyk Cline Pass. Tento vyhlídkový let je plný přírodních krás, ledovců a vodopádů, včetně mnoha úžasných přírodních scenérií, které musíte vidět shora!

Let Hydroplánem nad Vancouverem cca 25 minut | 2 990 Kč

Jeden z nejautentičtějších zážitků západního pobřeží Kanady! Let hydroplánem Vám přiblíží to nejlepší z Britské Kolumbie. Cestování a samotný let hydroplánem je neuvěřitelný způsob, jak zjistit a poznat, kde se setkává město, voda a hory. Vancouver je krásné město, ale ještě krásnější je ze vzduchu. America Tours Vám nabízí dvojí vzrušení naráz: Jedinečné výhledy na město a okolí, navíc z paluby hydroplánu !! Zážitek, o který byste neměli přijít…

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.