PERU týden v Amazonii

Individuální pobyt v srdci Amazonie

Tento unikátní zájezd Vám nabízí poznat flóru a faunu Amazonie tak zblízka, jak je to jenom možné. Šestidenní pobyt v lodži vzdálené 130 kilometrů od nejbližšího města Iquitosu, přístupné pouze lodí, Vám nabídne zcela nevšední a originální zážitky. Starat se o Vás budou pečliví místní průvodci – příslušníci místních indiánských kmenů, domluvíte se anglicky nebo španělsky. Připravte se na pobyt v primitivních podmínkách – ubytování je v pohodlných dvoulůžkových bungalovech vybavených koupelnou a WC, ale bez elektřiny /svítí se led lampami na sluneční energii/, bez teplé vody /v prostředí Amazonie je ale vlastně voda teplá pořád../, to vše leží v nejopravdovější divočině tropického pralesa. Pobyt je s plnou penzí – snídaně, oběd a večeře připravované místním kuchařem. Budete-li mít zájem, můžete s místním průvodcem navštívit indiánskou vesnici a setkat se s jejími obyvateli. V tomto případě Vám doporučujeme přivézt drobné dárky, zejména pro děti. Oceňovány jsou jakékoliv školní potřeby, které mohou pomoci s výukou.

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 8 osob.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
13.04. - 21.04.2024 249001 9 Praha - Václav Havel plná penze v Amazonii/snídaně v Limě 83 990 Kč
Uzavřený
05.07. - 13.07.2024 249002 9 Praha - Václav Havel plná penze v Amazonii/snídaně v Limě 92 990 Kč
Objednat
05.10. - 13.10.2024 249003 9 Praha - Václav Havel plná penze v Amazonii/snídaně v Limě 84 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA – LIMA
Odlet z Prahy do Limy /může být noční let/.

02. den

IQUITOS – MUYUNA LODGE
Pokračování letu do města Iquitos ležícího na Amazonce. Po příletu transfer do přístavu a odjezd rychlou motorovou lodí proti proudu Amazonky do primitivní lodge /3 hodiny plavby/. Po ubytování v bungalovech a obědě Vás čeká krátké pěší seznámení s okolím lodge a výklad místního průvodce o zvířatech, ptactvu a rostlinstvu / angličtina, španělština/. Pozorování malých opiček a ptáků, zhlédnutí soumraku nad jezerem Sapote. Po večeři se na kánoích vypravíte pozorovat kajmany.

03. den

AMAZONIE, MUYUNA LODGE
Výprava na kánoích k Lake Juanachi – jezeru s nepřebernou škálou vodních rostlin, pozorování papoušků, tukanů a dalších ptáků. S trochou štěstí potkáte hejno opiček Titi. Po návratu večer výprava do pralesa na lov tarantulí.

04. den

AMAZONIE, MUYUNA LODGE
Celodenní pěší výlet do pralesa v okolí lodge. Budete pozorovat několik druhů opic a ptáků, obdivovat mohutné kmeny stromů ceiba a uvidíte také mnoho druhů pestrobarevných motýlů. Se štěstím můžete zahlédnout i lenochoda. Večer Vás čeká rybářský zážitek – lov dravých ryb piranhas.

05. den

AMAZONIE, VÝLET DO PRALESA

       Časně odjezd kánoí k jezeru Yarina, kde Vaši průvodci založí spolu s Vámi kemp. V tomto naprosto odloučeném místě uprostřed Amazonského pralesa budete pozorovat ptáky a zvířata, učit se poznávat rostlinné druhy… mimo jiné uvidíte i královnu leknínů Victoria Regia v jejím přirozeném prostředí na jezeře. Nocleh pod širým nebem uprostřed pralesa bude jistě skvělým zážitkem!!

06. den

AMAZONIE, MUYUNA LODGE
Návrat zpět do lodge. Odpolední výprava za vzácným ptákem hoatzin, který vypadá jako prehistorický živočich. Večerní sledování ptactva v okolí lodge.

07. den

AMAZONIE, IQUITOS – LIMA
Velmi časně pozorování krmících se ptáků na stromech nad řekou, poté výprava lodí za říčními růžovými delfíny. Po obědě Váš pobyt v pralese skončí návratem rychlou lodí do Iquitosu a nočním přeletem do Limy. Ubytování v hotelu.

08. den

LIMA – PRAHA

Polodenní prohlídka koloniální Limy /místní průvodce v angličtině, španělštině nebo němčině/. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy. Fakultativně třídenní výlet do Cuzca a Machu Picchu.

09. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 5x ubytování dle itineráře v dvoulůžkovém bungalovu
 • 1x ubytování v hotelu 3* v Limě
 • pozemní a lodní transfery dle itineráře
 • program dle itineráře
 • služby místních průvodců /angl., spa/
 • plná penze v Amazonii/ snídaně v Limě
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • letištní taxy a poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • spropitné lokálním průvodcům řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 22 500 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - nelze

Fakultativní akce

Třídenní výlet do Cuzca a Machu Picchu 3 dny | na vyžádání Minimální počet účastníků: 2

Po příletu do vysokohorského Cuzca máte možnost prohlédnout si nejen toto pozoruhodné město, ale i ruiny pevností v jeho okolí. Užijte si několik dní hlavních turistických atrakcích Cusca, které je archeologickým hlavním městem Ameriky. Cusco Vás všechny ohromí svými krásnými stavbami, typickými ulicemi, svými obyvateli a nádhernými archeologickými centry. Během tohoto 3 denního výletu Vás čeká celodenní návštěva Machu Picchu, kam odjedete druhý den brzy ráno. Přesunete se na vlakové nádraží a odtud se vydáte vlakem směrem k Aguas Calientes do Machupicchu. Jakmile dorazíte, následuje přesun do archeologického centra Machupicchu, kde začíná prohlídka s průvodcem, která trvá přibližně 2 hodiny. Následně budete mít volný čas (volný čas bude záviset na harmonogramu příjezdu a odjezdu vlaku), abyste si mohli fotografovat a prozkoumat Machupicchu sami. Odpoledne odjedeme vlakem zpět do Cusca. Poznejte jedny z nejkrásnějších a nejobdivovanějších památek Peru!!!

Fotogalerie

O destinaci

Peru

Peru je třetí největší země Jižní Ameriky. Nachází se na jejím západním pobřeží od Tichého oceánu až po majestátní Andy.
Historie Peru sahá několik tisíc let před náš letopočet. Největšího rozkvětu však pravděpodobně dosáhla v období 10.-16. století, kdy se na jeho uzemí rozkládala mocná říše Inků. Incká říše byla jednou z nejvyspělejších kultur předkolumbovské doby. Inkové měli perfektní organizaci práce a díky ní si dokázali podrobit řadu kultur a vytvořit obrovskou říši. Koncem 16. století je Peru dobyta a připojena ke Španělsku. Nezávislost byla vyhlášena až v roce 1821. Osvoboditelé byli argentinský generál José San Martín a Simon Bolívar.
Podnebí je zde velice závislé na poloze, je zde mírné pouštní, v Andách chladnější a v Amazonii tropické s letními dešti.
Peru patří mezi turisticky nejatraktivnější země na světě. Hlavní město Lima je nazýváno městem králů, najdete zde katedrálu a klášter San Francisco, ale i muzeu antropologie a archeologie s fascinujícími kolekcemi kultur Chavin, Nazca, Mochica a Chimu. Důkazy o neobyčejnosti incké kultury nalezneme především v krásném městě Cuzco či v téměř posvátném městě Machu Picchu.
Za návštěvu jistě stojí nejvýše položené jezero na světě Titicaca, přelet nad zvláštními obrazci na planině Nazca či malebné koloniální městečko Trujillo.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.