RIO DE JANEIRO A VODOPÁDY IGUACU

Bombastické atrakce Brazílie

Dvě největší atrakce Brazílie spojené do jednoho zájezdu. Poznejte s naším zkušeným průvodcem atraktivní metropoli Rio de Janeiro a její turistické atrakce a lákadla, a navštivte slavné vodopády Iguacu, mnohými označované za nejkrásnější vodopády světa. Vodopády poznáte jak z brazilské, tak z argentinské strany.

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 8 osob.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
05.04. - 13.04.2024 244101 9 Praha - Václav Havel snídaně 69 990 Kč
Uzavřený
07.06. - 15.06.2024 244102 9 Praha - Václav Havel snídaně 74 990 Kč
Objednat
03.08. - 11.08.2024 244103 9 Praha - Václav Havel snídaně 83 990 Kč
Objednat
05.10. - 13.10.2024 244104 9 Praha - Václav Havel snídaně 75 990 Kč
Objednat
30.11. - 08.12.2024 244105 9 Praha - Václav Havel snídaně 73 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA – RIO DE JANEIRO

Odlet z Prahy do Rio de Janeira.

02. den

RIO DE JANEIRO

Po uvítání na letišti reprezentantem America Tours transfer do města a instruktáž k pobytu v Brazílii. Následně Vás čeká návštěva velké atrakce Ria – výjezd lanovkou na skalní monolit Sugar Loaf tyčící se nad zátokou Guanabara. Kromě jedinečného pohledu na město, ikonické Corcovado a pláže se zde s trochou štěstí setkáte s roztomilými opičkami titi.. Po návratu ze Sugar Loaf následuje transfer do hotelu a ubytování. Volné odpoledne si užijte k aklimatizaci a vycházce po pacifické pláži…    

03. den

RIO DE JANEIRO , CORCOVADO

Po snídani Vás čeká návštěva Corcovada – známé sochy Krista nad městem, ke kterému z města na zdánlivě nepřístupnou horu jezdí ozubnicová železnice. Ve zbytku dne budete mít možnost poznat slavné pláže Copacabana a Ipanema, a okusit koupel ve zdejších vlnách… Večer Vám doporučujeme fakultativní návštěvu Samba Show v některém ze známých tanečních podniků.

04. den

RIO DE JANEIRO, FOZ DO IGUACU

Volné dopoledne k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu!!  Můžete také navštívit nedaleký shopping. Odpoledne Vás čeká transfer na letiště a odlet do Iguacu Falls. Transfer do hotelu, ubytování. ./V některých termínech je možný odlet do Iguacu až druhý den/

05. den

VODOPÁDY IGUACU

Ráno prohlídka první části mohutných vodopádů situovaných v tropickém pralese – brazilské strany vodopádů. Čeká Vás dlouhá vycházka, odměnou Vám budou jedinečné zážitky a množství fotek od nejkrásnějších vodopádů světa. Odpoledne Vám doporučíme návštěvu Bird Park - expozice nejenom jihoamerických ptáků je umístěna ve voliérách v prostředí pralesa. Průchozí voliéry Vám umožní si zblízka a detailně prohlédnout velké papoušky, tukany a další ptáky…/není v ceně na místě/

06. den

VODOPÁDY IGUACU

Odjezd přes hranice Argentiny k prohlídce argentinské strany vodopádů. Po prohlídce a návštěvě mnoha vyhlídek na úchvatné vodopády můžete fakultativně absolvovat plavbu pod vodopády na rychlém člunu – nezapomenutelný zážitek!! Návrat do hotelu v podvečerních hodinách. Zbytek dne využijte k relaxaci u hotelového bazénu či nákupu suvenýrů, večer doporučujeme návštěvu některého ze zábavních podniků Iguacu.

07. den

VODOPÁDY IGUACU /WANDA/

Celodenní volno v Iguacu!! Můžete jej využít k poklidné relaxaci u hotelového bazénu v tropické  zahradě, nebo Vám doporučíme fakultativní výlet do dolu Wanda v Argentině – naleziště ametystů, křišťálů a záhněd. 

08. den

SAO PAULO – PRAHA

       Dle Vašeho rozpisu letů odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

09. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 6 x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3 - 4* se snídaní
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 16 200 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 1 900 Kč

Fakultativní akce

Celodenní výlet na tropický ostrov cca 8 hodin | 4 200 Kč Minimální počet účastníků: 1

Ráno Vás vyzvedneme ve Vašem hotelu a následně odjedeme z Rio de Janiero a pojedeme do přístavu, kde nastoupíme na škuner (místně známý jako „saveiros“). Na palubě se podává čerstvé tropické ovocem a na lodi je k dispozici také bar (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu). Budeme se plavit zátokou Sepetiba, která je přírodně krásnou oblastí, kde je běžné z lodi spatřit delfíny, rybáře, papoušky, želvy a rejnoky. Po připlutí do zátoky si zaplaveme a následně budeme pokračovat na ostrov, kde se podává lahodný oběd formou bufetu. Po obědě budete mít ještě čas prozkoumat ostrov. Cestou zpět poplujeme přes Barru, půvabnou rezidenční čtvrť Ria, kde najdete Americas Avenue a její moderní nákupní centra a budovy, Ayrton Senna Avenue a Sernambetiba Avenue, kde najdete vzrušující noční život. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět do hotelu.

Večerní Samba Show (vč. večeře) cca 3,5 hodiny | 3 900 Kč Minimální počet účastníků: 1

Zúčastněte se tropické show Ginga, při které uvidíte tance a uslyšíte hudbu, která Vám umožní seznámit se s pulzující historií a kulturou Brazílie. Během této 90minutové show uvidíte, jak talentovaní umělci tancují lambadu, sambu a bossa novu v oblecích karnevalových kostýmů. Poslechněte si a shlédněte folklór z různých zemí, živé bubnování a brazilské bojové umění capoeira. Podívejte se na velkolepou show samby, doplněnou živou hudbou s tradičními tanečníky, zažijete energii slavnostních kostýmů karnevalu a zářivou světelnou show a pochutnejte si v typické brazilské barbecue restaurace/churrascaria/. Po věčeři si užijete opravdovou samba show – tanečnice a tanečníci Vám v oblíbeném karnevalovém oblečení předvedou pravé brazilské rytmy.

Polodenní výlet na Corcovado a prohlídka města cca 4-5 hodin | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Vydejte se na prohlídku hory Corcovado s ikonickou sochou Krista Spasitele. Pojedete přes deštný prales Tijuca ozubnicovým vlakem na horu Corcovado a naskytnou se Vám dechberoucí výhledy na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Tato prohlídka Vás zavede k nejslavnější atrakci v Riu a během dne Vám zůstane čas na prozkoumání Ria na vlastní pěst. Vaše půldenní prohlídka Corcovada Vás zavede do stanice Cosme Velho, kde se dostanete do ozubnicového vlaku/lanovky. Strmá cesta nahoru je vedená skrz hustý atlantický deštný prales Tijuca až po sochu Krista Spasitele ve stylu Art Deco na hoře Corcovado. Strávíte zde až hodinu se svým průvodcem, který Vám ukáže památky Ria z této neuvěřitelné vyhlídky na vrcholu hory. Udělejte si čas a podívejte se na nádherné výhledy z vrcholu hory Corcovado odkud pořídíte ty nejlepší snímky! Po tomto nádherném zážitku přejedeme zpět do města Rio de Janeiro, kde budete mít dostatek času na jeho návštěvu. Tato polodenní prohlídka Vám přiblíží Rio de Janeiro a jeho největší atrakci města Corcovada – sochy Krista nad městem. Kromě toho navštívíte i další známá místa Rio de Janeira jako jsou fotbalový stadion Maracana či ulici Sambodromo, místo konání každoročního slavného karnevalu.

Prohlídka brazilské a argentinské strany vodopádů Iguacu cca 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 2

Vodopády Iguazú nebo Iguaçu jsou vodopády řeky Iguazú argentinské provincie Misiones a brazilského státu Paraná. Společně tvoří největší vodopád světa. Dělí se na horní a dolní Iguazu. Řeka Iguazu se vine poblíž centra města Curitiba. Po většinu svého toku řeka protéká Brazílií, ale většina vodopádů je na argentinské straně. Pod soutokem s řekou San Antonio tvoří hranici mezi Argentinou a Brazílií. Název „Iguazú“ znamenal v jazyce domorodých obyvatel „voda“. Podle legend se božstvo plánovalo oženit s krásnou ženou jménem Naipí, která uprchla se svou milenkou Tarobou na kánoi. Ve vzteku mocní bohové rozdělili řeku, vytvořili vodopády a tím odsoudili milence k věčnému pádu. Prvním Evropanem, který spatřil tyto mocné vodopády byl v roce 1541 španěl Álvar Núñez Cabeza de Vaca. Navštívíte oba národní parky rozkládající se na březích vodopádů Iguacu. Čeká Vás prohlídka mohutných vodopádů v tropickém pralese. Jedinečné zážitky při procházce a velké množství fotek jsou zde samozřejmostí.

Macuco Safari — na člunu pod vodopády Iguacu 60 minut | 3 600 Kč Minimální počet účastníků: 1

Uvnitř národního parku Iguaçu existuje mnoho způsobů, jak si užít vodopády, ale žádný z nich Vám nenabídne se dostat tak blízko k vodopádům, jako je Macuco Safari. Celá tato atrakce je synonymem dobrodružství a adrenalinu, ale také Vám poskytne chvíle odpočinku a relaxu. Náš výlet začne od návštěvnického centra Macuco. Po nezbytných bezpečnostních instrukcích se návštěvník vydá na elektro vozíku, po stezce dlouhé 3 km, při které se dozvíte základní informace o flóře a fauně, která je součástí národního park Iguaçu. Po schodech se dostaneme ke člunu, kde dostanete záchranné vesty a následně nastoupíte na dvoumotorové nafukovací čluny, na kterých poplujete k jednomu z nejúžasnějších mís v zemi, vodopádům Iguacu. Duha, modrá obloha, mlžný vodní opar ve velkém množství jen na chvíli přeruší výhledy z plavby, jejíž vrcholem jsou „Tři mušketýři“. Zde kapitán manévruje s lodí, aby se dostal dostatečně blízko, aby poskytl všem účastníkům rychlou a osvěžující sprchu. Jelikož na konci plavby všichni obvykle končí mokří, doporučujeme si vzít s sebou suché oblečení.

Fotogalerie

O destinaci

Brazílie

Brazílie je rozhodně perla Jižní Ameriky. Svou rozlohou patří k největším státům světa. Před objevením Brazílie Portugalci v roce 1500 bylo území osídleno indiánskými kmeny. Z této doby se rovněž datuje název země – Brazílie – jméno vzniklo podle vzácného dřeva pro svou narůžovělou barvu připomínajícího rezavé uhlí – pau-brasil.
Do historie země se významně zapsal i J. Kubitschek – původem Čech. V šedesátých letech minulého století byl prezidentem Brazílie a významně se zasadil o přesunutí hlavního města z Rio de Janeira do Brasilie, ideálního středu celé země.
Na většině území Brazílie převládá tropické teplé a vlhké podnebí se sezónními srážkami. Na jihu území je podnebí subtropické, nejvyšší průměrné teploty s minimálními výkyvy během roku se vyskytují v povodí Amazonky. Obdobné klimatické podmínky jsou rovněž na východním pobřeží. Brazilská zima trvá od června do srpna.
Každoroční událostí číslo 1 v Brazílii je karneval v Rio de Janeiru, pohyblivý svátek tance a hudby, konající se vždy 46 dní před Velikonocemi. V tuto dobu je několik dní pracovní volno a Brazilci se věnují pouze karnevalovému dění.
Pokud Brazílii navštívíte, rozhodně nevynechejte návštěvu Rio de Janeira. Toto město působilo magickým dojmem už na první kolonisty a nepřestalo přitahovat návštěvníky do dneška. Rio připomíná svou romantickou atmosférou Paříž, svou živostí Řím a celonočním životem Madrid. Město je rovněž úžasné svou polohou mezi nádherným zálivem s rozmanitými ostrůvky a vysokým hřebenem, na němž již začíná prales. Světově známé vrcholy Cukrová homole a Corcovado či proslulá pláž Copacabána uchvátí srdce každého návštěvníka.
Za návštěvu jistě stojí i další krásy Brazílie – nádherné vodopády Iguacu, Amazonský prales, Sao Paulo a mnoho dalších míst.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.