SPECIÁL KOSTARIKA

VELKÝ OKRUH KOSTARIKOU

Kostarika je zemí, kde naleznete nepřeberné množství přírodních krás a atrakcí. Náš zájezd je založen na aktivním poznání i oddechu. Během pobytu v této krásné zemi poznáte vysokohorské mlžné pralesy na svazích činných sopek, vykoupete se v termálních pramenech, zhlédnete bezpočet tropických ptáků a savců v několika navštívených národních a státních parcích, absolvujete adrenalinovou plavbu po řece plné obřích krokodýlů a vykoupete se na krásných pacifických plážích. Čeká Vás nezapomenutelná dovolená v tropickém ráji !!

-minimální počet účastníků 6


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav

Itinerář

01. den

PRAHA - SAN JOSE

Odlet z Prahy do San Jose. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

02. den

NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

Časně ráno Vás vyzvedne transferový bus, kterým se přesunete do přístavu v blízkosti NP Tortuguero/se zastávkou na typickou kostarickou snídani/. Odtud Vás loď přepraví spletí říčních ramen do lodge, která bude na dvě noci Vaším domovem/plná penze v ceně/. Po ubytování a obědě následuje projížďka lodí a návštěva domorodé osady Tortuguero a muzea želv. Zbytek dne volno k vycházkám po trailech v okolí hotelu, nebo Relax u bazénu.

03. den

TORTUGUERO

Dopoledne Vás čeká výlet lodí do NP Tortuguero – plavba spletí říčních ramen Karibského lužního pralesa a vycházka do pralesa s místním průvodcem – rangerem. Odpoledne volné, případně si můžete na místě dokoupit výlet lodí do hnízdiště karet – želv které daly tomuto parku jméno..

04. den

TORTUGUERO - SAN JOSE

          Velmi časně ráno se můžete zúčastnit výletu lodí do probouzejícího se pralesa/poplatek na místě/. Po snídani odjezd lodí do „civilizace“ a transfer busem zpět do San Jose, ubytování a volný podvečer k odpočinku u hotelového bazénu.

05. den

VULKÁN POAS, LA PAZ GARDENS, PLANTÁŽE DOKA

Časně odjezd do národního parku Poás. Připravte se na trail vysokohorským mlžným pralesem k vyhlídce na hlavní kráter sopky s jezerem vařícího se bahna a unikajícími vulkanickými parami. V případě pěkného počasí podnikneme výstup k laguně Botos, průzračnému jezeru ležícímu v druhém neaktivním kráteru sopky, obklopeném mlžným pralesem.  Naše cesta bude pokračovat návštěvou soukromé přírodní rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédneme si expozice pralesních plazů a žab, navštívíme zdejší motýlí farmu, projdeme obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, které nás seznámí s pralesními „kočkami“. Největší v zajetí chovaný jaguár se nachází právě zde!! Po obědě /v ceně/ budeme mít možnost krmit volně poletující kolibříky nektarem a návštěvu zakončíme trailem údolím pod kouzelnými vodopády. Cestou zpět navštívíte typickou kávovou plantáž, seznámíte se s procesem pěstování a úpravy kávy, a samozřejmě ochutnáte několik jejich odrůd…  Návrat do hotelu v podvečer.

Zobrazit více

06. den

VULKÁN ARENAL, TERMÁLNÍ PRAMENY

       Přejezd do města La Fortuna v blízkosti vulkánu Arenal. Budete obdivovat neuvěřitelnou pestrost rostlin a květů mlžného pralesa vnitrozemí Kostariky v blízkosti jejího nejčinnějšího vulkánu.. Během cesty se nám naskytne příležitost spatřit nosály, několik druhů opic, pestré ptáků atd. Po návštěvě jezera Arenal a krátkém pralesním trailu následuje ubytování a podvečerní Relax v termálních bazénech našeho hotelu…

07. den

ARENAL /CAŇO NEGRO/

       Celodenní volno u bazénu v tropickém prostředí hotelové zahrady s jedinečnou kulisou vulkánu!! Celodenní relaxace u bazénu či možnost fakultativního výletu do Caňo Negro – rezervace na hranici s Nicaraguou s lodním výletem za flórou a faunou lužního pralesa.

08. den

LAKE ARENAL, POBŘEŽÍ PACIFIKU, QUEPOS

       Dnes Vás čeká průjezd tropickou přírodou kolem jezera Lake Arenal a pokračování podél pobřeží Pacifiku do městečka Quepos, pomyslné brány do národního parku Manuel Antonio, se zastávkou v městě Jacó. Večer ubytování v centru Queposu.

09. den

NÁRODNÍ PARK MANUEL ANTONIO

       Výlet do NP Manuel Antonio. Je to nejmenší, ale na zvěř a ptáky nesmírně bohatá rezervace. Kromě trailu do přímořského pralesa s dalším pozorováním zvířat a ptáků očekávejte perfektní koupání na krásné mořské pláži. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

10. den

NP CARARA, RIO TARCOLES

Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm obřích červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Následuje přejezd k řece Tarcoles, kde máme pro Vás připravenu plavbu lodí po řece, která je známá výskytem obřích krokodýlů. Tyto až pětimetrové obry a řadu vodních ptáků budete moci sledovat z několikametrové vzdálenosti… Po návratu z plavby ubytování v tropickém resortu Punta Leona na březích Pacifiku.   

11. den

PUNTA LEONA - pobyt v plážovém resortu

      Čekají Vás zde pohodové dny plné slunce, koupání v moři či hotelových bazénech, a samozřejmě také pozorování opic, ptáků a pralesních živočichů ve Vašem okolí. Ubytování je zajištěno v bungalovech situovaných ve vysokém tropickém pralese a několik minut vzdálených od pláží. Doprava rozlehlým areálem je zajištěna hotelovým shuttlem. Ubytování zahrnuje každodenní bohatou snídani v buffetovém stylu.  

12. den

PUNTA LEONA - pobyt v plážovém resortu

Volný den k relaxaci!! Fakultativně Vám nabídneme lodní výlet na ostrov Isla Tortuga /cca 5 hodin/ s krásnou oceánskou pláží/oběd v ceně/.

13. den

SAN JOSE - PRAHA

 Dopoledne volno k relaxaci. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště San Jose a odlet do Prahy. 

14. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu PRAHA - SAN JOSE - PRAHA
 • Dopravu na trase dle itineráře minivanem nebo busem /dle velikosti skupiny/
 • Ubytování v 3*-4* hotelech / se snídaní/ dle itineráře
 • 12x snídaně, 2x oběd, 2x večeře
 • Program dle itineráře, včetně vstupů do popsaných národních a státních parků a rezervací
 • Služby průvodce America Tours v českém jazyce po celou dobu pobytu v Kostarice
 • Zajištění povinného testu na Covid-19 /ne jeho úhrada/ před odletem z Kostariky, dle aktuálních požadavků leteckého dopravce, úřadů Kostariky a ČR
 • Splnění veškerých hygienických protokolů dle požadavků kostarických úřadů
 • Komplexní pojištění léčebných výloh /ERV pojišťovna/
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • Povinné testy na Covid-19 před odletem z ČR / o jejich případné nutnosti Vás budeme s předstihem informovat/
 • Úhrada testu na Covid-19 před odletem zpět z Kostariky / test zajistíme a objednáme dle aktuálních požadavků leteckého dopravce a úřadů, uhradíte na místě/
 • Povinné kostarické pojištění pro případ karantény / úhrada na místě po příletu do Kostariky, nebo je možné předplatit u nás za 14 USD za osobu a den pobytu v Kostarice/
 • Fakultativní /volitelné výlety a služby/
 • Stravu /mimo uvedené v itineráři/
 • Pojištění storna zájezdu /doporučujeme pojištění ERV pojišťovny/
 • Případná připojištění
 • Případné spropitné komukoli /tips/
 • Cenu za odbavení zavazadla k letu přes Atlantik /cca 45 USD za kufr do 23 kg a jednu cestu/

Příplatky a slevy


Fakultativní akce

Fotogalerie

O destinaci

Kostarika

Kostarika je malá hornatá republika zaujímající úzký pruh území mezi Tichým a Atlantským oceánem ve střední Americe. Mohutné pásmo Talamanca vyniká řadou vrcholů nad 3.000 metrů. Mezihorské plošiny mají o něco chladnější tropické podnebí, ale jsou nejvíce osídleny.
Kostarika byla objevena Kryštofem Kolumbem v roce 1502. Do dobytí Španěly v roce 1509 ji obývaly různé indiánské kmeny, které byly téměř zcela vyhubeny. V roce 1821 se Kostarika stala samostatným státem. Největším lákadlem pro turisty je zde především malebná příroda. Najdeme zde více než osm set druhů ptáků, tropický prales s nespočetným množstvím druhů stromů, keřů a dřevin. Ze zvířat jsou nejznámější želvy, jaguáři, papoušci, tukani a opice.
Kostarika je známá především velkým množstvím národních parků na svém území. Jedním z nejznámějším je národní park Arenal Vulcano s dosud činným vulkánem, který je zde možné bezpečně pozorovat. V hlavním městě San José je možná návštěva některého z muzeí z předkolumbovské doby nebo Národního divadla z konce devatenáctého století.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.