ÚPLNÉ ZATMĚNÍ SLUNCE 2024 !!!

Zájezd do Texasu za úplným zatměním slunce 2024 !!!

ZÁJEZD DO TEXASU ZA ÚPLNÝM ZATMĚNÍM SLUNCE 2024

Připravili jsme pro Vás na základě zkušeností s našimi astronomickými expedicemi z uplynulých let zájezd za zatměním Slunce 2024 do USA. Samozřejmě umíme zařídit cestu pouze na zatmění a zpět, ale chceme, aby se mohli zúčastnit i ti, pro které zatmění samé bude „jen“ třešinkou na dortu, a mají zájem během cesty toho hodně vidět a poznat. Důležité je, aby se sešla dobrá parta co si celou cestu užije, a jestli budete zatmění pozorovat přes fóliové brýle za tři dolary, triedrem s filtrem z Walmartu nebo dalekohledem za statisíce už necháme na Vás. Jen dlouho neváhejte, toto zatmění bude na desítky let největší úplné, a v obydlených končinách severní Ameriky nadlouho poslední…

Těšíme se na Vaši účast !!


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
02.04. - 11.04.2024 244901 10 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 69 990 Kč
69 500 Kč
Objednat

Itinerář

1. DEN

PRAHA - DALLAS

Odlet z Prahy do Dallasu. Po příletu a uvítání průvodcem America následuje transfer do hotelu a ubytování. Dle časových možností se ještě večer vypravíme na procházku centrem Dallasu.

2. DEN

DALLAS, FORT WORTH

Den začneme orientační prohlídkou centra Dallasu a návštěvou Sixt Floor Museum. Toto muzeum je umístěné v budově, odkud byl zastřelen prezident Kennedy, a velmi zajímavě popisuje tuto událost a její historické konsekvence. Odpoledne se přesuneme do sousedního Fort Worthu, který je centrem texaského dobytkářství. Navštívíme burzu dobytka a místo konání zdejšího rodea, uvidíme ukázku hnaní stáda pro Texas typických býků longhornů. Zde si také můžete koupit autentický texaský suvenýr – kovbojský klobouk… Do našeho hotelu se vrátíme večer.

3. DEN

SOUTHFORK RANCH, HOUSTON

Kdo by neznal ranč Southfork ? Protože leží necelou hodinu cesty od Dallasu, budete ho ode dneška znát mnohem lépe, a osobně!! Prohlédneme si obytný komplex, okolí ranče a muzeum seriálu Dallas, a odpoledne vyrazíme do dalšího texaského velkoměsta Houstonu. Ubytování očekávejte ve večerních hodinách. 

4. DEN

HOUSTON SPACE CENTER

Dnes nás čeká návštěva střediska řízení kosmických letů v Johnsonově kosmickém centru v Houstonu. Jeho návštěvě, která zahrnuje i řídící středisko letů Apollo na Měsíc budeme věnovat podstatnou část dne, a odpoledne navštívíme i centrum Houstonu.

5. DEN

SAN ANTONIO

Ráno vyrazíme do San Antonia. Po příjezdu a ubytování vyrazíme na pěší prohlídku centra tohoto krásného města důležitého v historii Texasu. Navštívíme slavné Alamo Plaza a dozvíme se více o boji texaské posádky s mexickými útočníky. Poté sejdeme k řece, která při jízdě autem úplně uniká pozornosti, a ocitneme se v jiném světě plném klidu, pohody, chutí a vůní. Pozveme Vás k projížďce na člunu, během které si San Antonio zamilujete… Do hotelu se vrátíme až večer.

6. DEN

SAN ANTONIO

Zítra nastane dlouho očekávaný moment, kvůli kterému jsme sem přiletěli. Dnes se „zkušebně“ vypravíme do míst, odkud budeme zítra pozorovat zatmění. Místo máme sice předem vybrané, ale je třeba se ujistit, že všechno je jak má být. Místo leží v keři zarostlé pahorkatině asi hodinu od San Antonia, přímo v centru tzv. pásu totality. Tady bude zakrytí slunečního kotouče trvat nejdéle.. Odpoledne se vrátíme do hotelu, a do večera si můžete užívat centra San Antonia či se chystat na zítřejší den.

7. DEN

ZATMĚNI SLUNCE !!!

Den D je tady !! Pokud bude předpověď počasí příznivá, vyrazíme na vybrané místo s dostatečným předstihem před začátkem zatmění. Pokud by počasí „zlobilo“, pokusíme se dojet do místa, kde budou podmínky pro pozorování příznivější. Prostě uděláme vše pro to, aby se to vydařilo !! Po skončení nebeského představení se vrátíme do svého hotelu.

8. DEN

FREDERICSBURG, AUSTIN

Po silném zážitku z předchozího dne Vám nabídneme další porci Texasu. Dnes navštívíme historický Fredericksburg, a po prohlídce zamíříme do hlavního města Texasu Austinu, kde se ubytujeme. Volno v centru Austinu do večerních hodin.

9. DEN

DALLAS / HOUSTON / ODLET DOMU

Den odletu domů!! Dle Vašeho letového plánu Vás průvodce odveze na letiště /Dallas nebo Houston/, a následuje odlet do Prahy.

10. DEN

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Po přestupu na některém z evropských letišť přílet do Prahy v odpoledních hodinách. A my v America Tours se budeme těšit na setkání s Vámi na některém z našich příštích zájezdů…

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • Letenku Praha - Dallas / Austin / - Praha včetně letištních poplatků
 • Dopravu po trase zájezdu klimatizovaným vanem nebo minibusem
 • 8 x ubytování v hotelech a motelech kategorie 3*, většinou se snídaní
 • Program dle itineráře, včetně uvedených vstupů do objektů a atrakcí
 • Služby průvodce AT po dobu pobytu v Texasu
 • Komplexní pojištění pro cesty do Ameriky od ERV pojištění / mimo storna /
 • Zákonné pojištění proti úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • Vstupní formality do USA / povolení vstupu ESTA či vízum /, pomůžeme vyřídit za poplatek
 • Poplatek za odbavení zavazadel a seating v letadle
 • Stravu s vyjímkou 4-6 snídaní
 • Případné vstupy mimo program zájezdu
 • Jakékoliv spropitné a záruku na dobré počasí. Musíme si držet palce ...

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 2 490 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000 - 3 190 Kč

Fakultativní akce

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.