VELKÝ OKRUH ECUADOREM

Náhorní planiny, tropické pralesy a pacifické pláže

* Zájezd může být směrován opačně

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav

Itinerář

01. den

PRAHA -QUITO

Odlet z Prahy do Quita. Po příletu uvítání průvodcem America Tours, transfer do  hotelu, ubytování a orientační  meeting.

02. den

QUITO, STŘED SVĚTA

Prohlídka Quita – skvostu koloniální kultury. Toto město, ležící v nadmořské výšce bezmála 3 000 metrů, se může pochlubit jedinečnou kolekcí chrámů, kostelů, katedrál a dalších historicky cenných staveb. Odpoledne navštívíte slavný monument „střed světa“postavený přímo na rovníkové čáře. Nocleh v Quitu. 

03. den

OTAVALO

Celodenní výlet do indiánských vesnic v podhůří severních And a prohlídka největšího indiánského trhu v Jižní Americe – Otavalo  Indian  Market. Můžete  zde obdivovat vystavené rukodělné výrobky – ponča, tapiserie, šperky, klobouky a mnoho dalších výrobků. Návrat a ubytování v odpoledních hodinách.

04. den

VULKÁN COTOPAXI, RŮŽOVÁ PLANTÁŽ

Celodenní výlet k činnému  vulkánu Cotopaxi. Tato sopka je  se svojí výškou téměř 6 000 metrů druhou největší horou Ecuadoru. Zajímavostí je ledovec na  jejím úbočí, který je jedním z mála světových  ledovců v rovníkové oblasti. Tento den navštívíme také plantáž a pěstírnu růží, jejichž je Ecuador největším producentem na světě, a zdejší nadmořská výška a mikroklima jim nadmíru svědčí. Návrat do  hotelu v podvečer.

05. den

TERMÁLNÍ LÁZNĚ PAPALLACTA

Dnešní celodenní výlet k termálním pramenům zakončí několikadenní putování ve vysokých nadmořských výškách. Dosyta si užijete Relax v termálních bazénech situovaných v tropických zahradách pod impozantním věčně zasněženým vulkánem Antisana. Návrat do hotelu v podvečer.

06. den

AMAZONIE

Dnešní cesta Vás zavede z regionu And silnicí s jedinečnými  výhledy na horské velikány do  oblasti tropických pralesů Amazonie. Již během cesty budete  mít možnost pořídit krásné fotografie pralesních údolí a krásných vodopádů... Po ubytování a nezbytném odpočinku  po cestě se večer seznámíte s plány na nadcházející den.

07. den

AMAZONIE

Cílem dopoledního výletu je kaskádový vodopád La Cascada de Latas. Po krátké  plavbě motorovou kánoí a trailu pralesem Vás čeká osvěžující  koupel pod vodopádem v křišťálově čisté vodě pralesní řeky. Odpoledne se můžete těšit na vycházku do  pralesa  a pozorování jeho obyvatel – od rostlin a hmyzu až  po opice a mnoho zdejších druhů ptactva. 

08. den

BAŇOS

Návrat do regionu  Andes, prohlídka  vesnic Puyo a Bańos, návštěva velkolepého kaňonu Pastaza,  nocleh v Baňos.

09. den

VULKÁN TUNGURAHUA

Vesnice Baňos je položena v údolí s množstvím vodopádů. Hlavní atrakcí  je ale barevný kouř vycházející ze sopečného jícnu  Tungurahua. Místní indiáni toto místo uctívají jako projev síly „matky přírody“. Prohlídce tohoto údolí je zasvěcen dnešní den.

10. den

VULKÁN CHIMBORAZO, RIOBAMBA

Celodenní přejezd jedinečnou přírodou k nejvyšší hoře Ecuadoru  - vulkánu  Chimborazo. Ubytování v městě Riobamba.

11. den

NARIZ DEL DIABLO, CUENCA

Dnešní zážitky z Vás hned tak nevyprchají!! Na programu  je jízda proslulou železnicí  Nariz del Diablo. Jízda vlakem nad srázy a kaňony s jedinečnými výhledy na vulkán Chimborazo je mnohými považována za vrchol zájezdu. Odpoledne ještě navštívíte ruiny Ingapirca, nocleh Vás očekává ve městě Cuenca.

12. den

CUENCA

Prohlídka města a volno  k samostatné prohlídce. Město je známé jedinečnou koloniální architekturou, slavnou katedrálou, klášterem a květinami zarostlými náměstími.

13. den

EL CAJAS, GUAYAQUIL

Návštěva národního  parku El Cajas. Po  prohlídce pokračování cesty do Guayaquilu, nocleh.

14. den

GUAYAQUIL - PRAHA

Po snídani Vás čeká prohlídka hlavního města ecuadorského pobřeží, která zahrnuje největší turistické atrakce historie i současnosti. Dle Vašeho cestovního plánu odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy, nebo fakultativní prodloužení pobytu v Ecuadoru čtyřdenní plavbou po souostroví Galapágy.

15. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 13x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3-4* se snídaní
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře vč. uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakultativní akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů restaurací
 • eventuální nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 80 000 - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 22 600 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 3 300 Kč

Fakultativní akce

Pětidenní lodní výlet /4noci/ po souostroví Galapágy 4 noci | na vyžádání Minimální počet účastníků: 1

Čtyřdenní plavba po souostroví Galapágy

Fotogalerie

O destinaci

Ekvádor

Ecuador je jednou z nejmenších zemí Jižní Ameriky. Je to rozvojová země ležící na rovníku, odkud pochází i její název. Turista zde nalezne jak přímořskou krajinu tak andské pohoří. Na území Ecuadoru se tyčí nejvyšší činná sopka světa Cotopaxi – 5.897 metrů.
Podnebí je zde velmi závislé na nadmořské výšce. V nížinách je tropické, v horách chladnější a sušší.
V 15. století se do Ecuadoru rozšířila z Peru Incká říše. Po dobytí Incké říše v Peru roku 1532 začalo dobývání Ecuadoru Španěly. Roku 1830 byla vyhlášena nezávislost.
Ecuador je navštěvován hlavně pro svou unikátní přírodu. Nejslavnější jsou sopky Chimborazo a Cotopaxi. V Amazonském pralese v povodí řeky Napo žijí například mravenečník, vačice a neuvěřitelné množství papoušků, hadů a krokodýlů. K nejnavštěvovanějším přírodním rezervacím patří biologická rezervace Maquipucuna, kde v deštném pralese žijí opice, lamy a lenochodové. Nad šestitisícovými vrcholky And se majestátně vznáší kondor andský.
Hlavní pamětihodnosti nalezneme z doby Incké říše – slavné ruiny Ingapirca, kde se nachází obřadní chrám z doby Inků. Koloniální památky pak spatříme především v hlavním městě Quitu – katedrály, vládní palác i koloniální kostely.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.