VELKÝ OKRUH KOSTARIKOU

Výběr toho nejlepšího z přírodních krás Kostariky

Kostarika je zemí, kde naleznete nepřeberné množství přírodních krás a atrakcí. Náš zájezd je založen na aktivním poznání i oddechu. Během pobytu v této krásné zemi poznáte vysokohorské mlžné pralesy na svazích činných sopek, vykoupete se v termálních pramenech, zhlédnete bezpočet tropických ptáků a savců v několika navštívených národních a státních parcích, absolvujete adrenalinovou plavbu po řece plné obřích krokodýlů i relaxační plavbu katamaranem podél nejkrásnějšího pobřeží Kostariky, zašnorchlujete si s delfíny a vykoupete se na krásných plážích. Čeká Vás nezapomenutelná dovolená v tropickém ráji !!

* Minimální počet 8 osob

* Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

* Zájezd může být směřován opačně.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
20.04. - 03.05.2024 249301 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře dle itineráře 79 990 Kč
Uzavřený
22.06. - 05.07.2024 249302 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře dle itineráře 86 990 Kč
Objednat
04.08. - 17.08.2024 249303 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře dle itineráře 95 990 Kč
Objednat
15.09. - 28.09.2024 249304 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře dle itineráře 86 990 Kč
Objednat
10.11. - 23.11.2024 249305 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 1 x oběd, 1 x večeře dle itineráře 79 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - SAN JOSE

Odlet z Prahy do San Jose. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

02. den

NÁRODNÍ PARK TORTUGUERO

         Časně ráno Vás vyzvedne transferový bus, kterým se přesunete do přístavu v blízkosti NP Tortuguero/se zastávkou na typickou kostarickou snídani/. Odtud Vás loď přepraví spletí říčních ramen do lodge, která bude na dvě noci Vaším domovem/plná penze v ceně/. Po ubytování a obědě následuje projížďka lodí a návštěva domorodé osady Tortuguero a muzea želv. Zbytek dne volno k vycházkám po trailech v okolí hotelu, nebo Relax u bazénu.

Zobrazit více

03. den

TORTUGUERO

Dopoledne Vás čeká výlet lodí do NP Tortuguero – plavba spletí říčních ramen Karibského lužního pralesa a vycházka do pralesa s místním průvodcem – rangerem. Odpoledne volné, případně si můžete na místě dokoupit výlet lodí do hnízdiště karet – želv které daly tomuto parku jméno.

04. den

TORTUGUERO – SAN JOSE

        Velmi časně ráno se můžete zúčastnit výletu lodí do probouzejícího se pralesa/poplatek na místě/. Po snídani odjezd lodí do „civilizace“ a transfer busem zpět do San Jose, ubytování a volný podvečer k odpočinku u hotelového bazénu.

Zobrazit více

05. den

VULKÁN POÁS, LA PAZ GARDENS, PLANTÁŽE DOKA

       Časně odjezd do národního parku Poás. Připravte se na trail vysokohorským mlžným pralesem k vyhlídce na hlavní kráter sopky s jezerem vařícího se bahna a unikajícími vulkanickými parami. V případě pěkného počasí podnikneme výstup k laguně Botos, průzračnému jezeru ležícímu v druhém neaktivním kráteru sopky, obklopeném mlžným pralesem.  Naše cesta bude pokračovat návštěvou soukromé přírodní rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédneme si expozice pralesních plazů a žab, navštívíme zdejší motýlí farmu, projdeme obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, které nás seznámí s pralesními „kočkami“. Největší v zajetí chovaný jaguár se nachází právě zde!! Po obědě /v ceně/ budeme mít možnost krmit volně poletující kolibříky nektarem a návštěvu zakončíme trailem údolím pod kouzelnými vodopády. Cestou zpět navštívíte typickou kávovou plantáž, seznámíte se s procesem pěstování a úpravy kávy, a samozřejmě ochutnáte několik jejich odrůd…  Návrat do hotelu v podvečer.

Zobrazit více

06. den

VULKÁN ARENAL, TERMÁLNÍ PRAMENY

        Přejezd do města La Fortuna v blízkosti vulkánu Arenal. Budete obdivovat neuvěřitelnou pestrost rostlin a květů mlžného pralesa vnitrozemí Kostariky v blízkosti jejího nejčinnějšího vulkánu.. Během cesty se nám naskytne příležitost spatřit nosály, několik druhů opic, pestré ptáků atd. Po návštěvě jezera Arenal a krátkém pralesním trailu následuje ubytování a podvečerní Relax v termálních bazénech našeho hotelu…

Zobrazit více

07. den

ARENAL /CAŇO NEGRO/

        Celodenní volno u bazénu v tropickém prostředí hotelové zahrady s jedinečnou kulisou vulkánu!! Celodenní relaxace u bazénu či možnost fakultativního výletu do Caňo Negro – rezervace na hranici s Nicaraguou s lodním výletem za flórou a faunou lužního pralesa.

Zobrazit více

08. den

LAKE ARENAL, POBŘEŽÍ PACIFIKU, QUEPOS

        Dnes Vás čeká průjezd tropickou přírodou kolem jezera Lake Arenal a pokračování podél pobřeží Pacifiku do městečka Quepos, pomyslné brány do národního parku Manuel Antonio, se zastávkou v městě Jacó. Večer ubytování v centru Queposu.

Zobrazit více

09. den

NÁRODNÍ PARK MANUEL ANTONIO

        Výlet do NP Manuel Antonio. Je to nejmenší, ale na zvěř a ptáky nesmírně bohatá rezervace. Kromě trailu do přímořského pralesa s dalším pozorováním zvířat a ptáků očekávejte perfektní koupání na krásné mořské pláži. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

Zobrazit více

10. den

NP CARARA, RIO TARCOLES

Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm obřích červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Následuje přejezd k řece Tarcoles, kde máme pro Vás připravenu plavbu lodí po řece, která je známá výskytem obřích krokodýlů. Tyto až pětimetrové obry a řadu vodních ptáků budete moci sledovat z několikametrové vzdálenosti… Po návratu z plavby ubytování v tropickém resortu Punta Leona na březích Pacifiku.   

11. den

PUNTA LEONA – pobyt v plážovém resortu

         Čekají Vás zde pohodové dny plné slunce, koupání v moři či hotelových bazénech, a samozřejmě také pozorování opic, ptáků a pralesních živočichů ve Vašem okolí. Ubytování je zajištěno v bungalovech situovaných ve vysokém tropickém pralese a několik minut vzdálených od pláží. Doprava rozlehlým areálem je zajištěna hotelovým shuttlem. Ubytování zahrnuje každodenní bohatou snídani v buffetovém stylu.  

12. den

PUNTA LEONA – pobyt v plážovém resortu

Volný den k relaxaci!! Fakultativně Vám nabídneme lodní výlet na ostrov Isla Tortuga /cca 5 hodin/ s krásnou oceánskou pláží/oběd v ceně/.

13. den

SAN JOSE – PRAHA

Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště San Jose a odlet do Prahy. 

14. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 12x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • 12x snídaně, 1x oběd, 1x večeře dle itineráře
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadla /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj - 25 500 Kč
 • Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 2 900 Kč

Fakultativní akce

Vstup do termálních lázní Tabacón Cca 2,5 hodiny | V ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 2

Objevte největší síť přirozeně tekoucích termálních minerálních pramenů v Kostarice v největší a nejkrásnější soukromé rezervaci deštného pralesa v Arenalu. Tabacon je lemován nádhernou sopkou Arenal na jednom konci a národním parkem Arenal Volcano na druhém konci. Cesta sem Vás doslova zavede do živoucí džungle, takže očekávejte, že zvuky a památky původní flóry a fauny zaplaví vaše smysly. To je místo, kde začíná tepelný zážitek. Existuje pět hlavních pramenů, které jsou zdrojem vysoce mineralizované vody, a která je v podzemí ohřívána magmatem sopky Arenal. Každou minutu přirozeně vyzařují tisíce a tisíce litrů této dokonalé vody. Termální voda protéká celým letoviskem a tvoří řeku Tabacon. Na dně řeky najdete desítky kaskádových vodopádů a teplých bazénů, s různými teplotami, průtoky vody a stupněm soukromí.

Výlet do přírodní rezervace Caňo Negro Cca 7 hodin | 3 200 Kč Minimální počet účastníků: 2

Chcete-li navštívit Caño Negro, je nutné se zúčastnit jednodenní prohlídky. Prohlídka kaňonu je v oblasti pomalu tekoucí řeky Río Frío (studená řeka), která se vine kaňony k jezeru Caño Negro. Podél řeky a na stromech, které se ohýbají nad jejími vodami, budou návštěvníci moci spatřit ptáky, savce, plazy, obojživelníky, pavouky, bělolícé opice, lenochody tříprsté, želvy a ještěrky. Ve vodě budete mít možnost spatřit ploutev sladkovodního žraloka. Ráno Vás vyzvedneme v hotelu a následuje 1 a půl hodiny jízdy do Los Chiles (vesnice jen 4 km od nikaragujských hranic). POZOR, všichni zúčastnění musí mít u sebe pas, protože se budeme pohybovat poblíž hraničního přechodu s nikaragujskými hranicemi. Jakmile přijedete do Los Chiles, nastoupíte na loď a výlet může začít! Výlet se skládá ze čtyřhodinového dobrodružného safari po řece skrz tropický deštný prales, močály a bažiny. Prohlídku vede zkušený dvojjazyčný průvodce, který učí turisty ekologickou historii oblasti. Tento celodenní výlet do jednoho z národních parků v Kostarice Vás jednoznačně nadchne! V tomto parku na severu země můžete obdivovat nespočetné množství druhů unikátních zvířat i rostlin. Některé živočišné a rostlinné druhy naleznete pouze zde. Doprava je vanem či minibusem, po území parku motorovou kánoí. Oběd v ceně.

Vstup do La Paz Gardens cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Návštěva soukromé rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédnete si expozice pralesních platů a žab, navštívíte zdejší motýlí farmu, projdete obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, která vás seznámí s pralesními "kočkami"

Třídenní pobyt v resortu Punta Leona 3 dny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 2

Přírodní rezervace Punta Leona v provincii Puntarenas se nachází u nádherného pobřeží Středního Pacifiku v Kostarice. Tato rezervace je jednou z nejdůležitějších v tichomořském sektoru Kostariky, a to jak z hlediska geografického , tak z hlediska ochrany přírody. Punta Leona je ve skutečnosti domovem jednoho z posledních zbývajících pralesů, který se nachází v přechodové zóně mezi deštnými pralesy na jihozápadě a suchými lesy na severozápadě. Rezervace Punta Leona, která byla vyhlášena před 25ti lety za účelem ochrany rozmanité flóry a fauny regionu, je soukromou přírodní rezervací o rozloze 300 hektarů (750 akrů) a skládá se převážně z tropických pralesů. Rezervace se nachází poblíž nedotčené pláže s bílým pískem, má tři různé turistické stezky, které jsou snadno dostupné a vhodné pro pozorování ptáků a života deštného pralesa. I přes přítomnost hotelových resortů a jejich hostů, Punta Leona stále dokáže poskytnout turistům prostředí, které je výrazné a tajemné. Ubytování je zajištěno v bungalovech situovaných ve vysokém tropickém pralese a několika minut vzdálených od pláží. Ubytování zahrnuje každodenní bohatou snídani v buffetovém stylu. Resort sám leží v oblasti tropických pralesů, u dvou přírodních pláží. Pohodlný Relax je zaručen !!

Plavba na katamaranu podél pobřeží cca 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Plavba na katamaranu ve vodách kolem parku Manuel Antonio se šnorchlováním, sledováním delfínů a velryb /dle sezóny/, a samozřejmě s koupáním v průzračném moři /drinky, tropické ovoce a večeře v ceně/. Závěrem plavby zhlédnete kouzelný západ slunce nad Pacifikem.

Fotogalerie

O destinaci

Kostarika

Kostarika je malá hornatá republika zaujímající úzký pruh území mezi Tichým a Atlantským oceánem ve střední Americe. Mohutné pásmo Talamanca vyniká řadou vrcholů nad 3.000 metrů. Mezihorské plošiny mají o něco chladnější tropické podnebí, ale jsou nejvíce osídleny.
Kostarika byla objevena Kryštofem Kolumbem v roce 1502. Do dobytí Španěly v roce 1509 ji obývaly různé indiánské kmeny, které byly téměř zcela vyhubeny. V roce 1821 se Kostarika stala samostatným státem. Největším lákadlem pro turisty je zde především malebná příroda. Najdeme zde více než osm set druhů ptáků, tropický prales s nespočetným množstvím druhů stromů, keřů a dřevin. Ze zvířat jsou nejznámější želvy, jaguáři, papoušci, tukani a opice.
Kostarika je známá především velkým množstvím národních parků na svém území. Jedním z nejznámějším je národní park Arenal Vulcano s dosud činným vulkánem, který je zde možné bezpečně pozorovat. V hlavním městě San José je možná návštěva některého z muzeí z předkolumbovské doby nebo Národního divadla z konce devatenáctého století.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.