VELKÝ OKRUH KOSTARIKOU

Výběr toho nejlepšího z přírodních krás Kostariky

Kostarika je zemí, kde naleznete nepřeberné množství přírodních krás a atrakcí. Náš zájezd je založen na aktivním poznání i oddechu. Během pobytu v této krásné zemi poznáte vysokohorské mlžné pralesy na svazích činných sopek, vykoupete se v termálních pramenech, zhlédnete bezpočet tropických ptáků a savců v několika navštívených národních a státních parcích, absolvujete adrenalinovou plavbu po řece plné obřích krokodýlů i relaxační plavbu katamaranem podél nejkrásnějšího pobřeží Kostariky, zašnorchlujete si s delfíny a vykoupete se na krásných plážích. Čeká Vás nezapomenutelná dovolená v tropickém ráji !!

* Minimální počet 8 osob

* Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.

* Zájezd může být směřován opačně.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
15.05. - 28.05.2021 0 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 2 x oběd, 2 x večeře 78 990 Kč
Uzavřený
17.06. - 30.06.2021 0 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 2 x oběd, 2 x večeře 79 990 Kč
Uzavřený
07.08. - 20.08.2021 219303 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 2 x oběd, 2 x večeře 87 990 Kč
Uzavřený
25.09. - 08.10.2021 219304 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 2 x oběd, 2 x večeře 79 990 Kč
Uzavřený
31.10. - 13.11.2021 219305 14 Praha - Václav Havel 12 x snídaně, 2 x oběd, 2 x večeře 82 990 Kč
77 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - SAN JOSE

Odlet z Prahy do San Jose. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

02. den

SAN JOSE

         Dopoledne Vás čeká okružní prohlídka San Jose, během které kromě zhlédnutých pamětihodností, městských parků a Muzea zlata předkolumbovských kultur poznáte, že na ulicích je bezpečno a místní lidé jsou přátelští a přívětiví. Odpoledne je vyhrazeno Vaší relaxaci a aklimatizaci u hotelového bazénu.

Zobrazit více

03. den

VULKÁN VULKÁN POAS, LA PAZ GARDENS

Časně odjezd do národního parku Poás. Připravte se na trail vysokohorským mlžným pralesem k vyhlídce na hlavní kráter sopky s jezerem vařícího se bahna a unikajícími vulkanickými parami. V případě pěkného počasí podnikneme výstup k Lake Botos, průzračnému jezeru ležícímu v druhém neaktivním kráteru sopky, obklopeném mlžným pralesem.  Naše cesta bude pokračovat návštěvou soukromé přírodní rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédneme si expozice pralesních plazů a žab, navštívíme zdejší motýlí farmu, projdeme obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, které nás seznámí s pralesními „kočkami“. Největší v zajetí chovaný jaguár se nachází právě zde!! Po obědě /v ceně/ budeme mít možnost krmit volně poletující kolibříky nektarem a návštěvu zakončíme trailem údolím pod kouzelnými vodopády. Cestou zpět navštívíte typickou kávovou plantáž, seznámíte se s procesem pěstování a úpravy kávy, a samozřejmě ochutnáte několik jejich odrůd…  Návrat do hotelu v podvečer.

Zobrazit více

04. den

NP TORTUGUERO, LA FORTUNA

       Velmi časně ráno se můžete zúčastnit výletu lodí do probouzejícího se pralesa/poplatek na místě/. Po snídani odjezd lodí do „civilizace“ a transfer busem zpět do San Jose, ubytování a volný podvečer k odpočinku u hotelového bazénu.

05. den

VULKÁN ARENAL, TERMÁLNÍ LÁZNĚ TABACON

       Dnes budete obdivovat neuvěřitelnou pestrost rostlin a květů mlžného pralesa vnitrozemí Kostariky v blízkosti nejčinnějšího vulkánu Kostariky.. následuje průjezd pralesem a pozorování nosálů, několika druhů opic, pestrých ptáků atd. Po návštěvě jezera Arenal navštívíte termální lázně, kde Vás čeká několikahodinová rajská pohoda – ponořeni v některém z horkých minerálních potoků termálních lázní Tabacon uprostřed tropického pralesa budete až do soumraku sledovat papoušky a tukany nad hlavou a naslouchat občasnému zahřmění nedalekého vulkánu... /večeře formou bohatého buffetu v ceně/

Zobrazit více

06. den

ARENAL /CAŇON NEGRO/

       Celodenní volno u bazénu v tropickém prostředí hotelové zahrady s jedinečnou kulisou vulkánu!! Celodenní relaxace u bazénu či možnost fakultativního výletu do Caňo Negro – rezervace na hranici s Nicaraguou s lodním výletem za flórou a faunou lužního pralesa.

07. den

LAKE ARENAL, POBŘEŽÍ PACIFIKU QUEPOS

        Dnes Vás čeká průjezd tropickou přírodou kolem jezera Lake Arenal a pokračování podél pobřeží Pacifiku do městečka Quepos, pomyslné brány do národního parku Manuel Antonio, se zastávkou v městě Jacó. Večer ubytování v centru Queposu.

08. den

NP MANUEL ANTONIO

        Výlet do NP Manuel Antonio. Kromě trailu do přímořského pralesa s dalším pozorováním zvířat a ptáků očekávejte perfektní koupání na krásné mořské pláži. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

09. den

QUEPOS, PLAVBA NA KATAMARANU

       Dopoledne volno v centru Queposu. Doporučujeme nákup suvenýrů, relaxaci u bazénu nebo návštěvu místních pláží. Odpoledne Vás čeká místní atrakce – plavba na katamaranu ve vodách kolem parku Manuel Antonio se šnorchlováním, sledováním delfínů a velryb /dle sezóny/, a samozřejmě s koupáním v průzračném moři /drinky, tropické ovoce a večeře v ceně/. Závěrem plavby zhlédnete kouzelný západ slunce nad Pacifikem, návrat do hotelu večer.

Zobrazit více

10. den

NP CARARA, RIO TARCOLES

Časně odjezd do národního parku Carara, který je největším hnízdištěm obřích červených papoušků rodu scarlet macaw. Zde budete moci pozorovat tropické ptáky v jejich přirozeném prostředí. Následuje přejezd k řece Tarcoles, kde máme pro Vás připravenu plavbu lodí po řece, která je známá výskytem obřích krokodýlů. Tyto až pětimetrové obry a řadu vodních ptáků budete moci sledovat z několikametrové vzdálenosti… Po návratu z plavby ubytování v tropickém resortu Punta Leona na březích Pacifiku.   

11. den

PUNTA LEONA – pobyt v plážovém resortu

         Čekají Vás zde pohodové dny plné slunce, koupání v moři či hotelových bazénech, a samozřejmě také pozorování opic, ptáků a pralesních živočichů ve Vašem okolí. Ubytování je zajištěno v bungalovech situovaných ve vysokém tropickém pralese a několik minut vzdálených od pláží. Doprava rozlehlým areálem je zajištěna hotelovým shuttlem. Ubytování zahrnuje každodenní bohatou snídani v buffetovém stylu.  

12. den

PUNTA LEONA – pobyt v plážovém resortu

Volný den k relaxaci!!

13. den

SAN JOSE – PRAHA

Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště San Jose a odlet do Prahy. 

14. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 12x ubytování dle itineráře v hotelech kat.3-4*
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • 12x snídaně, 2x oběd, 2x večeře
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění- speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • povinnou odletovou taxu při cestě zpět (v některých destinacích)
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadla /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj - 24 200 Kč
 • Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 1 800 Kč
 • Pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/- nad 80.000 Kč - 2 500 Kč
 • připojištění COVID-19 /nelze samostatně/ - 590 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 2 900 Kč

Fakultativní akce

Vstup do termálních lázní Tabacón Cca 2,5 hodiny | V ceně zájezdu

Objevte největší síť přirozeně tekoucích termálních minerálních pramenů v Kostarice v největší a nejkrásnější soukromé rezervaci deštného pralesa v Arenalu. Tabacon je lemován nádhernou sopkou Arenal na jednom konci a národním parkem Arenal Volcano na druhém konci. Cesta sem Vás doslova zavede do živoucí džungle, takže očekávejte, že zvuky a památky původní flóry a fauny zaplaví vaše smysly. To je místo, kde začíná tepelný zážitek. Existuje pět hlavních pramenů, které jsou zdrojem vysoce mineralizované vody, a která je v podzemí ohřívána magmatem sopky Arenal. Každou minutu přirozeně vyzařují tisíce a tisíce litrů této dokonalé vody. Termální voda protéká celým letoviskem a tvoří řeku Tabacon. Na dně řeky najdete desítky kaskádových vodopádů a teplých bazénů, s různými teplotami, průtoky vody a stupněm soukromí.

Výlet do přírodní rezervace Caňo Negro Cca 7 hodin | 1 950 Kč

Chcete-li navštívit Caño Negro, je nutné se zúčastnit jednodenní prohlídky. Prohlídka kaňonu je v oblasti pomalu tekoucí řeky Río Frío (studená řeka), která se vine kaňony k jezeru Caño Negro. Podél řeky a na stromech, které se ohýbají nad jejími vodami, budou návštěvníci moci spatřit ptáky, savce, plazy, obojživelníky, pavouky, bělolícé opice, lenochody tříprsté, želvy a ještěrky. Ve vodě budete mít možnost spatřit ploutev sladkovodního žraloka. Ráno Vás vyzvedneme v hotelu a následuje 1 a půl hodiny jízdy do Los Chiles (vesnice jen 4 km od nikaragujských hranic). POZOR, všichni zúčastnění musí mít u sebe pas, protože se budeme pohybovat poblíž hraničního přechodu s nikaragujskými hranicemi. Jakmile přijedete do Los Chiles, nastoupíte na loď a výlet může začít! Výlet se skládá ze čtyřhodinového dobrodružného safari po řece skrz tropický deštný prales, močály a bažiny. Prohlídku vede zkušený dvojjazyčný průvodce, který učí turisty ekologickou historii oblasti. Tento celodenní výlet do jednoho z národních parků v Kostarice Vás jednoznačně nadchne! V tomto parku na severu země můžete obdivovat nespočetné množství druhů unikátních zvířat i rostlin. Některé živočišné a rostlinné druhy naleznete pouze zde. Doprava je vanem či minibusem, po území parku motorovou kánoí. Oběd v ceně.

Fotogalerie

O destinaci

Kostarika

Kostarika je malá hornatá republika zaujímající úzký pruh území mezi Tichým a Atlantským oceánem ve střední Americe. Mohutné pásmo Talamanca vyniká řadou vrcholů nad 3.000 metrů. Mezihorské plošiny mají o něco chladnější tropické podnebí, ale jsou nejvíce osídleny.
Kostarika byla objevena Kryštofem Kolumbem v roce 1502. Do dobytí Španěly v roce 1509 ji obývaly různé indiánské kmeny, které byly téměř zcela vyhubeny. V roce 1821 se Kostarika stala samostatným státem. Největším lákadlem pro turisty je zde především malebná příroda. Najdeme zde více než osm set druhů ptáků, tropický prales s nespočetným množstvím druhů stromů, keřů a dřevin. Ze zvířat jsou nejznámější želvy, jaguáři, papoušci, tukani a opice.
Kostarika je známá především velkým množstvím národních parků na svém území. Jedním z nejznámějším je národní park Arenal Vulcano s dosud činným vulkánem, který je zde možné bezpečně pozorovat. V hlavním městě San José je možná návštěva některého z muzeí z předkolumbovské doby nebo Národního divadla z konce devatenáctého století.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.