VELKÝ OKRUH LATINSKOU AMERIKOU

Nejznámější atrakce šesti zemí jižní Ameriky - BESTSELLER !!

Poznávací okruhy zahrnující více zemí jsou velmi populární. Tento zájezd si hned po uvedení v roce 2003 získal srdce našich turistů. Během cesty uvidíte výběr toho opravdu nejlepšího, co mohou navštívené země nabídnout ze svých přírodních krás a kulturního bohatství. Přejeme Vám stejné množství skvělých zážitků, jaké si odvezly z této trasy stovky našich klientů před Vámi !!!

* Zájezd může být směrován opačně a pořadí navštívených zemí a destinací může být různé, samozřejmě při zachování programu zájezdu.

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
05.04. - 21.04.2024 244401 17 Praha - Václav Havel 14x snídaně, 3x oběd, 1x večeře 119 990 Kč
Uzavřený
07.06. - 23.06.2024 244402 17 Praha - Václav Havel 14x snídaně, 3x oběd, 1x večeře 124 990 Kč
Objednat
06.09. - 22.09.2024 244403 17 Praha - Václav Havel 14x snídaně, 3x oběd, 1x večeře 123 990 Kč
Objednat
25.10. - 10.11.2024 244404 17 Praha - Václav Havel 14x snídaně, 3x oběd, 1x večeře 126 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA – RIO DE JANEIRO

Odlet z Prahy do Rio de Janeira /noční let/.

02. den

RIO DE JANEIRO

Po uvítání na letišti reprezentantem America Tours transfer do města a instruktáž k pobytu v Brazílii. Následně Vás čeká návštěva velké atrakce Ria – výjezd lanovkou na skalní monolit Sugar Loaf tyčící se nad zátokou Guanabara. Kromě jedinečného pohledu na město, ikonické Corcovado a pláže se zde s trochou štěstí setkáte s roztomilými opičkami titi.. Po návratu ze Sugar Loaf a krátké orientační prohlídce centra města následuje transfer do hotelu a ubytování. Volné odpoledne si užijte k aklimatizaci a vycházce po pacifické pláži…                                

Zobrazit více

03. den

RIO DE JANEIRO, CORCOVADO
 1. Po snídani Vás čeká návštěva Corcovada – známé sochy Krista nad městem, ke kterému z města na zdánlivě nepřístupnou horu jezdí ozubnicová železnice. Ve zbytku dne budete mít možnost poznat slavné pláže Copacabana a Ipanema, a okusit koupel ve zdejších vlnách… Večer Vám doporučujeme fakultativní návštěvu Samba Show v některém ze známých tanečních podniků.

Zobrazit více

04. den

VODOPÁDY IGUACU - BRAZÍLIE

Časně odjezd na letiště a odlet do Iguacu /v některých termínech není k dispozici ranní let do Iguacu, program předchozího dne je tedy zakončen odletem do Iguacu v odpoledních hodinách/. Zdejší atrakcí jsou světoznámé vodopády ležící na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Dnes si prohlédnete jejich brazilskou část, která Vám dá pojem o mohutnosti a rozlehlosti vodopádů, které před Vámi budou defilovat v délce několika kilometrů. Odpoledne Vám doporučíme navštívit Bird Park – expozici ptactva situovanou přímo v prostředí tropického pralesa, která Vás seznámí s ptačími druhy a jejich výskytem nejenom v Brazílii/vstup není v ceně na místě/. V některých voliérách žijí ptáci jako ve volné přírodě, a Vy s nimi budete v přímém kontaktu. Ubytování ve večerních hodinách.

Zobrazit více

05. den

VODOPÁDY IGUACU - ARGENTINA
Dnes Vás čeká prohlídka vodopádů z argentinské strany. Absolvujete nejprve cestu elektrickým vláčkem a poté po můstcích nad řekou k „Ďáblovu chřtánu“ – nejužšímu místu vodopádů. Hřmot padající vody je ohlušující!! Následuje trail podél stěn padající vody, který prochází svěžím tropickým pralesem. Nabídneme Vám i možnost plavby na člunu Zodiac po řece přímo pod vodní stěnu /není v ceně/. Po návratu do hotelu Vás čeká volný podvečer k relaxaci u bazénu. 

06. den

PUERTO IGUAZU – BUENOS AIRES, TANGO SHOW

Transfer na letiště a odlet z Puerto Iguazu do argentinského Buenos Aires. Po příletu Vás čeká okružní prohlídka centra Buenos Aires, během které zhlédnete největší atrakce a pamětihodnosti města. Po ubytování Vás Večer pozveme k návštěvě Tango Show, bez které by návštěva Buenos Aires nebyla kompletní. /v některých termínech není k dispozici ranní let do Buenos Aires, program předchozího dne je tedy zakončen odletem do Buenos Aires ve večerních hodinách/

Zobrazit více

07. den

COLONIA DEL SACRAMENTO

Dnes Vás čeká celodenní výlet lodí mohutnou deltou řeky Paraná do uruguayského historického města Colonia del Sacramento, které je jako památka pod ochranou Unesco. Pěší prohlídka pitoreskního starobylého městečka, nákup suvenýrů.. Návrat lodí do Buenos Aires ve večerních hodinách.

Zobrazit více

08. den

BUENOS AIRES, TIGRE
Dopoledne Vás pozveme na projížďku lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Santiaga de Chile. Transfer, ubytování v pozdních hodinách  /z provozních důvodů je možný i odlet do Santiaga v časných ranních hodinách následujícího dne/  

09. den

SANTIAGO DE CHILE
Celodenní prohlídka tohoto krásného města pod Andami včetně návštěvy některé ze slavných vinic v okolí a ochutnávky zdejšího skvělého vína /v některých termínech noční odlet do Limy/.

10. den

LIMA

Ráno transfer na letiště a odlet do peruánské Limy. Zde Vás čeká polodenní prohlídka města zahrnující náměstí Plaza Mayor, založené Franciscem Pizarrem, vládní palác, radnici a katedrálu. Do večera ještě uvidíte mnoho architektonických skvostů jako například Torre Tagle Palace a Osambela House. Ubytování po prohlídce města. 

11. den

CUZCO

Po snídani transfer na letiště a odlet do Cuzca. Prohlídka tohoto skvostného města, které je směsicí kultury Inca a španělské architektury. Mimo jiné uvidíte chrám Slunce s katedrálou, ruiny Tambomachay /incké fontány/, „rudou pevnost“ Puca-Pucara a pevnost Sacsahuaman.

12. den

MACHU PICCHU

Celodenní výlet vlakem údolím Urubamba do „Ztraceného města Inků“ - Machu Picchu. Návrat do hotelu v pozdních hodinách.

13. den

CUZCO – PUNO

Odjezd do města Puno na březích jezera Titikaka. Cestou budete okouzleni panoramatem andských hřebenů lemujících Vaši cestu a navštívíte několik pitoreskních indiánských vesnic. Ubytování ve večerních hodinách.

14. den

TIWANACO, LA PAZ

Časně odjezd k hranicím Bolívie. Prvním navštíveným místem na území Bolívie bude Tiwanaco, podle mnohých vědců kolébka civilizace Inků. Prohlídka vykopávek kdysi velkolepého města. Pokračování cesty do La Pazu, jednoho z nejvýše položených velkoměst světa. Po příjezdu do La Pazu absolvujete prohlídku města, během které uvidíte mimo jiné Indian Witch Market, koloniální kostel San Francisco, náměstí Murillo, katedrálu, vládní palác, Národní kongres. Vaši prohlídku zakončíte návštěvou posvátného údolí Měsíce se skalními věžemi připomínajícími Bryce Canyon v Utahu. Ubytování ve večerních hodinách.

Zobrazit více

15. den

JEZERO TITIKAKA, OSTROV SLUNCE

Dopoledne opustíme La Paz a vydáme se k světoznámému jezeru Titikaka. Následuje nalodění na katamaran k cestě napříč jezerem. Cestou navštívíte ostrov Slunce, kde je umístěna jedinečná expozice historie říše Inků. Kromě seznámení s inckou historií se stanete svědky šamanského obřadu a absolvujete krátkou plavbu na rákosovém katamaranu k jednomu ze starých obětních míst na ostrově. Odpoledne po vylodění ve starobylé Copacabaně následuje prohlídka zdejšího chrámu Černé Madony. Překročení hranice zpět do Peru a ubytování v Punu dnešní den nabitý zážitky ukončí.

Zobrazit více

16. den

PUNO – PRAHA

Dle Vašeho cestovního plánu Vás dnes čeká transfer na letiště a odlet do Prahy.

17. den

Přílet do Prahy Váš zájezd zakončí.

Zájezd může být směrován opačně. Pořadí navštívených zemí a destinací může být různé, samozřejmě při zachování programu zájezdu.

 

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 14x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3-4*
 • 14x snídaně, 3x oběd, 1x večeře
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • eventuální nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 32 500 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 3 700 Kč

Fakultativní akce

Macuco Safari — na člunu pod vodopády Iguacu 60 minut | 3 600 Kč Minimální počet účastníků: 1

Uvnitř národního parku Iguaçu existuje mnoho způsobů, jak si užít vodopády, ale žádný z nich Vám nenabídne se dostat tak blízko k vodopádům, jako je Macuco Safari. Celá tato atrakce je synonymem dobrodružství a adrenalinu, ale také Vám poskytne chvíle odpočinku a relaxu. Náš výlet začne od návštěvnického centra Macuco. Po nezbytných bezpečnostních instrukcích se návštěvník vydá na elektro vozíku, po stezce dlouhé 3 km, při které se dozvíte základní informace o flóře a fauně, která je součástí národního park Iguaçu. Po schodech se dostaneme ke člunu, kde dostanete záchranné vesty a následně nastoupíte na dvoumotorové nafukovací čluny, na kterých poplujete k jednomu z nejúžasnějších mís v zemi, vodopádům Iguacu. Duha, modrá obloha, mlžný vodní opar ve velkém množství jen na chvíli přeruší výhledy z plavby, jejíž vrcholem jsou „Tři mušketýři“. Zde kapitán manévruje s lodí, aby se dostal dostatečně blízko, aby poskytl všem účastníkům rychlou a osvěžující sprchu. Jelikož na konci plavby všichni obvykle končí mokří, doporučujeme si vzít s sebou suché oblečení.

Večerní Samba Show (vč. večeře) cca 3,5 hodiny | 3 900 Kč Minimální počet účastníků: 1

Zúčastněte se tropické show Ginga, při které uvidíte tance a uslyšíte hudbu, která Vám umožní seznámit se s pulzující historií a kulturou Brazílie. Během této 90minutové show uvidíte, jak talentovaní umělci tancují lambadu, sambu a bossa novu v oblecích karnevalových kostýmů. Poslechněte si a shlédněte folklór z různých zemí, živé bubnování a brazilské bojové umění capoeira. Podívejte se na velkolepou show samby, doplněnou živou hudbou s tradičními tanečníky, zažijete energii slavnostních kostýmů karnevalu a zářivou světelnou show a pochutnejte si v typické brazilské barbecue restaurace/churrascaria/. Po věčeři si užijete opravdovou samba show – tanečnice a tanečníci Vám v oblíbeném karnevalovém oblečení předvedou pravé brazilské rytmy.

Tango show v Buenos Aires cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří/, bez které by návštěva tohoto města nebyla kompletní.

Celodenní výlet do historické Colonie celý den | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Návštěva historického města Colonia del Sacramento, které je jako celek pod ochranou Unesco. Pěší prohlídka pitoreskního starobylého městečka.

Fotogalerie

O destinaci

Peru

Peru je třetí největší země Jižní Ameriky. Nachází se na jejím západním pobřeží od Tichého oceánu až po majestátní Andy.
Historie Peru sahá několik tisíc let před náš letopočet. Největšího rozkvětu však pravděpodobně dosáhla v období 10.-16. století, kdy se na jeho uzemí rozkládala mocná říše Inků. Incká říše byla jednou z nejvyspělejších kultur předkolumbovské doby. Inkové měli perfektní organizaci práce a díky ní si dokázali podrobit řadu kultur a vytvořit obrovskou říši. Koncem 16. století je Peru dobyta a připojena ke Španělsku. Nezávislost byla vyhlášena až v roce 1821. Osvoboditelé byli argentinský generál José San Martín a Simon Bolívar.
Podnebí je zde velice závislé na poloze, je zde mírné pouštní, v Andách chladnější a v Amazonii tropické s letními dešti.
Peru patří mezi turisticky nejatraktivnější země na světě. Hlavní město Lima je nazýváno městem králů, najdete zde katedrálu a klášter San Francisco, ale i muzeu antropologie a archeologie s fascinujícími kolekcemi kultur Chavin, Nazca, Mochica a Chimu. Důkazy o neobyčejnosti incké kultury nalezneme především v krásném městě Cuzco či v téměř posvátném městě Machu Picchu.
Za návštěvu jistě stojí nejvýše položené jezero na světě Titicaca, přelet nad zvláštními obrazci na planině Nazca či malebné koloniální městečko Trujillo.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.