VELKÝ OKRUH VÝCHODEM USA

Silná dávka východu a jihovýchodu Ameriky 3.520 mil / 5.630 km

Oblíbený zájezd z naší nabídky Vám umožní pod vedením zkušeného průvodce poznat metropole a zajímavosti podstatné části východu USA, a nahlédnete také krátce do Kanady !!

* Z provozních důvodů může být návštěva New Yorku zařazena na začátek zájezdu nebo směrován zájezd opačně.

* Zájezd může také začínat/končit v New Yorku, Philadelphii nebo Washingtonu.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
04.05. - 19.05.2024 243501 16 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 87 990 Kč
Uzavřený
06.07. - 21.07.2024 243502 16 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 98 990 Kč
Uzavřený
07.09. - 22.09.2024 243503 16 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 88 990 Kč
87 000
Objednat

Itinerář

01. den

NEW YORK 120 mil / 190 km

Odlet z Prahy do New Yorku. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do Philadelphie, ubytování ve večerních hodinách.

02. den

PHILADELPHIA, WASHINGTON DC 160 mil / 260 km

Prohlídka centra historické Philadelphie. Pokračování cesty do Washingtonu, zde do večerních hodin prohlídka zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti – Capitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov… Ubytování večer.

03. den

WASHINGTON DC 180 mil / 290 km

Volný den ve Washingtonu!! Využijte ho k návštěvám bezpočtu muzeí a galerií lemujících slavný „Mall“. Odpoledne odjezd na jih do Charlestonu, nocleh v motelu na trase.

04. den

CHARLESTON, SAVANNAH 470 mil / 750 km

Po příjezdu do Charlestonu prohlídka historického centra města. Pokračování do Savannah v Georgii, ubytování a návštěva podvečerního centra města s nábřežím plným stylových hospůdek a barů.

05. den

ATLANTA 370 mil / 590 km

Přejezd do Atlanty, hlavního města Georgie. Prohlídka moderního velkoměsta, dostatek času k indiv. prohlídce centra. Pokračování cesty do Nashville, nocleh v oblasti města Chattanooga.

06. den

LYNCHBURG, NASHVILLE 160 mil / 260 km

Dopoledne návštěva destilerie slavné whisky Jack Daniels v Lynchburgu, poté pokračování do Nashville. Prohlídka hlavního města country hudby – Ryman Auditorium, Music Row, Grand Ole Opry… Večer mohou zájemci navštívit slavný Wildhorse Saloon /vstupy nejsou v ceně/

07. den

NASHVILLE 40 mil / 65 km

Celodenní volno v Nashville. Využijte odpočinkový den k samostatné prohlídce centra Nashville, absolvujte projížďku po řece Cumberland na parníku General Jackson nebo Music City Queen…

08. den

MEMPHIS, GRACELAND 360 mil / 570 km

Přejezd do dalšího hudebního města – Memphisu. Návštěva Gracelandu – domova a muzea slavného Elvise Presleyho / vstupné v ceně zájezdu/. Návštěva centra Memphisu a slavné Beale Street, kde svoji kariéru začalo mnoho rock’n rollových a bluesových hvězd. Odjezd na sever do St. Louis, nocleh v motelu na trase.

09. den

ST. LOUIS 350 mil / 560 km

Prohlídka slavného města blues. Doporučujeme Vám návštěvu „Brány Západu“ – proslulého oblouku klenoucího se vysoko nad městem a řekou Mississippi /vstup není v ceně/. Volno v centru města do odpoledních hodin, poté odjezd do Chicaga. Nocleh v motelu na trase.

10.den

CHICAGO 140 mil / 220 km

Celodenní prohlídka Chicaga. Společně navštívíte do nedávné doby nejvyšší budovu světa Willis Tower /vstup v ceně/ a Navy Pier, budete mít dostatek času k prohlídce Magnificent Mile… Ubytování ve večerních hodinách.

11. den

DETROIT, LONDON 410 mil / 660 km

Časně odjezd do Detroitu. Prohlídka města, poté překročíte hranice Kanady přes Windsor do města London. Ubytování ve večerních hodinách.

12. den

NIAGARA FALLS 230 mil / 370 km

Ráno pokračování cesty do Niagara Falls. Po ubytování prohlídka vodopádů, během které Vás pozveme na projížďku lodí pod vodopády /v ceně květen – září/. Do večerních hodin indiv. volno k samostatné prohlídce okolí vodopádů.

13. den

NEW YORK CITY 420 mil / 670 km

Časně odjezd do New Yorku. Po příjezdu následuje okružní orientační prohlídka Manhattanu a vycházka po 5. Avenue a Broadway s průvodcem zakončená návštěvou vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova Centra. Večer odjezd do hotelu, ubytování.

14. den

NEW YORK CITY 50 mil / 80 km

Celodenní prohlídka Manhattanu zahrnující největší atrakce – sochu Svobody, Wall Street s budovou slavné Burzy, China Town, Brooklyn Bridge. Navštívíte také památník obětí útoku na WTC a mnoho dalších unikátních míst. Během prohlídky Vás také pozveme na plavbu kolem Manhattanu a sochy Svobody /v ceně/

15. den

MANHATTAN, odlet domů 40 mil / 60 km

Dopoledne individuální volno na Manhattanu. Doporučujeme Vám fakultativní let helikoptérou nad Manhattanem a sochou Svobody /není v ceně/. Dle Vašeho letového plánu odjezd na letiště a odlet do Prahy.

16. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Z provozních důvodů může být návštěva New Yorku zařazena v některých termínech na začátek zájezdu!!

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 14 x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem či vanem
 • program dle itineráře
 • minimálně 6 x snídani
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu / mimo uvedené /
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel / letecká doprava /

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 23 800 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000/osoba - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 4 100 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 2 300 Kč
 • sleva pro dítě do 12 let / pokoj sdílí s rodiči / - 13 900 Kč

Fakultativní akce

Let helikoptérou nad Manhattanem 12-15 minut | 5 800 Kč Minimální počet účastníků: 3

Jak se podzim proměňuje v zimu, zima v jaro a jaro v léto, obyvatelé New Yorku vždy usilují o to, aby jejich úžasné mrakodrapy a městské ulice byly vyzdobeny pro nadcházející období. Prohlídka jarního, letního nebo podzimního Manhattanu z paluby helikoptéry je ideální pro to, abyste mohli pořídit ty nejlepší panoramatické fotografie, protože můžete očekávat, že každá budova bude speciálně nasvětlena či nazdobená. Každá sezóna má něco zvláštního, díky čemuž jsou výhledy z helikoptéry jedinečné. Ať už jste v New Yorku poprvé nebo po dvacáté, zvažte možnost zvolit si roční období návštěvy, které Vám poskytne zcela nový zážitek. Při vyhlídkovém letu vrtulníkem nad Manhattanem nikdy nevíte, co byste mohli vidět, ale je zaručeno, že se vám tento pohled bude líbit. Váš let startuje v dolní části Manhattanu (downtown heliport) a bude se ubírat nad řekou Hudson směrem na sever. Nádherně uvidíte Ground Zero (místo, kde stávala „dvojčata“), spodní a střední část Manhattanu s nádherným výhledem na mnoho mrakodrapů a Central Park. Klient na místě platí bezpečnostní příplatek a tzv. Heliport Fee ve výši cca 40 USD.

Let helikoptérou nad Niagarskými vodopády cca 10 min. | 3 500 Kč Minimální počet účastníků: 2

Existuje jedna věc, na které se všichni naši klienti shodnou - fotografie, které pořídíte z paluby našeho letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády, jsou naprosto dechberoucí!! Pohled shora na vodopády Vám dává perspektivu jako žádná jiná prohlídka tohoto místa. Za jasného dne uvidíte obrys Toronta na severu a břehu jezera Erie na jihu. Cesta, kterou vodopády díky erozi putovaly po staletí je jasná a úctyhodná, ale sledovat vodu, která teče od jezera Erie a padá přes hranu soutěsky Niagara a dále teče k jezeru Ontario, je téměř nemožné popsat. Musíte to jen vidět, abyste tomu uvěřili a nejlépe z vyhlídkového letu helikoptérou. K návštěvě vodopádů patří bezpochyby projížďka lodí přímo pod vodopády. Jak ale vypadají vodopády z ptačí perspektivy ? To poznáte, pokud absolvujete tento překrásný let (z kanadské strany). Helikoptéra Vás vynese nad americkou i kanadskou část vodopádů. Let helikoptérou je velice populární atrakcí Niagarských vodopádů - kombinuje dobrodružství a nádherný výhled, aby vzpomínky na Vaší dovolenou trvaly po celý život. Jakmile se helikoptéra jemně vznese z našeho heliportu na Victoria Avenue, níže se začnou objevovat úchvatné pohledy na region Niagara Falls. Nechtěli bychom Vám nechat ujít žádnou příležitost k fotografování, takže fotoaparáty by měly být připraveny hned od začátku letu!

Plavba tryskovým člunem do peřejí Niagary z kanadské strany 1 hodina | 2 100 Kč Minimální počet účastníků: 0

Během této vzrušující plavby se budete po řece Niagara pohybovat rychlostí až 80 km/h, ale nemusíte mít žádné obavy, tryskový člun má veškeré povinné bezpečnostní prvky. Během plavby se dozvíte fascinující informace o historii oblasti Niagara a místních zajímavostech. Mezi hlavní zajímavosti Vaší plavby patří elektrárna Niagara Gorge, kaňon s kamennou zdí a vysutou lanovkou Whirlpool. Budete ohromeni jakou má sílu a tah tryskový motor člunu, který se hravě vypořádá z velmi divokou vodou. Bez problémů si poradí s mohutnými peřejemi třídy 5 v Devil's Hole (ďáblova jáma) a vířící vodou ve Whirlpoolu. Můžete si být jisti, že jste v profesionálních rukách, protože všichni kapitáni a lodivodi společnosti Whirlpool Jet Boats jsou certifikovaní pobřežní hlídkou Spojených států a Kanady. Už teď se můžete těšit na vzrušující zábavu a jedinečnou atrakci kanadské i americké strany řeky Niagara. Plavba speciálně sestrojeným člunem rychlostí až 80 kilometrů v hodině proti proudu řeky až do místa zvaného Whirlpool k zdejším obrovským peřejím. Cestou průjezd mnoha menších kataraktů. Kromě plavby peřejemi se Vám nabízejí jedinečné scenérie kolem břehů řeky Niagara…

Plavba kolem Manhattanu cca 1,5 hod. | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Prohlédněte si nejznámější památky New Yorku a pokochejte se úžasným výhledem na město za pouhých 90 minut. Prohlédněte si majestátně tyčící se One World Observatory a pokochejte se výhledy na Sochu Svobody!! Zažijte dechberoucí výhledy na dolní Manhattan, Brooklynský most, most Manhattan a Williamsburg na řece East River. Vaše plavba kolem Manhattanu začíná na nábřeží řeky Hudson. Odtud se vydáte po proudu řeky podél Battery Parku až do ústí East River. Proti jejímu proudu poplujete téměř k budovám OSN, odtud zpět k ústí řeky do zálivu. Po zastávce k fotografování „na dosah ruky“ od sochy Svobody se vrátíte proti proudu Hudsonu zpět na výchozí místo.

Plavba lodí pod Niagarské vodopády cca 20 minut | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Naskočte na palubu „Voyage to the Falls“, oficiální a jediné prohlídky z lodi na kanadské straně Niagarských vodopádů. Krásná plavba na palubě lodi Hornblower Niagara. Jedinečná příležitost prohlédnout si slavné vodopády z bezprostřední blízkosti ! Plavba nejprve podél „American Falls“ poskytující jedinečnou příležitost k fotografování a potom přiblížení na několik desítek metrů k hlavnímu vodopádu. Vzrušující a jedinečný zážitek !!

Vstupné na vyhlídku Rockefellerova centra cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Plán Vaší cesty do New Yorku by měl vždy zahrnovat návštěvu vyhlídkové plošiny na Top of the Rock. S vnitřními a venkovními vyhlídkovými plošinami o 86 pater výše si můžete užít čistý vzduch nebo se zahřát, kdykoli potřebujete. Ať tak či onak, budete mít nejlepší výhled na mrakodrapy této fascinující metropole a Central Park ve městě. Rockefellerovo centrum je velký komplex skládající se z 19ti komerčních budov, které se rozkládají mezi 48. ulicí a 51. ulicí v Midtown Manhattan v New Yorku. Jedná se o 14 původních budov ve stylu Art Deco, které nechala vystavět rodina Rockefellerů v době velké hospodářské krize. Komplex se rozprostírá mezi Fifth Avenue a Sixth Avenue, rozdělené velkým náměstím a soukromou ulicí s názvem Rockefeller Plaza. V roce 1928 tehdejší majitel pozemků Columbia University pronajal pozemek Johnu D. Rockefellerovi Jr., který byl hlavní odpovědnou osobou za stavbu komplexu. Stavba Rockefellerova centra byla zahájena v roce 1931 a první budovy byly otevřeny v roce 1933. Jádro komplexu bylo dokončeno do roku 1939. Návštěva vyhlídky Rockefellerova centra by neměla chybět v žádném itineráři zkušeného cestovatele, který míří za velkou louži do této světově proslulé metropole. Vydejte se do 86 patra této výškové budovy a obdivujte krásy New Yorku ze dvou vyhlídkových teras. Naskytne se Vám krásný pohled na rozsáhlý Central park, 5. Avenue, řeky Hudson a East River. Snad největší devizou vyhlídky z tohoto místa, je pohled na majestátně se tyčící mrakodrap Empire State Building.

Vstupné do Gracelandu v Memphisu cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

S našim zájezdem zavítáte do domova Elvise Presleyho, do místa, které je věnováno králi rock'n'rollu! Při návštěvě tohoto muzea, budete mít jedinečnou příležitost kráčet v jeho stopách jako nikdy předtím. Během návštěvy uvidíte mimo jiné expozici automobilů a soukromého letadla Elvise Presleyho. 120 akrů věnovaných králu Rock ‘n’ Rollu! Díky této prohlídce a návštěvě budete mít jedinečnou příležitost kráčet ve stopách Elvise jako nikdy předtím! Graceland navíc nedávno představil deset nejmodernějších zážitků, které zvou hosty, aby se stali králem nebo královnou sociálních médií! Fanoušci nyní mají příležitost dostat se k Elvisovi blíže než kdykoli předtím prostřednictvím nových aktivit ve virtuální a rozšířené realitě - to vše je součástí vaší vstupenky!

Návštěva destilerie Jack Daniels v Lynchburgu cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Chcete se projít naším lihovarem a dozvědět se něco o jeho historii, aniž byste se účastnili jeho hladce usrkávající whisky? Obdivujeme vaši zdrženlivost. Tato prohlídka bez ochutnávky whisky je ideální pro všechny věkové skupiny. Přesvědčíte se na vlastní oči, jak je naše whisky z Tennessee pečlivě vyráběna, a dozvíte se něco o našem zakladateli - panu Jackovi. Za příplatek 15 USD (splatný průvodci na místě) získáte ochutnávku 5ti druhů whisky - Jack Daniel's Tennessee Whiskey, Jack Daniel's Tennessee Fire, Jack Daniel's Tennessee Honey, Gentleman Jack and Jack Daniel's Rye (pouze pro osoby starší 21 let).

Vstupné do Willis Tower v Chicagu 1-2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Absolvovat návštěvu vyhlídky a zároveň atrakce The Ledge of Skydeck je typickým zážitkem Chicaga, a to jak pro neuvěřitelné výhledy, tak pro jedinečnou zkušenost. Samozřejmě se také jedná o přitažlivou a jedinečnou příležitost získat jedinečnou fotografii s pohledem na panorama města a zároveň na čtyři státy z druhé nejvyšší budovy na západní polokouli! The Ledge je výjimečnou atrakcí vyhlídky Skydecku - vyhlídková plošina se skleněnou podlahou, která nabízí skutečně bezkonkurenční výhled na město a s výškou 407 metrů je The Ledge nejvyšší vyhlídkovou plošinou ve Spojených státech.

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.