×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.

Fakultativní akce

Fakultativní akce jsou příjemným zpestřením každého zájezdu. Běžně jde o akce /výlety, plavby, lety apod.../ které je možné během programu zájezdu absolvovat, ale nejsou v jeho ceně zahrnuty. Máte tedy možnost si je dokoupit a užít si nebo poznat něco víc nad rámec běžného zájezdu. America Tours část těchto akcí zahrnuje již do základního itineráře, protože si myslíme že bez nich by cesta byla neúplná… U jednotlivých zájezdů jsou vždy uvedeny jen ty fakultativní akce, které se k jejich programu vztahují, a v přihlášce si je můžete rovnou objednat.

Seznam fakultativních akcí:

Obojživelný bus v Bostonu

cca 1hodina Minimální počet účastníků: 0

Naskočte na palubu našeho "obojživelníku" Boston Duck a užijte si prohlídku historického Bostonu v obojživelném vozidle, které původně bylo určeno pro vojenské účely druhé světové války. Náš obojživelník zvládne jízdu po cestách a silnicích a zároveň může být použito jako plavidlo. Budete se projíždět a plavit po všech zajímavých místech, která z Bostonu udělali rodiště svobody Ameriky. Uvidíte zajímavosti jako je místní kapitol se zlatou klenutou kopulí, městský park Boston Common, historický North End až po módní Newbury Street, Quincy Market, Prudential Tower a další. Když si pomyslíte, že jste viděli vše zajímavé, čeká Vás "splash" přímo do řeky Charles, ze kterého se Vám nabízí úchvatný výhled na panorama Bostonu a Cambridge. Tímto hodinovým výletem zažijte ten nejlepší úvod k poznání Bostonu! Vaše cesta začne v Bostonském zálivu, odkud se vydáte nejprve skrz historické centrum města, kde spatříte ty nejzajímavější pamětihodnosti města jako jsou Faneuil Hall, Old State House, King’s Chapel, budovu capitolu se zlatou střechou či rozlehlý městský park Boston Common. Speciálně upravený bus/původně obojživelné obrněné vozidlo pěchoty/ s Vámi objede celé město a závěrem společné vyjížďky s Vámi vpluje do řeky Charles River.

Plavba kolem Manhattanu

cca 1,5 hod. Minimální počet účastníků: 0

Prohlédněte si nejznámější památky New Yorku a pokochejte se úžasným výhledem na město za pouhých 90 minut. Prohlédněte si majestátně tyčící se One World Observatory a pokochejte se výhledy na Sochu Svobody!! Zažijte dechberoucí výhledy na dolní Manhattan, Brooklynský most, most Manhattan a Williamsburg na řece East River. Vaše plavba kolem Manhattanu začíná na nábřeží řeky Hudson. Odtud se vydáte po proudu řeky podél Battery Parku až do ústí East River. Proti jejímu proudu poplujete téměř k budovám OSN, odtud zpět k ústí řeky do zálivu. Po zastávce k fotografování „na dosah ruky“ od sochy Svobody se vrátíte proti proudu Hudsonu zpět na výchozí místo.

Vstupné na vyhlídku Rockefellerova centra

cca 1 hodina Minimální počet účastníků: 0

Plán Vaší cesty do New Yorku by měl vždy zahrnovat návštěvu vyhlídkové plošiny na Top of the Rock. S vnitřními a venkovními vyhlídkovými plošinami o 86 pater výše si můžete užít čistý vzduch nebo se zahřát, kdykoli potřebujete. Ať tak či onak, budete mít nejlepší výhled na mrakodrapy této fascinující metropole a Central Park ve městě. Rockefellerovo centrum je velký komplex skládající se z 19ti komerčních budov, které se rozkládají mezi 48. ulicí a 51. ulicí v Midtown Manhattan v New Yorku. Jedná se o 14 původních budov ve stylu Art Deco, které nechala vystavět rodina Rockefellerů v době velké hospodářské krize. Komplex se rozprostírá mezi Fifth Avenue a Sixth Avenue, rozdělené velkým náměstím a soukromou ulicí s názvem Rockefeller Plaza. V roce 1928 tehdejší majitel pozemků Columbia University pronajal pozemek Johnu D. Rockefellerovi Jr., který byl hlavní odpovědnou osobou za stavbu komplexu. Stavba Rockefellerova centra byla zahájena v roce 1931 a první budovy byly otevřeny v roce 1933. Jádro komplexu bylo dokončeno do roku 1939. Návštěva vyhlídky Rockefellerova centra by neměla chybět v žádném itineráři zkušeného cestovatele, který míří za velkou louži do této světově proslulé metropole. Vydejte se do 86 patra této výškové budovy a obdivujte krásy New Yorku ze dvou vyhlídkových teras. Naskytne se Vám krásný pohled na rozsáhlý Central park, 5. Avenue, řeky Hudson a East River. Snad největší devizou vyhlídky z tohoto místa, je pohled na majestátně se tyčící mrakodrap Empire State Building.

Vyhlídka z One World Observatory, New York

cca 1hodina Minimální počet účastníků: 1

Chcete navštívit nejvyšší budovu Spojených států ? ANO, nepochybně byste se měli rozhlédnout z této stavby a její vyhlídky, která stojí v těsné blízkosti původních dvojčat, která podlehla zkáze v roce 2001. Pobytové zájezdy do New Yorku mají vstup v ceně, v ostatních případech můžeme za aktuální poplatek vstup zarezervovat tak, aby zapadal do itineráře Vašeho zájezdu. Pohled se Vám naskytne na dolní část Manhattanu, řeku Hudson a East River, uvidíte sochu Svobody, New Jersey a v dáli zhlédnete ikonu města Empire State Building.

Let helikoptérou nad Manhattanem

12-15 minut Minimální počet účastníků: 3

Jak se podzim proměňuje v zimu, zima v jaro a jaro v léto, obyvatelé New Yorku vždy usilují o to, aby jejich úžasné mrakodrapy a městské ulice byly vyzdobeny pro nadcházející období. Prohlídka jarního, letního nebo podzimního Manhattanu z paluby helikoptéry je ideální pro to, abyste mohli pořídit ty nejlepší panoramatické fotografie, protože můžete očekávat, že každá budova bude speciálně nasvětlena či nazdobená. Každá sezóna má něco zvláštního, díky čemuž jsou výhledy z helikoptéry jedinečné. Ať už jste v New Yorku poprvé nebo po dvacáté, zvažte možnost zvolit si roční období návštěvy, které Vám poskytne zcela nový zážitek. Při vyhlídkovém letu vrtulníkem nad Manhattanem nikdy nevíte, co byste mohli vidět, ale je zaručeno, že se vám tento pohled bude líbit. Váš let startuje v dolní části Manhattanu (downtown heliport) a bude se ubírat nad řekou Hudson směrem na sever. Nádherně uvidíte Ground Zero (místo, kde stávala „dvojčata“), spodní a střední část Manhattanu s nádherným výhledem na mnoho mrakodrapů a Central Park. Klient na místě platí bezpečnostní příplatek a tzv. Heliport Fee ve výši cca 40 USD.

Vstup na vyhlídku One Liberty Observation Philadelphia

Cca 30 minut Minimální počet účastníků: 0

One Liberty Observation Deck, která byla otevřena v listopadu 2015 poskytuje panoramatický výhled z ptačí perspektivy na město Filadelfie z 57. patra. Vyhlídka v samotném centru města poskytuje příležitost spatřit město ze všech stran!!! Poznejte Filadelfii z ptačí perspektivy a rozhlédněte se po okolí. Výtah Vás vyveze na vyhlídkovou plošinu v 57. patře, odkud se Vám naskytne krásný pohled nejen na moderní část města, ale také na přilehlé historické centrum a známý veletok řeku Delaware.

Vstupné do Willis Tower v Chicagu

1-2 hodiny Minimální počet účastníků: 1

Absolvovat návštěvu vyhlídky a zároveň atrakce The Ledge of Skydeck je typickým zážitkem Chicaga, a to jak pro neuvěřitelné výhledy, tak pro jedinečnou zkušenost. Samozřejmě se také jedná o přitažlivou a jedinečnou příležitost získat jedinečnou fotografii s pohledem na panorama města a zároveň na čtyři státy z druhé nejvyšší budovy na západní polokouli! The Ledge je výjimečnou atrakcí vyhlídky Skydecku - vyhlídková plošina se skleněnou podlahou, která nabízí skutečně bezkonkurenční výhled na město a s výškou 407 metrů je The Ledge nejvyšší vyhlídkovou plošinou ve Spojených státech.

Návštěva Fordova muzea v Detroitu

cca 2-3 hodiny Minimální počet účastníků: 0

Vstupte do světa, kde inovace minulého století podporují představivost současné generace. Muzeum Henryho Forda, je živým důkazem geniality ve všech jejích podobách a umožní Vám přiblížit se krokům největších myslitelů Ameriky a plně se ponořit do jejich příběhů. Vkročte do autobusu, ve kterém odmítla uvolnit sedadlo bělochovi bojovnice za práva afroameričanů Rosa Parksová. Zahrajte si na pilota při prozkoumávání leteckých inovací, počínaje úspěchy bratrů Wrightů, nebo poznejte domácnost kruhového domu Dymaxion House. Působivé muzeum Henryho Forda nedaleko centra města Detroit je opravdovou lahůdkou nejen pro milovníky časů dávno minulých a artefaktů této doby. V muzeu si určitě najde každý své a i ti z Vás, kteří nejsou příznivci historie si zde přijdou na své. Můžete zde obdivovat expozici kuchyně první poloviny 20. století, mnoha druhů letadel či strojů. Fordova expozice je věnována evoluci výroby automobilů, kde najdete rozložený model auta a vývoj výrobních linek. Milovníci letadel budou obdivovat desítky vystavených exponátů. Snad největší oblibě se těší vystavené presidentské limuzíny. Uvidíte „limuzínu“ presidenta Lincolna, Roosevelta, Reagana nebo Kennedyho.

Vstupné do Gracelandu v Memphisu

cca 2 hodiny Minimální počet účastníků: 1

S našim zájezdem zavítáte do domova Elvise Presleyho, do místa, které je věnováno králi rock'n'rollu! Při návštěvě tohoto muzea, budete mít jedinečnou příležitost kráčet v jeho stopách jako nikdy předtím. Během návštěvy uvidíte mimo jiné expozici automobilů a soukromého letadla Elvise Presleyho. 120 akrů věnovaných králu Rock ‘n’ Rollu! Díky této prohlídce a návštěvě budete mít jedinečnou příležitost kráčet ve stopách Elvise jako nikdy předtím! Graceland navíc nedávno představil deset nejmodernějších zážitků, které zvou hosty, aby se stali králem nebo královnou sociálních médií! Fanoušci nyní mají příležitost dostat se k Elvisovi blíže než kdykoli předtím prostřednictvím nových aktivit ve virtuální a rozšířené realitě - to vše je součástí vaší vstupenky!

Návštěva destilerie Jack Daniels v Lynchburgu

cca 2 hodiny Minimální počet účastníků: 1

Chcete se projít naším lihovarem a dozvědět se něco o jeho historii, aniž byste se účastnili jeho hladce usrkávající whisky? Obdivujeme vaši zdrženlivost. Tato prohlídka bez ochutnávky whisky je ideální pro všechny věkové skupiny. Přesvědčíte se na vlastní oči, jak je naše whisky z Tennessee pečlivě vyráběna, a dozvíte se něco o našem zakladateli - panu Jackovi. Za příplatek 15 USD (splatný průvodci na místě) získáte ochutnávku 5ti druhů whisky - Jack Daniel's Tennessee Whiskey, Jack Daniel's Tennessee Fire, Jack Daniel's Tennessee Honey, Gentleman Jack and Jack Daniel's Rye (pouze pro osoby starší 21 let).

Dixie Stampede v Pigeon Forge / večeře /

cca 2 hodiny Minimální počet účastníků: 1

Westernová show s večeří.

Vstup do Ryman Auditorium a Hall of Fame

cca 2 hodiny Minimální počet účastníků: 1

Společná návštěva a prohlídka Country Music Hall of Fame.

Plavba parníkem po řece Cumberland v Nashville

cca 1 hodina Minimální počet účastníků: 1

plavka parníkem General Jackson

Koncert v Grand Ole Opry v Nashville

2,5 - 3 hodiny Minimální počet účastníků: 0

V Grand Ole Opry se každý týden koná hned několik koncertů country hudby v Nashvillu v Tennessee, které bylo založeno v roce 1925 Grand Ole Opry uvádí směs slavných zpěváků a současných hitparád, které hrají country, bluegrass, folk a gospel, stejně jako komediální představení a parodie. Přitahuje stovky tisíc návštěvníků z celého světa a miliony posluchačů rádia a internetu. V roce 1939 debutovalo na národní úrovni v rádiu NBC. Jak se významně rozvíjelo, rostlo i město Nashville, které se stalo americkým „hlavním městem country hudby“. Grand Ole Opry má v Nashville takový význam, že je zmíněn na uvítacích cedulích, na příjezdových komunikacích do Nashville. Na nejslavnější scéně americké country music vystupují elitní umělci zvučných jmen. Celá show je živě vysílána do éteru a vy se coby posluchači, sedící v obřím auditoriu s kapacitou 4 400 sedadel, stáváte součástí jejího dění. VÍTEJTE VE SKUTEČNÉM DOMĚ HUDBY V ZEMI !!! S pokorou jsme v roce 2020 oslavili naše 95. narozeniny a rádi sdílíme tajemství našeho stáří i know how našeho mladistvého ducha. Hrajme volně, bavme se, ctěme hudbu a ať se na scéně děje cokoli, hrajme s ní. Johnny Cash se setkal s June Carterovou v Grand Ole Opry. Bill Monroe a jeho skupina vymysleli bluegrass na scéně Grand Ole Opry a díky našim mnoha nečekaným hostům - od Paula McCartneyho přes Billa Murraye až po Pharrella Williamse, byla naše představení opravdu nezapomenutelná.

Plavba po Mississippi kolesovým parníkem

cca 2 hodiny Minimální počet účastníků: 1

plavba kolesovým parníkem po řece Mississippi

Vstup do parku Sea World v Orlandu

půldenní Minimální počet účastníků: 1

Návštěva vodního světa, jedna z největších atrakcí Orlanda.

Výlet na vznášedle „Airboat“ do mokřadů Floridy

cca 30-60 minut Minimální počet účastníků: 0

Váš výlet do floridských mokřadů začne v krásném upraveném parku o rozloze 32 akrů s osvětlenými cestami z cihel, které vedou podél břehu krásného jezera obklopeného zdejší přírodou. Pozveme Vás, abyste zažili dokonalé venkovní dobrodružství pod baldachýnem majestátních dubů. Prohlédnete si naše mladé aligátory, abyste získali detailní a osobní zkušenost z poznání oblíbeného floridského plaza. Sledujte, jak se vyhřívají na slunci, nebo si můžete zkusit nakrmit naše "mini-dinosaury". Na chvilku se zastavte v naší staré chatrči v bažinách a pořiďte si nezapomenutelnou rodinnou fotografii s kapitánem našeho vznášedla. Dále budete mít příležitost se podívat na naši repliku indiánské vesnice a obydlí, kde si můžete prohlédnout pokoje každého člena tradiční indiánské rodiny a udělat si představu o jejich životě ve zdejších mokřadech. Samotná vesnice je muzeem živé historie, která je ideální pro všechny věkové kategorie. Samotný výlet na vznášedle Airboat by si pak neměl nechat ujít žádný návštěvník Floridy!! Proto cestovní kancelář America Tours zařadila tuto atrakci do programu našich nejoblíbenějších zájezdů. Před cestou absolvujete krátký info meeting se zaměstnanci společnosti, a poté se již naše vznášedlo vypraví mezi nekonečné bažiny a močály Floridy. Je samozřejmostí, že Vám bude v maximální možné míře představena fauna a flora zdejších končin. S trochou štěstí uvidíte různé druhy ptactva a oblíbené aligátory, pro které je zdejší oblast domovem.

Návštěva Kennedyho vesmírného centra

cca 4 hodiny Minimální počet účastníků: 0

Vesmírné centrum Johna F. Kennedyho (KSC, původně známé jako NASA Launch Operations Center) se nachází na ostrově Merritt Island na Floridě, je jedním z deseti center Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Od prosince roku 1968 je KSC primárním odpalovacím střediskem kosmického letu NASA s lidskou posádkou. Operace s programem Apollo, Skylab a Space Shuttle byly prováděny z odpalovacího komplexu číslo 39. Vesmírné středisko se nachází na východním pobřeží Floridy a sousedí se stanicí vesmírných sil Cape Canaveral (CCSFS). Vedení těchto dvou organizací velmi úzce spolupracuje. Nachází se zde asi 700 typů zařízení a budov seskupených na ploše 580 km2. Mezi nejhlavnější část v KSC patří 160m vysoká budova, kde se shromažďují vesmírná vozidla a největší rakety NASA. Dále zde nalezneme návštěvnický komplex přístupný veřejnosti, které je nejznámější turistickou atrakcí Floridy. Celé centrum je pojaté jako edukační zábavný park, kde je široké veřejnosti představen koncept vesmírné agentury NASA. Ve zdejších kancelářích, halách a přilehlých oblastech se psaly dějiny lidstva. Nejznámější je projekt Apollo s prvním přistáním na měsíci. Zhlédnete několik odpalovacích ramp raketoplánů, navštívíte ohromné hangáry s těmito vesmírnými tělesy, různými druhy modulů a techniky. Během návštěvy se budete mezi jednotlivými místy pohybovat místním autobusem, který Vás proveze po různých částech tohoto komplexu. Součástí vesmírného centra je i kino IMAX, ve kterém můžete zhlédnout film s vesmírnou tématikou (může být zpoplatněno)

Plavba alejí milionářů

cca 4 hodiny Minimální počet účastníků: 2

Plavba se zajímavým výkladem po „Benátkách Ameriky“ ve Fort Lauderdale je atrakcí, kterou byste si při Vaší návštěvě Floridy neměli nechat ujít. Říká se jí také "plavba alejí milionářů", protože na březích jsou domy a rezidence bohatých a slavných osobností. Velkolepé luxusní jachty a honosné rezidence jsou neuvěřitelné. Po příchodu do naší tropické zahrady, budete nejprve pohoštěni večeří "All-You-Can-Eat" (sněz co zmůžeš) s grilovanými vepřovými žebírky BBQ, grilovaným kuřetem včetně mnoha druhů příloh, zeleniny a dezertu. Během večeře hraje živá hudba v doprovodu zábavy, která patří ke zdejší kultůře. Po večeři si určitě udělejte pár minut času na prohlídku naší krásné tropické zahrady s nádhernou flórou, exotickými zvířaty a báječnou zmrzlinou v našem dárkovém obchodě. A proto si nenechte ujít plavbu lodí po kanálu ve Fort Lauderdale přezdívaném „Benátkami severní Ameriky“. Program začíná v 18 hodin a končí okolo 22 hodiny.

Celodenní výlet na ostrov Key West

cca 12 hodin Minimální počet účastníků: 6

Časný odjezd z Vašeho hotelu na Miami Beach zahájí Váš výlet do Karibského moře / může být místní US řidič /. Po silnici spojující řetěz ostrůvků jižně od Floridy, přes desítky mostů mezi ostrovy se dostanete až na Key West, který přetéká atmosférou Karibiku. Tyrkysová voda kolem, šumění palem a horko – to je typický vzhled tohoto místa. V době volna po prohlídce nejzajímavějších míst ostrova můžete navštívit mořské akvárium, projet se na lodi se skleněným dnem nad korálové útesy, nebo si jen lehnout na pláž a vystavit se žhavému slunci… Samotný ostrov Key West je dlouhý asi 6 km a široký asi 3,5km. Jeho celková rozloha je 11 km2. Leží na nejjižnějším konci americké silnice číslo 1, která je zároveň nejdelší severojižní silnicí ve Spojených státech. Key West je asi 153 km severně od Kuby a 171 km od Havany.