×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.

Fakultativní akce

Fakultativní akce jsou příjemným zpestřením každého zájezdu. Běžně jde o akce /výlety, plavby, lety apod.../ které je možné během programu zájezdu absolvovat, ale nejsou v jeho ceně zahrnuty. Máte tedy možnost si je dokoupit a užít si nebo poznat něco víc nad rámec běžného zájezdu. America Tours část těchto akcí zahrnuje již do základního itineráře, protože si myslíme že bez nich by cesta byla neúplná… U jednotlivých zájezdů jsou vždy uvedeny jen ty fakultativní akce, které se k jejich programu vztahují, a v přihlášce si je můžete rovnou objednat.

Seznam fakultativních akcí:

Památník USS Arizona

cca 2,5 hodiny Minimální počet účastníků: 0

Potopený křižník USS Arizona je mementem a připomínkou útoku Japonců na Pearl Harbor. Z mnoha potopených plavidel byl neopravitelný křižník ponechán na svém místě jako historická památka a muzeum. Návštěva memoriálu USS Arizona je „povinností“ každého návštěvníka ostrova Oahu. Památník USS Arizona v Pearl Harbor v Honolulu slouží především jako pietní místo a místo odpočinku více jak 1100 námořníků a mariňáků, kteří zemřeli během útoku na Pearl Harbor dne 7. prosince 1941. Útok na tuto tichomořskou flotilu vedl k zapojení Spojených států do druhé světové války. Památník, postavený v roce 1962, ročně navštíví více než dva miliony turistů a je přístupný pouze lodí, která odplouvá z návštěvnického centra. Při návštěvě tohoto místa mějte prosím na paměti, že jste na pietním místě, které má pro Ameriku a její obyvatele hluboký duchovní význam.

Let helikoptérou nad ostrovem Kauai

cca: 50 min Minimální počet účastníků: 2

Přibližně 80% ostrova Kauai je neobydlených, vzdálených a divokých. Prohlídka z helikoptéry nad ostrovem Kauai odhaluje neuvěřitelnou historii, geologii a krásu téměř neobydleného ostrova. Kauai, známý jako „Garden Isle“ (zahradní ostrov), je nejstarší z Havajských ostrovů. Tento zelený a romantický ostrov byl kulisou pro nespočet hollywoodských filmů. Ostrov se zvedl ze dna Tichého oceánu asi před 5ti miliony let. Díky působení eroze, příroda vyřezala rozsáhlá údolí a vytvarovala kouzelné hřebeny, což topograficky zcela odlišilo tento ostrov od topografie nejmladšího havajského ostrova Big Island. Některé oblasti Kauai mají nespočet vodopádů, které jsou napájeny z bohatých ročních srážek. Pozoruhodné jsou zdejší regiony Mount Waialeale, Waimea Canyon a pobřeží Na Pali Coast. Všechny naše vyhlídkové lety nad tímto ostrovem Vás zavedou do těchto lokalit, stejně jako do dalších oblastí na severním pobřeží a následně do vnitrozemí (pokud počasí dovolí). Tento letecký výlet Vám ukáže to nejkrásnější z tropické přírody ostrova Kauai - jeho pláží, zarostlých vulkanických kráterů, nádherných pláží a překrásně zelených pohoří, které znáte ze scén filmu Jurský park.

Let helikoptérou nad ostrovem Hawaii

cca: 50 minut Minimální počet účastníků: 2

Vydejte se spatřit nejaktivnější sopku na světě. Velký ostrov vybuchuje téměř nepřetržitě od roku 1983 a nalévá rozžhavenou a roztavenou lávu do chladných vod Tichého oceánu. Všechny havajské sopky produkují lávu a jsou známé jako havajské magické horké místo. Tento tok lávy stoupal a stále stoupá z hloubky zemského pláště, který spaluje kůru mořského dna a vytváří sopečné hory, které se nakonec zvednou nad hladinu moře a vytváří Havajské ostrovy do dnešní podoby. Ty jsou vlastně jen vrcholky těchto mohutných sopek, které vyrostly z oceánského dna. Velký ostrov (Big Island) je nejmladším havajským ostrovem, méně než půl milionu let starý, a jeho dvě hlavní sopky jsou Mauna Loa (která zahrnuje sopku Kilauea) a Mauna Kea. Tyto mohutné sopky spatříte z vyhlídkového letu helikoptérou. Sopečná činnost dnes pokračuje na Velkém ostrově u sopky Kiluaea a v East Rift Zone. Z vyhlídkového letu prozkoumáte rozmanitou škálu vulkanických formací v celé oblasti, kde k této aktivitě nedávno došlo a stále dochází! Z helikoptéry je to nejpůsobivější pohled. Očekávejte, že budete naprosto ohromeni neuvěřitelnými scenériemi, které uvidíte z paluby naší helikoptéry!! Před Vašima očima se naskytne mnoho jedinečných pevninských útvarů. Každý cestovatel by měl určitě absolvovat tento báječný a okouzlující let helikoptérou z města Hilo nad tropickou vegetací, lávovými poli a činným vulkánem Kilauea neúnavně chrlícím potoky lávy…. Ideální doplněk návštěvy národního parku Hawaiian Volcanoes !!

Let helikoptérou nad ostrovem Oahu

Cca 30 minut Minimální počet účastníků: 1

Letecký výlet

Let helikoptérou nad ostrovem Maui

Cca 30 minut Minimální počet účastníků: 1

Letecký výlet

Let helikoptérou nad ostrovem Hawaii

Cca 30 minut Minimální počet účastníků: 1

Letecký výlet

Celodenní výlet na ostrov Hawaii

celý den Minimální počet účastníků: 4

Individuální prohlídka s místním průvodcem

Celodenní výlet na ostrov Kauai

celý den Minimální počet účastníků: 4

Individuální výlet na ostrov s místním průvodcem.

Celodenní výlet na ostrov Molokai s průvodcem

cca 14 hodin Minimální počet účastníků: 5

Vítejte na ostrově Molokai, pátým největším ostrovem na Havaji. Ostrov Molokai je jen 60km dlouhý a 16km široký v nejširším místě a je domovem nejvyšších mořských útesů na světě a nejdelšího nekonečného útesu. Molokai zůstává věrný svým ostrovním kořenům, přičemž vysoké procento jeho populace tvoří domorodí havajští předkové, kteří si díky své lásce k zemi i nadále zachovávají svůj venkovský životní styl. Ať už zamíříte po útesech vedoucích do národního historického parku Kalaupapa, nebo objevíte pláž Papohaku, jednu z největších havajských pláží s bílým pískem, Molokai je skutečně ostrovem nabízející dobrodružství pod širým nebem, kde ožívá minulost Havaje! Snad nejkrásnější výlet, jaký můžete na Havajských ostrovech podniknout. Úzká silnička vinoucí se podél jedinečné scenérie pobřeží hlubokým tropickým pralesem, stovky ostrých zatáček, desítky vodopádů, černé sopečné pláže lemované palmami, všude plno květin a vůní… To vše v ostrém kontrastu s druhou půlí cesty, která vede sopečnou stranou ostrova mezi lávovými poli. Celkově – nezapomenutelný zážitek !!

Celodenní výlet do města Hana (Maui)

cca 10 hodin Minimální počet účastníků: 6

Podél drsného východního pobřeží Maui je klidné město Hana, považované za jedno z posledních nedotčených havajských míst. Legendární cesta do Hany je od Kahului vzdálena jen 83km; jízda však může trvat od dvou do čtyř hodin, protože je plná úzkých jednoproudých mostů a neuvěřitelných výhledů na ostrovy. Silnice do Hany má 620 zatáček a 59 mostů. Cestou projedeme skrz deštné pralesy, okolo tekoucích vodopádů, tůní, jezírek a spatříte dramatické mořské scenérie. Existuje spousta příležitostí zastavit se a užít si nádherné výhledy, takže začneme brzy ráno, abychom měli dostatek času na celý výlet. I když je to všechno o cestě, jakmile se dostanete do krásného a klidného města Hana, uvidíte, proč tento výlet stál za to ho absolvovat. Spatříte historický kostel sv. Sofie při příjezdu do Hany, kde se pastviny valí přímo na hlavní ulici. Historická Travaasa Hana je luxusním útočištěm v této vesnici vycházející z havajské tradice. V obchodě Hasegawa General Store a v obchodě Hana Ranch Store najdete jedinečné suvenýry. Zaplaváte si v parku Hana Beach nebo na pláži Hamoa, kterou autor James Michener uvádí jako nejkrásnější pláž Tichého oceánu. Opravdu se máte nač těšit.

Výlet jeepem na vrchol Mauna Kea (Hawaii)

cca 4,5 hodin Minimální počet účastníků: 3

Cesta na vrchol Mauna Kea je cestou, na kterou nikdy nezapomenete!! Jakmile vyjedeme na vrchol, naskytne se nám nádherný výhled na nedaleký horizont Haleakala na Maui. Dále spatříte mnoho teleskopů a dalekohledů, které slouží pro vědecké účely a pozorování dalekého a nekonečného vesmíru. Zažijete duchovní energii místa, které mnozí obyvatelé Havaje považují za nejposvátnější místo ze všech ostrovů. Na vrcholu Mauna Kea budete stát na nejvyšší hoře světa!! Nad hladinu oceánu vyčnívá do výšky více jak 4200 m, ale i s podvodní částí je vysoká 10 205 m, což z ní činí na planetě Zemi nejvyšší horu, která při měření od báze převyšuje i Mt. Everest. Bez nadsázky se dá tento výlet hodnotit jako lahůdka mezi fakultativními akcemi – vždyť nikde jinde na světě nelze za necelé dvě hodiny zdolat převýšení od hladiny moře do 4,5 kilometru !! Odjezd odpoledne od hotelu s teplým oblečením s sebou. Pokračování neustále vzhůru nejprve mezi pastvinami, potom lávovými poli a nakonec po strmé kamenité cestě až na vrchol nejvyššího vrcholu Havajských ostrovů. Zde zhlédneme soumrak nad mořem, a budeme pozorovat práci radioteleskopů na vrcholu po setmění. Hvězdná obloha nad hlavou bez sebemenšího rušivého světla je zážitkem na celý život... Do hotelu se vrátíme v pozdních nočních hodinách. Max 4 osoby. UPOZORNĚNÍ: Akce je nevhodná pro kardiaky a osoby citlivé na rychlé změny atmosférického tlaku !!

Individuální návštěva okolních ostrovů (Havaj)

cca 14 hodin Minimální počet účastníků: 2

Individuální akce, která Vám umožní „na vlastní pěst“ poznat okolní ostrovy – Kauai, Molokai, Lanai, Maui nebo Hawaii. Package zahrnuje zpáteční letenku na Vámi zvolený ostrov s odletem ranní linkou a návratem pozdní odpolední a pronájem automobilu kategorie EC 2, plán A. V ceně není zahrnut transfer na/z letiště. Dle Vašeho přání Vám zpracujeme detailnější itinerář navštíveného ostrova. Tento výlet absolvujete sami bez doprovodu průvodce.

Čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech

4 noci v místě Minimální počet účastníků: 2

Ostrov Oahu od 30.990 Kč na vyžádání, Ostrov Kauai od 35.990 Kč na vyžádání, Ostrov Maui od 35.990 Kč na vyžádání, Ostrov Hawaii od 37.900 Kč na vyžádání. Pobyt na Havajských ostrovech je snem každého cestovatele. America Tours Vám nabízí tento sen uskutečnit. Náš package zahrnuje leteckou dopravu z Los Angeles nebo San Francisca do Honolulu, případně návazný let na Vámi zvolený ostrov a dopravu zpět do Prahy a ubytování ve zvoleném hotelu na 4 noci (prodloužení pobytu je možné). V ceně není zahrnutý transfer letiště – hotel – letiště. U hotelů mimo ostrov Oahu doporučujeme pronájem automobilu – hotely jsou většinou odlehlé od měst.

Celodenní prohlídka ostrova Oahu

cca 8 hodin Minimální počet účastníků: 4

Během tohoto poznávacího okruhu navštívíte největší atrakce ostrova Oahu v rámci jediné celodenní prohlídky! Prohlídka ostrova bude kompletním zážitkem, který Vám ukáže to nejlepší z ostrova a zavede Vás do těch nejzajímavějších míst. Objevte úchvatné vodopády, svěží deštné pralesy, národní parky a malebná venkovská města, cestou od jižního pobřeží k severu a zpět. Na každé zajímavé zastávce budete mít dostatek času k jeho návštěvě. Můžete se těšit na Punch Bowl, Pali Lookout, Diamond Head, Hanauma Bay, Blowing Hole, Sunset Beach, ananasové plantáže v nitru ostrova… To vše za asistence česky hovořícího reprezentanta America Tours.