ARGENTINA, URUGUAY, BRAZÍLIE

Metropole, vodopády, folklor a tropická příroda

Nahlédněte s námi do tří zemí Jižní Ameriky !! Poznejte moderní, pulzující, pro mnohé překvapivě „evropské“ Buenos Aires, navštivte lodí historií prosycené uruguayské město Colonia del Sacramento, projděte se po světoznámých plážích v Rio de Janeiru. K tomu poznáte argentinský folklor i tvrdou práci gaučů, a budete obdivovat tropickou krásu vodopádů Iguacu, mnohými hodnocených jako nejkrásnější vodopády světa… to a mnohem více Vás čeká na tomto zájezdu !!

* Zájezd může být směrován opačně

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
13.04. - 24.04.2024 249201 12 Praha - Václav Havel 9 x snídaně, 1 x večeře 79 990 Kč
Objednat
15.06. - 26.06.2024 249202 12 Praha - Václav Havel 9 x snídaně, 1 x večeře 85 990 Kč
Objednat
13.10. - 24.10.2024 249203 12 Praha - Václav Havel 9 x snídaně, 1 x večeře 86 990 Kč
Objednat
30.11. - 11.12.2024 249204 12 Praha - Václav Havel 9 x snídaně, 1 x večeře 89 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA – BUENOS AIRES

Odlet z Prahy do Buenos Aires /noční let/.

02. den

BUENOS AIRES

Po příletu a uvítání na letišti průvodcem America Tours Vás čeká prohlídka Buenos Aires.  Uvidíte nejširší ulici na světě 9. de Julio Avenue, slavný Obelisk a Colon Theatre, čtvrti San Telmo a May Square – historické a politické centrum, budovu parlamentu, prezidentský palác „Casa Rosada“, italskou čtvrť La Boca i čtvrť aristokratů Recoleta, kde na místním hřbitově navštívíme i hrob slavné Evity Peronové.

03. den

TIGRE, TANGO SHOW

Dopoledne Vás pozveme na projížďku lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre. Odpoledne budete mít dostatek času na samostatnou prohlídku centra Buenos Aires a večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří/, bez které by návštěva Buenos Aires nebyla kompletní.

04. den

ESTANCIA – VÝLET DO PAMPY

Celodenní výlet do argentinské pampy s návštěvou typické estancie – ranče na chov dobytka. Zde Vám místní gauchové předvedou svoje dovednosti v zacházení s lasem, jízdě na koni či krocení skotu, a během oběda ochutnáte typickou stravu a nápoje zdejších obyvatel. Návrat do hotelu večer.

05. den

BUENOS AIRES /COLONIA DEL SACRAMENTO/

Celodenní volno v Buenos Aires. Fakultativně Vám nabídneme výlet katamaranem mohutnou deltou řeky Paraná do uruguayského historického města Colonia del Sacramento, které je jako celek pod ochranou Unesco. Pěší prohlídka pitoreskního starobylého městečka, nákup suvenýrů.. Návrat lodí do Buenos Aires v odpoledních hodinách.

06. den

VODOPÁDY IGUACU - Argentina

Časně transfer na letiště a odlet do Iguacu. Po příletu Vás čeká prohlídka argentinské strany mohutných vodopádů situovaných v tropickém pralese. Po prohlídce a návštěvě mnoha vyhlídek na úchvatné vodopády můžete fakultativně absolvovat plavbu pod vodopády na rychlém člunu – nezapomenutelný zážitek!! V podvečer následuje transfer do hotelu a ubytování. Zbytek dne využijte k relaxaci u hotelového bazénu či nákupu suvenýrů.

07. den

VODOPÁDY IGUACU - Brazílie

         Prohlídka brazilské části vodopádů. Čeká Vás dlouhá vycházka podél toku řeky Iguacu s bezpočtem vyhlídek na desítky vodopádů tvořících impozantní panoráma nejkrásnějších vodopádů světa. Po návratu do hotelu Vám doporučujeme samostatnou návštěvu Bird Parku, kde se seznámíte s ptáky, plazy a obojživelníky nejenom této části Jižní Ameriky. / není v ceně na místě /

Zobrazit více

08. den

VODOPÁDY IGUACU, RIO DE JANEIRO

Volno v Iguacu!! Můžete jej využít k poklidné relaxaci u hotelového bazénu v tropické zahradě nebo k návštěvě centra města Foz do Iguacu. Odpoledne odlet do Rio de Janeira, transfer do hotelu, ubytování

09. den

RIO DE JANEIRO

         Ráno Vám delegát America Tours poskytne škálu základních informací nutných pro zajímavý, ale bezpečný pobyt v Riu. Čeká Vás celodenní prohlídka Rio de Janeira - nejprve Vás náš program zavede na Sugar Loaf – známou „homoli cukru“ tyčící se nad zátokou Botafogo, odkud je jedinečný pohled na panoráma hor a pláží obklopujících město, seznámí Vás s městskými plážemi v čele se slavnou Copacabanou, s příměstským pralesem Tijucca,  a závěrem Vás ozubnicový vláček vyveze na vrchol slavné hory Corcovado se sochou Krista na vrcholu /v závislosti na počasí se pořadí navštívených atrakcí může změnit/. 

Zobrazit více

10. den

RIO DE JANEIRO /TROPICKÝ OSTROV/

       Celodenní volno k samostatnému poznávání Ria nebo relaxaci na zdejších plážích !! Doporučujeme Vám celodenní fakultativní výlet na tropický ostrov /busem a lodí, oběd v ceně/, a večer fakultativně folklórní Samba show. 

11. den

RIO DE JANEIRO – PRAHA

Dopolední volno k relaxaci na pláži nebo u bazénu, poslední nákupy suvenýrů… Dle Vašeho cestovního plánu transfer na letiště a odlet do Prahy. 

12. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.


O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 9 x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3 - 4* se snídaní
 • 9 x snídaně, 1 x večeře
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 21 100 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 2 200 Kč

Fakultativní akce

Prohlídka Buenos Aires cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka města zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti.

Výlet lodí do delty řeky Paraná cca 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Projížďka lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre.

Tango show v Buenos Aires cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří/, bez které by návštěva tohoto města nebyla kompletní.

Prohlídka brazilské a argentinské strany vodopádů Iguacu cca 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 2

Vodopády Iguazú nebo Iguaçu jsou vodopády řeky Iguazú argentinské provincie Misiones a brazilského státu Paraná. Společně tvoří největší vodopád světa. Dělí se na horní a dolní Iguazu. Řeka Iguazu se vine poblíž centra města Curitiba. Po většinu svého toku řeka protéká Brazílií, ale většina vodopádů je na argentinské straně. Pod soutokem s řekou San Antonio tvoří hranici mezi Argentinou a Brazílií. Název „Iguazú“ znamenal v jazyce domorodých obyvatel „voda“. Podle legend se božstvo plánovalo oženit s krásnou ženou jménem Naipí, která uprchla se svou milenkou Tarobou na kánoi. Ve vzteku mocní bohové rozdělili řeku, vytvořili vodopády a tím odsoudili milence k věčnému pádu. Prvním Evropanem, který spatřil tyto mocné vodopády byl v roce 1541 španěl Álvar Núñez Cabeza de Vaca. Navštívíte oba národní parky rozkládající se na březích vodopádů Iguacu. Čeká Vás prohlídka mohutných vodopádů v tropickém pralese. Jedinečné zážitky při procházce a velké množství fotek jsou zde samozřejmostí.

Macuco Safari — na člunu pod vodopády Iguacu 60 minut | 3 600 Kč Minimální počet účastníků: 1

Uvnitř národního parku Iguaçu existuje mnoho způsobů, jak si užít vodopády, ale žádný z nich Vám nenabídne se dostat tak blízko k vodopádům, jako je Macuco Safari. Celá tato atrakce je synonymem dobrodružství a adrenalinu, ale také Vám poskytne chvíle odpočinku a relaxu. Náš výlet začne od návštěvnického centra Macuco. Po nezbytných bezpečnostních instrukcích se návštěvník vydá na elektro vozíku, po stezce dlouhé 3 km, při které se dozvíte základní informace o flóře a fauně, která je součástí národního park Iguaçu. Po schodech se dostaneme ke člunu, kde dostanete záchranné vesty a následně nastoupíte na dvoumotorové nafukovací čluny, na kterých poplujete k jednomu z nejúžasnějších mís v zemi, vodopádům Iguacu. Duha, modrá obloha, mlžný vodní opar ve velkém množství jen na chvíli přeruší výhledy z plavby, jejíž vrcholem jsou „Tři mušketýři“. Zde kapitán manévruje s lodí, aby se dostal dostatečně blízko, aby poskytl všem účastníkům rychlou a osvěžující sprchu. Jelikož na konci plavby všichni obvykle končí mokří, doporučujeme si vzít s sebou suché oblečení.

Celodenní výlet na tropický ostrov cca 8 hodin | 4 200 Kč Minimální počet účastníků: 1

Ráno Vás vyzvedneme ve Vašem hotelu a následně odjedeme z Rio de Janiero a pojedeme do přístavu, kde nastoupíme na škuner (místně známý jako „saveiros“). Na palubě se podává čerstvé tropické ovocem a na lodi je k dispozici také bar (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu). Budeme se plavit zátokou Sepetiba, která je přírodně krásnou oblastí, kde je běžné z lodi spatřit delfíny, rybáře, papoušky, želvy a rejnoky. Po připlutí do zátoky si zaplaveme a následně budeme pokračovat na ostrov, kde se podává lahodný oběd formou bufetu. Po obědě budete mít ještě čas prozkoumat ostrov. Cestou zpět poplujeme přes Barru, půvabnou rezidenční čtvrť Ria, kde najdete Americas Avenue a její moderní nákupní centra a budovy, Ayrton Senna Avenue a Sernambetiba Avenue, kde najdete vzrušující noční život. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět do hotelu.

Večerní Samba Show (vč. večeře) cca 3,5 hodiny | 3 900 Kč Minimální počet účastníků: 1

Zúčastněte se tropické show Ginga, při které uvidíte tance a uslyšíte hudbu, která Vám umožní seznámit se s pulzující historií a kulturou Brazílie. Během této 90minutové show uvidíte, jak talentovaní umělci tancují lambadu, sambu a bossa novu v oblecích karnevalových kostýmů. Poslechněte si a shlédněte folklór z různých zemí, živé bubnování a brazilské bojové umění capoeira. Podívejte se na velkolepou show samby, doplněnou živou hudbou s tradičními tanečníky, zažijete energii slavnostních kostýmů karnevalu a zářivou světelnou show a pochutnejte si v typické brazilské barbecue restaurace/churrascaria/. Po věčeři si užijete opravdovou samba show – tanečnice a tanečníci Vám v oblíbeném karnevalovém oblečení předvedou pravé brazilské rytmy.

Celodenní prohlídka Rio de Janeira celý den | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Celodenní prohlídka nejznámějších atrakcí a pamětihodností města.

Celodenní výlet do historické Colonie celý den | na vyžádání Minimální počet účastníků: 1

Návštěva historického města Colonia del Sacramento, které je jako celek pod ochranou Unesco. Pěší prohlídka pitoreskního starobylého městečka.

Celodenní výlet na Estancii /argentinský ranč/ celý den | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Celodenní výlet do argentinské pampy s návštěvou typické estancie - ranče na chov dobytka.

Výlet do polodrahokamového dolu Wanda cca 3 hodiny | 3 500 Kč Minimální počet účastníků: 2

Důl Wanda se nachází na severozápadě provincie Misiones ve státě Iguazú, několik kilometrů od řeky Paraná. Probíhá zde aktivní těžba a následný prodej polodrahokamů. Jedná se o obrovskou čedičovou formaci, která pokrývá velkou část provincie Misiones v Argentině, část Uruguaye, část jižní Brazílie a Paraguay. Celá tato formace má bubliny (geody) z křemene (některé s kalcitem), jako je ametyst, achát atd. Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se zde těží, opracovávají, a případně koupit některé z výrobků z místní dílny nebo samotné ametystové či citrínové drúzy a geody.

Fotogalerie

O destinaci

Argentina

Argentina se nachází na jižní polokouli, v jižní části amerického kontinentu. Její rozsáhlé uzemí je ohraničeno na východě vodami Atlantského oceánu. Základní charakteristikou je zde obrovský rozdíl mezi nepřehlednými pláněmi na východě a impozantními pohořími And na západě, které tvoří přirozenou hranici se sousední Chile. Argentina byla objevena Španělem Juanem Diazem de Solis v roce 1516 a za další tři století španělské vlády zde bylo téměř vyhubeno původní obyvatelstvo.
Roku 1816 byla vyhlášena nezávislost. V poválečném období docházelo k častému střídání civilních i vojenských vlád, vyjímkou bylo období vlády J. D. Perona 1946-1955.
Stejně jako krajina je i počasí v Argentině velmi rozmanité – tropické a subtropické na severu až po subarktické na jihu.
V Argentině si každý návštěvník přijde na své. Buenos Aires – v době své slávy nejkrásnější město Jižní Ameriky se slavným prezidentským palácem Casa Rosada, proslaveným muzikálem o manželce argentinského prezidenta Peróna Evitě, ale i světově známým tangem, které se zde tančí téměř všude.
Argentina si získá své návštěvníky i svou úchvatnou přírodou. Sedmitisícové vrcholky And se pyšně tyčí nad proslavenou suchou pampou. Mohutné ledovce poblíž El Calafate zaujmou jistě každého svou majestátností stejně jako nádherné vodopády Iguacu u hranic s Brazílií.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.