ECUADOR A GALAPÁGY

Luxusní lodí po souostroví Galapág

Vydejte se spolu s námi do míst, kde Charles Darwin formuloval svoji teorii o vývoji živočišných druhů. Po krátkém úvodu, návštěvě vysokohorské metropole Quito plné historických památek i moderní architektury, návštěvě činného vulkánu Cotopaxi, plantáže růží a relaxu v termálních pramenech odletíme do zcela jiného světa. Světa, kde zvířata a ptáci ještě stále považují člověka za sobě rovného, a sledují Vás se stejnou zvědavostí jako Vy pozorujete je. Žádné zvíře nebo pták se Vás nebojí a neuhne Vám z cesty… To se může stát jen na Galapágách !! Během plavby luxusní lodí, pod vedením zkušených rangerů národního parku a průvodce America Tours prožijete opravdu nevšední a krásnou dovolenou. Přejeme Vám jedinečné zážitky !!

Navštívená místa na souostroví Galapagos nebo jejich pořadí se může změnit podle pokynů správy národního parku a jeho rangerů. Každý den absolvujete dva výstupy na pevninu pod vedením rangera, který vede skupinu a rozhoduje o její činnosti a dohlíží na bezproblémový pobyt klientů během výletu. Lodní část může být realizována komfortní lodí pro max. 100 pasažérů nebo luxusní jachtou pro max. 18 pasažérů, v standard dvoulůžkových kabinách s vlastním příslušenstvím.

* Minimální počet 8

* Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem USA.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
29.04. - 08.05.2024 249501 10 Praha - Václav Havel snídaně 182 990 Kč
Uzavřený
25.11. - 04.12.2024 249502 10 Praha - Václav Havel snídaně 179 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - QUITO

Odlet z Prahy. Po příletu do Quita transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

02. den

QUITO, CELODENNÍ PROHLÍDKA

Po snídani odjezd na prohlídku města, která zahrnuje i návštěvu slavného monumentu „Střed světa“ postaveného přímo na rovníkové čáře (Middle of the World). V odpoledních hodinách návrat do hotelu.

03. den

NÁRODNÍ PARK COTOPAXI, RŮŽOVÁ PLANTÁŽ

Celodenní výlet do národního parku Cotopaxi, který nese jméno po stejnojmenném vulkánu. Ten je se svou výškou 5.897 m nejvyšším činným vulkánem na světě. Navštívíte také pěstitelskou plantáž růží, jejichž je Ecuador největším producentem na světě, a kterým se ve zdejší nadmořské výšce a mikroklimatu znamenitě daří. Ubytování v podvečer.

04. den

TERMÁLNÍ PRAMENY PAPALLACTA

Dnes Vás čeká relaxační den – celodenní výlet do přírodních termálních lázní Papallacta pod impozantním vulkánem Antisana. Do sytosti si užijete koupelí v horkých termálních pramenech a relaxace v květinových zahradách před zítřejším přeletem do ráje Galapág… 

05. den

GALAPÁGY, OSTROVY BALTRA a BARTOLOME

Časně transfer na letiště /snídaňový balíček na cestu/ a odlet na Galapágy. Po příletu na ostrov Baltra budete očekávání místním průvodcem. Následuje transfer do přístavu a krátký přejezd motorovým člunem k Vaší lodi. Seznámíte  se také s pravidly pobytu na ostrovech, jejich dodržování je správou národního parku striktně vyžadováno. Následuje oběd, během kterého se loď přesune k ostrovu Bartolome známému rudozlatou pláží., nad kterou se tyčí špičaté skalisko Pinnacle Rock. První vylodění absolvujete právě zde - můžete šnorchlovat, /brýle, šnorchl a ploutve jsou v ceně, neoprenový oblek si můžete za poplatek půjčit na lodi/, slunit se nebo vyrazit na krátkou vycházku po pláži. Následuje projížďka člunem podle pobřeží, kde můžete pozorovat lachtany a mořské ptáky, včetně vzácných tučňáků a blue footed boobies. Závěrem návštěvy ostrova navštívíte vyhlídku z nejvyššího bodu ostrova /372 schodů/, odkud je jedinečný výhled na vulkanické krátery, členité pobřeží a okolní oceán. Den zakončíte večeří a " kapitánským večírkem" na Vaší lodi. 

Zobrazit více

06. den

GALAPÁGY, OSTROVY SOUTH PLAZA a NORTH SEYMOUR

Během noci se loď přesune k dalšímu z ostrovů – South Plaza. Po krátkém transferu na člunu vystoupíte na břeh tohoto jedinečného, kaktusy a sukulenty porostlého ostrova, kde Vás čeká cca dvoukilometrová vycházka s rangerem, a setkání s mnoha druhy zdejších zvířat a ptáků. Ostrov je známý zejména koloniemi lachtanů, na které budete narážet po celou dobu vycházky, zemními a mořskými iguanami, Nazca a blue footed boobies.. Po návratu se loď během oběda přesune k ostrovu North Seymour, který je známý jako hnízdiště mnoha druhů ptáků. Zejména hnízdící fregatky Královské a Obrovské a blue footed boobies jsou velkou atrakcí, stejně jako všudypřítomní lachtani. Po krátké vycházce hájem sukulentů se vrátíte zpět na loď.

Zobrazit více

07. den

GALAPÁGY, OSTROV SAN CRISTOBAL

Po celonoční plavbě bude ráno loď zakotvena u ostrova San Cristobal. Po snídani následuje výlet ze zátoky Punta Pitt. Navštívíte jedinečné vyhlídky na kolonie lachtanů a hnízdiště všech zdejších druhů boobies, a dvou druhů fregatek. Budete mít možnost koupání nebo šnorchlování u Pitt Islet.  Během oběda se loď přesune k bílým písčitým plážím Cerro Brujo. Následuje příjemná vycházka po písčitém břehu s vyhlídkami na pozůstatky sopečné činnosti ostrova – zhroucené lávové tubusy, krátery a sopečné kužely.. opět bude možnost koupání, šnorchlování, nebo si můžete pronajmout mořský kajak. Návrat na loď v podvečer.

Zobrazit více

08. den

GALAPÁGY, OSTROV SAN CRISTOBAL

Po snídani odevzdáte posádce svá zavazadla a odhlásíte se z kajut. Následuje odjezd čluny na ostrov, kde navštívíte záchrannou stanici obřích želv, které zde žijí svobodně, ale ve vyhrazeném prostoru a pod ochranou národního parku. Následuje transfer na letiště a odlet do Guayaquilu, ecuadorské přímořské metropole. Transfer do hotelu, ubytování.

09. den

GUAYAQUIL, PROHLÍDKA MĚSTA - odlet domů

Dopoledne absolvujete polodenní prohlídku Guayaquilu. Dle Vašeho letového plánu následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

10. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

/Navštívená místa na souostroví Galapág nebo jejich pořadí se může změnit podle pokynů správy národního parku a jeho rangerů. Každý den absolvujete dva výstupy na pevninu pod vedením rangera, který vede skupinu a rozhoduje o její činnosti a dohlíží na bezproblémový pobyt klientů během výletu. Lodní část může být realizována komfortní lodí pro max. 100 pasažérů nebo luxusní jachtou pro max. 18 pasažérů, v standard dvoulůžkových kabinách s vlastním příslušenstvím/

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 5 x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3* se snídaní
 • 3 x ubytování na luxusní lodi ve dvoulůžkových kajutách
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • pozemní a lodní dopravu
 • denně snídaně v pozemní části zájezdu
 • plná penze v lodní části zájezd
 • kávu, čaj a pitnou vodu v lodní části zájezdu
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu a nápoje neuvedené v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • vstup do NP Galapagos + migrační kartu /120 USD, platí každý na místě/
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 56 600 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 11 100 Kč

Fakultativní akce

Fotogalerie

O destinaci

Ekvádor

Ecuador je jednou z nejmenších zemí Jižní Ameriky. Je to rozvojová země ležící na rovníku, odkud pochází i její název. Turista zde nalezne jak přímořskou krajinu tak andské pohoří. Na území Ecuadoru se tyčí nejvyšší činná sopka světa Cotopaxi – 5.897 metrů.
Podnebí je zde velmi závislé na nadmořské výšce. V nížinách je tropické, v horách chladnější a sušší.
V 15. století se do Ecuadoru rozšířila z Peru Incká říše. Po dobytí Incké říše v Peru roku 1532 začalo dobývání Ecuadoru Španěly. Roku 1830 byla vyhlášena nezávislost.
Ecuador je navštěvován hlavně pro svou unikátní přírodu. Nejslavnější jsou sopky Chimborazo a Cotopaxi. V Amazonském pralese v povodí řeky Napo žijí například mravenečník, vačice a neuvěřitelné množství papoušků, hadů a krokodýlů. K nejnavštěvovanějším přírodním rezervacím patří biologická rezervace Maquipucuna, kde v deštném pralese žijí opice, lamy a lenochodové. Nad šestitisícovými vrcholky And se majestátně vznáší kondor andský.
Hlavní pamětihodnosti nalezneme z doby Incké říše – slavné ruiny Ingapirca, kde se nachází obřadní chrám z doby Inků. Koloniální památky pak spatříme především v hlavním městě Quitu – katedrály, vládní palác i koloniální kostely.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.