NAPŘÍČ MEXIKEM

Od Pacifiku po Karibik

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
06.04. - 21.04.2024 248601 16 Praha - Václav Havel snídaně 97 990 Kč
Uzavřený
22.06. - 07.07.2024 248602 16 Praha - Václav Havel snídaně 98 990 Kč
Uzavřený
05.10. - 20.10.2024 248603 16 Praha - Václav Havel snídaně 96 990 Kč
Objednat
23.11. - 08.12.2024 248604 16 Praha - Václav Havel snídaně 99 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - MEXICO CITY

Odlet z Prahy do Mexico City. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

02. den

MEXICO CITY

Dopoledne Vás čeká polodenní prohlídka centra Mexico City zahrnující největší zajímavosti a pamětihodnosti metropole - Zocalo, katedrálu, vládní palác, pak Chapultepec... prohlídku zakončíme  návštěvou muzea antropologie /vstup není v ceně/. Odpolední hodiny jsou vyhrazeny samostatnému poznávání centra Mexico City.

03. den

GUADALUPE, TEOTIHUACAN
Dopoledne nejprve navštívíte slavnou baziliku Panny Marie v Guadulupe, a poté Vás čeká výlet do jedinečného Teotihuacanu. Prohlédnete se ruiny města, zhlédnete ukázku výroby kultovních předmětů z obsidiánu a jistě absolvujete výstup na některou z městských pyramid. Po návratu do hotelu ještě zbyde čas na samostatnou vycházku podvečerním centrem.

04. den

TAXCO, ACAPULCO

Ráno odjezd do slavného přímořského letoviska Acapulca. Cestou prohlídka neméně slavné metropole stříbrotepců města Taxco. Po příjezdu do Acapulca orientační prohlídka města a ubytování.

05. den

ACAPULCO

Celodenní volno k samostatným vycházkám v centru města či odpočinku a relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu.

06. den

PUEBLA, CHOLULA

Časně odjezd přes Mexico City do města Puebla. Návštěva slavné pyramidy Cholula a orientační prohlídka města, ubytování.

07. den

OAXACA

Přejezd do města Oaxaca známého jedinečnou koloniální architekturou. Po ubytování prohlídka města, volný podvečer k samostatným vycházkám v centru.

08. den

MONTE ALBAN

Návštěva a prohlídka nedalekých ruin slavného města Monte Alban, poté odjezd směr Tuxtla Gutierrez, nocleh v motelu na trase.

09. den

KAŇON SUMIDERO, SAN CRISTOBAL

Program dne zahájíme návštěvou kaňonu Sumidero a plavbou skrz tento pozoruhodný přírodní útvar. Pokračování cesty do města San Cristobal de Las Casas známého jedinečnou starobylou architekturou. Před ubytováním ještě navštívíte dvě indiánské vesnice Zanacantan a San Juan Chamula, které ač leží nedaleko sebe, neuvěřitelně se odlišují kulturou a mentalitou svých obyvatel.

10. den

AQUA AZUL, MISOL-HÁ

Celodenní přejezd jedinečnou přírodou horského masívu Sierra Madre. Nejprve navštívíte slavné, blankytně modré katarakty Aqua Azul, poté krásné vodopády Misol-Há situované v tropickém pralese. V podvečer příjezd do Palenque, ubytování.

11. den

PALENQUE

Návštěva patrně nejslavnější mayské památky - ruin města Palenque situovaných na úpatí hor s vyhlídkou na nekonečné roviny Yucatánu, zarostlé v šťavnatém tropickém pralese. Po prohlídce následuje přesun do Campeche, ubytování.

12. den

UXMAL, MÉRIDA

Dopoledne prohlídka dalšího ze skvostů mayské kultury - chrámového a pyramidového komplexu Uxmal, poté odjezd do Méridy, krátká prohlídka koloniálního centra města, přejezd do Chichen Itzá a ubytování.

13. den

CHICHEN ITZÁ, TULUM

Ráno prohlídka Chichen Itzá - bývalého hlavního města říše Mayů. Po prohlídce pokračování cesty napříč Yucatánem k další skvostné památce. zříceninám města Tulum na břehu Karibského moře. Čeká Vás koupel v Karibiku s jedinečnou historickou  kulisou v zádech!! Ve večerních hodinách příjezd do Cancunu - cílového města Vašeho zájezdu, ubytování v hotelu na sněhobílé pláži. 

14. den

CANCUN /ISLA MUJERES/

Celodenní volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu. Fakultativně Vám nabídneme plavbu na ostrov Isla Mujeres spojenou se šnorchlováním na korálovém útesu.

15. den

CANCUN - PRAHA

Dle Vašeho cestovního plánu volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu, poté transfer na letiště a odlet do Prahy, eventuální prodloužení pobytu v Cancunu.

16. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 14x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3-4* se snídaní
 • program all inclusive během pobytu v Cancunu
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře vč. uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • pojištění storna zájezdu

Příplatky a slevy

 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 25 300 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 3 900 Kč

Fakultativní akce

Fotogalerie

O destinaci

Mexiko

Mexiko je největším státem Střední Ameriky. Jeho území lemuje pobřeží, z části také díky dvěma velkým známým poloostrovům Baja California a Yucatan. Na západě jeho břehy omývá Tichý oceán na východě pak v Mexickém a Campéchském zálivu vody Karibského moře. Na severu Mexiko sousedí s USA, na jihu s Guatemalou a Belize. Krajina je extrémně hornatá se dvěma dlouhými pohořími jménem Sierra Madre.
Historie Mexika sahá až do prvního tisíciletí před naším letopočtem. První významnější civilizace byli Olmékové, kteří výrazně ovlivnili i mladší civilizace. Po nich následovala další významná civilizace – Mayové. Ti dosáhli pozoruhodných úspěchu: astronomové upravili kalendář do neuvěřitelně přesné podoby, matematikové začali používat „nulu“ a písaři vyvinuli epigrafický styl písma. Zároveň patřili mezi zakladatele několika městských států v nížinách jihovýchodního Mexika. Po nich následují Toltékové a Aztékové. V roce 1519 připlouvají k břehům Mexika Španělé a o dva roky později Hernán Cortes dobývá toto území pro španělskou korunu. Její nadvláda trvá 300 let. Písemnosti a knihy byly spalovány, zlaté ornamenty přetaveny na ingoty a odesílány do Madridu.
Mexiko je ohromná země s různými klimatickými podmínkami. Pobřežní oblasti se těší letnímu, téměř tropickému počasí s teplotami v rozmezí od 22°C do 32°C prakticky celý rok, jen v období od června do listopadu tu více prší.
Napětí v síti je 120 V o kmitočtu 60 Hz, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky se dvěma plochými konektory. Pro evropské přístroje budete potřebovat vhodný adaptér.
Mexiko je největší španělsky mluvící země na světě. Kromě toho mexičtí indiáni hovoří 58 domorodými jazyky a dialekty a k tomu používají španělštinu jako obecně dorozumívací jazyk. V hotelích a podnicích orientovaných na turisty se domluvíte anglicky. Cestovní agentury a turistické kanceláře mohou zprostředkovat anglicky mluvící průvodce.
V Mexiku nejsou výdělky vysoké, a tak většina zaměstnanců ve službách musí spoléhat na spropitné. To platí zejména pro nosiče a číšníky. Nosiči dostávají od 5 do 10 pesos za zavazadlo, číšníci 10 až 20 % z ceny účtu, podle spokojenosti zákazníka.
Mexiko City – hlavní město a jedno z největších měst na světě, Díky své více než dvoutisícileté historii se město stalo kulturním a komerčním centrem dávné civilizace. Většina hlavních turistických atrakcí se nachází na pětikilometrovém úseku mezi parkem Bosque de Chapultepec a hlavním náměstím, zvaným Zócalo.
Teotihuacan – město založené před dvěma tisíci lety neznámým národem, leží severně od Mexico City a jeho pyramidy budí i po mnoha staletích respekt a úctu.
Chichen Itza – je největší a nejzachovalejší mayské město. Nejslavnější budovou je chrám hadího boha Kukulcána, který Španělé pojmenovali El Castileo. Tato devítistupňová pyramida dokládá, jak dokonale ovládali Mayové kalendář.
Cancún – pro většinu návštěvníků Mexika je hlavním turistickým centrem. Akvamarínová voda, bílý písek, luxusní hotely a bohatý noční život jsou neodolatelným magnetem pro více jak 2 miliony návštěvníků ročně.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.