NÁRODNÍ PARKY KANADSKÝCH ROCKIES

Za omračující nádherou horských národních parků 1.350 mil / 2.160 km

Poznejte nejznámější národní a státní parky kanadských provincií British Columbia a Alberta v našem atraktivním zájezdu, nechte se unést jedinečnou krásou kanadské přírody !!

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
20.06. - 28.06.2024 242701 9 Praha - Václav Havel Bez stravy 73 990 Kč
Objednat
11.07. - 19.07.2024 242702 9 Praha - Václav Havel Bez stravy 82 990 Kč
Objednat
05.09. - 13.09.2024 242703 9 Praha - Václav Havel Bez stravy 73 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - CALGARY 15 mil/30 km

Odlet z Prahy do Calgary. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování. Návštěva večerního centra města, Olympic Plaza a živé 8th Avenue. Doporučujeme Vám návštěvu vyhlídkové věže Calgary Tower /v případě pozdního příletu se tyto aktivity uskuteční následující den v podvečer/.                   

02. den

CALGARY, CANMORE, NP BANFF 150 mil/ 240 km

Dopoledne krátká zastávka v Calgary Olympic Park, dějišti Olympijských her 1988, kterému dominují obří skokanské můstky a bobové dráhy. Pokračování přes horská údolí Kananaskis a Spray Valley do Canmore / zde Vám nabídneme fakultat. let helikoptérou nad ledovci a horským masívem/ . Pokračování cesty podél Bow River do slavného letoviska Banff. Prohlídka centra městečka a jeho okolí, včetně prohlídky peřejí řeky Bow. Ubytování v podvečer v Canmore nebo okolí.

03. den

NP BANFF, LAKE LOUISE, 130 mil/200 km

        Návštěva jedinečného jezera smaragdové barvy Lake Louise v národním parku Banff, krátký trek podél jezera. Cestou zpět do Banffu po staré silnici se pokusíme zahlédnout některého ze zdejších „domorodců“ – losa nebo medvěda baribala. V pozdním odpoledni volno k relaxaci v Banffu. Doporučujeme Vám v podvečer vyjet lanovkou na Sulphur Mountain – horu nad městem s úchvatným výhledem na okolní horské panoráma / na místě dle počasí /.


Zobrazit více

04. den

JOHNSTON CANYON, NP KOOTENAY, GOLDEN 170 mil/270 km
Dopoledne vyrazíme na krátký trek jedinečným Johnston Canyonem, po trailu podél vodopádů horské bystřiny. Pak už se přesuneme do sousedního horského národního parku Kootenay, v jehož přírodě nás čekají jedinečné vyhlídky a další vycházky. Odpoledne Vás pozveme k relaxační koupeli v termálních pramenech Radium Hot Springs / v ceně /. Zrelaxováni dorazíme do místa dnešního ubytování, městečka Golden.

05. den

NP YOHO, TAKAKKAW FALLS, PEYTO LAKE 160 mil / 260 km

Odjezd do národního parku Yoho, kde nás čeká návštěva peřejí  Kicking Horse /přírodní skalní most přes bouřící řeku/ a impozantních vodopádů Takakkaw.  Zhlédneme také vyhlídku na spirálový železniční tunel – specialitu tohoto úseku Skalistých hor. Následně navštívíme kouzelné jezero Emerald Lake, a v případě příznivého počasí si dopřejeme vycházku kolem jezera.  Závěrem se navrátíme do národního parku Banff, kde navštívíme jedinečné jezero Peyto Lake známé neskutečně sytě zelenou barvou a jedno z nejfotogeničtějších kanadských jezer. Ubytování v odpoledních hodinách v hotelu v údolí mezi horskými hřebeny. Pro ty z Vás, kteří máte předplacen let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains, následuje odjezd na heliport..

Zobrazit více

06. den

LEDOVEC COLUMBIA, NP JASPER, MIETE HOT SPRINGS 200 mil / 320 km

       Celodenní prohlídka národního parku Jasper. Dopoledne začneme návštěvou ohromného ledovce Athabasca /krátký trek k čelu ledovce/, následuje návštěva městečka Jasper. Zde Vás pozveme k jedinečnému výletu na raftech po řece Athabasca /v ceně zájezdu/. V dalším průběhu dne navštívíte jezera Pyramid a Patricia, a absolvujete trek úchvatným kaňonem řeky Maligne. Večer Vás pozveme ke koupeli do minerálních pramenů Miete Hot Springs, které jsou jedinečnou relaxací po zážitcích dnešního dne. Ubytování v pozdních hodinách.

Zobrazit více

07. den

NP ELK ISLAND, EDMONTON 350 mil / 560 km

Ráno odjezd do Edmontonu, moderní metropole a centra kanadské těžby nafty a hlavního města Alberty. Krátce si prohlédneme centrum města a River Park, který je největším městským parkem v Severní Americe. Hned potom se rozjedeme do národního parku Elk Island – domova bizonů prérijních a vzácných bizonů lesních, ale i dalších mnoha druhů zvířat. Prohlídka zde probíhá formou safari, a patří k nezapomenutelným zážitkům...  Závěrem dne nás čeká přejezd do blízkosti Drumhelleru - městečka proslulého nálezy kosterních pozůstatků dinosaurů a dalších prehistorických zvířat.  Ubytování v podvečer.

Zobrazit více

08. den

DRUMHELLER, CALGARY odlet domů 175mil / 280 km
Na úvod dne Vás seznámíme s dávnou historií provincie Alberta. Navštívíme společně Midland Provincial Park a jedinečné Royal Tyrrell Museum, místo s nejlépe zachovanými nálezy koster dinosaurů a dalších paleontologických skvostů. Odpoledne po příjezdu do Calgary / dle Vašeho letového plánu / následuje poslední shopping, transfer na letiště a odlet do Prahy.

09. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Zájezd může být směrován i opačně.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 7x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • vstupy a atrakce uvedené v programu
 • služby průvodce America Tours
 • Komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 22 100 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 2 490 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000 - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 4 800 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji /dvě dvoulůžka/ - 3 400 Kč

Fakultativní akce

Výlet na ledovec Columbia speciálním vozidlem cca 2 hodiny | 2 900 Kč Minimální počet účastníků: 1

Projížďka speciálním vozidlem na ledovec.

Vstup do Tyrrell Museum a Heritage Park cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka muzea.

Plavba na raftu po řece Athabasca cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Užijte si bezpečný rafting a scénickou plavbu po řece Athabasca, která je nazývána jako řeka kanadského dědictví a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Průvodce s licencí národního parku poskytne komentář k přírodní historii Jasperu, zatímco bude bezpečně řídit a navigovat Váš raft po stejné trase, kterou používali „obchodníci s kožešinami“ před více než dvěma stoletími. Nebojte se, veslovat budou průvodci. Vy sedíte a užíváte si nádherné scenérie. Vždy existuje možnost vidět různé druhy divoké zvěře včetně losů, jelenů, kojotů, vlků, orlů, horských ovcí a medvědů. Plavba na zcela bezpečném raftu po řece Athabasca v Jasperu je jedinečným zážitkem, který Vám odkryje další z možných pohledů na fantastickou přírodu kanadských Rockies. Vyhlídková plavba je zcela nenáročná, vhodná i pro osoby se sníženou pohyblivostí a děti.

Vstup do Radium Hot Springs cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Večer Vás pozveme ke koupeli do teplých minerálních pramenů. Odpočinek a relaxace.

Let helikoptérou nad ledovci pohořím Rocky Mountains /Jasper/ cca 12 minut | 3 300 Kč Minimální počet účastníků: 3

Prohlédněte si kanadské Skalnaté hory tak, jak byly stvořeny přírodou. Zarezervujte si tento nezapomenutelný vyhlídkový let, který četná média (New York Times, National Geographic, Lonely Planet) označily za jedničku na světě! Ukážeme Vám jedinečné horské dobrodružství, které bude určitě zážitkem na celý život.

Let helikoptérou v NP Banff nad Rocky Monts cca 20 minut | 4 950 Kč Minimální počet účastníků: 2

Vaše dobrodružství potrvá asi 20 minut, během kterých poletíte helikoptérou a můžete pozorovat zářivé tyrkysové barvy jezer a spatříte drsné vrcholky Skalistých hor. Mnoho již bylo napsáno o kráse národního parku Banff. Jeho jezera s kýčovitě zelenou vodou a horské štíty… To vše můžete ještě lépe uvidět během letu helikoptérou nad skalnatými horami.

Vstup na vyhlídku Calgary Tower cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Společná vyhlídka na město.

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.