NÁRODNÍ PARKY KANADSKÝCH ROCKIES

Za omračující nádherou horských národních parků

Poznejte nejznámější národní a státní parky kanadských provincií British Columbia a Alberta v našem atraktivním zájezdu, nechte se unést jedinečnou krásou kanadské přírody !!

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
22.06. - 30.06.2021 212701 9 Praha - Václav Havel Bez stravy 62 990 Kč
Uzavřený
03.08. - 11.08.2021 212702 9 Praha - Václav Havel Bez stravy 72 990 Kč
Uzavřený
14.09. - 22.09.2021 212703 9 Praha - Václav Havel Bez stravy 62 990 Kč
Uzavřený
18.06. - 26.06.2022 0 9 Praha - Václav Havel Bez stravy
Objednat
30.07. - 07.08.2022 0 9 Praha - Václav Havel Bez stravy
Objednat
17.09. - 25.09.2022 0 9 Praha - Václav Havel Bez stravy
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - CALGARY 15 mil/30 km

Odlet z Prahy do Calgary. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování. Návštěva večerního centra města, Olympic Plaza a živé 8th Avenue. Doporučujeme Vám návštěvu vyhlídkové věže Calgary Tower /v případě pozdního příletu se tyto aktivity uskuteční následující den v podvečer/.                   

02. den

CALGARY, DRUMHELLER, HERITAGE PARK 225 mil/ 360 km

Na úvod zájezdu Vás seznámíme s dávnou historií provincie Alberta. Začneme návštěvou Midland Provincial Park a Royal Tyrrell Museum, míst s nejlépe zachovanými nálezy koster dinosaurů a dalších paleontologických skvostů. Odpoledne po návratu do Calgary společně navštívíme Heritage Park, kde se seznámíte s historií osídlování této části Kanady. Součástí prohlídky je i návštěva muzea historických automobilů, které kdysi brázdily zdejší cesty, a palivových čerpadel.. Návrat do hotelu v podvečerních hodinách.

03. den

CALGARY, CANMORE, NP BANFF 150 mil/240 km

Dopoledne krátká zastávka v Calgary Olympic Park, dějišti Olympijských her 1988, kterému dominují obří skokanské můstky a bobové dráhy. Pokračování přes horská údolí Kananaskis a Spray Valley do Canmore /Zde Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad ledovci a horským masívem Three Sisters/. Pokračování cesty podél Bow River do slavného letoviska Banff. Prohlídka centra městečka a jeho okolí, včetně prohlídky peřejí řeky Bow. Ubytování v podvečer.

04. den

NP BANFF, LAKE LOUISE, MORAINE LAKE 130 mil / 200 km

Návštěva jedinečných jezer smaragdové barvy Lake Louise a Moraine Lake v národním parku Banff, krátké treky podél jezer. Cestou zpět do Banffu po staré silnici se pokusíme zahlédnout některého ze zdejších „domorodců“ – losa nebo medvěda baribala. V pozdním odpoledni volno k relaxaci v Banffu. Doporučujeme Vám v podvečer navštívit zdejší horké minerální prameny, či vyjet lanovkou na Sulphur Mountain – horu nad městem s úchvatným výhledem na okolní horské panoráma.

05. den

NP YOHO, TAKAKKAW FALLS, PEYTO LAKE 160 mil / 260 km

Odjezd do národního parku Yoho, kde nejprve navštívíme kouzelné jezero Emerald Lake a v případě příznivého počasí absolvujeme krátký trek podél jezera. Následuje prohlídka peřejí Kicking Horse /přírodní skalní most přes bouřící řeku/ a impozantních vodopádů Takakkaw.  Zhlédneme také vyhlídku na spirálový železniční tunel – specialitu tohoto úseku Skalistých hor. Závěrem navštívíme jedinečné Peyto Lake známé neskutečně sytě zelenou barvou. Ubytování v odpoledních hodinách v hotelu uprostřed horských hřebenů. Pro ty z Vás, kteří máte předplacen let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains, následuje odjezd na heliport..

Zobrazit více

06. den

LEDOVEC COLUMBIA, NP JASPER, MALIGNE LAKE 200 mil / 320 km

       Celodenní prohlídka národního parku Jasper. Dopoledne začneme návštěvou ohromného ledovce Athabasca /krátký trek k čelu ledovce/, následuje návštěva městečka Jasper. Zde Vás pozveme k jedinečnému výletu na raftech po řece Athabasca /v ceně zájezdu/. V dalším průběhu dne navštívíte jezera Pyramid a Patricia, a absolvujete trek úchvatným kaňonem řeky Maligne. Večer Vás pozveme ke koupeli do minerálních pramenů Miete Hot Springs, které jsou jedinečnou relaxací po zážitcích dnešního dne. Ubytování v pozdních hodinách.

Zobrazit více

07. den

NP ELK ISLAND, EDMONTON 250 mil / 400 km

Ráno odjezd do Edmontonu, moderní metropole a centra kanadské těžby nafty. Cestou však nejprve navštívíme národní park Elk Island – domov bizonů prérijních a vzácných bizonů lesních, ale i dalších mnoha druhů zvířat. Prohlídka zde probíhá formou safari, a patří k nezapomenutelným zážitkům... Po příjezdu do Edmontonu následuje orientační prohlídka města a River Parku – největšího městského parku v Severní Americe. Ubytování v podvečer.

08. den

EDMONTON, odlet domů 50 mil / 80 km

Volno v centru Edmontonu a návštěva West Edmonton Mall, jednoho z největších nákupních a zábavních komplexů v Severní Americe. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy. /v případě odletu zpět z Calgary následuje odpolední cca tříhodinový přejezd na letiště do Calgary/  

09. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 7x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • vstupy a atrakce uvedené v programu
 • služby průvodce America Tours
 • Komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ - 1 800 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 19 500 Kč
 • připojištění COVID-19 /nelze samostatně/ - 590 Kč

Fakultativní akce

Vstup na vyhlídku Calgary Tower cca 1 hodina | v ceně zájezdu

Společná vyhlídka na město.

Výlet na ledovec Columbia speciálním vozidlem cca 2 hodiny | 2 400 Kč

Projížďka speciálním vozidlem na ledovec.

Let helikoptérou v NP Banff /Three Sisters tour/ cca 15 minut | 3 200 Kč

Vaše dobrodružství potrvá asi 20 minut, během kterých poletíte helikoptérou mezi vrcholy Tří sester... "nadějí, charitou a vírou". Následně poletíte směrem do údolí Spray Valley. Cestou uvidíte nádherné Kozí pohoří, kde můžete pozorovat zářivé tyrkysové barvy Sprayských jezer a spatříte drsné vrcholky Skalistých hor. Váš zpáteční let poskytne výhled na Wind Ridge a řeku Bow river, která se vine směrem k městu Canmore. Mnoho již bylo napsáno o kráse národního parku Banff. Jeho jezera s kýčovitě zelenou vodou a horské štíty… To vše můžete ještě lépe uvidět během letu helikoptérou nad skalnatými horami, který Vám nabízíme z městečka Canmore nad masívem Three Sisters a jezerem Spray Lake.

Vstup do Tyrrell Museum a Heritage Park cca 1 hodina | v ceně zájezdu

Prohlídka muzea.

Plavba na raftu po řece Athabasca cca 2 hodiny | v ceně zájezdu

Užijte si bezpečný rafting a scénickou plavbu po řece Athabasca, která je nazývána jako řeka kanadského dědictví a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Průvodce s licencí národního parku poskytne komentář k přírodní historii Jasperu, zatímco bude bezpečně řídit a navigovat Váš raft po stejné trase, kterou používali „obchodníci s kožešinami“ před více než dvěma stoletími. Nebojte se, veslovat budou průvodci. Vy sedíte a užíváte si nádherné scenérie. Vždy existuje možnost vidět různé druhy divoké zvěře včetně losů, jelenů, kojotů, vlků, orlů, horských ovcí a medvědů. Plavba na zcela bezpečném raftu po řece Athabasca v Jasperu je jedinečným zážitkem, který Vám odkryje další z možných pohledů na fantastickou přírodu kanadských Rockies. Vyhlídková plavba je zcela nenáročná, vhodná i pro osoby se sníženou pohyblivostí a děti.

Vstup do Miette Hot Springs cca 2 hodiny | v ceně zájezdu

Večer Vás pozveme ke koupeli do teplých minerálních pramenů. Odpočinek a relaxace.

Let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains /Jasper/ cca 15 - 20 minut | 4 950 Kč

Prohlédněte si kanadské Skalnaté hory tak, jak byly stvořeny přírodou. Zarezervujte si tento nezapomenutelný vyhlídkový let, který četná média (New York Times, National Geographic, Lonely Planet) označily za jedničku na světě! Ukážeme Vám jedinečné horské dobrodružství, které bude určitě zážitkem na celý život. Připravte se na úžasných 20 minut Vašeho života! Hluboko v srdci kanadských Skalistých hor se vydáte na neuvěřitelný vyhlídkový let nad Abrahamské jezero, při kterém se vznesete do nadmořské výšky 2900 mnm a proletíte přes průsmyk Cline Pass. Tento vyhlídkový let je plný přírodních krás, ledovců a vodopádů, včetně mnoha úžasných přírodních scenérií, které musíte vidět shora!

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.