LABRADOR a NEW FOUNDLAND - divočina východní Kanady

Plovoucí ledovce, velryby, panenská příroda... 4.430 km / 2.770 mil

Lahůdka v programu America Tours pro opravdové milovníky cestování. Pojeďte s námi navštívit místa, kam míří jen zlomek z celkového počtu turistů směřujících do Ameriky!! Objevte s námi krásnou přírodu severovýchodní Kanady, seznamte se s atlantickými losy a východokanadskými baribaly, sledujte s námi ledovce unášené z Grónska Labradorským proudem, vyplujte s námi lodí ke kolonii atlantických papuchalků a za velrybami… Jsme si jistí, že Vás náš tento zájezd nadchne!!

* Z provozních důvodů může být trasa zájezdu operována opačným směrem.

* Minimální počet 6 osob.

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
13.06. - 24.06.2024 244801 12 Praha - Václav Havel Bez stravy 89 990 Kč
Uzavřený
11.07. - 22.07.2024 244802 12 Praha - Václav Havel Bez stravy 97 990 Kč
Uzavřený
05.09. - 16.09.2024 244803 12 Praha - Václav Havel Bez stravy 88 990 Kč
Uzavřený

Itinerář

01. den

MONTREAL 300 km / 190 mil

Odlet z Prahy do Montrealu. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours odjezd do místa ubytování. Zde orientační meeting s průvodcem, seznámení s detaily zájezdu.

02. den

TADOUSSAC, BAIE COMEAU 420 km / 260 mil

Odjezd do Tadoussacu ležícího při řece sv. Vavřince v ústí fjordu Saguenay. Po překročení fjordu trajektem Vás čeká výlet lodí za velrybami /v ceně/, kterých je v místních vodách nebývalé množství. Pokračování cesty podél řeky do města Baie Comeau, ubytování.

03. den

LABRADOR CITY 590 km / 370 mil

Celodenní přejezd na sever do Labrador City. Cestou budete mít možnost pozorovat stále divočejší drsnou přírodu. Zastavíme se u zbytku mohutného meteorického kráteru Manicouagan zcela zaplněného vodou, jehož obrys je patrný i na mapě Kanady, a budeme obdivovat scenérie krajiny protkané tisíci jezery. Labrador City je hornická metropole spojená se světem železnicí a jedinou prašnou silnicí. Po příjezdu v podvečer se ubytujeme, a v případě jasné oblohy budeme pozorovat polární záři..

04. den

LABRADOR, PORT HOPE SIMPSON 890 km / 560 mil

Putování neporušenou přírodou provincie Labrador, s foto stopy při setkání se zvířaty. Jediné dvě osady na dnešní cestě jsou Churchill Falls /přehradní jezero s hydroelektrárnou/ a Goose Bay /letecká základna/. V podvečer dorazíte do osady Port Hope Simpson ležící u zálivu nedaleko atlantického pobřeží.

05. den

BLANC-SABLON, SAINT BARBE, ST. ANTHONY 380 km / 240 mil

Ráno přejezd do přístavu Blanc-Sablon, kde opustíme provincii Labrador. Cestou se začnou objevovat krásné výhledy na Atlantik, v první polovině roku zpestřené ledovci unášenými proudem z Arktidy.. Přejezd lodním trajektem do osady St.Barbe na ostrově New Foundland. Pokračování na nejsevernější výběžek ostrova, který byl kdysi prvním americkým územím osídleným Vikingy. V L´Anse aux Meadows navštívíte vykopávky a skanzen Vikingského hradiště. Večer dorazíte do městečka St.Anthony na pobřeží Atlantiku.

06. den

ARCHES PP, NP GROS MORNE, CORNER BROOK 480 km / 300 mil

Celý dnešní den je ve znamení putování po březích zálivu Svatého Vavřince – pitoreskní rybářské osady, drsné, ale krásné scenérie pobřeží. Navštívíte provinční park Arches známý mohutnými skalními mosty vyhloubenými mořským příbojem, maják na mysu Lobster Cove Head a národní park Gros Morne. Poté se rozjedeme do místa ubytování v městě Corner Brook. Po ubytování ještě navštívíme památník Jamese Cooka na kopci nad městem.

07. den

TWILLINGATE ISLAND, GANDER 550 km / 345 mil

Cestu do cíle dnešní etapy, města Gander, začneme přejezdem po trans-island highway do osady Notre Dame, a odtud se po silnici lemující členité pobřeží zdejších fjordů, přes mnoho mosty pospojovaných ostrůvků dostaneme na ostrov Twillingate. Zde navštívíme vyhlídku na oceán u majáku Crow Head, jedinečné místo ke sledování okolo plujících ledovců. Do Ganderu dorazíme v odpoledních hodinách.

08. den

TERRA NOVA NP, DUNGEON PP, ST.JOHN´S 550 km / 345 mil

Cílem dnešního dne je hlavní město New Foundlandu St. John´s. Nejprve ale navštívíme národní park Terra Nova, který je rájem trekařů, a provinční park Dungeon s historickým majákem Bonavista a stejnojmenným pitoreskním městečkem. Od jara do pozdního léta zde je možné spatřit ledovce unášené Labradorským proudem z Grónska. Zdejší pobřeží je také domovem mnoha druhů vodních ptáků. V podvečer dorazíme do St.John´s.

09. den

ST. JOHN´S 50 km / 30 mil

Prohlídka centra St. John´s, hlavního města ostrova. Vyjedeme i na vyhlídku k pevnosti Signal Hill střežící vjezd do zálivu, odkud je za dobrého počasí skvělý pohled na město i oceán. Volné odpoledne v centru města.  

10. den

ST.JOHN´S, BAY BULLS, FERRYLAND 160 km / 100 mil

Časně vyrazíme na jih podle pobřeží ostrova do osady Bay Bulls. Odtud absolvujeme plavbu lodí do přírodní rezervace Witless Bay, domova největší kolonie atlantických papuchalků a mnoha dalších druhů ptáků, velryb, lachtanů a dalších mořských živočichů. Mimo to i zde lze spatřit ledovce unášené proudem podél břehů.. Po návratu z plavby budeme pokračovat podél pobřeží do osady Ferryland. Po krátké vycházce k majáku se ocitneme na místě ideálním k pozorování velryb /vzít s sebou dalekohled je dobrý nápad/. A opět jsou k vidění ledovce /cca do poloviny prázdnin/ - ne nadarmo se tomuto pobřeží říká Iceberg Alley.. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách.

Zobrazit více

11. den

ST. JOHN´S, odlet domů 60 km / 40 mil

Dopoledne volno v centru St. John´s, poslední shopping. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy.

12. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu v turistické třídě z Prahy do cílové destinace a zpět
  • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
  • 10 x ubytování dle itineráře ve 3* v hotelech a motelech
  • dopravu klimatizovaným vanem nebo SUV
  • ferry z Labradoru na New Foundland
  • plavbu lodí za papuchalky a velrybami
  • program dle itineráře
  • služby průvodce America Tours
  • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
  • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

  • pojištění storna zájezdu
  • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
  • stravu
  • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
  • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
  • eventuální palivové příplatky k fakul. akcím
  • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/

Příplatky a slevy

  • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ do 120 000 Kč - 3 190 Kč
  • příplatek za jednolůžkový pokoj - 30 800 Kč
  • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

  • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) - 4 700 Kč

Fakultativní akce

Lodní výlet do kolonie papuchalků a velryb cca 2 - 3 | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Návštěva přírodní rezervace Witless Bay, domova největší kolonie atlantických papuchalků a mnoha dalších druhů ptáků, velryb, lachtanů a dalších mořských živočichů.

Vstup do Vikingského skanzenu cca 2 - 3 | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka vykopávek a skanzenu Vikingského hradiště.

Lodní výlet za velrybami (Východní Kanada) cca 1,5 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Vydejte se na plavbu lodí z Tadoussacu, při které zaručeně spatříte až 13 druhů velryb. Ocitnete se na jedné z nejnovějších lodí, která Vám poskytne jedno z nejlepších míst pro pozorování velryb a okolního fjordu Saguenay. Vydejte se za jedinečným a bezpečným venkovním zážitekem na palubě lodi AML Grand Fleuve! Na této obrovské lodi, kde je respektováno Vaše soukromí, Vás naši přírodovědní průvodci informují (v AJ a FR) o životě mořských gigantů a mořského parku Saguenay-St.Lawrence. Mořští obři cestují tisíce kilometrů, aby se do zdejších vod přišli hojně nakrmit. Z tohoto důvodu je tato obrovská přírodní oblast Saguenay-St. Lawrence Marine Park, jednou z nejlepších míst pro pozorování velryb na světě. Z idylického rybářského městečka Taddoussac vyplujeme za pozorováním několika druhů velryb vyskytujících se v ústí fjordu Saguenay. Máte šanci spatřit kulohlavce a běluhy, delfíny a vzácněji šedé velryby.

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.