METROPOLE VÝCHODNÍ KANADY a NIAGARA

Nejzajímavější metropole východu Kanady 1.400 mil / 2.240 km

Zájezd nabízející poznání metropolí východu Kanady od Toronta po Quebec City, okořeněný návštěvou Niagarských vodopádů. Kromě měst pod vedením zkušeného průvodce America Tours navštívíte také mnoho přírodních krás a zajímavostí.

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
02.05. - 10.05.2024 240401 9 Praha - Václav Havel snídaně 63 990 Kč
Uzavřený
13.06. - 21.06.2024 240402 9 Praha - Václav Havel snídaně 65 990 Kč
Uzavřený
25.07. - 02.08.2024 240403 9 Praha - Václav Havel snídaně 73 990 Kč
Uzavřený
29.08. - 06.09.2024 240404 9 Praha - Václav Havel snídaně 70 990 Kč
Objednat
26.09. - 04.10.2024 240405 9 Praha - Václav Havel snídaně 67 990 Kč
Objednat
24.10. - 01.11.2024 240406 9 Praha - Václav Havel snídaně 63 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - TORONTO 50 mil / 80 km

        Odlet z Prahy do Toronta. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu na trase do oblasti Thousand Islands, ubytování a informativní meeting s průvodcem.

Zobrazit více

02. den

THOUSAND ISLANDS, KINGSTON, MONTREAL 310 mil / 490 km

Časně odjezd do oblasti Tisíců ostrovů na řece sv. Vavřince. Po krátké zastávce v městečku Kingston je pro Vás připravena plavba lodí malebnými kanály mezi ostrovy. Následně se rozjedeme do Montrealu. Nabídneme Vám podvečerní pohled na město z kopce Mt. Royal, který mu dal jméno, a orientačně projedeme centrum města. Ubytování ve večerních hodinách. 

03. den

MONTREAL, QUEBEC CITY 170 mil / 260 km

        Ráno společně navštívíme slavnou katedrálu Notre-Dame, a budete mít dostatek času k indiv. prohlídce centra města. Následuje přejezd do Quebec City. Po ubytování se jistě rádi projdete historickým centrem jediného opevněného města Severní Ameriky s dominantou Chateau Frontenac. 

Zobrazit více

04. den

QUEBEC CITY, BEAUPRE 200 mil / 320 km

       Dopoledne navštívíme mohutné vodopády Montmorency a slavnou dvoupodlažní katedrálu sv. Anny v Beaupré, dle časových možností prohlídka soutěsky řeky St. Anne s divokými peřejemi a visutými mosty /vstup v ceně/. Závěrem se rozjedeme do Ottawy, hlavního města Kanady. Cestou nemůžeme vynechat návštěvu typického „sugar shack“ – provozu produkujícího javorový sirup. 

Zobrazit více

05. den

OTTAWA 200 mil / 320 km

        Po příjezdu do Ottawy nás čeká prohlídka na palubě obojživelného autobusu !! Následuje pěší prohlídka historického centra města včetně kanadské státní mincovny. Bude-li to možné, podíváme se i do budovy kanadského parlamentu. Po ubytování volný večer v centru města.

Zobrazit více

06. den

TORONTO, NIAGARA FALLS 340 mil / 540 km

       Časně ráno vyrazíme do Toronta. Po příjezdu Vás čeká orientační prohlídka centra města, včetně výjezdu na vrchol donedávna nejvyšší stavby světa – věže CN Tower /vstup v ceně/. Odpoledne Toronto opustíme a vydáme se podél jezera Ontario k Niagarským vodopádům. Po příjezdu ve večerních hodinách ubytování.

Zobrazit více

07. den

NIAGARA FALLS 50 mil / 80 km

Ráno navštívíme pitoreskní městečko Niagara on the Lake ležící na březích jezera Ontario, a pak už se budeme věnovat vodopádům!! Společně absolvujeme plavbu lodí přímo do srdce hlavního vodopádu/v ceně zájezdu květen - září/, fakultativně Vám nabídneme nezapomenutelný let helikoptérou nad vodopády a městem Niagara Falls. Odpoledne pak využijte volno k vycházkám v okolí světoznámých vodopádů.

08. den

Odlet domů 80 mil / 130 km

Dopoledne indiv. volno k návštěvě a rozloučení s Niagarou, poté odjezd na letiště a odlet do Prahy.

09. den

Příletem do Prahy Váš nezapomenutelný výlet skončí.
Zájezd může být směrován i opačně.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 7 x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • minimálně 4 x snídani
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu / mimo uvedené /
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel / letecká doprava /

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/ - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 15 500 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000/osoba - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji /dvě dvoulůžka/ - 3 700 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji /dvě dvoulůžka/ - 2 500 Kč

Fakultativní akce

Návštěva soutěsky sv. Anny cca 1,5 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Majestátní prostředí!! Obdivujte 1,2 miliardy let staré skalní stěny podél stezek, které křižují dva strmé břehy řeky Sainte-Anne-du-Nord v Québec a Charlevoix. Při procházce lesem se dozvíte více o historii parku, krajině, vegetaci, divoké zvěři a mnoha dalších fascinujících přírodních úkazech. Užijte si túru mezi vodopády, které Vás okouzlí a doslova vyrazí dech. Umožníme Vám objevit velkolepé vodopády Canyon Sainte-Anne, vysoké 74 metrů, které touto výškou překonávají Niagarské vodopády. Otočte se sem a tam na našich třech visutých mostech, včetně jednoho, který je 60 metrů vysoko nad propastí kaňonu! Mnoho vyhlídkových míst Vám umožní objevovat různá zákoutí kaňonu Sainte-Anne doslova krok za krokem. Návštěvou tohoto přírodního parku na chvíli uniknete rušným velkoměstům východní Kanady. Soutěska svaté Anny nabízí krásnou vycházku podél kaňonu a nad vodopády po visutém lanovém mostu. Naskytnou se Vám krásné pohledy na celé údolí, řeku a vodopády. Na tuto zhruba hodinou vycházku vřele doporučujeme pohodlnou vycházkovou obuv. Pro dobrodružnější povahy zde v roce 2017 byla otevřená atrakce „Fly over the Canyon“. Jedná se o zavěšenou dvousedačku na lanech nad údolím, ze které se Vám naskytne nádherný pohled na okolí. (atrakce je zpoplatněna a není součástí vstupného v ceně).

Plavba oblastí Thousand Islands cca 1,5 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Přidejte se k nám na hodinovou úchvatnou plavbu, která Vás vezme blíž, než kterákoli jiná plavba dostupná v oblasti Tisíce ostrovů. Domorodci nazývali tuto nádhernou oblast ostrovů jako Manitoana nebo „Zahradu velkého ducha“. Spatříte nádherné residence a víkendové chaty páté a šesté generace. Proplujete úzkými kanály mezi ostrovy patřící námořnictvu, kam není povolený vstup. Gananoque je vstupní branou do oblasti Tisíce ostrovů, které se nacházejí přibližně 3 hodiny od Toronta, 2 hodiny od Ottawy a 3 hodiny od Montrealu. Gananoque je pouhých 15 minut od hraničního přechodu do státu New York, do kterého se dostanete přes most 1000 Islands Bridge. Všechny lodě mají plně přístupnou horní palubu, ze které je krásný výhled. Plavba místy, kde jezero Ontario přechází v řeku sv. Vavřince poblíž města Kingstonu si Vás určitě získá. Výletní lodí budete proplouvat spleť ostrůvků, které jsou rozesety mezi několik kilometrů vzdálenými břehy řeky. Soukromé ostrůvky jsou „osázeny“ domy svých majitelů, kterým vévodí vodní „hrad“ Bold’s Castle.

Plavba lodí pod Niagarské vodopády cca 20 minut | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Naskočte na palubu „Voyage to the Falls“, oficiální a jediné prohlídky z lodi na kanadské straně Niagarských vodopádů. Krásná plavba na palubě lodi Hornblower Niagara. Jedinečná příležitost prohlédnout si slavné vodopády z bezprostřední blízkosti ! Plavba nejprve podél „American Falls“ poskytující jedinečnou příležitost k fotografování a potom přiblížení na několik desítek metrů k hlavnímu vodopádu. Vzrušující a jedinečný zážitek !!

Let helikoptérou nad Torontem cca 7-9 minut | 3 800 Kč Minimální počet účastníků: 2

Podívejte se na město Toronto a okolní region z paluby helikoptéry při krátkém, ale ohromujícím letu. Vyleťte nad největší město v Kanadě s exkluzivní prohlídkou panorama centra Toronta i mimo něj, včetně ikonické věže CN Tower, kanadského národního výstaviště a nádherného nábřeží jezera Ontario. Tento neuvěřitelný let pokrývá téměř devět mil. Vyhlídkový let nad Torontem si užijte dechberoucí výhled na centrum Toronta, včetně CN Tower, Admire Fort York a nábřeží jezera Ontario shora. Jedinečné panoráma metropole na jezeře Ontario Vám odhalí náš fakultativní let nad Torontem. Kromě downtownu a jezera si zblízka prohlédnete nejvyšší stavbu světa – CN Tower.

Let helikoptérou nad Niagarskými vodopády cca 10 min. | 3 600 Kč Minimální počet účastníků: 2

Existuje jedna věc, na které se všichni naši klienti shodnou - fotografie, které pořídíte z paluby našeho letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády, jsou naprosto dechberoucí!! Pohled shora na vodopády Vám dává perspektivu jako žádná jiná prohlídka tohoto místa. Za jasného dne uvidíte obrys Toronta na severu a břehu jezera Erie na jihu. Cesta, kterou vodopády díky erozi putovaly po staletí je jasná a úctyhodná, ale sledovat vodu, která teče od jezera Erie a padá přes hranu soutěsky Niagara a dále teče k jezeru Ontario, je téměř nemožné popsat. Musíte to jen vidět, abyste tomu uvěřili a nejlépe z vyhlídkového letu helikoptérou. K návštěvě vodopádů patří bezpochyby projížďka lodí přímo pod vodopády. Jak ale vypadají vodopády z ptačí perspektivy ? To poznáte, pokud absolvujete tento překrásný let (z kanadské strany). Helikoptéra Vás vynese nad americkou i kanadskou část vodopádů. Let helikoptérou je velice populární atrakcí Niagarských vodopádů - kombinuje dobrodružství a nádherný výhled, aby vzpomínky na Vaší dovolenou trvaly po celý život. Jakmile se helikoptéra jemně vznese z našeho heliportu na Victoria Avenue, níže se začnou objevovat úchvatné pohledy na region Niagara Falls. Nechtěli bychom Vám nechat ujít žádnou příležitost k fotografování, takže fotoaparáty by měly být připraveny hned od začátku letu!

Vstup do katedrály Notre Dame v Montrealu cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka katedrály

Prohlídka Ottawy obojživelným autobusem cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

prohlídka Ottawy na palubě obojživelného autobusu

Vstup do Královské kanadské mincovny v Ottawě cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka státní mincovny.

Vstup na CN TOWER v Torontu cca 1 hodina | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

vyhlídka na město

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.