PAMÁTKY MEXICO CITY A YUCATÁNU

Po stopách civilizací Aztéků a Mayů

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
27.04. - 08.05.2024 243301 12 Praha - Václav Havel snídaně 72 990 Kč
Uzavřený
14.07. - 25.07.2024 243302 12 Praha - Václav Havel snídaně 78 990 Kč
Uzavřený
27.10. - 07.11.2024 243303 12 Praha - Václav Havel snídaně 72 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - MEXICO CITY

Odlet z Prahy do Mexico City.  Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

02. den

MEXICO CITY

Dopoledne Vás čeká polodenní prohlídka centra Mexico City zahrnující největší zajímavosti a pamětihodnosti metropole – Zocalo, katedrálu, vládní palác, park Chapultepec… prohlídku zakončíme návštěvou Národního antropologického muzea /vstup není v ceně/. Odpolední hodiny jsou vyhrazeny samostatnému poznávání centra Mexico City.

03. den

GUADALUPE, TEOTIHUACAN

Dopoledne nejprve navštívíte slavnou baziliku Panny Marie v Guadalupe, a poté Vás čeká výlet do jedinečného Teotihuacanu. Prohlédnete si ruiny města, zhlédnete ukázku výroby kultovních předmětů z obsidiánu a jistě absolvujete výstup na některou z městských pyramid. Po návratu do hotelu ještě zbyde čas na samostatnou vycházku podvečerním centrem.

04. den

VILLAHERMOSA, PALENQUE

Ráno transfer na letiště a odlet do Villahermosy. Po příletu odjezd do Palenque, ubytování ve večerních hodinách

05. den

PALENQUE

Po snídani odjezd k prohlídce jedné z nejzajímavějších mayských památek – města Palenque. Monumentálnost pyramid a staveb zasazených do tropického pralesa Vás určitě uchvátí!! V odpoledních hodinách odjezd do Campeche, ubytování.

06. den

UXMAL, MÉRIDA

Dnes Vás čeká návštěva další nezapomenutelné památky – chrámového komplexu v Uxmalu a koloniálního města Mérida. Po náročném dnu večer ubytování v Chichen Itzá.

07. den

CHICHEN ITZÁ, COBÁ

Časně ráno navštívíte archeologickou zónu bývalého sídelního města mayské říše – Chichen Itzá. Jedinečné zážitky z této památky Vám umocní návštěva dalšího mayského města Cobá. Zde jistě neodoláte možnosti vylézt na nejvyšší mayskou pyramidu vysoko nad koruny stromů pralesa... V podvečer Vás čeká příjezd do Tulumu, osady na březích Karibiku, ubytování.

08. den

TULUM, CANCUN

Ráno navštívíte jednu z nejkrásnějších mayských památek – ruiny města Tulum rozložené na pahorcích nad blankytně modrými vodami Karibiku. Jistě neodoláte koupeli na sněhově bílé pláži před odjezdem do Cancúnu – jedinečného turistického letoviska na břehu Karibského moře. Ubytování v hotelu přímo na bělostné pláži.

09. den

CANCUN /ISLA MUJERES/

Celodenní volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu!! Fakultativně Vám nabídneme plavbu na ostrov Isla Mujeres spojenou se šnorchlováním na korálovém reefu /vč. oběda/.

10. den

CANCUN

Celodenní relaxace na pláži u pohádkového moře bude krásnou tečkou za Vaším nezapomenutelným zájezdem

11. den

CANCUN – PRAHA

Dopoledne volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy, event. prodloužení pobytu v Cancunu.

12. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaocenánským letům
 • 10 x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3-4* se snídaní
 • program all inclusive během pobytu v Cancunu
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdů America Tours a místních průvodců
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku
 • dopravu klimatizovaným minibusem

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • letištní poplatky a palivové příplatky, u místních přeletů splatné na místě
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelu a restaurací
 • eventuální nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 20 900 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 3 200 Kč

Fakultativní akce

Fotogalerie

O destinaci

Mexiko

Mexiko je největším státem Střední Ameriky. Jeho území lemuje pobřeží, z části také díky dvěma velkým známým poloostrovům Baja California a Yucatan. Na západě jeho břehy omývá Tichý oceán na východě pak v Mexickém a Campéchském zálivu vody Karibského moře. Na severu Mexiko sousedí s USA, na jihu s Guatemalou a Belize. Krajina je extrémně hornatá se dvěma dlouhými pohořími jménem Sierra Madre.
Historie Mexika sahá až do prvního tisíciletí před naším letopočtem. První významnější civilizace byli Olmékové, kteří výrazně ovlivnili i mladší civilizace. Po nich následovala další významná civilizace – Mayové. Ti dosáhli pozoruhodných úspěchu: astronomové upravili kalendář do neuvěřitelně přesné podoby, matematikové začali používat „nulu“ a písaři vyvinuli epigrafický styl písma. Zároveň patřili mezi zakladatele několika městských států v nížinách jihovýchodního Mexika. Po nich následují Toltékové a Aztékové. V roce 1519 připlouvají k břehům Mexika Španělé a o dva roky později Hernán Cortes dobývá toto území pro španělskou korunu. Její nadvláda trvá 300 let. Písemnosti a knihy byly spalovány, zlaté ornamenty přetaveny na ingoty a odesílány do Madridu.
Mexiko je ohromná země s různými klimatickými podmínkami. Pobřežní oblasti se těší letnímu, téměř tropickému počasí s teplotami v rozmezí od 22°C do 32°C prakticky celý rok, jen v období od června do listopadu tu více prší.
Napětí v síti je 120 V o kmitočtu 60 Hz, zásuvky jsou uzpůsobeny pro zástrčky se dvěma plochými konektory. Pro evropské přístroje budete potřebovat vhodný adaptér.
Mexiko je největší španělsky mluvící země na světě. Kromě toho mexičtí indiáni hovoří 58 domorodými jazyky a dialekty a k tomu používají španělštinu jako obecně dorozumívací jazyk. V hotelích a podnicích orientovaných na turisty se domluvíte anglicky. Cestovní agentury a turistické kanceláře mohou zprostředkovat anglicky mluvící průvodce.
V Mexiku nejsou výdělky vysoké, a tak většina zaměstnanců ve službách musí spoléhat na spropitné. To platí zejména pro nosiče a číšníky. Nosiči dostávají od 5 do 10 pesos za zavazadlo, číšníci 10 až 20 % z ceny účtu, podle spokojenosti zákazníka.
Mexiko City – hlavní město a jedno z největších měst na světě, Díky své více než dvoutisícileté historii se město stalo kulturním a komerčním centrem dávné civilizace. Většina hlavních turistických atrakcí se nachází na pětikilometrovém úseku mezi parkem Bosque de Chapultepec a hlavním náměstím, zvaným Zócalo.
Teotihuacan – město založené před dvěma tisíci lety neznámým národem, leží severně od Mexico City a jeho pyramidy budí i po mnoha staletích respekt a úctu.
Chichen Itza – je největší a nejzachovalejší mayské město. Nejslavnější budovou je chrám hadího boha Kukulcána, který Španělé pojmenovali El Castileo. Tato devítistupňová pyramida dokládá, jak dokonale ovládali Mayové kalendář.
Cancún – pro většinu návštěvníků Mexika je hlavním turistickým centrem. Akvamarínová voda, bílý písek, luxusní hotely a bohatý noční život jsou neodolatelným magnetem pro více jak 2 miliony návštěvníků ročně.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.