PERLY ZÁPADNÍ KANADY nabité atrakcemi!!

Největší přírodní krásy a atrakce západu Kanady - BESTSELLER !! 2.380 mil / 3.800 km

Zájezd z kategorie bestsellerů. Naši zkušení průvodci Vás seznámí s metropolemi a přírodou západní Kanady. Poznáte kosmopolitní Vancouver i prérijní Calgary, luxusní Kelownu, noblesní Victorii i od světa odříznutý Prince Rupert. Projdete se po trailech Rocky Mountains kolem jezer tak krásných a barevných, že se ani nechce věřit jejich přírodnímu původu. Náš zájezd Vám nabídne poznání nejkrásnějších partií Britské Kolumbie a Alberty, dovede Vás na přírodní klenot ostrov Vancouver. Setkáte se s medvědy, jeleny a losy, budete se plavit na raftu po řece i na lodi po horském jezeře, vydáte se na zodiaku do pacifických fjordů za velrybami a kosatkami…a celodenní průjezd lodí slavnou Inside Passage jen umocní Vaše dojmy. Připravte se na silný cestovatelský zážitek !!

* Minimální počet 6 osob.

* Zájezd může být z provozních důvodů směrován opačně, výchozím a konečným bodem může být Vancouver, Calgary, ve výjimečných případech i Edmonton nebo Seattle /USA/.

* K návštěvě Kanady je nutný platný pas a autorizace eTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
30.05. - 13.06.2024 241901 15 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 115 990 Kč
Uzavřený
27.06. - 11.07.2024 241902 15 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 118 990 Kč
Vyprodaný
25.07. - 08.08.2024 241903 15 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 124 990 Kč
Vyprodaný
22.08. - 05.09.2024 241904 15 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 122 990 Kč
Objednat
05.09. - 19.09.2024 241905 15 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 118 990 Kč
116.990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

VANCOUVER 40 mil / 65 km

Odlet z Prahy do Vancouveru  /v některých termínech může být přílet do města Seattle v USA/. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

02. den

VANCOUVER 25 mil / 40 km

Celodenní prohlídka Vancouveru zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Stanley Parku a Capilano Parku s jedinečným visutým mostem, navštívíte také Vancouver Lookout – věž v centru města s 360° výhledem. Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou, a návštěvu kina IMAX nové generace s filmem „Fly Over Canada“ /obojí bezvýhradně doporučujeme !!/   

03. den

HOPE, KELOWNA 290 mil / 460 km

Časně odjezd vstříc horám. První zastávku uděláme v městečku Hope, které se proslavilo natáčením filmu Rambo. Některá z míst Vám budou jistě povědomá…  Přes North Cascades Range, polopouštní krajinou přes městečka Princeton a Penticton dorazíme k Okanagan Lake, dle počasí koupání v jezeře. Odpoledne příjezd do města Kelowna, prohlídka centra a ubytování. Bude-li zájem, můžeme navštívit některé ze zdejších vinařství…

04. den

NP MT. REVELSTOKE, RADIUM HOT SPRINGS 250 mil / 400 km

Odjezd do města Revelstoke. Návštěva horského národního parku Mt. Revelstoke, trail kvetoucí horskou přírodou. Pokračování přes národní park Glacier do městečka Golden ztraceného mezi horami. Zde Vám nabídneme adrenalinovou atrakci – přechod přes dlouhé visuté mosty nad hlubokým údolím/fakultativně/. Pokud máte rádi podobné atrakce, určitě si tuto nenechte ujít !! Z Goldenu budete pokračovat údolím řeky Columbia do městečka Radium Hot Springs, vstupní brány národního parku Kootenay. Po ubytování pozveme zájemce ke koupeli ve zdejších termálních pramenech !!/v ceně/

Zobrazit více

05. den

NP KOOTENAY, NP BANFF, CALGARY 190 mil / 300 km

Den začneme průjezdem národního parku Kootenay, kde budeme obdivovat majestátní horské štíty a ledovce. Při pozdějším průjezdu národním parkem Banff absolvujeme vycházku Johnston Canyonem podél horské bystřiny k vodopádům. Odpoledne dorazíme do Calgary, následuje orientační prohlídka centra, ubytování. 

06. den

NP BANFF 150 mil / 240 km

Odjezd přes Canmore  do slavného letoviska Banff. Cestou navštívíte Kananaskis Valley, které je známé výskytem losů a velkého množství medvědů baribalů. Nabídneme Vám také fakultativní let helikoptérou nad horskými masívy a poté se podíváme k jezeru Minnewanka, největšímu z jezer v oblasti. Po příjezdu do Banffu následuje prohlídka městečka a vyhlídky na peřeje řeky Bow. Večer se ubytujeme v předhůří Rocky Mountains.

Zobrazit více

07. den

NP BANFF, NP JASPER 130 mil / 200 km

       Dopoledne návštěva ikonického jezera Lake Louise v národním parku Banff. V pokračování dne si „odskočíme“ do sousedního národního parku Yoho, kde navštívíme peřeje Kicking Horse, jedinečné jezero Emerald Lake, a impozantní vodopády Takakkaw. Cestou také uvidíte i zdejší proslulé železniční spirálové tunely. Dnešní dávku navštívených přírodních krás završí vyhlídka na Peyto Lake známé nepřirozeně zelenou barvou vody.  Ubytování ve večerních hodinách.

Zobrazit více

08. den

NP JASPER 180 mil / 290 km

Ráno Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad ledovci masívu Rocky Mountains. Poté následuje odjezd po Icefields Hwy do Jasperu s několika zastávkami u úchvatných peřejí a vodopádů. Po vyhlídce na ledovec Columbia /krátký trek k čelu ledovce/ Vás čeká prohlídka národního parku Jasper včetně stejnojmenného městečka, a vychutnáte si plavbu na raftu po řece Athabasca jedinečným krajem neporušené horské přírody/v ceně/. Vaše dnešní cesta pokračuje k úchvatnému jezeru Maligne, kde jsme pro Vás připravili plavbu lodí s výhledy na okolní majestátní horské štíty k ostrůvku Spirit Island, známému ze  všech pohlednic z parku Jasper. Cestou zpět navštívíte hluboký kaňon řeky Maligne s trailem a několika mosty přes divokou bystřinu…  Ubytování v podvečer nedaleko hranice parku.

Zobrazit více

09. den

PP MT. ROBSON 270 mil / 430 km

Ráno v případě solidního počasí a počtu zájemců / na místě / výjezd proslulou lanovkou na vrchol hory Whistlers nad městem Jasper a shlédnutí jedinečného panoráma hor /jízdné lanovkou není v ceně/. Pokračování cesty do provinčního parku Mt. Robson, trail a pozorování zvěře. V podvečer příjezd do Prince George, ubytování.

10.den

PRINCE RUPERT 450 mil / 720 km
Dnes Vás čeká celodenní přejezd pozoruhodnou přírodou Britské Columbie do téměř od světa odříznutého města Prince Rupert ležícího na břehu hlubokého mořského fjordu. Cestou dávejte dobrý pozor na četné medvědy, losy a jeleny!!                

11. den

INSIDE PASSAGE celodenní plavba

Velmi časně se nalodíte na trajekt, kterým absolvujete celodenní průjezd jednou z nejkrásnějších vodních cest světa – Inside Passage. Nechte se unést krásou okolní, naprosto nedotčené přírody, pozorujte typické obyvatele zdejších fjordů – vydry, kosatky, běluhy, vorvaně… V pozdní večer příjezd do Port Hardy na ostrově Vancouver, ubytování./u prvního a posledního zájezdu sezóny plavba probíhá zčásti v nočních hodinách, a ubytování je zajištěno na lodi/

12. den

VANCOUVER ISLAND 310 mil / 490 km

Celodenní relaxační přejezd ostrovem Vancouver do hlavního města Britské Columbie Victoria. Cestou navštívíte Campbell River a Duncan, který je známý velkou sbírkou domorodých totemů. Ubytování ve večerních hodinách.

13. den

VICTORIA

Den zahájíme pěší prohlídkou centra Victorie, kterou zakončíme ve středu Inner Harbor, přístavu v centru města. Odpoledne Vás pozveme na jedinečný výlet na člunu Zodiac za kosatkami – typickými obyvateli zdejších vod /v ceně zájezdu/. Fakultativně Vám nabízíme let hydroplánem nad Victorií a pobřežím ostrova Vancouver. Poslední večer zájezdu strávíte v romantickém centru Victorie.

14. den

Odlet domů 90 mil/140 km

       Dopoledne odjezd trajektem na pevninu. Dle Vašeho letového plánu indiv. volno, shopping, transfer na letiště do Vancouveru a odlet do Prahy./v případě odletu domů v dopoledních hodinách bude přesun na pevninu realizován v předešlý večer/

15. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.
Zájezd může být z provozních důvodů směrován opačně, výchozím a konečným bodem může být Vancouver, Calgary, ve výjimečných případech i Edmonton nebo Seattle /USA/.

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 13x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • dopravu klimatizovaným minibusem nebo SUV
 • program dle itineráře
 • vstupné a atrakce zahrnuté v programu
 • minimálně 6x snídani
 • služby průvodce America Tours
 • Komplexní pojištění - Speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu /mimo uvedené/
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel / letecká doprava/

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 32 900 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) - 4 900 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji (dvě dvoulůžka) - 3 400 Kč

Fakultativní akce

Plavba po zálivu Vancouver cca 50 minut | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Tato hodinová scénická plavba Vás provede kanadskou „Bránou do Pacifiku“ - zátokou Burrard. Na této plavbě Vás dostaneme do blízkosti mnoha nejznámějších památek Vancouveru. Plavba kolem slavného Stanley parku, rušného terminálu výletních lodí, velkolepého panorama města, historického Gastownu, úchvatného pohoří North Shore a mnoho dalších. Zakupte si nápoj z našeho plně zásobeného baru a užijte si výhledy z našich prostorných otevřených palub nebo se pohodlně usaďte dovnitř a relaxujte. Bez ohledu na to, kde sedíte - připravte si fotoaparáty! Nejlepší záběry Vancouveru pořídíte z paluby lodi brázdící vody zálivu !! Připravte se na jedinečný zážitek z plavby kolem jedinečného města.

Celodenní plavba INSIDE PASSAGE celý den | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Plavba a pozorování přírody s fjordy a kosatkami.

Plavba na raftu po řece Athabasca cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Užijte si bezpečný rafting a scénickou plavbu po řece Athabasca, která je nazývána jako řeka kanadského dědictví a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Průvodce s licencí národního parku poskytne komentář k přírodní historii Jasperu, zatímco bude bezpečně řídit a navigovat Váš raft po stejné trase, kterou používali „obchodníci s kožešinami“ před více než dvěma stoletími. Nebojte se, veslovat budou průvodci. Vy sedíte a užíváte si nádherné scenérie. Vždy existuje možnost vidět různé druhy divoké zvěře včetně losů, jelenů, kojotů, vlků, orlů, horských ovcí a medvědů. Plavba na zcela bezpečném raftu po řece Athabasca v Jasperu je jedinečným zážitkem, který Vám odkryje další z možných pohledů na fantastickou přírodu kanadských Rockies. Vyhlídková plavba je zcela nenáročná, vhodná i pro osoby se sníženou pohyblivostí a děti.

Plavba po Maligne Lake v NP Jasper Cca 1,5 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Plavba po jezeře Maligne Lake umožní návštěvníkům prozkoumat světově proslulý ostrov Spirit Island prostřednictvím interpretační plavby lodí v národním parku Jasper. Návštěvníci spatří přenádherné jezero z pohodlí prosklené a vyhřívané výletní lodi, zatímco znalý průvodce vypráví historii Maligne a vysvětlí Vám jeho geologii, popíše divokou zvěř, přiblíží zdejší počasí, flóru a faunu. (výklad v AJ nebo FR). Jezero Maligne Lake nabízí jedny z nejzajímavějších a nejpozoruhodnějších scenérií na celém světě. Symbolicky známý svou krásou je ostrov Spirit Island, který je pravděpodobně jedním z nejfotografovanějších míst v kanadských Skalistých horách. Spirit Island (ostrov duchů), byl pojmenovaný domorodými obyvateli Stoney Nation, kteří toto místo obývali před staletími. Nachází se zde malý hájek stromů a nedotčená příroda oddělená od pevniny. Ostrov duchů se během léta stane na několik krátkých dní skutečným ostrovem. Skutečnou přitažlivostí ostrova je panorama hor s nádhernou scenérií, působivých vrcholů a ledovců všude kolem jezera Maligne s nádhernou tyrkysovou vodou. Z paluby lodi budete obdivovat místní horské velikány s jejich ledovci a nekonečné lány lesního porostu. Součástí plavby je i krátká zastávka u malebného ostrůvku „Sprit Island“, který býval domovem indiánů a dodnes je toto území posvátným místem. Na této 15ti minutové zastávce budete mít čas ke krátké relaxaci u jezera, nebo se můžete projít po krátké stezce, ze které pořídíte nádherné fotografie.

Plavba za kosatkami ve Victorii cca 3 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Zhluboka se nadechněte, nechte město za sebou a vykročte na palubu. Společně se dostaneme na širé a otevřené moře, spatříte velkolepé členité pobřeží, zasněžené hory a kultovní divočinu Britské Kolumbie. Velryby Orca, Humpback, Gray a Minke se objevují z hlubin jako tajemné přízraky. Tuleni, lachtani a lvouni loví a jsou loveni, orli bělohlaví se tiše vznášejí nad Vašimi hlavami. Mlha se převaluje po velkolepém deštném lese na břehu a slunce čas od času svými paprsky nad mlhou vyhraje, aby zazářilo na chvějící se hejno stoupajících racků polekaných velrybami. Výlet je dlouhý 3 - 3,5 hodiny. Odplouváme z krásného přístavu města Victoria a můžete se těšit na velice působivý výlet za nádhernými obyvateli fjordů ostrova Vancouver – kosatkami na rychlém člunu Zodiac. Budete pozorovat kosatky v jejich přirozeném prostředí z bezprostřední blízkosti – jedinečný zážitek !!

Fly over Canada cca 10minut | 990 Kč Minimální počet účastníků: 1

Fly Over Canada využívá nejmodernější technologie, aby Vám byl poskytnut pocit letu. Budete sedět v našich pohodlných sedadlech, nohy Vám budou viset a ocitnete se před 20ti metrovým sférickým plátnem. Nyní můžete s naším letem odletět pryč na vzrušující 8. minutovou cestu po Kanadě z východu na západ. Speciální efekty, včetně větru, mlhy a vůně dohromady s kombinací s pohybem jízdy vytvoří nezapomenutelný zážitek. Sen o letu je starý jako sám čas. Podobně pohřbená hluboko v kanadské duši je touha cestovat po Kanadě od pobřeží k pobřeží. Tento úkol zaujal nejstarší průzkumníky i naše moderní hrdiny. Díky společnosti Fly Over Canada jsou představy a tajné sny skutečné. Od otevření v červnu 2013 přinesla společnost Fly Over Canada úsměvy více než dvěma milionům návštěvníkům všech věkových kategorií ze všech koutů světa. Během letu uvidíte řadu měst a výhledů typických pro Kanadu. Produkční tým společnosti dokázal vybrat 18 scén z více než 100 hodin záznamu, aby reprezentovali Kanadu v 8. minutách. Podle cestovatelského portálu Tripadvisor se jedná o jednu z nejlepších atrakci ve Vancouveru. Toto představení v kinosále se speciální obrazovkou přes 20 metrů (virtuální realita) trvá zhruba 8-10 minut, během kterých je Vám představeno to „nej“ z celé Kanady. Proletíte se nad zmrzlou krajinou v oblasti Hudsonova zálivu, nad ledovci a fjordy provincie Newfoundland, shlédnete pulsující velkoměsto Toronto v nočním hábitu, proletíte se nad Niagarskými vodopády, podíváte se na nekonečné prérie Alberty, kde uvidíte místní kovboje a honáky. Celé představení je doplněné působivou hudbou, která umocní Vaše dojmy z tohoto představení. Zhlédnutí tohoto krátkého filmu vřele doporučujeme všem turistům mířícím do Vancouveru.

Let Hydroplánem nad Vancouverem cca 25 minut | 3 700 Kč Minimální počet účastníků: 2

Jeden z nejautentičtějších zážitků západního pobřeží Kanady! Let hydroplánem Vám přiblíží to nejlepší z Britské Kolumbie. Cestování a samotný let hydroplánem je neuvěřitelný způsob, jak zjistit a poznat, kde se setkává město, voda a hory. Vancouver je krásné město, ale ještě krásnější je ze vzduchu. America Tours Vám nabízí dvojí vzrušení naráz: Jedinečné výhledy na město a okolí, navíc z paluby hydroplánu !! Zážitek, o který byste neměli přijít…

Let helikoptérou v NP Banff nad Rocky Monts cca 20 minut | 4 950 Kč Minimální počet účastníků: 2

Vaše dobrodružství potrvá asi 20 minut, během kterých poletíte helikoptérou a můžete pozorovat zářivé tyrkysové barvy jezer a spatříte drsné vrcholky Skalistých hor. Mnoho již bylo napsáno o kráse národního parku Banff. Jeho jezera s kýčovitě zelenou vodou a horské štíty… To vše můžete ještě lépe uvidět během letu helikoptérou nad skalnatými horami.

Let helikoptérou nad ledovci pohořím Rocky Mountains /Jasper/ cca 12 minut | 3 300 Kč Minimální počet účastníků: 3

Prohlédněte si kanadské Skalnaté hory tak, jak byly stvořeny přírodou. Zarezervujte si tento nezapomenutelný vyhlídkový let, který četná média (New York Times, National Geographic, Lonely Planet) označily za jedničku na světě! Ukážeme Vám jedinečné horské dobrodružství, které bude určitě zážitkem na celý život.

Vstup do parku Capilano Bridge 1 hod | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka parku

Vstup do Radium Hot Springs cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Večer Vás pozveme ke koupeli do teplých minerálních pramenů. Odpočinek a relaxace.

Fotogalerie

O destinaci

Kanada

Kanada leží v severní části Severní Ameriky. Atlantské pobřeží je velmi členité s fjordy a řadou ostrovů, podobně i tichomořské. Na západě území sahají do výšek Kordillery, ve středu planiny, na východě převažují nížiny. Je tu hustá říční síť s řadou jezer.
Podnebí severu je chladné arktické, ve středu kontinentální, u pobřeží přímořské vlhké. Změna nadmořských výšek a podnebí odpovídá i vegetace, která je rovněž různorodá – od tundry a lesotundry na severu až k lesům a prériím. V zemi se nachází řada národních parků nabízejících jinde neviděné překrásné přírodní scenérie.
Generace Inuitů a dalších původních obyvatel Kanady nezanechaly před příchodem Evropanů žádnou písemnou kulturu a zbývá po nich jen archeologická směsice kostí, kamenů a nejrůznějších artefaktů. Až příchod francouzských a později britských kolonizátorů jin přinesl – výměnou za bobří kožešiny – měděné konvice a pušky, deky a brandy, křesťanství, spalničky a neštovice. Poté co Amerika vyhlásila nezávislost, odešlo na sever do Kanady asi 40 000 loajalních občanů Nové Anglie, Němců z Pensylvánie a také řada indiánů a černých afrických otroků. Ve válce roku 1812 musela Kanada čelit náporu nepřátelství Spojených států. Američané byli přesvědčeni, že Britové podporují indiánské nájezdy na americké osady podél kanadské hranice. Britský Severoamerický zákon z roku 1867 vytvořil Kanadské dominium a Kanada tak měla svého prvního ministerského předsedu.
Napětí elektrického proudu je 110 až 120V, 60 cyklů, střídavý. Zástrčky jsou standardního amerického typu, takže evropští turisté, kteří s sebou mají elektrické spotřebiče, by si měli před odjezdem do Kanady zakoupit adaptér.
Oficiální jazyky jsou francouzština a angličtina. Kanadská angličtina se velice podobá americké. V Quebecku, kanadské frankofonní provincii, se místním lidem zavděčíte, když se pokoušíte mluvit francouzsky, i když umíte pouze „Bonjour“ nebo „Merci“. Kanadská francouzština se liší od francouzské podobně jako americká angličtina od britské.
Spropitné se na účtech v restauracích neuvádí, přesto se jako projev spokojenosti očekává. Číšník v restauraci předpokládá, že obdrží cca 10 až 15 % z ceny konzumace. Nosič na letišti a v hotelu požaduje 1dolar za zavazadlo. Průvodce očekává cca 10 %.
V Kanadě se většinou užívá metrický systém. Vzdálenosti a rychlost se počítají v kilometrech. Teplota se uvádí ve stupních Celsia. Při udávání váhy potravin a velikost oblečení se používá buď metrický nebo americkobritský systém. Hmotnost na obalech potravin je uváděna většinou v uncích – ounces nebo librách – pounds, ale také v gramech.
Ottawa – hlavní město Kanady má výhodnou polohu na hranicích mezi Ontáriem a Quebecem. Je to příjemné město, nabízející pěkné prostředí s parky a vodními cestami, prvotřídní muzea a osobité památky.
Quebec – historický střed města má něco z atmosféry francouzských přístavních měst u Atlantiku. Hlavní dominanta města Chateau Frontenac leží na vrcholu skály.
Vancouver – přístavní město v jihozápadní části kanadské provincie Britská Kolumbie. Mírné klima a blízkost hor, řek, jezer a oceánu dělá z města populární cíl turistů a sportovců. Ve městě se nachází velký počet muzeíí a galerií. Mezi významné stavby města patří katedrála Christ Church Cathedral.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.