PERU A BOLÍVIE malý okruh

Od horských pevností po tropickou Amazonii

Tento zájezd Vám nabízí ochutnávku téměř všeho, co Peru a bolivijské altiplano nabízí. Poznáte kolébku incké civilizace Tiwanako, jezero Titikaka, horské pevnosti Inků v Andách, majestátní velkoměsta La Paz a Limu, pocestujete člunem po mohutné Amazonce a pobytem v pralesní lodgi se seznámíte s „nejzelenějším“ koutem naší planety…

* Zájezd může být směrován opačně.

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
05.05. - 16.05.2024 248701 12 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 92 990 Kč
Uzavřený
05.07. - 16.07.2024 248702 12 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 99 990 Kč
Objednat
05.10. - 16.10.2024 248703 12 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 91 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA – LA PAZ
Odlet z Prahy do La Pazu. Po příletu a uvítání na letišti průvodcem America Tours Vás čeká transfer do hotelu, během kterého dostanete detailní instrukce k pobytu v Bolívii a Peru. Čeká Vás také jeden z nejkrásnějších výhledů z celého zájezdu – pohled z výšky do údolí na zářící noční La Paz se zasněženými velehorskými štíty v pozadí.

02. den

LA PAZ, TIWANAKO

Po snídani krátká prohlídka historického centra města, náměstí Murillo, čarodějnického marketu a posvátného Moon Valley. Ihned poté odjezd k nejdůležitější památce předincké civilizace – ruinám města Tiwanako. Po prohlídce vykopávek a muzea návrat do La Pazu.

03. den

TITIKAKA, OSTROV SLUNCE, PUNO

Časně odjezd k jezeru Titikaka, nejvýše položenému splavnému jezeru světa. Zde se nalodíte na katamaran, kterým absolvujete plavbu na ostrov Slunce – podle mnohých badatelů kolébku civilizace Inků /oběd v ceně/. Po prohlídce muzea Inti Wata a zhlédnutí šamanského obřadu budete pokračovat v plavbě do starobylé Copacabany. Zde po vylodění navštívíte velkolepý chrám černé Madony a po překročení hranice Peru večer dojedete do města Puno na březích Titikaka.

04. den

ALTIPLANO, CUZCO

Celodenní přejezd andskými průsmyky do sídelního města říše Inků Cuzca. Cestou navštívíte několik pitoreskních indiánských vesnic a historických památek: Racci, Pikillacta a Andahuaylillas /oběd v ceně/.

05. den

MACHU PICCHU

Časně odjezd úzkorozchodnou železnicí napříč Andami do stanice Aquas Calientes /speciální vyhlídkový vlak Vistadome/, odtud silnicí plnou serpentin nad děsivými srázy mikrobusem k branám slavného Machu Picchu. Prohlídka posvátného města Inků /oběd v ceně/, poté návrat busem do Aquas Calientes a vlakem zpět do Cuzca.

06. den

CUZCO – IQUITOS

Dopoledne prohlídka centra historického Cuzca, jeho chrámů a pevností nad městem – Quenquo, Puca Pucara, Tombomachay a Sacsayhuaman. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Iquitosu, města na břehu mohutné Amazonky. Transfer a ubytování. /z provozních důvodů je možný  nocleh v Cuzcu a odlet do Iquitosu druhý den ráno/

07. den

IQUITOS – MUYUNA LODGE /plná penze/

Odjezd rychlou motorovou lodí proti proudu Amazonky do pralesní lodge /3 hodiny plavby/. Po ubytování v bungalovech a obědě Vás čeká krátké pěší seznámení s okolím lodge a výklad místního průvodce o zvířatech, ptactvu a rostlinstvu. Pozorování malých opiček a ptáků, zhlédnutí soumraku nad jezerem Sapote. Po večeři se na kánoích vypravíte pozorovat kajmany.

08. den

AMAZONIE, MUYUNA LODGE /plná penze/

Výprava na kánoích k Lake Juanachi – jezeru s nepřebernou škálou vodních rostlin, pozorování papoušků, tukanů a dalších ptáků. S trochou štěstí potkáte hejno opiček Titi. Po návratu večer výprava do pralesa na lov tarantulí.

09. den

AMAZONIE, MUYUNA LODGE /plná penze/

Celodenní pěší výlet do pralesa v okolí lodge. Budete pozorovat několik druhů opic a ptáků, obdivovat mohutné kmeny stromů ceiba a uvidíte také mnoho druhů pestrobarevných motýlů. Se štěstím můžete zahlédnout i lenochoda. Večer Vás čeká rybářský zážitek – lov dravých ryb piranhas.

10. den

MUYUNA - IQUITOS - LIMA

Po snídani následuje přejezd rychlým člunem po Amazonce do Iquitosu, transfer na letiště a odlet do Limy. Transfer do hotelu, ubytování ve večerních hodinách.

11. den

LIMA

Orientační prohlídka centra města – Plaza Mayor, prezidentského paláce, katedrály s ostatky Francisca Pizzara a dalších památek, moderní čtvrti San Ysidro a Miraflores. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy. 

12. den

Přílet do Prahy

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí. /v případě letu via USA může být přílet do Prahy až  následující den/

 

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 7x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3-4* se snídaní
 • 3x ubytování dle itineráře v pralesní lodgi v plnou penzí
 • dopravu klimatizovaným minibusem, v Amazonii lodí
 • program dle itineráře včetně uvedených vstupů
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři, plnou penzi v pralesní lodgi
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • povinnou odletovou taxu při cestě zpět /v některých destinacích/
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká přeprava/
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • eventuální nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 80 000 Kč - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 23 400 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / do 120 000 kč - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 1 900 Kč

Fakultativní akce

Celodenní výlet do Machu Picchu celý den | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka posvátného města Inků /oběd v ceně/.

Plavba katamaranem po jezeře Titicaca celý den | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Plavba na ostrov Alun, podle mnohých badatelů kolébka civilizace Inků /oběd v ceně/.

Fotogalerie

O destinaci

Peru

Peru je třetí největší země Jižní Ameriky. Nachází se na jejím západním pobřeží od Tichého oceánu až po majestátní Andy.
Historie Peru sahá několik tisíc let před náš letopočet. Největšího rozkvětu však pravděpodobně dosáhla v období 10.-16. století, kdy se na jeho uzemí rozkládala mocná říše Inků. Incká říše byla jednou z nejvyspělejších kultur předkolumbovské doby. Inkové měli perfektní organizaci práce a díky ní si dokázali podrobit řadu kultur a vytvořit obrovskou říši. Koncem 16. století je Peru dobyta a připojena ke Španělsku. Nezávislost byla vyhlášena až v roce 1821. Osvoboditelé byli argentinský generál José San Martín a Simon Bolívar.
Podnebí je zde velice závislé na poloze, je zde mírné pouštní, v Andách chladnější a v Amazonii tropické s letními dešti.
Peru patří mezi turisticky nejatraktivnější země na světě. Hlavní město Lima je nazýváno městem králů, najdete zde katedrálu a klášter San Francisco, ale i muzeu antropologie a archeologie s fascinujícími kolekcemi kultur Chavin, Nazca, Mochica a Chimu. Důkazy o neobyčejnosti incké kultury nalezneme především v krásném městě Cuzco či v téměř posvátném městě Machu Picchu.
Za návštěvu jistě stojí nejvýše položené jezero na světě Titicaca, přelet nad zvláštními obrazci na planině Nazca či malebné koloniální městečko Trujillo.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.