SPOTTER 2022 - za leteckou technikou do Kalifornie, Arizony a Nevady

Speciální zájezd pro fanoušky letecké techniky

Kromě spousty civilních i vojenských letadel uvidíme i mnoho dalších atrakcí, okolo kterých nelze jen tak projet… Bude to intenzivních 10 dnů !!

Pohybovat se budeme na území států Kalifornie, Arizona a Nevada. Navštívíme několik tzv. logistických letišť neboli airparků v pouštních oblastech, kam airlines odkládají vysloužilá nebo momentálně nepotřebná letadla. Pouštní klima minimalizuje náklady na konzervaci a případné opětovné uvedení do provozu i po mnoha letech, proto se zde vždy nacházejí desítky, nebo spíše stovky strojů z celého světa. Spolu také navštívíme dvě vojenské letecké základny. Na základně USAF Davis-Monthan v arizonském Tucsonu je kromě běžného leteckého provozu uskladněno a připraveno k rychlému použití několik tisíc strojů, od stíhaček přes dopravní letouny až po strategické bombardéry. Kromě toho je zde největší „hřbitov“ vojenských letadel v USA. Exkurzi na základně absolvujeme i s odborným výkladem. Podobně navštívíme základnu USAF v kalifornském Edwards, která slouží jako testovací objekt letectva a NASA. Záložní letiště pro americké raketoplány bylo právě zde. Mimochodem – uvidíme i jeden z B-747 přizpůsobených na transport space shuttle, a navštívíme unikátní muzeum testovacích letů. Když jsme u muzeí, tak musíme zmínit i plánovanou návštěvu Pima Air Museum v Tucsonu, jednoho z největších a nejlepších leteckých muzeí na světě, a neméně unikátní soukromou open space expozici Blackbird Park, která shromáždila ucelenou řadu špionážních letounů USAF… No a kromě toho všeho nás čeká focení letadel u letišť v Los Angeles a Las Vegas na světoznámých spotterských místech, a samozřejmě nevynecháme ani krátké návštěvy přírodních atrakcí, kolem kterých budeme cestou projíždět. Nad Grand Canyonem Vám nabídneme let letadlem nebo helikoptérou, a let helikoptérou nad zářícím nočním Las Vegas má u nás zdarma každý, kdo se na tento výlet za letadly přihlásí do 31.prosince.

Přejeme Vám pohodu na cestách a ohromné množství „okřídlených“ zážitků !!

• Program zahrnuje návštěvu civilních i vojenských objektů. Povolení k vstupu/prohlídce je udělováno na základě jmenného seznamu účastníků, který je US úřady prověřován. Změna jména, výměna účastníků nebo last minute přihlášení není možné.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
22.04. - 01.05.2022 0 10 Praha - Václav Havel 8x snídaně 56 500 Kč
Uzavřený

Itinerář

01. den

LOS ANGELES

Odlet z Prahy do Los Angeles. Transfer do hotelu, ubytování, meeting účastníků – probereme detailně itinerář, zodpovíme dotazy. Pokud zbyde čas a bude zájem, můžeme v podvečer vyrazit sledovat přistávající letadla k letišti LAX.

02. den

LOS ANGELES, CALIFORNIA SCIENCE CENTER, AIR AND SPACE MUSEUM

        Dopoledne návštěva California Science Center, sekce Air and Space /letadla, kosmická technika + space shuttle Endeavour/. Zde budete mít dostatek času k prohlídce vystavených exponátů. Odpoledne krátce návštěva Hollywoodu, Beverly Hills a Santa Monica Beach /jsou věci, které nelze vynechat, když už jste tam/. Po návratu do hotelu v podvečer spotting u letiště LAX /ikonický spot u In and out Burgeru/.

03. den

SAN DIEGO, USS MIDWAY, YUMA

        Časně odjezd do San Diega. Návštěva letadlové lodi USS Midway /privátní průvodcovaná prohlídka můstku a neveřejných prostor lodi, včetně besedy s veteránem z její posádky, po níž budete mít dostatek času k samostatné prohlídce lodi a expozice letadel. Následuje krátká návštěva poloostrova Coronado a slavného hotelu Del Coronado /Někdo to rád horké../, a odjezd do místa ubytování v Yumě na hranici Arizony.

04. den

MARANA, PINAL AIRPARK, TUCSON

        Přejezd do osady Marana, návštěva Pinal Airpark, jednoho z největších open space uložišť dopravních letadel na západě USA. Průvodcovaná prohlídka neveřejnou částí uložiště letadel a technického zázemí. Odpoledne dojezd do Tucsonu, ubytování. Pro zájemce v podvečer krátká návštěva rezervace kaktusů saguaro v horách nad městem.

05. den

TUCSON, DAVIS MONTHAN AFB, PRIMA AIR MUSEM

Den plný letadel !! Začneme privátní průvodcovanou návštěvou letecké základny Davis Monthan, resp. jejího uložiště vysloužilé a záložní vojenské letecké techniky /stovky funkčních zakonzervovaných letadel všech typů, a „pohřebiště“ s tisíci těch vysloužilých/. Po prohlídce se přesuneme do Pima Air Museum, největšího leteckého muzea na západě USA, kde strávíme zbytek dne.. /těm kteří budou mít už dost zajistíme odvoz na hotel i dříve/.

06. den

FLAGSTAFF, GRAND CANYON, LET NAD KAŇONEM

        Časně odjezd přes Phoenix a Flagstaff do Tusayanu, výchozí brány národního parku Grand Canyon. Zájemcům zde nabídneme cca 40 minutový let nad Grand Canyonem /DHC-6 Twin Otter Vistaliner/, a poté společně navštívíme jižní terasu Grand Canyonu, odkud je nejlepší pohled na tento přírodní div světa. Večer příjezd do Williamsu, ubytování.

07. den

KINGMAN AIR PARK, LAS VEGAS, LET HELIKOPTÉROU NAD NOČNÍM LAS VEGAS

        Ráno se rozjedeme do Las Vegas !! Cestou krátce navštívíme odstavné letiště v poušti u města Kingman, kde deponují nepotřebná letadla převážně Delta Air Lines a Southwest. Tady se prohlídky neposkytují /zkoušíme je dojednat, ale dopředu garantovat nelze/, takže jen pohled a pár fotek skrz ploty na řady odstavených strojů..  Po příjezdu do Las Vegas si uděláme orientační okružní prohlídku a ubytujeme se. Následuje volné odpoledne a večer uprostřed nepřeberného množství atrakcí… Ale pro ty, kteří ještě nemají dost letadel samozřejmě nabídneme dopravu na spotting place u hlavní runwaye McCarranova letiště, kde budete moci z bezprostřední blízkosti sledovat a fotit nepřetržitý proud startujících a přistávajících strojů… Pro zájemce také zajistíme noční let helikoptérou nad zářícím Las Vegas. 

Zobrazit více

08. den

MOJAVE, EDWARDS AFB MUSEUM OF FLIGHT, BLACKBIRD AIRPARK

        Dopoledne odjezd do Mojave /Kalifornie/, kde se nachází další odstavné pouštní letiště, dnes známé spíš jako základna projektu Spaceship společnosti Virgin Galactic. Na nedaleké letecké základně Edwards navštívíme muzeum testovacích letů US Air Force, doplněné pořádnou dávkou letadel. Pak se přesuneme do „Blackbird Airpark“, jedinečné open air expozice letadel, kde na jednom místě uvidíte dva Lockheedy SR-71, jejich předchůdce A-12, kdysi supertajný dron D-21, slavný špionážní U-2 a další skvosty…  V podvečer dorazíme do Los Angeles. Ubytování, a pro zájemce spotting a focení přistávajících letadel u letiště LAX.

Zobrazit více

09. den

LOS ANGELES, PLANE SPOTTING V LAX, THE PROUD BIRD RESTAURANT

        Dopoledne spotting, případně poslední nákupy před odletem domů. Závěrem pobytu v USA Vám doporučujeme návštěvu ikonické restaurace The Proud Bird, která nabízí posezení s přímým výhledem na přistávající letadla /LAX/, a na svém pozemku má výstavku historických letadel. Poté následuje check-in a odlet do Prahy.

10. den

PŘÍLET DO PRAHY

V odpoledních hodinách Váš výlet do USA skončí příletem do Prahy /s přestupem v Evropě/.  

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • Leteckou dopravu PRG-LAX-PRG vč.let. poplatků
 • Jedno odbavené zavazadlo /max 23 kg/
 • Pozemní dopravu dle itineráře vanem nebo busem dle velikosti skupiny
 • 8x ubytování v 3* hotelech /dvoulůžkové pokoje/
 • Program, vstupné a atrakce zahrnuté v itineráři
 • Doprovod průvodce America Tours /v češtině/ po celou dobu pobytu v USA
 • 8x snídaně
 • Komplexní pojištění /speciál pro USA/ od ERV pojišťovny
 • Zákonné pojištění pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje

 • Vstupní formality USA /platný pas, autorizaci ESTA, případné nezbytné testy/
 • Stravu /mimo výše uvedené/

Příplatky a slevy

 • Fakultativní let nad Grand Canyonem letadlem - 3 800 Kč
 • Fakultativní let helikoptérou nad Grand Canyonem - 5 200 Kč
 • Fakultativní let helikoptérou nad nočním Las Vegas - 2 700 Kč
 • Pojištění storna zájezdu - 1800 Kč
 • Případné připojištění na Covid-19 - 590 Kč, 1090 Kč

Fakultativní akce

Let helikoptérou nad Grand Canyonem cca 25 min. | 5.200 Kč

Tato vzrušující prohlídka z helikoptéry je dokonalým doplňkem každé návštěvy Grand Canyonu! Vydejte se z letištního terminálu poblíž vesnice Grand Canyon Village a přes národní les Kaibab přes nejhlubší a nejširší část jižního okraje. Z ptačí perspektivy uvidíte, kde je geografie nejrůznější - a téměř kilometr hluboká. Užijete si dechberoucí výhledy, když přeletíte přes mohutnou řeku Colorado směrem k severnímu okraji kaňonu. Při cestě zpět na heliport uvidíte skalní útvary, jako je Tower of Ra a Vishnu Schist. Let helikoptérou je alternativou k letu letadlem nad Grand Canyon. Kaňon přeletíte po stejné trase tam a zpět a zejména bezprostřední přiblížení ke skaliskům severní terasy ve Vás zanechá silný dojem.

Let letadlem nad Grand Canyonem cca 45 minut | 3.800 Kč

Vaše cesta do národním parku Grand Canyon bude určitě vzrušujícím nezapomenutelným zážitkem, ačkoli pozemní prohlídka Vám umožní vidět pouze část, který tento nádherný kaňon nabízí. Společnost Scenic Airlines doporučuje prvním návštěvníkům tuto nezapomenutelnou leteckou prohlídku, která ukazuje neuvěřitelnou hloubku Grand Canyonu i okolní přírodní krásy parku. Poletíte nad významnými prvky jižního okraje, včetně koridoru Zuni, Point Imperial, soutoku řeky Colorado a malého Colorada, náhorní plošiny Kaibab a svěží zeleně národního lesa Kaibab. Vaše letadlo bude vybaveno klimatizací a polstrovaným sedadlem pro pohodlný a relaxační let. Každý cestující bude mít také přístup k sluchátkům s potlačením hluku, které poskytují hudbu a komentář prohlídky v 16 jazycích. Snad nejpůsobivějším rysem každého letadla jsou vysoká pevná křídla, která zajišťují vyhlídkové lety a fotografování bez překážek. Teprve klasický letecký výlet Vám poskytne přehled o mohutnosti Grand Canyonu. Jedině s touto společností můžete přeletět centrální partie Grand Canyonu s přírodními scenériemi, jež berou dech. Letadlo je hornoplošník s bezproblémovým výhledem všemi směry skrz velká panoramatická okna. Pro zachycení Grand Canyonu kamerou nebo fotoaparátem je tento let nejvhodnější.

Let helikoptérou nad nočním Las Vegas cca 8-10 minut | 2.700 Kč

Let nad zářícím nočním Las Vegas je rychlým a vzrušujícím způsobem, jak zažít světově proslulé Las Vegas a Downtown Las Vegas z nebe! Podívejte se na vesmírný paprsek Luxoru, mrakodrapy New York - New York, Eiffelovu věž v Paříži, fontány Bellagia a spatříte 1000 stop vysokou věž Stratosphere Tower! Všechny tyto zajímavosti uvidíte ještě jednou na cestě zpět do terminálu. Tato rychlá noční prohlídka z ptačí perpektivy je perfektní volbou pro návštěvníky, kteří mají čas absolvovat tento výlet, nebo pro první návštěvníky Las Vegas!! Noční Las Vegas dokáže ohromit a okouzlit snad každého. Ale teprve možnost proletět se nad ním helikoptérou Vám vezme dech !! Okružní let podél slavného „Stripu“ a downtownu je velkolepým zážitkem, který okoření Váš pobyt v hlavním městě zábavy.

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.