VELKÝ OKRUH FLORIDOU

Největší krásy a zajímavosti Floridy v oblíbeném zájezdu America Tours 1.220 mil / 1.950 km

Náš poznávací okruh Vám přiblíží nejzajímavější části Floridy. Pod vedením zkušeného průvodce poznáte nejenom metropole, ale i přírodní krásy, a nevynecháte ani světoznámé kosmické centrum.

Tento zájezd Vám doporučujeme prodloužit o individuální pobyt na floridských plážích!!

* Směrování zájezdu a pořadí navštívených lokalit se může lišit.

* Individuální prodloužení pobytu neobsahuje transfer na letiště a je na vyžádání.

* Minimální počet 6 osob

* K návštěvě USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem.


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
20.04. - 28.04.2024 242901 9 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 64 990 Kč
Uzavřený
15.06. - 23.06.2024 242902 9 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 66 990 Kč
Uzavřený
10.08. - 18.08.2024 242903 9 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 69 990 Kč
Uzavřený
28.09. - 06.10.2024 242904 9 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 66 990 Kč
Objednat
26.10. - 03.11.2024 242905 9 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 64 990 Kč
Objednat
07.12. - 15.12.2024 242906 9 Praha - Václav Havel snídaně dle itineráře 66 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

MIAMI 35 mil / 55 km

Odlet z Prahy do Miami. Po uvítání na letišti průvodcem America Tours Váš čeká transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem, během kterého budete informováni o detailech Vašeho zájezdu.

02. den

EVERGLADES 280 mil / 450 km

Časně odjezd na západ k pobřeží Mexického zálivu. Cestou průjezd oblastí Everglades a Big Cypress Preserve, pozorování aligátorů a vodních ptáků ve volné přírodě. V podvečer ubytování v hotelu v oblasti Tampa / St. Petersburg.

03. den

ORLANDO 140 mil / 220 km

Odjezd do Orlanda. Nejprve však absolvujete místní atrakci – výlet na airboatu v močálech střední Floridy spojený s pozorováním aligátorů a vodních ptáků /v ceně zájezdu/. Následně budete mít možnost výběru – můžete navštívit skvělý zábavní park Sea World /vstup není v ceně/ nebo shopping ve velkém značkovém outletu. Po průjezdu slavným International Drive ve večerních hodinách ubytování.

04. den

CAPE CANAVERAL 120 mil / 190 km

Dnes Vás čeká návštěva Kennedyho kosmického centra na mysu Canaveral, kde absolvujete túru po kosmodromu busem, zhlédnete film o dobývání kosmu v kině IMAX, a na vlastní oči si prohlédnete vystavený raketoplán Atlantis /vstupné v ceně/. Odpoledne společně navštívíte přírodní rezervaci Merrit Island a vykoupete se na jediné ryze přírodní pláži Floridy – Playalinda Beach /pozor – v době před startem rakety je oblast rezervace a pláží uzavřena, v tomto případě bude program přesunut do oblasti Cocoa Beach/. Ubytování ve večerních hodinách.

05. den

MIAMI 220 mil / 350 km

      Odjezd do oblasti Miami Beach. Odpoledne orientační prohlídka Miami Beach a Bayside Marketplace. Po ubytování volno k relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu. 

Zobrazit více

06. den

PLAŽOVA RELAXACE 60 mil / 100 km

Volný den – doporučujeme Vám relaxaci na pláži nebo u hotelového bazénu. Fakultativně Vám nabídneme podvečerní plavbu lodí „Alejí Milionářů“ /seafood večeře a varietní program v ceně/

07. den

FLORIDA KEYS 350 mil / 560 km

Časně odjezd silnicí spojující desítky ostrůvků na ostrov Key West – nejjižnější bod kontinentálních USA. Navštívíte pitoreskní downtown Key West se slavnou Duval Street, zhlédnete nejjižnější pevninský bod USA, navštívíte dům Ernsta Hemingwaye a vykoupete se na jedné ze zdejších pláží… Návrat na pevninu a ubytování v pozdních hodinách.

08. den

Odlet domů 35 mil / 55 km

Dopoledne Vás čeká poslední shopping před odletm… Dle Vašeho cestovního plánu transfer na letiště a odlet do Prahy, nebo fakultativně individuální prodloužení pobytu na Floridě – transfer do zvoleného hotelu v oblasti Miami Beach nebo Ft. Lauderdale.

09. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.

Směrování zájezdu a pořadí navštívených lokalit se může lišit. 

Individuální prodloužení zájezdu neobsahuje transfer na letiště /zajistíme na vyžádání za poplatek/

 

O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu z Prahy do cílové destinace a zpět
 • letištní poplatky
 • 7 x ubytování ve 3* hotelech a motelech
 • nejméně 3 x snídani
 • dopravu klimatizovaným minibusem
 • program dle itineráře
 • služby průvodce America Tours
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní formality cílové země a tranzitních zemí
 • stravu / mimo uvedené /
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté v programu
 • spropitné místním řidičům, průvodcům a personálu
 • event. palivové příplatky k fakult. akcím
 • poplatky za odbavení zavazadel / letecká doprava /

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / - 2 490 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 14 800 Kč
 • pojištění storna zájezdu / ERV pojišťovna / nad Kč 80.000/osoba - 3 190 Kč
 • pojištění storna zájezdu /ERV pojišťovna/nad 120 000 Kč/osoba - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 1 900 Kč
 • sleva pro čtvrtou osobu na pokoji / dvě dvoulůžka / - 1 100 Kč
 • sleva pro dítě do 12 let / pokoj sdílí s rodiči / - 10 200 Kč

Fakultativní akce

Celodenní výlet na ostrov Key West cca 12 hodin | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 6

Časný odjezd z Vašeho hotelu na Miami Beach zahájí Váš výlet do Karibského moře / může být místní US řidič /. Po silnici spojující řetěz ostrůvků jižně od Floridy, přes desítky mostů mezi ostrovy se dostanete až na Key West, který přetéká atmosférou Karibiku. Tyrkysová voda kolem, šumění palem a horko – to je typický vzhled tohoto místa. V době volna po prohlídce nejzajímavějších míst ostrova můžete navštívit mořské akvárium, projet se na lodi se skleněným dnem nad korálové útesy, nebo si jen lehnout na pláž a vystavit se žhavému slunci… Samotný ostrov Key West je dlouhý asi 6 km a široký asi 3,5km. Jeho celková rozloha je 11 km2. Leží na nejjižnějším konci americké silnice číslo 1, která je zároveň nejdelší severojižní silnicí ve Spojených státech. Key West je asi 153 km severně od Kuby a 171 km od Havany.

Návštěva Kennedyho vesmírného centra cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Vesmírné centrum Johna F. Kennedyho (KSC, původně známé jako NASA Launch Operations Center) se nachází na ostrově Merritt Island na Floridě, je jedním z deseti center Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Od prosince roku 1968 je KSC primárním odpalovacím střediskem kosmického letu NASA s lidskou posádkou. Operace s programem Apollo, Skylab a Space Shuttle byly prováděny z odpalovacího komplexu číslo 39. Vesmírné středisko se nachází na východním pobřeží Floridy a sousedí se stanicí vesmírných sil Cape Canaveral (CCSFS). Vedení těchto dvou organizací velmi úzce spolupracuje. Nachází se zde asi 700 typů zařízení a budov seskupených na ploše 580 km2. Mezi nejhlavnější část v KSC patří 160m vysoká budova, kde se shromažďují vesmírná vozidla a největší rakety NASA. Dále zde nalezneme návštěvnický komplex přístupný veřejnosti, které je nejznámější turistickou atrakcí Floridy. Celé centrum je pojaté jako edukační zábavný park, kde je široké veřejnosti představen koncept vesmírné agentury NASA. Ve zdejších kancelářích, halách a přilehlých oblastech se psaly dějiny lidstva. Nejznámější je projekt Apollo s prvním přistáním na měsíci. Zhlédnete několik odpalovacích ramp raketoplánů, navštívíte ohromné hangáry s těmito vesmírnými tělesy, různými druhy modulů a techniky. Během návštěvy se budete mezi jednotlivými místy pohybovat místním autobusem, který Vás proveze po různých částech tohoto komplexu. Součástí vesmírného centra je i kino IMAX, ve kterém můžete zhlédnout film s vesmírnou tématikou (může být zpoplatněno)

Výlet na vznášedle „Airboat“ do mokřadů Floridy cca 30-60 minut | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 0

Váš výlet do floridských mokřadů začne v krásném upraveném parku o rozloze 32 akrů s osvětlenými cestami z cihel, které vedou podél břehu krásného jezera obklopeného zdejší přírodou. Pozveme Vás, abyste zažili dokonalé venkovní dobrodružství pod baldachýnem majestátních dubů. Prohlédnete si naše mladé aligátory, abyste získali detailní a osobní zkušenost z poznání oblíbeného floridského plaza. Sledujte, jak se vyhřívají na slunci, nebo si můžete zkusit nakrmit naše "mini-dinosaury". Na chvilku se zastavte v naší staré chatrči v bažinách a pořiďte si nezapomenutelnou rodinnou fotografii s kapitánem našeho vznášedla. Dále budete mít příležitost se podívat na naši repliku indiánské vesnice a obydlí, kde si můžete prohlédnout pokoje každého člena tradiční indiánské rodiny a udělat si představu o jejich životě ve zdejších mokřadech. Samotná vesnice je muzeem živé historie, která je ideální pro všechny věkové kategorie. Samotný výlet na vznášedle Airboat by si pak neměl nechat ujít žádný návštěvník Floridy!! Proto cestovní kancelář America Tours zařadila tuto atrakci do programu našich nejoblíbenějších zájezdů. Před cestou absolvujete krátký info meeting se zaměstnanci společnosti, a poté se již naše vznášedlo vypraví mezi nekonečné bažiny a močály Floridy. Je samozřejmostí, že Vám bude v maximální možné míře představena fauna a flora zdejších končin. S trochou štěstí uvidíte různé druhy ptactva a oblíbené aligátory, pro které je zdejší oblast domovem.

Plavba alejí milionářů cca 4 hodiny | 2 500 Kč Minimální počet účastníků: 2

Plavba se zajímavým výkladem po „Benátkách Ameriky“ ve Fort Lauderdale je atrakcí, kterou byste si při Vaší návštěvě Floridy neměli nechat ujít. Říká se jí také "plavba alejí milionářů", protože na březích jsou domy a rezidence bohatých a slavných osobností. Velkolepé luxusní jachty a honosné rezidence jsou neuvěřitelné. Po příchodu do naší tropické zahrady, budete nejprve pohoštěni večeří "All-You-Can-Eat" (sněz co zmůžeš) s grilovanými vepřovými žebírky BBQ, grilovaným kuřetem včetně mnoha druhů příloh, zeleniny a dezertu. Během večeře hraje živá hudba v doprovodu zábavy, která patří ke zdejší kultůře. Po večeři si určitě udělejte pár minut času na prohlídku naší krásné tropické zahrady s nádhernou flórou, exotickými zvířaty a báječnou zmrzlinou v našem dárkovém obchodě. A proto si nenechte ujít plavbu lodí po kanálu ve Fort Lauderdale přezdívaném „Benátkami severní Ameriky“. Program začíná v 18 hodin a končí okolo 22 hodiny.

Individuální prodloužení pobytu v USA / pouze odlet ze stejné destinace / na vyžádání na vyžádání | na vyžádání Minimální počet účastníků: 1

Na vyžádání pouze změna odletu pokud budete chtít individuální prodloužení po zájezdu v USA.

Fotogalerie

O destinaci

USA

Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.