VELKÝ OKRUH PATAGONIÍ

Najatými vozy za poklady argentinské a chilské Patagonie

Cestovatelská lahůdka pro ty, kteří mají rádi cestování v soukromí, ale se zajištěným komfortem a zkušeným průvodcem. Najatými vozy absolvujeme cestu snů po jižní Patagonii, navštívíme a poznáme to nejzajímavější z tamní přírody, flóry a fauny. Každá dvojice /na vyžádání i trojice nebo čtveřice/ bude mít pronajatý malý vůz velikosti cca Škody Fabie. Řízení vozu se není třeba obávat, tamní silnice jsou vesměs kvalitní, i když na prašné cesty, většinou na území národních parků, také dojde.. Zkušený průvodce America Tours bude řídit svůj vůz, ve spojení budete prostřednictvím vysílaček a pravidelných briefingů v průběhu dne. Na začátku a na konci zájezdu navštívíte /a prohlédnete si/ Buenos Aires, bez kterého by návštěva Argentiny nebyla kompletní… Přejeme Vám jedinečné cestovatelské zážitky !!

* Minimální počet 8 osob


Termíny a ceny

Termín Kód Dnů Odlet z Strava Cena Stav
04.05. - 17.05.2024 248001 14 Praha - Václav Havel snídaně 117 990 Kč
Uzavřený
09.11. - 22.11.2024 248002 14 Praha - Václav Havel snídaně 119 990 Kč
Objednat

Itinerář

01. den

PRAHA - BUENOS AIRES

Odlet z Prahy do Buenos Aires /noční let/. 

02. den

BUENOS AIRES

Po příletu a uvítání průvodcem America Tours následuje prohlídka města zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti. Uvidíte nejširší ulici na světě 9. de Julio Avenue, slavný Obelisk a Colon Theatre, čtvrti San Telmo a May Square - historické a politické centrum, budovu parlamentu, Casa Rosa, italskou čtvrť La Boca i čtvrť aristokratů Recoleta, kde na místním hřbitově navštívíme i hrob slavné Evity Peronové. Ubytování a volný podvečer v centru Buenos Aires.

Zobrazit více

03. den

EL CHALTEN, NP LOS GLACIERES

Časně transfer na letiště a odlet do patagonského El Calafate, pronájem automobilů. Pod vedením průvodce následuje přesun do městečka El Chalten ležícího na okraji národního parku Los Glaciares, pod mohutným masívem  Fitz Roy. Cestou budeme pozorovat stáda lam guanaco, ovcí, a jistě zahlédneme i plaché pštrosy nandu… po ubytování absolvujeme první vycházku v národním parku /trailů je více, každý si vybere dle chuti a výkonnosti/.

04. den

NP LOS GLACIERES, FITZ ROY

Dnes absolvujeme několik kratších treků k jezerům a vyhlídkám na skalní jehly masívu Fitz Roy, které Vás zanechají v úžasu.. odpoledne se rozjedeme do El Calafate – města ležícího na březích jezera Argentino. Ubytování v podvečer.

05. den

PERITO MORENO, EL CALAFATE

Dopoledne vyrazíme k návštěvě mohutného ledovce Perito Moreno, který je jedním z nejrychleji se pohybujících ledovců na světě /průměrně až 2 metry denně/. Budete mít dostatek času k pozorování odlamujících se ledových bloků padajícího do jezera.... Cestou zpět do El Calafate máme naplánovánu návštěvu Glaciaria - muzea ledu a vědeckého centra, které Vás seznámí se světem ledovců, jejich vznikem, historií a budoucností. Skvělý zážitek !!  

Zobrazit více

06. den

LAGO ARGENTINO - CELODENNÍ PLAVBA

Pobyt v království ledovců završíme celodenní plavbou luxusním katamaranem po jezeře Argentino k mohutným ledovcům Upsala, Spegazzini a Perito Moreno, okořeněnou návštěvou opuštěného ranče obývaného jen divokými koni a dobytkem. Návrat do hotelu večer.

07. den

RIO GALLEGOS, OHŇOVÁ ZEMĚ

Časně vyrazíme na další etapu naší cesty. Cílem je Ohňová země, ostrov na nejjižnějším výběžku jihoamerického kontinentu. Po průjezdu městem Rio Gallegos překročíme hranice Chile a v Punta Delgada přeplujeme trajektem Magellanovu úžinu. V podvečer dorazíme do místa dnešního noclehu, města Rio Grande, zpět na území Argentiny.

08. den

NP TIERRA DEL FUEGO, USHUAIA

Dnes dorazíme na nejjižnější bod, kam se na Zemi jde po silnici dostat – v národním parku Tierra del Fuego. Jistě si nenecháte ujít některý z trailů vedoucích k Beaglovu průlivu… Odpoledne se ubytujeme v nejjižnějším městě světa Ushuaia. 

09. den

PORVENIR, PUNTA ARENAS

Dopoledne nás čeká průjezd Ohňovou zemí do přístavní osady Porvenir. Nejprve ale opět vstoupíme do Chile a navštívíme kolonii tučňáků Královských. Z Porveniru následuje přejezd trajektem do Punta Arenas a ubytování.    

10. den

OTWAY SOUND, PUERTO NATALES

Ráno odjezd do Puerto Natales, vstupní brány národního parku Torres del Paine. Cestou navštívíme jezero známé výskytem plameňáků, a kolonii tučňáků Magellanových v zálivu  Otway. Příjezd do Puerto Natales odpoledne, ubytování a odpočinek před náročným zítřejším dnem.                 

11. den

NP TORRES DEL PAINE, EL CALAFATE

Časně odjezd do národního parku Torres del Paine. Okruh parkem, seznámení s proslulými žulovými věžemi, jezery ve všech odstínech modré a zelené barvy a pozorování všudypřítomných lam guanaco a pštrosů nandu. Večer po překročení hranic Argentiny příjezd do El Calafate, ubytování.

12. den

EL CALAFATE - BUENOS AIRES

Dle letového plánu odjezd na letiště, vrácení vozidel a odlet do Buenos Aires. Po příletu transfer do hotelu a ubytování. Večer Vám fakultativně nabídneme rozloučení s Argentinou ve velkém stylu prostřednictvím návštěvy folklorního představení Tango Show s večeří…

13. den

BUENOS AIRES - ODLET DO PRAHY

Dopoledne individuální volno v centru Buenos Aires, možnost sehnat poslední suvenýry a realizovat nákupy…dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy/s přestupy/

14. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.


O zájezdu

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu dle itineráře v turistické třídě
 • letištní taxy a poplatky k zaoceánským letům
 • 11x ubytování dle itineráře v hotelech kat. 3.-4.* se snídaní
 • nájem automobilu, jízdné na trajektech
 • program dle itineráře
 • služby vedoucího zájezdu America Tours a místních průvodců
 • stravu uvedenou v itineráři
 • komplexní pojištění - speciál pro Ameriku
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • pojištění storna zájezdu
 • stravu neuvedenou v itineráři
 • vstupy a fakult. akce nezahrnuté do programu zájezdu
 • provozní náklady, vozidla /palivo, maziva, mýto, parkovné apod./
 • pojištění vozu /platí se na místě/
 • letištní poplatky a palivové příplatky u místních přeletů splatné na místě
 • poplatky za odbavení zavazadel /letecká doprava/
 • spropitné lokálním průvodcům, řidičům, personálu hotelů a restaurací
 • event. nutná tranzitní víza pro cestu do cílové destinace

Příplatky a slevy

 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/do 120 000 Kč - 3 190 Kč
 • příplatek za jednolůžkový pokoj - 31 500 Kč
 • pojištění storna zájezdů /ERV pojišťovna/ do 140 000 Kč - 4 690 Kč

 • sleva pro třetí osobu na pokoji - 3 300 Kč

Fakultativní akce

Tango show v Buenos Aires cca 4 hodiny | 3 600 Kč Minimální počet účastníků: 1

Večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří/, bez které by návštěva tohoto města nebyla kompletní.

Prohlídka Buenos Aires cca 4 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Prohlídka města zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti.

Vstup do Glaciaria v EL Calafate cca 2 hodiny | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Návštěva muzea ledu a vědeckého centra, které Vás seznámí se světem ledovců, jejich vznikem, historií a budoucností.

Celodenní plavba k ledovcům jezera Argentino celý den | v ceně zájezdu Minimální počet účastníků: 1

Plavba katamaranem po jezeře Argentino k ledovcům Upsala, Spegazzini a Perito Moreno.

Fotogalerie

O destinaci

Argentina

Argentina se nachází na jižní polokouli, v jižní části amerického kontinentu. Její rozsáhlé uzemí je ohraničeno na východě vodami Atlantského oceánu. Základní charakteristikou je zde obrovský rozdíl mezi nepřehlednými pláněmi na východě a impozantními pohořími And na západě, které tvoří přirozenou hranici se sousední Chile. Argentina byla objevena Španělem Juanem Diazem de Solis v roce 1516 a za další tři století španělské vlády zde bylo téměř vyhubeno původní obyvatelstvo.
Roku 1816 byla vyhlášena nezávislost. V poválečném období docházelo k častému střídání civilních i vojenských vlád, vyjímkou bylo období vlády J. D. Perona 1946-1955.
Stejně jako krajina je i počasí v Argentině velmi rozmanité – tropické a subtropické na severu až po subarktické na jihu.
V Argentině si každý návštěvník přijde na své. Buenos Aires – v době své slávy nejkrásnější město Jižní Ameriky se slavným prezidentským palácem Casa Rosada, proslaveným muzikálem o manželce argentinského prezidenta Peróna Evitě, ale i světově známým tangem, které se zde tančí téměř všude.
Argentina si získá své návštěvníky i svou úchvatnou přírodou. Sedmitisícové vrcholky And se pyšně tyčí nad proslavenou suchou pampou. Mohutné ledovce poblíž El Calafate zaujmou jistě každého svou majestátností stejně jako nádherné vodopády Iguacu u hranic s Brazílií.
×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.