Outrigger Royal Sea Cliff je přímořským resortem, který leží necelé dva kilometry od městečka Kailua-Kona. Jedná se o velmi moderní a pěkný hotelový komplex v těsné blízkosti pobřeží Pacifiku. Tento 7patrový hotel nabízí ubytování v prostorných pokojích typu Studio, 1ložnicových a 2ložnicových apartmánech, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Každý z těchto pokojů má vybavenou kuchyň, myčku nádobí, ledničku, klimatizaci, radiobudík, balkón, kabelovou TV, kávovar a vysoušeč vlasů. Součástí hotelového komplexu jsou dva venkovní bazény s lehátky, vířivka, pingpongový stůl a tenisový kurt. Hosté mohou
využít 4 animační programy (v ceně pobytu) za týden jako jsou např. „Sunset Monday“ (poslech havajské hudby s Hula tanečnicemi), „Aloha Tuesday“ (hosté dostávají na krk věnce Lei z čerstvých květin a nápojem v doprovodu havajských tanců a hudby) nebo „Mahalo Friday“ (hosté mají možnost se naučit vyrábět květinové věnce Lei).
Cena zahrnuje:
- Ubytování na stanovený počet nocí
- Základní cestovní pojištění léčebných výloh
- Shuttle transfer letiště – hotel – letiště
- Uvedená cena je za osobu, při účasti dvou osob
- Tištěný turistický průvodce U. S. A. ZDARMA
- Cena celého balíčku je platná po potvrzení
zahraničním partnerem
- Sleva pro 3. popř. 4. osobu na stejném pokoji na
vyžádání
Cena nezahrnuje:
- Stravu
- Vstupní formality (pro vstup do U. S. A. je nutný
biometrický pas s autorizací ESTA nebo platný pas
s platným vízem)
- Leteckou přepravu (nabídneme klientovi na vyžádání)
Fakultativní akce pro Hawaii vypracujeme na vyžádání
a na konkrétní termíny.
01.01. - 20.12.2022 |
20 180 Kč |
2 580 Kč |
USA
- Hlavní město: Washington D. C.
- Obyvatelstvo: 300000000
- Rozloha: 9,5 mil km2 2
- Jazyk: angličtina
- Časové pásmo: GMT -7 GMT -9
- Měna: USD
- Vízum:
Spojené státy americké leží ve střední a jižní části Severní Ameriky, na Aljašce a na Hawajských ostrovech. Přidruženými státy jsou Portoriko a Severní Mariana, k zámořským územím patří Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy a další. Pevninské území USA je na východě převážně nízké s členitým pobřežím, směrem k západu se zvedá. Pobřeží Tichého oceánu je naopak hornaté.
Shrnout podnebí země do jedné věty je nemožné. Snad jen uvedeme-li, že se zde lze setkat s takřka jakýmkoliv podnebím – na severu Aljašky s arktickým, na Hawajských ostrovech s vlhkým tropickým, na většině území však s mírným, které je na jihu velmi teplé, zatím co na severu a v horách chladné. Časté jsou náhlé průniky studeného vzduchu od severu k jihu a naopak. Stejně bohatá na typy je i vegetace – na severu s převládajícími jehličnatými a smíšenými lesy, dále k jihu pak prérie a bezlesé stepi.
Není přesně jasné, kdo tento kontinent objevil. První zmínky o objevení Newfoundlandu Vikingem Leifem Erikssonem se datují mezi roky 1000 až 1015. Žádné stopy se o tom ovšem nedochovaly. O to víc jich zanechali Španělé. 11 října 1492 tento kontinent objevil pro Evropu Kryštof Kolumbus. Od roku 1607 se do kolonizace výrazně zapojili také Britové. V roce 1626 prodali indiáni na Manhattanu svůj ostrov jedné holandsko – západoindické koloniální společnosti za směšnou částku 60 guldenů – resp. 24dolarů. Na místě byl založen Nový Amsterdam. Angličané ho pak doslova přes noc mění na Nový York – New York. 4. 7. 1776 je na kongresu ve Filadelfii oficiálně přijata Deklarace nezávislosti. V roce 1789 v New Yorku skládá svou přísahu první americký prezident George Washington.
Do země je striktně zakázán dovoz většiny druhů zejména čerstvých potravin a zemědělských výrobků (včetně svačiny z letadla). Dovoz předepsaných léků pro osobní spotřebu je s výjimkami dovolen. Je zakázán dovoz narkotik.
Všeobecně je zakázáno konzumovat alkohol na veřejnosti. Při nošení alkoholu je nutné dbát na to, aby byl v neprůhledném obalu. Do rozporu se zákonem se dostane i ten, kdo se objeví na veřejnosti v podnapilém stavu. Nakupovat a konzumovat alkohol na veřejnosti smějí v USA pouze osoby starší 21 let. Stejná věková hranice platí i pro hraní v kasinech.
V síti USA je obvyklý střídavý proud o napětí 110V. Zástrčky musí mít dva ploché kolíky. Pokud si tedy s sebou do Ameriky budete brát nějaké elektrické spotřebiče, je nutné, aby umožňovaly změnu napájecího napětí. Jinak potřebujete transformátor a v každém případě také adaptér pro připojení k U. S. zásuvce.
Spropitné se sice na účtech v amerických restauracích a barech většinou neuvádí, přesto je s ním ovšem třeba počítat a bere se spíše jako nezbytný poplatek za obsluhu. Váš číšník nebo servírka by jej měli dostat ve výši nejméně 10 – 15 % z účtované částky za konzumaci. Se spropitným počítají také nosiči, portýři i obsluha výtahu.
New York – nejlidnatější město Spojených států. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. Nachází se zde sídlo Organizace spojených národů. Turisticka patří mezi významné zdroje příjmů, protože město navštíví cca 40 milionů turistů ročně. Nejpopulárnější místa jsou – Empire State Bilding, Ellis Island, divadla na Broadwayi, Central Park, Rockefeller center, Times Square. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.
Washington – hlavní město Spojených států. Na jeho území nenajdete mrakodrapy, protože je zakázáno, aby byla nějaká budova na území města vyšší než budova Kapitolu. Převládají tu budovy veřejných institucí a budovy administrativní.
Los Angeles – druhé největší město v USA. Je to jedno z nejvýznamnějších světových center kultury, vědy, technologií a vzdělání. Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších přístavů v Severní Americe.
San Francisco – vyhledávaný cíl turistů díky velkému množství zajímavostí a památek. Proslulý Golden Gate Bridge, slavný Fischerman’s Wharf, nezapomenutelný Cable Car a mnoho dalších stojí jistě za návštěvu.