Vstupní povolení a víza


USA

Do USA platí bezvízový styk. Cestující se musí prokázat buď platným cestovním pasem s platným vízem USA (platnost pasu minimálně 6 měsíců od data plánovaného návratu) nebo biometrickým pasem s platnou autorizací ESTA. Poplatek činí aktuálně 21 USD, který se zaplatí platební kartou při registraci. Pokud jste navštívili po 1.3. 2011 rizikové země jako Afgánistán, Irák, Irán, Sudán, Sýrii, Lýbii, Somálsko, Jemen, KLDR a nově také po 12. 1. 2021 KUBU !!! Je nutné žádat o vízum do USA. Nestačí pak vyplnit autorizaci ESTA. Více na stránkách MZV.
Autorizace je platná 2 roky od jejího schválení.
Tuto autorizaci je možné provést na všech našich pobočkách nebo online zde:KANADA

Do Kanady platí bezvízový styk. Cestující se musí prokázat buď platným cestovním pasem s platným vízem USA (platnost pasu minimálně 6 měsíců od data plánovaného návratu) nebo biometrickým pasem s nově platnou autorizací eTA. Poplatek za žádost o udělení eTA je aktuálně 7 CAD. Povolení je platné až 5 let od data vydání. Tuto autorizaci je rovněž možné provést na všech našich pobočkách nebo online zde:
Do dalších zemí Ameriky, kam America Tours pořádá zájezdy, není aktuálně třeba víz. Pro bližší informace prosím kontaktujte pobočky America Tours nebo nám napište.

Klient je povinen splňovat vízové podmínky cílové země a tranzitních zemí (zejména při tranzitu přes USA do Střední a Jižní Ameriky). Aktuální informace o vízové povinnosti poskytne AT nebo prodejce zájezdu, letenky nebo služby. Pro skupinové zájezdy a katalogové individuální zájezdy může na požádání vybavit víza AT za klienta za poplatek.

VÍZA AT ZAJIŠŤUJE POUZE PRO OBČANY ČR. Občanům ostatních zemí na požádání vystavíme potvrzení o účasti na zájezdu pro příslušný zastupitelský úřad.

AT doporučuje všem klientům, kteří plánují cestu do Ameriky, aby bez váhání zkontrolovali dobu platnosti cestovního pasu a v případě potřeby si vyřídili nový.