×

Vstup do termálních lázní Tabacón

Půl hodiny At

Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se opracovávají a případně koupit některé z výrobků z místní dílny.

Fakultativní akce

Fakultativní akce jsou příjemným zpestřením každého zájezdu. Běžně jde o akce /výlety, plavby, lety apod../ které je možné během programu zájezdu absolvovat, ale nejsou v jeho ceně zahrnuty. Máte tedy možnost si je dokoupit a užít si nebo poznat něco víc nad rámec běžného zájezdu. America Tours část těchto akcí zahrnuje již do základního itineráře, protože si myslíme že bez nich by cesta byla neúplná… U jednotlivých zájezdů jsou vždy uvedeny jen ty fakultativní akce, které se k jejich programu vztahují, a v přihlášce si je můžete rovnou objednat.

Seznam fakultativních akcí :

Vstup do termálních lázní Tabacón

Cca 2,5 hodiny America tours

Objevte největší síť přirozeně tekoucích termálních minerálních pramenů v Kostarice v největší a nejkrásnější soukromé rezervaci deštného pralesa v Arenalu. Tabacon je lemován nádhernou sopkou Arenal na jednom konci a národním parkem Arenal Volcano na druhém konci. Cesta sem Vás doslova zavede do živoucí džungle, takže očekávejte, že zvuky a památky původní flóry a fauny zaplaví vaše smysly. To je místo, kde začíná tepelný zážitek. Existuje pět hlavních pramenů, které jsou zdrojem vysoce mineralizované vody, a která je v podzemí ohřívána magmatem sopky Arenal. Každou minutu přirozeně vyzařují tisíce a tisíce litrů této dokonalé vody. Termální voda protéká celým letoviskem a tvoří řeku Tabacon. Na dně řeky najdete desítky kaskádových vodopádů a teplých bazénů, s různými teplotami, průtoky vody a stupněm soukromí.

Let helikoptérou nad Manhattanem

12-15 minut Charm aviation

Jak se podzim proměňuje v zimu, zima v jaro a jaro v léto, obyvatelé New Yorku vždy usilují o to, aby jejich úžasné mrakodrapy a městské ulice byly vyzdobeny pro nadcházející období. Prohlídka jarního, letního nebo podzimního Manhattanu z paluby helikoptéry je ideální pro to, abyste mohli pořídit ty nejlepší panoramatické fotografie, protože můžete očekávat, že každá budova bude speciálně nasvětlena či nazdobená. Každá sezóna má něco zvláštního, díky čemuž jsou výhledy z helikoptéry jedinečné. Ať už jste v New Yorku poprvé nebo po dvacáté, zvažte možnost zvolit si roční období návštěvy, které Vám poskytne zcela nový zážitek. Při vyhlídkovém letu vrtulníkem nad Manhattanem nikdy nevíte, co byste mohli vidět, ale je zaručeno, že se vám tento pohled bude líbit. Váš let startuje v dolní části Manhattanu (downtown heliport) a bude se ubírat nad řekou Hudson směrem na sever. Nádherně uvidíte Ground Zero (místo, kde stávala „dvojčata“), spodní a střední část Manhattanu s nádherným výhledem na mnoho mrakodrapů a Central Park. Klient na místě platí bezpečnostní příplatek a tzv. Heliport Fee ve výši cca 40 USD.

Plavba kolem Manhattanu

cca 1,5 hod. Water taxi

Prohlédněte si nejznámější památky New Yorku a pokochejte se úžasným výhledem na město za pouhých 90 minut. Prohlédněte si majestátně tyčící se One World Observatory a pokochejte se výhledy na Sochu Svobody!! Zažijte dechberoucí výhledy na dolní Manhattan, Brooklynský most, most Manhattan a Williamsburg na řece East River. Vaše plavba kolem Manhattanu začíná na nábřeží řeky Hudson. Odtud se vydáte po proudu řeky podél Battery Parku až do ústí East River. Proti jejímu proudu poplujete téměř k budovám OSN, odtud zpět k ústí řeky do zálivu. Po zastávce k fotografování „na dosah ruky“ od sochy Svobody se vrátíte proti proudu Hudsonu zpět na výchozí místo.

Let letadlem nad NP Denali

cca 75 minut K2 Aviation

Tato základní vyhlídková trasa je určena každému, kdo má touhu objevit majestátní pohoří Denali. Poletíte až 10 kilometrů od vrcholku Denali a poté v letové hladině sestoupíte do úžasného amfiteátru Ruth a Velké soutěsky. Prohlédnete si ledovce Tokositna a Ruth, ostré hřebeny hory Huntington, visící ledovce lpící na hoře Hunter a slavný Moose's Tooth. Absolvujte tento 45 mil dlouhý vyhlídkový let, při kterém spatříte nekonečné ledové pláně a ledovce pohoří NP Denali. V průběhu letu spatříte ledovec Kahiltna, stejnojmenný světově proslulý základní horolezecký tábor, impozantní východní stranu hory Mount Foraker, mnoho bílých vrcholků a nejvyšší horu severní Ameriky Denali.

Plavba po zálivu pod Golden Gate

Cca 1. hod Red and White Fleet

Hodinová vyhlídková plavba - plavba mezi Pierem 43 a Fisherman's Wharf, poplujete po úchvatném nábřeží San Franciska, následně pod Golden Gate a kolem Alcatrazu! Poznejte historii San Francisca a pozorujte místní mořský život, jako jsou lachtani, pelikáni, velryby a další. Plavba po zálivu Vám poskytne neopakovatelné pohledy na město samé, na ostrov Alcatraz a Golden Gate. Nejkrásnější fotografie San Francisca jsou z vodní hladiny, a Golden Gate působí nejmohutněji když jste právě pod ním. Proto jsme tuto plavbu zařadili do všech zájezdů America Tours navštěvujících

Celodenní výlet na ostrov Key West

cca 12 hodin America Tours

Časný odjezd z Vašeho hotelu na Miami Beach zahájí Váš výlet do Karibského moře / může být místní US řidič /. Po silnici spojující řetěz ostrůvků jižně od Floridy, přes desítky mostů mezi ostrovy se dostanete až na Key West, který přetéká atmosférou Karibiku. Tyrkysová voda kolem, šumění palem a horko – to je typický vzhled tohoto místa. V době volna po prohlídce nejzajímavějších míst ostrova můžete navštívit mořské akvárium, projet se na lodi se skleněným dnem nad korálové útesy, nebo si jen lehnout na pláž a vystavit se žhavému slunci… Samotný ostrov Key West je dlouhý asi 6 km a široký asi 3,5km. Jeho celková rozloha je 11 km2. Leží na nejjižnějším konci americké silnice číslo 1, která je zároveň nejdelší severojižní silnicí ve Spojených státech. Key West je asi 153 km severně od Kuby a 171 km od Havany.

Letecký výlet do Grand Canyonu z Las Vegas

cca 5-6 hodin Scenic Grand Canyon Airlines

Vaše cesta do národním parku Grand Canyon bude určitě vzrušujícím nezapomenutelným zážitkem, ačkoli pozemní prohlídka Vám umožní vidět pouze část, který tento nádherný kaňon nabízí. Společnost Scenic Airlines doporučuje prvním návštěvníkům tuto nezapomenutelnou leteckou prohlídku, která ukazuje neuvěřitelnou hloubku Grand Canyonu i okolní přírodní krásy parku. Poletíte nad významnými prvky jižního okraje, včetně koridoru Zuni, Point Imperial, soutoku řeky Colorado a malého Colorada, náhorní plošiny Kaibab a svěží zeleně národního lesa Kaibab. Vaše letadlo bude vybaveno klimatizací a polstrovaným sedadlem pro pohodlný a relaxační let. Každý cestující bude mít také přístup k sluchátkům s potlačením hluku, které poskytují hudbu a komentář prohlídky v 16 jazycích. Snad nejpůsobivějším rysem každého letadla jsou vysoká pevná křídla, která zajišťují vyhlídkové lety a fotografování bez překážek. Snem každého cestovatele je spatřit Velký kaňon. Vydejte se na polodenní výlet do Grand Canyonu !! Váš výlet započne transferem z Vašeho hotelu v Las Vegas na nedaleké letiště, odkud poletíte letadlem nad přehradní hrází Hoover Dam a jezerem Lake Mead až do městečka Tusayan. Po přistání následuje transfer autobusem nebo vanem přímo k jižní terase Grand Canyonu. Navštívíte několik vyhlídek a budete mít dostatek času, abyste vstřebali krásu tohoto jedinečného přírodního úkazu. Návrat do hotelu je v pozdních odpoledních/večerních hodinách. V ceně výletu je male občerstvení. Výlet je uskutečněný BEZ česky mluvícího průvodce, výklad poskytuje pilot a místní průvodce v angličtině.

Let helikoptérou nad San Franciscem

cca 15 - 20 minut San Francisco Helicopters

Vychutnejte si úžasný pohled z ptačí perspektivy na San Francisco z paluby naší oblíbené helikoptéry. Po bezpečnostním briefingu nastoupíte na palubu helikoptéry a odletíte za nezapomenutelným výhledem na světově proslulé město. Obdivujte jedinečné panorama města, které se rozprostírá na špičce poloostrova mezi Tichým oceánem a zálivem San Francisco. Během 15 až 20 minut letu (přibližně 60 km) získáte nepřekonatelnou perspektivu San Franciska. Úchvatný zážitek – to je bezprostřední hodnocení našich klientů, kteří právě ukončili svůj let nad slavným městem.

Let nad Lake Powell a Rainbow Bridge

cca 25 minut Scenic Airlines

Jezero Lake Powell má jedinečné vlnité pobřeží, které ve skutečnosti měří tolik, jako celé pacifické pobřeží Spojených států - ale neberte to doslova. Přesvědčte se sami z paluby vyhlídkového letu, který mimo jiné letí nad přehradou Glen Dam. Při tomto letu v Arizoně z městečka Page, budete mít fantastické možnosti pořídít snímky obou těchto fascinujících vodních ploch. Letecký výlet začíná v našem terminálu v Page, AZ a je ideální pro návštěvníky, kteří chtějí vidět tuto pozoruhodnou oblast z jedinečného pohledu. Všechna letadla nabízejí vynikající výhled a jsou speciálně navržena pro vyhlídkové lety s vysokými křídly a klimatizovanou kabinou pro pohodlný let. Vaše neuvěřitelná prohlídka z letadla začíná leteckými pohledy na téměř 2000 mil dlouhé pobřeží jezera Powell a krásnou modrou vodu zasazenou do barevné krajiny Glen Canyon. Následně pokračujte nad mostní oblouk Rainbow Bridge. Tento let Vám naskytne úžasnou fotografickou příležitosti která na zemi jednoduše není k dispozici. Jedinečnost a krása přírody dokáže člověka dojmout. Let nad jezerem Lake Powell je právě takovým zážitkem. Rozeklané břehy jezera, strmá skaliska tyčící se z vody, rudá barva okolní pouště ostře kontrastující s tmavou zelení vody jezera, to vše ve strmých paprscích ranního nebo večerního slunce podtrženo pohledem na největší přírodní skalní oblouk světa Rainbow Bridge ve Vás zanechá zážitek na celý život… Při zpátečním letu s trochou štěstí uvidíte divoké mustangy žijící dosud v této krásné, ale jinak nehostinné a liduprázdné krajině.

Let helikoptérou nad Torontem

cca 7-9 minut Toronto Helicopters

Podívejte se na město Toronto a okolní region z paluby helikoptéry při krátkém, ale ohromujícím letu. Vyleťte nad největší město v Kanadě s exkluzivní prohlídkou panorama centra Toronta i mimo něj, včetně ikonické věže CN Tower, kanadského národního výstaviště a nádherného nábřeží jezera Ontario. Tento neuvěřitelný let pokrývá téměř devět mil. Vyhlídkový let nad Torontem si užijte dechberoucí výhled na centrum Toronta, včetně CN Tower, Admire Fort York a nábřeží jezera Ontario shora. Jedinečné panoráma metropole na jezeře Ontario Vám odhalí náš fakultativní let nad Torontem. Kromě downtownu a jezera si zblízka prohlédnete nejvyšší stavbu světa – CN Tower.

Let letadlem nad Grand Canyonem

cca 45 minut Grand Canyon Airlines

Vaše cesta do národním parku Grand Canyon bude určitě vzrušujícím nezapomenutelným zážitkem, ačkoli pozemní prohlídka Vám umožní vidět pouze část, který tento nádherný kaňon nabízí. Společnost Scenic Airlines doporučuje prvním návštěvníkům tuto nezapomenutelnou leteckou prohlídku, která ukazuje neuvěřitelnou hloubku Grand Canyonu i okolní přírodní krásy parku. Poletíte nad významnými prvky jižního okraje, včetně koridoru Zuni, Point Imperial, soutoku řeky Colorado a malého Colorada, náhorní plošiny Kaibab a svěží zeleně národního lesa Kaibab. Vaše letadlo bude vybaveno klimatizací a polstrovaným sedadlem pro pohodlný a relaxační let. Každý cestující bude mít také přístup k sluchátkům s potlačením hluku, které poskytují hudbu a komentář prohlídky v 16 jazycích. Snad nejpůsobivějším rysem každého letadla jsou vysoká pevná křídla, která zajišťují vyhlídkové lety a fotografování bez překážek. Teprve klasický letecký výlet Vám poskytne přehled o mohutnosti Grand Canyonu. Jedině s touto společností můžete přeletět centrální partie Grand Canyonu s přírodními scenériemi, jež berou dech. Letadlo je hornoplošník s bezproblémovým výhledem všemi směry skrz velká panoramatická okna. Pro zachycení Grand Canyonu kamerou nebo fotoaparátem je tento let nejvhodnější.

Let helikoptérou nad Grand Canyonem

cca 25 min. Papillon Helicopters

Tato vzrušující prohlídka z helikoptéry je dokonalým doplňkem každé návštěvy Grand Canyonu! Vydejte se z letištního terminálu poblíž vesnice Grand Canyon Village a přes národní les Kaibab přes nejhlubší a nejširší část jižního okraje. Z ptačí perspektivy uvidíte, kde je geografie nejrůznější - a téměř kilometr hluboká. Užijete si dechberoucí výhledy, když přeletíte přes mohutnou řeku Colorado směrem k severnímu okraji kaňonu. Při cestě zpět na heliport uvidíte skalní útvary, jako je Tower of Ra a Vishnu Schist. Let helikoptérou je alternativou k letu letadlem nad Grand Canyon. Kaňon přeletíte po stejné trase tam a zpět a zejména bezprostřední přiblížení ke skaliskům severní terasy ve Vás zanechá silný dojem.

Let helikoptérou nad nočním Las Vegas

cca 8-10 minut PAPILLON HELICOPTERS

Let nad zářícím nočním Las Vegas je rychlým a vzrušujícím způsobem, jak zažít světově proslulé Las Vegas a Downtown Las Vegas z nebe! Podívejte se na vesmírný paprsek Luxoru, mrakodrapy New York - New York, Eiffelovu věž v Paříži, fontány Bellagia a spatříte 1000 stop vysokou věž Stratosphere Tower! Všechny tyto zajímavosti uvidíte ještě jednou na cestě zpět do terminálu. Tato rychlá noční prohlídka z ptačí perpektivy je perfektní volbou pro návštěvníky, kteří mají čas absolvovat tento výlet, nebo pro první návštěvníky Las Vegas!! Noční Las Vegas dokáže ohromit a okouzlit snad každého. Ale teprve možnost proletět se nad ním helikoptérou Vám vezme dech !! Okružní let podél slavného „Stripu“ a downtownu je velkolepým zážitkem, který okoření Váš pobyt v hlavním městě zábavy.

Plavba lodí pod Niagarské vodopády

cca 20 minut Hornblower Cruises

Naskočte na palubu „Voyage to the Falls“, oficiální a jediné prohlídky z lodi na kanadské straně Niagarských vodopádů. Krásná plavba na palubě lodi Hornblower Niagara. Jedinečná příležitost prohlédnout si slavné vodopády z bezprostřední blízkosti ! Plavba nejprve podél „American Falls“ poskytující jedinečnou příležitost k fotografování a potom přiblížení na několik desítek metrů k hlavnímu vodopádu. Vzrušující a jedinečný zážitek !!

Let helikoptérou nad Niagarskými vodopády

cca 10 min. Niagara Heli

Existuje jedna věc, na které se všichni naši klienti shodnou - fotografie, které pořídíte z paluby našeho letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády, jsou naprosto dechberoucí!! Pohled shora na vodopády Vám dává perspektivu jako žádná jiná prohlídka tohoto místa. Za jasného dne uvidíte obrys Toronta na severu a břehu jezera Erie na jihu. Cesta, kterou vodopády díky erozi putovaly po staletí je jasná a úctyhodná, ale sledovat vodu, která teče od jezera Erie a padá přes hranu soutěsky Niagara a dále teče k jezeru Ontario, je téměř nemožné popsat. Musíte to jen vidět, abyste tomu uvěřili a nejlépe z vyhlídkového letu helikoptérou. K návštěvě vodopádů patří bezpochyby projížďka lodí přímo pod vodopády. Jak ale vypadají vodopády z ptačí perspektivy ? To poznáte, pokud absolvujete tento překrásný let (z kanadské strany). Helikoptéra Vás vynese nad americkou i kanadskou část vodopádů. Let helikoptérou je velice populární atrakcí Niagarských vodopádů - kombinuje dobrodružství a nádherný výhled, aby vzpomínky na Vaší dovolenou trvaly po celý život. Jakmile se helikoptéra jemně vznese z našeho heliportu na Victoria Avenue, níže se začnou objevovat úchvatné pohledy na region Niagara Falls. Nechtěli bychom Vám nechat ujít žádnou příležitost k fotografování, takže fotoaparáty by měly být připraveny hned od začátku letu!

Lodní výlet do NP Kenai Fjords

cca 6 hod. Kenai Fjords Tours

Vaše dobrodružství v Kenai Fjords začíná v krásném rybářském přístavu Seward. Až nastane čas se nalodit, sejdete dolů do doku k naší lodi, kde Vás přivítá náš tým palubního personálu. Cesta začíná vyplutím z přístavu Seward - dávejte pozor na místního obyvatele orla bělohlavého! Odtud se různé prohlídky ubírají jiným směrem. Jak se Resurrection Bay otevírá do drsného Aljašského zálivu, prohlubuje se Váš obzor národního parku Kenai Fjords. Bez ohledu na druh prohlídky, budete mít spoustu příležitostí k pozorování divoké zvěře. Uvidíte úžasná skalnatá pobřeží, setkáte se s naším nadšeným a znalým palubním týmem, od kterého se dozvíte mnoho zajímavých informací. Spolu s našimi vášnivými kapitány prozkoumáte majestát, kterým jsou Kenai Fjords a národní park. Bez nadsázky jeden z nejsilnějších zážitků při návštěvě Aljašky. Plavba ze Sewardu, během které uvidíte nespočet vodních a suchozemských živočichů a ptáků, musí nutně překonat Vaše představy. Připravte se na setkání s vydrami, lachtany, lvouny, kosatkami, vorvani, kormorány a papuchalky. Budete pozorovat mořské orly hnízdící na malých ostrůvcích v moři a s trochou štěstí uvidíte medvěda lovícího na břehu ryby. Cílem výletu je mohutný ledovec, jehož části neočekávaně odpadávají do moře… Zkrátka šest hodin plavby pravou aljašskou divočinou !! V ceně lehký oběd na lodi.

Let Hydroplánem nad Vancouverem

cca 25 minut HARBOUR AIR SEAPLANES

Jeden z nejautentičtějších zážitků západního pobřeží Kanady! Let hydroplánem Vám přiblíží to nejlepší z Britské Kolumbie. Cestování a samotný let hydroplánem je neuvěřitelný způsob, jak zjistit a poznat, kde se setkává město, voda a hory. Vancouver je krásné město, ale ještě krásnější je ze vzduchu. America Tours Vám nabízí dvojí vzrušení naráz: Jedinečné výhledy na město a okolí, navíc z paluby hydroplánu !! Zážitek, o který byste neměli přijít…

Plavba po zálivu Vancouver

cca 50 minut Harbour Cruises

Tato hodinová scénická plavba Vás provede kanadskou „Bránou do Pacifiku“ - zátokou Burrard. Na této plavbě Vás dostaneme do blízkosti mnoha nejznámějších památek Vancouveru. Plavba kolem slavného Stanley parku, rušného terminálu výletních lodí, velkolepého panorama města, historického Gastownu, úchvatného pohoří North Shore a mnoho dalších. Zakupte si nápoj z našeho plně zásobeného baru a užijte si výhledy z našich prostorných otevřených palub nebo se pohodlně usaďte dovnitř a relaxujte. Bez ohledu na to, kde sedíte - připravte si fotoaparáty! Nejlepší záběry Vancouveru pořídíte z paluby lodi brázdící vody zálivu !! Připravte se na jedinečný zážitek z plavby kolem jedinečného města.

Let helikoptérou v NP Banff nad Rocky Monts

cca 20 minut ALPINE HELICOPTERS

Vaše dobrodružství potrvá asi 20 minut, během kterých poletíte helikoptérou a můžete pozorovat zářivé tyrkysové barvy jezer a spatříte drsné vrcholky Skalistých hor. Mnoho již bylo napsáno o kráse národního parku Banff. Jeho jezera s kýčovitě zelenou vodou a horské štíty… To vše můžete ještě lépe uvidět během letu helikoptérou nad skalnatými horami.

Celodenní výlet na ostrov Molokai s průvodcem

cca 14 hodin America Tours

Vítejte na ostrově Molokai, pátým největším ostrovem na Havaji. Ostrov Molokai je jen 60km dlouhý a 16km široký v nejširším místě a je domovem nejvyšších mořských útesů na světě a nejdelšího nekonečného útesu. Molokai zůstává věrný svým ostrovním kořenům, přičemž vysoké procento jeho populace tvoří domorodí havajští předkové, kteří si díky své lásce k zemi i nadále zachovávají svůj venkovský životní styl. Ať už zamíříte po útesech vedoucích do národního historického parku Kalaupapa, nebo objevíte pláž Papohaku, jednu z největších havajských pláží s bílým pískem, Molokai je skutečně ostrovem nabízející dobrodružství pod širým nebem, kde ožívá minulost Havaje! Snad nejkrásnější výlet, jaký můžete na Havajských ostrovech podniknout. Úzká silnička vinoucí se podél jedinečné scenérie pobřeží hlubokým tropickým pralesem, stovky ostrých zatáček, desítky vodopádů, černé sopečné pláže lemované palmami, všude plno květin a vůní… To vše v ostrém kontrastu s druhou půlí cesty, která vede sopečnou stranou ostrova mezi lávovými poli. Celkově – nezapomenutelný zážitek !!

Celodenní výlet do města Hana (Maui)

cca 10 hodin America Tours

Podél drsného východního pobřeží Maui je klidné město Hana, považované za jedno z posledních nedotčených havajských míst. Legendární cesta do Hany je od Kahului vzdálena jen 83km; jízda však může trvat od dvou do čtyř hodin, protože je plná úzkých jednoproudých mostů a neuvěřitelných výhledů na ostrovy. Silnice do Hany má 620 zatáček a 59 mostů. Cestou projedeme skrz deštné pralesy, okolo tekoucích vodopádů, tůní, jezírek a spatříte dramatické mořské scenérie. Existuje spousta příležitostí zastavit se a užít si nádherné výhledy, takže začneme brzy ráno, abychom měli dostatek času na celý výlet. I když je to všechno o cestě, jakmile se dostanete do krásného a klidného města Hana, uvidíte, proč tento výlet stál za to ho absolvovat. Spatříte historický kostel sv. Sofie při příjezdu do Hany, kde se pastviny valí přímo na hlavní ulici. Historická Travaasa Hana je luxusním útočištěm v této vesnici vycházející z havajské tradice. V obchodě Hasegawa General Store a v obchodě Hana Ranch Store najdete jedinečné suvenýry. Zaplaváte si v parku Hana Beach nebo na pláži Hamoa, kterou autor James Michener uvádí jako nejkrásnější pláž Tichého oceánu. Opravdu se máte nač těšit.

Výlet jeepem na vrchol Mauna Kea (Hawaii)

cca 4,5 hodin America Tours

Cesta na vrchol Mauna Kea je cestou, na kterou nikdy nezapomenete!! Jakmile vyjedeme na vrchol, naskytne se nám nádherný výhled na nedaleký horizont Haleakala na Maui. Dále spatříte mnoho teleskopů a dalekohledů, které slouží pro vědecké účely a pozorování dalekého a nekonečného vesmíru. Zažijete duchovní energii místa, které mnozí obyvatelé Havaje považují za nejposvátnější místo ze všech ostrovů. Na vrcholu Mauna Kea budete stát na nejvyšší hoře světa!! Nad hladinu oceánu vyčnívá do výšky více jak 4200 m, ale i s podvodní částí je vysoká 10 205 m, což z ní činí na planetě Zemi nejvyšší horu, která při měření od báze převyšuje i Mt. Everest. Bez nadsázky se dá tento výlet hodnotit jako lahůdka mezi fakultativními akcemi – vždyť nikde jinde na světě nelze za necelé dvě hodiny zdolat převýšení od hladiny moře do 4,5 kilometru !! Odjezd odpoledne od hotelu s teplým oblečením s sebou. Pokračování neustále vzhůru nejprve mezi pastvinami, potom lávovými poli a nakonec po strmé kamenité cestě až na vrchol nejvyššího vrcholu Havajských ostrovů. Zde zhlédneme soumrak nad mořem, a budeme pozorovat práci radioteleskopů na vrcholu po setmění. Hvězdná obloha nad hlavou bez sebemenšího rušivého světla je zážitkem na celý život... Do hotelu se vrátíme v pozdních nočních hodinách. Max 4 osoby. UPOZORNĚNÍ: Akce je nevhodná pro kardiaky a osoby citlivé na rychlé změny atmosférického tlaku !!

Individuální návštěva okolních ostrovů (Havaj)

cca 14 hodin Hawaiian Airlines, Alamo

Individuální akce, která Vám umožní „na vlastní pěst“ poznat okolní ostrovy – Kauai, Molokai, Lanai, Maui nebo Hawaii. Package zahrnuje zpáteční letenku na Vámi zvolený ostrov s odletem ranní linkou a návratem pozdní odpolední a pronájem automobilu kategorie EC 2, plán A. V ceně není zahrnut transfer na/z letiště. Dle Vašeho přání Vám zpracujeme detailnější itinerář navštíveného ostrova. Tento výlet absolvujete sami bez doprovodu průvodce.

Čtyřdenní pobyt na Havajských ostrovech

4 noci v místě America Tours

Ostrov Oahu od 30.990 Kč na vyžádání, Ostrov Kauai od 35.990 Kč na vyžádání, Ostrov Maui od 35.990 Kč na vyžádání, Ostrov Hawaii od 37.900 Kč na vyžádání. Pobyt na Havajských ostrovech je snem každého cestovatele. America Tours Vám nabízí tento sen uskutečnit. Náš package zahrnuje leteckou dopravu z Los Angeles nebo San Francisca do Honolulu, případně návazný let na Vámi zvolený ostrov a dopravu zpět do Prahy a ubytování ve zvoleném hotelu na 4 noci (prodloužení pobytu je možné). V ceně není zahrnutý transfer letiště – hotel – letiště. U hotelů mimo ostrov Oahu doporučujeme pronájem automobilu – hotely jsou většinou odlehlé od měst.

Celodenní prohlídka ostrova Oahu

cca 8 hodin America Tours

Během tohoto poznávacího okruhu navštívíte největší atrakce ostrova Oahu v rámci jediné celodenní prohlídky! Prohlídka ostrova bude kompletním zážitkem, který Vám ukáže to nejlepší z ostrova a zavede Vás do těch nejzajímavějších míst. Objevte úchvatné vodopády, svěží deštné pralesy, národní parky a malebná venkovská města, cestou od jižního pobřeží k severu a zpět. Na každé zajímavé zastávce budete mít dostatek času k jeho návštěvě. Můžete se těšit na Punch Bowl, Pali Lookout, Diamond Head, Hanauma Bay, Blowing Hole, Sunset Beach, ananasové plantáže v nitru ostrova… To vše za asistence česky hovořícího reprezentanta America Tours.

Plavba tryskovým člunem do peřejí Niagary z kanadské strany

1 hodina Whirlpool Jet Boat Tours

Během této vzrušující plavby se budete po řece Niagara pohybovat rychlostí až 80 km/h, ale nemusíte mít žádné obavy, tryskový člun má veškeré povinné bezpečnostní prvky. Během plavby se dozvíte fascinující informace o historii oblasti Niagara a místních zajímavostech. Mezi hlavní zajímavosti Vaší plavby patří elektrárna Niagara Gorge, kaňon s kamennou zdí a vysutou lanovkou Whirlpool. Budete ohromeni jakou má sílu a tah tryskový motor člunu, který se hravě vypořádá z velmi divokou vodou. Bez problémů si poradí s mohutnými peřejemi třídy 5 v Devil's Hole (ďáblova jáma) a vířící vodou ve Whirlpoolu. Můžete si být jisti, že jste v profesionálních rukách, protože všichni kapitáni a lodivodi společnosti Whirlpool Jet Boats jsou certifikovaní pobřežní hlídkou Spojených států a Kanady. Už teď se můžete těšit na vzrušující zábavu a jedinečnou atrakci kanadské i americké strany řeky Niagara. Plavba speciálně sestrojeným člunem rychlostí až 80 kilometrů v hodině proti proudu řeky až do místa zvaného Whirlpool k zdejším obrovským peřejím. Cestou průjezd mnoha menších kataraktů. Kromě plavby peřejemi se Vám nabízejí jedinečné scenérie kolem břehů řeky Niagara…

Plavba za kosatkami ve Victorii

cca 3 hodiny Springtide Whale Tours

Zhluboka se nadechněte, nechte město za sebou a vykročte na palubu. Společně se dostaneme na širé a otevřené moře, spatříte velkolepé členité pobřeží, zasněžené hory a kultovní divočinu Britské Kolumbie. Velryby Orca, Humpback, Gray a Minke se objevují z hlubin jako tajemné přízraky. Tuleni, lachtani a lvouni loví a jsou loveni, orli bělohlaví se tiše vznášejí nad Vašimi hlavami. Mlha se převaluje po velkolepém deštném lese na břehu a slunce čas od času svými paprsky nad mlhou vyhraje, aby zazářilo na chvějící se hejno stoupajících racků polekaných velrybami. Výlet je dlouhý 3 - 3,5 hodiny. Odplouváme z krásného přístavu města Victoria a můžete se těšit na velice působivý výlet za nádhernými obyvateli fjordů ostrova Vancouver – kosatkami na rychlém člunu Zodiac. Budete pozorovat kosatky v jejich přirozeném prostředí z bezprostřední blízkosti – jedinečný zážitek !!

Plavba oblastí Thousand Islands

cca 1,5 hodiny 1000 Island Cruises

Přidejte se k nám na hodinovou úchvatnou plavbu, která Vás vezme blíž, než kterákoli jiná plavba dostupná v oblasti Tisíce ostrovů. Domorodci nazývali tuto nádhernou oblast ostrovů jako Manitoana nebo „Zahradu velkého ducha“. Spatříte nádherné residence a víkendové chaty páté a šesté generace. Proplujete úzkými kanály mezi ostrovy patřící námořnictvu, kam není povolený vstup. Gananoque je vstupní branou do oblasti Tisíce ostrovů, které se nacházejí přibližně 3 hodiny od Toronta, 2 hodiny od Ottawy a 3 hodiny od Montrealu. Gananoque je pouhých 15 minut od hraničního přechodu do státu New York, do kterého se dostanete přes most 1000 Islands Bridge. Všechny lodě mají plně přístupnou horní palubu, ze které je krásný výhled. Plavba místy, kde jezero Ontario přechází v řeku sv. Vavřince poblíž města Kingstonu si Vás určitě získá. Výletní lodí budete proplouvat spleť ostrůvků, které jsou rozesety mezi několik kilometrů vzdálenými břehy řeky. Soukromé ostrůvky jsou „osázeny“ domy svých majitelů, kterým vévodí vodní „hrad“ Bold’s Castle.

Plavba alejí milionářů

cca 4 hodiny Jungle Queen

Plavba se zajímavým výkladem po „Benátkách Ameriky“ ve Fort Lauderdale je atrakcí, kterou byste si při Vaší návštěvě Floridy neměli nechat ujít. Říká se jí také "plavba alejí milionářů", protože na březích jsou domy a rezidence bohatých a slavných osobností. Velkolepé luxusní jachty a honosné rezidence jsou neuvěřitelné. Po příchodu do naší tropické zahrady, budete nejprve pohoštěni večeří "All-You-Can-Eat" (sněz co zmůžeš) s grilovanými vepřovými žebírky BBQ, grilovaným kuřetem včetně mnoha druhů příloh, zeleniny a dezertu. Během večeře hraje živá hudba v doprovodu zábavy, která patří ke zdejší kultůře. Po večeři si určitě udělejte pár minut času na prohlídku naší krásné tropické zahrady s nádhernou flórou, exotickými zvířaty a báječnou zmrzlinou v našem dárkovém obchodě. A proto si nenechte ujít plavbu lodí po kanálu ve Fort Lauderdale přezdívaném „Benátkami severní Ameriky“. Program začíná v 18 hodin a končí okolo 22 hodiny.

Lodní výlet za velrybami (Východní Kanada)

cca 1,5 hodiny Croisieres AML

Vydejte se na plavbu lodí z Tadoussacu, při které zaručeně spatříte až 13 druhů velryb. Ocitnete se na jedné z nejnovějších lodí, která Vám poskytne jedno z nejlepších míst pro pozorování velryb a okolního fjordu Saguenay. Vydejte se za jedinečným a bezpečným venkovním zážitekem na palubě lodi AML Grand Fleuve! Na této obrovské lodi, kde je respektováno Vaše soukromí, Vás naši přírodovědní průvodci informují (v AJ a FR) o životě mořských gigantů a mořského parku Saguenay-St.Lawrence. Mořští obři cestují tisíce kilometrů, aby se do zdejších vod přišli hojně nakrmit. Z tohoto důvodu je tato obrovská přírodní oblast Saguenay-St. Lawrence Marine Park, jednou z nejlepších míst pro pozorování velryb na světě. Z idylického rybářského městečka Taddoussac vyplujeme za pozorováním několika druhů velryb vyskytujících se v ústí fjordu Saguenay. Máte šanci spatřit kulohlavce a běluhy, delfíny a vzácněji šedé velryby.

Návštěva filmových studií Universal Studios Hollywood

min. 4 hodiny America Tours

Unikátní fungující filmová studia, která máte možnost vidět jako nikde jinde na světě! Absolvujete jízdu elektrickým vláčkem, která trvá přibližně 45 - 60 minut. Do našeho vláčku nastoupíte v horní části parku a následně se vydáte do míst, kde probíhá skutečné natáčení mnoha představení, reality show a filmů. Před cestou shlédnete video s úvodem a bezpečnostními pokyny od Jimmyho Fallona. Následně jede vláček do části na náměstí Courthouse Square a poté do dalších budov v zadní části parku. Následuje jízda do tunelu vedoucího k atrakci King Kong 360 ve 3D technologii!! Poté projedeme do Jurského parku, kde narazíme na Dilophosaurusy. Následuje atrakce Flash Flood (potopa ve starém Mexiku), pokračujeme přes Staré Mexiko, Six Points Texas, miniaturní model SS Venture z King Kongu a Malou Evropu. Pozor! následovat bude zemětřesení ve stanici metra v San Franciscu. Pokud vyvázneme bez následků, budou následovat filmové scény s motivy Amity Island z kultovního snímku Čelisti, uvidíte Batesův motel z hororu Psycho a havarované letadlo z filmu Válka Světů. Závěrem se zapojíte do ilegální honičky jako ve filmu Rychle a zběsile. Po této prohlídce budete mít dostatek času k individuální návštěvě mnoha atrakcí, jako jsou např. pomsta Mumie, Jurský Park, svět Harryho Pottera, Transformers, The Simpsons nebo můžete shlédnout představení Vodní svět na motivy stejnojmenného filmu. Poznáte zblízka až neskutečné filmové efekty, záběry a možná potkáte některou ze známých celebrit… Návštěvu Universal Studios by si neměl nechat žádný návštěvník Los Angeles!!!

Památník USS Arizona

cca 2,5 hodiny America Tours

Potopený křižník USS Arizona je mementem a připomínkou útoku Japonců na Pearl Harbor. Z mnoha potopených plavidel byl neopravitelný křižník ponechán na svém místě jako historická památka a muzeum. Návštěva memoriálu USS Arizona je „povinností“ každého návštěvníka ostrova Oahu. Památník USS Arizona v Pearl Harbor v Honolulu slouží především jako pietní místo a místo odpočinku více jak 1100 námořníků a mariňáků, kteří zemřeli během útoku na Pearl Harbor dne 7. prosince 1941. Útok na tuto tichomořskou flotilu vedl k zapojení Spojených států do druhé světové války. Památník, postavený v roce 1962, ročně navštíví více než dva miliony turistů a je přístupný pouze lodí, která odplouvá z návštěvnického centra. Při návštěvě tohoto místa mějte prosím na paměti, že jste na pietním místě, které má pro Ameriku a její obyvatele hluboký duchovní význam.

Plavba na raftu po řece Athabasca

cca 2 hodiny Jasper Raft Tours

Užijte si bezpečný rafting a scénickou plavbu po řece Athabasca, která je nazývána jako řeka kanadského dědictví a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Průvodce s licencí národního parku poskytne komentář k přírodní historii Jasperu, zatímco bude bezpečně řídit a navigovat Váš raft po stejné trase, kterou používali „obchodníci s kožešinami“ před více než dvěma stoletími. Nebojte se, veslovat budou průvodci. Vy sedíte a užíváte si nádherné scenérie. Vždy existuje možnost vidět různé druhy divoké zvěře včetně losů, jelenů, kojotů, vlků, orlů, horských ovcí a medvědů. Plavba na zcela bezpečném raftu po řece Athabasca v Jasperu je jedinečným zážitkem, který Vám odkryje další z možných pohledů na fantastickou přírodu kanadských Rockies. Vyhlídková plavba je zcela nenáročná, vhodná i pro osoby se sníženou pohyblivostí a děti.

Plavba po Maligne Lake v NP Jasper

Cca 1,5 hodiny Brewster Attractions

Plavba po jezeře Maligne Lake umožní návštěvníkům prozkoumat světově proslulý ostrov Spirit Island prostřednictvím interpretační plavby lodí v národním parku Jasper. Návštěvníci spatří přenádherné jezero z pohodlí prosklené a vyhřívané výletní lodi, zatímco znalý průvodce vypráví historii Maligne a vysvětlí Vám jeho geologii, popíše divokou zvěř, přiblíží zdejší počasí, flóru a faunu. (výklad v AJ nebo FR). Jezero Maligne Lake nabízí jedny z nejzajímavějších a nejpozoruhodnějších scenérií na celém světě. Symbolicky známý svou krásou je ostrov Spirit Island, který je pravděpodobně jedním z nejfotografovanějších míst v kanadských Skalistých horách. Spirit Island (ostrov duchů), byl pojmenovaný domorodými obyvateli Stoney Nation, kteří toto místo obývali před staletími. Nachází se zde malý hájek stromů a nedotčená příroda oddělená od pevniny. Ostrov duchů se během léta stane na několik krátkých dní skutečným ostrovem. Skutečnou přitažlivostí ostrova je panorama hor s nádhernou scenérií, působivých vrcholů a ledovců všude kolem jezera Maligne s nádhernou tyrkysovou vodou. Z paluby lodi budete obdivovat místní horské velikány s jejich ledovci a nekonečné lány lesního porostu. Součástí plavby je i krátká zastávka u malebného ostrůvku „Sprit Island“, který býval domovem indiánů a dodnes je toto území posvátným místem. Na této 15ti minutové zastávce budete mít čas ke krátké relaxaci u jezera, nebo se můžete projít po krátké stezce, ze které pořídíte nádherné fotografie.

Let helikoptérou nad ostrovem Kauai

cca: 50 min SAFARI HELICOPTERS

Přibližně 80% ostrova Kauai je neobydlených, vzdálených a divokých. Prohlídka z helikoptéry nad ostrovem Kauai odhaluje neuvěřitelnou historii, geologii a krásu téměř neobydleného ostrova. Kauai, známý jako „Garden Isle“ (zahradní ostrov), je nejstarší z Havajských ostrovů. Tento zelený a romantický ostrov byl kulisou pro nespočet hollywoodských filmů. Ostrov se zvedl ze dna Tichého oceánu asi před 5ti miliony let. Díky působení eroze, příroda vyřezala rozsáhlá údolí a vytvarovala kouzelné hřebeny, což topograficky zcela odlišilo tento ostrov od topografie nejmladšího havajského ostrova Big Island. Některé oblasti Kauai mají nespočet vodopádů, které jsou napájeny z bohatých ročních srážek. Pozoruhodné jsou zdejší regiony Mount Waialeale, Waimea Canyon a pobřeží Na Pali Coast. Všechny naše vyhlídkové lety nad tímto ostrovem Vás zavedou do těchto lokalit, stejně jako do dalších oblastí na severním pobřeží a následně do vnitrozemí (pokud počasí dovolí). Tento letecký výlet Vám ukáže to nejkrásnější z tropické přírody ostrova Kauai - jeho pláží, zarostlých vulkanických kráterů, nádherných pláží a překrásně zelených pohoří, které znáte ze scén filmu Jurský park.

Let helikoptérou nad ostrovem Hawaii

cca: 50 minut Safari Helicopters

Vydejte se spatřit nejaktivnější sopku na světě. Velký ostrov vybuchuje téměř nepřetržitě od roku 1983 a nalévá rozžhavenou a roztavenou lávu do chladných vod Tichého oceánu. Všechny havajské sopky produkují lávu a jsou známé jako havajské magické horké místo. Tento tok lávy stoupal a stále stoupá z hloubky zemského pláště, který spaluje kůru mořského dna a vytváří sopečné hory, které se nakonec zvednou nad hladinu moře a vytváří Havajské ostrovy do dnešní podoby. Ty jsou vlastně jen vrcholky těchto mohutných sopek, které vyrostly z oceánského dna. Velký ostrov (Big Island) je nejmladším havajským ostrovem, méně než půl milionu let starý, a jeho dvě hlavní sopky jsou Mauna Loa (která zahrnuje sopku Kilauea) a Mauna Kea. Tyto mohutné sopky spatříte z vyhlídkového letu helikoptérou. Sopečná činnost dnes pokračuje na Velkém ostrově u sopky Kiluaea a v East Rift Zone. Z vyhlídkového letu prozkoumáte rozmanitou škálu vulkanických formací v celé oblasti, kde k této aktivitě nedávno došlo a stále dochází! Z helikoptéry je to nejpůsobivější pohled. Očekávejte, že budete naprosto ohromeni neuvěřitelnými scenériemi, které uvidíte z paluby naší helikoptéry!! Před Vašima očima se naskytne mnoho jedinečných pevninských útvarů. Každý cestovatel by měl určitě absolvovat tento báječný a okouzlující let helikoptérou z města Hilo nad tropickou vegetací, lávovými poli a činným vulkánem Kilauea neúnavně chrlícím potoky lávy…. Ideální doplněk návštěvy národního parku Hawaiian Volcanoes !!

Vstupné na vyhlídku Rockefellerova centra

cca 1 hodina Top of the Rock

Plán Vaší cesty do New Yorku by měl vždy zahrnovat návštěvu vyhlídkové plošiny na Top of the Rock. S vnitřními a venkovními vyhlídkovými plošinami o 86 pater výše si můžete užít čistý vzduch nebo se zahřát, kdykoli potřebujete. Ať tak či onak, budete mít nejlepší výhled na mrakodrapy této fascinující metropole a Central Park ve městě. Rockefellerovo centrum je velký komplex skládající se z 19ti komerčních budov, které se rozkládají mezi 48. ulicí a 51. ulicí v Midtown Manhattan v New Yorku. Jedná se o 14 původních budov ve stylu Art Deco, které nechala vystavět rodina Rockefellerů v době velké hospodářské krize. Komplex se rozprostírá mezi Fifth Avenue a Sixth Avenue, rozdělené velkým náměstím a soukromou ulicí s názvem Rockefeller Plaza. V roce 1928 tehdejší majitel pozemků Columbia University pronajal pozemek Johnu D. Rockefellerovi Jr., který byl hlavní odpovědnou osobou za stavbu komplexu. Stavba Rockefellerova centra byla zahájena v roce 1931 a první budovy byly otevřeny v roce 1933. Jádro komplexu bylo dokončeno do roku 1939. Návštěva vyhlídky Rockefellerova centra by neměla chybět v žádném itineráři zkušeného cestovatele, který míří za velkou louži do této světově proslulé metropole. Vydejte se do 86 patra této výškové budovy a obdivujte krásy New Yorku ze dvou vyhlídkových teras. Naskytne se Vám krásný pohled na rozsáhlý Central park, 5. Avenue, řeky Hudson a East River. Snad největší devizou vyhlídky z tohoto místa, je pohled na majestátně se tyčící mrakodrap Empire State Building.

Návštěva zábavního parku Sea World San Diego

cca 3 hodiny America Tours

Projděte se přes téměř 40 hektarů krásného venkovního areálu plného živých zvířat včetně delfínů, lachtanů, mořských vyder, želv a dalších. Zachyťte krásný moment při vzdělávacích prezentací SeaWorld a podívejte se na kosatky. Ponořte se hlouběji do jejich mistrovských loveckých technik a složitých komunikačních kódů. Dozvíte se o roli rodiny, důležitosti hry a o tom, co se každý den učíme od velryb, o které se právě staráme. Aktivně pomáháme velrybám ve volné přírodě přežít. Se spoustou restaurací, které mají venkovní posezení, si můžete vychutnat Váš oběd nebo večeři v doprovodu piva z lokálních pivovarů. Při návštěvě San Diega nelze vynechat tento světoznámý Sea World. Zhlédnete dech beroucí show s kosatkami, podíváte se na různé mořské živočichy, budete okouzleni pohádkovým představením s delfíny a v neposlední řadě budete mít příležitost okusit nějakou z místních atrakcí. Vřele doporučujeme projížďku na horské dráze „Manta“.

Letadlová lod’ USS Midway

cca 2 hodiny America Tours

S více než 30ti restaurovanými letadly a mnoho různých exponátů spatříte na této letadlové lodi USS Midway, která Vám přináší nejkompletnější průřez válečnou leteckou dopravou na světě. Od horní paluby až po hlavní strojovnu Vás vezmeme na jedinečnou cestu válečnou lodí, která spojuje památku, zvuky a vůni tohoto symbolu americké svobody. Sestupte do pohlcujícího světa, kde žily tisíce námořníků v komunitě. Vylezte do úzkých paland, kterým mladí námořníci vtiskly vlastní osudy a příběhy. Podívejte se, co je potřeba k přípravě více než 14 000 jídel denně, navštivte plovoucí nemocniční oddělení a sestupte do mohutné strojovny a prohlédněte si zařízení, která ji udržovala v chodu. Prozkoumejte, jak stolovali důstojníci a ostatní členové posádky. Zjistěte, jaké to bylo pracovat v mimořádných podmínkách parní strojovny, která poháněla tuto letadlovou loď. USS Midway je jednou z ikon města San Diega. Tento „kolos“ kotví přímo v centru a nabízí příležitost nahlédnout do útrob letadlové lodi, která byla nasazována na různé námořní mise za druhé světové války. Prohlédnete si technická zázemí lodi, jako je jídelna, prádelna, ordinace a ostatní. Snad nejemotivnějším zážitkem je prohlíka kapitánského můstku a tzv. „flight deck“, odkud ještě nedávno startovala letadla. Jejich výstavka je součástí prohlídky lodi na všech palubách.

The Flyer San Francisco

cca 20 minut America Tours

Pojďte na palubu tohoto létajícího divadelního představení a pociťte jedinečný pocit létání a jízdy mezi a nad nejznámějšími a dech beroucími památkami San Franciska. The Flyer kombinuje pohyblivá sedadla s živou akcí a počítačové snímky simulují let včetně speciálních efektů, které vytvářejí rozsáhlý zážitek pro všechny Vaše smysly! Vydejte se přes most Golden Gate Bridge, zahněte nahoru na Coit Tower, projděte si Lombard Street a Chinatown a vylezte na sekvojovce obrovské v Redwood National Forest. Tato vzrušující a inspirativní atrakce je vhodná pro všechny věkové kategorie, je dokonalým úvodem do návštěvy San Franciska a strhující jízdou pro místní obyvatele, kteří uvidí San Francisco zcela novým způsobem! Od roku 2019 je novinkou v San Franciscu a zároveň novinkou v nabídce CK America Tours. Jedná se o virtuální realitu, během které budete usazeni do pohyblivých sedadel. Díky velkoformátové obrazovce a speciálních efektů, Vám budou představeny všechny zajímavosti a atrakce tohoto města včetně jeho okolí. Vznesete se nad město, které si prohlédnete z ptačí perspektivy, proletíte nad ikonickým mostem Golden Gate Bridge a projedete si nejklikatější ulici Lombard Street. Atrakce je určená všem věkovým kategoriím - vřele doporučujeme !!

Koncert v Grand Ole Opry v Nashville

2,5 - 3 hodiny America Tours

V Grand Ole Opry se každý týden koná hned několik koncertů country hudby v Nashvillu v Tennessee, které bylo založeno v roce 1925 Grand Ole Opry uvádí směs slavných zpěváků a současných hitparád, které hrají country, bluegrass, folk a gospel, stejně jako komediální představení a parodie. Přitahuje stovky tisíc návštěvníků z celého světa a miliony posluchačů rádia a internetu. V roce 1939 debutovalo na národní úrovni v rádiu NBC. Jak se významně rozvíjelo, rostlo i město Nashville, které se stalo americkým „hlavním městem country hudby“. Grand Ole Opry má v Nashville takový význam, že je zmíněn na uvítacích cedulích, na příjezdových komunikacích do Nashville. Na nejslavnější scéně americké country music vystupují elitní umělci zvučných jmen. Celá show je živě vysílána do éteru a vy se coby posluchači, sedící v obřím auditoriu s kapacitou 4 400 sedadel, stáváte součástí jejího dění. VÍTEJTE VE SKUTEČNÉM DOMĚ HUDBY V ZEMI !!! S pokorou jsme v roce 2020 oslavili naše 95. narozeniny a rádi sdílíme tajemství našeho stáří i know how našeho mladistvého ducha. Hrajme volně, bavme se, ctěme hudbu a ať se na scéně děje cokoli, hrajme s ní. Johnny Cash se setkal s June Carterovou v Grand Ole Opry. Bill Monroe a jeho skupina vymysleli bluegrass na scéně Grand Ole Opry a díky našim mnoha nečekaným hostům - od Paula McCartneyho přes Billa Murraye až po Pharrella Williamse, byla naše představení opravdu nezapomenutelná.

Obojživelný bus v Bostonu

cca 1hodina Boston Duck Tours

Naskočte na palubu našeho "obojživelníku" Boston Duck a užijte si prohlídku historického Bostonu v obojživelném vozidle, které původně bylo určeno pro vojenské účely druhé světové války. Náš obojživelník zvládne jízdu po cestách a silnicích a zároveň může být použito jako plavidlo. Budete se projíždět a plavit po všech zajímavých místech, která z Bostonu udělali rodiště svobody Ameriky. Uvidíte zajímavosti jako je místní kapitol se zlatou klenutou kopulí, městský park Boston Common, historický North End až po módní Newbury Street, Quincy Market, Prudential Tower a další. Když si pomyslíte, že jste viděli vše zajímavé, čeká Vás "splash" přímo do řeky Charles, ze kterého se Vám nabízí úchvatný výhled na panorama Bostonu a Cambridge. Tímto hodinovým výletem zažijte ten nejlepší úvod k poznání Bostonu! Vaše cesta začne v Bostonském zálivu, odkud se vydáte nejprve skrz historické centrum města, kde spatříte ty nejzajímavější pamětihodnosti města jako jsou Faneuil Hall, Old State House, King’s Chapel, budovu capitolu se zlatou střechou či rozlehlý městský park Boston Common. Speciálně upravený bus/původně obojživelné obrněné vozidlo pěchoty/ s Vámi objede celé město a závěrem společné vyjížďky s Vámi vpluje do řeky Charles River.

Let helikoptérou nad ledovci pohořím Rocky Mountains /Jasper/

cca 12 minut Rockies Heli Canada

Prohlédněte si kanadské Skalnaté hory tak, jak byly stvořeny přírodou. Zarezervujte si tento nezapomenutelný vyhlídkový let, který četná média (New York Times, National Geographic, Lonely Planet) označily za jedničku na světě! Ukážeme Vám jedinečné horské dobrodružství, které bude určitě zážitkem na celý život.

Fly over Canada

cca 10minut Fly over Canada

Fly Over Canada využívá nejmodernější technologie, aby Vám byl poskytnut pocit letu. Budete sedět v našich pohodlných sedadlech, nohy Vám budou viset a ocitnete se před 20ti metrovým sférickým plátnem. Nyní můžete s naším letem odletět pryč na vzrušující 8. minutovou cestu po Kanadě z východu na západ. Speciální efekty, včetně větru, mlhy a vůně dohromady s kombinací s pohybem jízdy vytvoří nezapomenutelný zážitek. Sen o letu je starý jako sám čas. Podobně pohřbená hluboko v kanadské duši je touha cestovat po Kanadě od pobřeží k pobřeží. Tento úkol zaujal nejstarší průzkumníky i naše moderní hrdiny. Díky společnosti Fly Over Canada jsou představy a tajné sny skutečné. Od otevření v červnu 2013 přinesla společnost Fly Over Canada úsměvy více než dvěma milionům návštěvníkům všech věkových kategorií ze všech koutů světa. Během letu uvidíte řadu měst a výhledů typických pro Kanadu. Produkční tým společnosti dokázal vybrat 18 scén z více než 100 hodin záznamu, aby reprezentovali Kanadu v 8. minutách. Podle cestovatelského portálu Tripadvisor se jedná o jednu z nejlepších atrakci ve Vancouveru. Toto představení v kinosále se speciální obrazovkou přes 20 metrů (virtuální realita) trvá zhruba 8-10 minut, během kterých je Vám představeno to „nej“ z celé Kanady. Proletíte se nad zmrzlou krajinou v oblasti Hudsonova zálivu, nad ledovci a fjordy provincie Newfoundland, shlédnete pulsující velkoměsto Toronto v nočním hábitu, proletíte se nad Niagarskými vodopády, podíváte se na nekonečné prérie Alberty, kde uvidíte místní kovboje a honáky. Celé představení je doplněné působivou hudbou, která umocní Vaše dojmy z tohoto představení. Zhlédnutí tohoto krátkého filmu vřele doporučujeme všem turistům mířícím do Vancouveru.

Výlet na vznášedle „Airboat“ do mokřadů Floridy

cca 30-60 minut Boggy Creek Airboat

Váš výlet do floridských mokřadů začne v krásném upraveném parku o rozloze 32 akrů s osvětlenými cestami z cihel, které vedou podél břehu krásného jezera obklopeného zdejší přírodou. Pozveme Vás, abyste zažili dokonalé venkovní dobrodružství pod baldachýnem majestátních dubů. Prohlédnete si naše mladé aligátory, abyste získali detailní a osobní zkušenost z poznání oblíbeného floridského plaza. Sledujte, jak se vyhřívají na slunci, nebo si můžete zkusit nakrmit naše "mini-dinosaury". Na chvilku se zastavte v naší staré chatrči v bažinách a pořiďte si nezapomenutelnou rodinnou fotografii s kapitánem našeho vznášedla. Dále budete mít příležitost se podívat na naši repliku indiánské vesnice a obydlí, kde si můžete prohlédnout pokoje každého člena tradiční indiánské rodiny a udělat si představu o jejich životě ve zdejších mokřadech. Samotná vesnice je muzeem živé historie, která je ideální pro všechny věkové kategorie. Samotný výlet na vznášedle Airboat by si pak neměl nechat ujít žádný návštěvník Floridy!! Proto cestovní kancelář America Tours zařadila tuto atrakci do programu našich nejoblíbenějších zájezdů. Před cestou absolvujete krátký info meeting se zaměstnanci společnosti, a poté se již naše vznášedlo vypraví mezi nekonečné bažiny a močály Floridy. Je samozřejmostí, že Vám bude v maximální možné míře představena fauna a flora zdejších končin. S trochou štěstí uvidíte různé druhy ptactva a oblíbené aligátory, pro které je zdejší oblast domovem.

Návštěva Kennedyho vesmírného centra

cca 4 hodiny America Tours

Vesmírné centrum Johna F. Kennedyho (KSC, původně známé jako NASA Launch Operations Center) se nachází na ostrově Merritt Island na Floridě, je jedním z deseti center Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA). Od prosince roku 1968 je KSC primárním odpalovacím střediskem kosmického letu NASA s lidskou posádkou. Operace s programem Apollo, Skylab a Space Shuttle byly prováděny z odpalovacího komplexu číslo 39. Vesmírné středisko se nachází na východním pobřeží Floridy a sousedí se stanicí vesmírných sil Cape Canaveral (CCSFS). Vedení těchto dvou organizací velmi úzce spolupracuje. Nachází se zde asi 700 typů zařízení a budov seskupených na ploše 580 km2. Mezi nejhlavnější část v KSC patří 160m vysoká budova, kde se shromažďují vesmírná vozidla a největší rakety NASA. Dále zde nalezneme návštěvnický komplex přístupný veřejnosti, které je nejznámější turistickou atrakcí Floridy. Celé centrum je pojaté jako edukační zábavný park, kde je široké veřejnosti představen koncept vesmírné agentury NASA. Ve zdejších kancelářích, halách a přilehlých oblastech se psaly dějiny lidstva. Nejznámější je projekt Apollo s prvním přistáním na měsíci. Zhlédnete několik odpalovacích ramp raketoplánů, navštívíte ohromné hangáry s těmito vesmírnými tělesy, různými druhy modulů a techniky. Během návštěvy se budete mezi jednotlivými místy pohybovat místním autobusem, který Vás proveze po různých částech tohoto komplexu. Součástí vesmírného centra je i kino IMAX, ve kterém můžete zhlédnout film s vesmírnou tématikou (může být zpoplatněno)

Návštěva Fordova muzea v Detroitu

cca 2-3 hodiny Návštěva Fordova muzea v Detroitu

Vstupte do světa, kde inovace minulého století podporují představivost současné generace. Muzeum Henryho Forda, je živým důkazem geniality ve všech jejích podobách a umožní Vám přiblížit se krokům největších myslitelů Ameriky a plně se ponořit do jejich příběhů. Vkročte do autobusu, ve kterém odmítla uvolnit sedadlo bělochovi bojovnice za práva afroameričanů Rosa Parksová. Zahrajte si na pilota při prozkoumávání leteckých inovací, počínaje úspěchy bratrů Wrightů, nebo poznejte domácnost kruhového domu Dymaxion House. Působivé muzeum Henryho Forda nedaleko centra města Detroit je opravdovou lahůdkou nejen pro milovníky časů dávno minulých a artefaktů této doby. V muzeu si určitě najde každý své a i ti z Vás, kteří nejsou příznivci historie si zde přijdou na své. Můžete zde obdivovat expozici kuchyně první poloviny 20. století, mnoha druhů letadel či strojů. Fordova expozice je věnována evoluci výroby automobilů, kde najdete rozložený model auta a vývoj výrobních linek. Milovníci letadel budou obdivovat desítky vystavených exponátů. Snad největší oblibě se těší vystavené presidentské limuzíny. Uvidíte „limuzínu“ presidenta Lincolna, Roosevelta, Reagana nebo Kennedyho.

Návštěva soutěsky sv. Anny

cca 1,5 hodiny America Tours

Majestátní prostředí!! Obdivujte 1,2 miliardy let staré skalní stěny podél stezek, které křižují dva strmé břehy řeky Sainte-Anne-du-Nord v Québec a Charlevoix. Při procházce lesem se dozvíte více o historii parku, krajině, vegetaci, divoké zvěři a mnoha dalších fascinujících přírodních úkazech. Užijte si túru mezi vodopády, které Vás okouzlí a doslova vyrazí dech. Umožníme Vám objevit velkolepé vodopády Canyon Sainte-Anne, vysoké 74 metrů, které touto výškou překonávají Niagarské vodopády. Otočte se sem a tam na našich třech visutých mostech, včetně jednoho, který je 60 metrů vysoko nad propastí kaňonu! Mnoho vyhlídkových míst Vám umožní objevovat různá zákoutí kaňonu Sainte-Anne doslova krok za krokem. Návštěvou tohoto přírodního parku na chvíli uniknete rušným velkoměstům východní Kanady. Soutěska svaté Anny nabízí krásnou vycházku podél kaňonu a nad vodopády po visutém lanovém mostu. Naskytnou se Vám krásné pohledy na celé údolí, řeku a vodopády. Na tuto zhruba hodinou vycházku vřele doporučujeme pohodlnou vycházkovou obuv. Pro dobrodružnější povahy zde v roce 2017 byla otevřená atrakce „Fly over the Canyon“. Jedná se o zavěšenou dvousedačku na lanech nad údolím, ze které se Vám naskytne nádherný pohled na okolí. (atrakce je zpoplatněna a není součástí vstupného v ceně).

Výlet k přehradě Hoover Dam

cca 3-4 hodin America Tours

Přehrada Hoover Dam je betonová oblouková přehrada postavená v Černém kaňonu řeky Colorado, na hranici mezi americkými státy Nevada a Arizona. Byla postavena v letech 1931 až 1936 během velké hospodářské krize a předána do užívání byla dne 30. září 1935 prezidentem Franklinem D. Rooseveltem. Její výstavba byla výsledkem obrovského úsilí tisíce pracovníků a vyžádala si více než sto životů. Původně byla známá jako Boulder Dam a v roce 1933 byla oficiálně přejmenována na Hoover Dam po prezidentovi Herbert Hoover společným usnesením Kongresu v roce 1947. Výlet k této skořepinové přehradě Vám nabízíme jako zpestření Vašeho pobytu v Las Vegas. Pokud se nechcete přes den pohybovat v tomto městě, jako alternativu Vám nabízíme právě tento výlet. Projdete se po hrázi přehrady, kde se nachází hranice mezi státy Nevada a Arizony. Nedílnou součástí tohoto výletu je návštěva elektrárny v útrobách hráze.

Vstup na vyhlídku One Liberty Observation Philadelphia

Cca 30 minut America Tours

One Liberty Observation Deck, která byla otevřena v listopadu 2015 poskytuje panoramatický výhled z ptačí perspektivy na město Filadelfie z 57. patra. Vyhlídka v samotném centru města poskytuje příležitost spatřit město ze všech stran!!! Poznejte Filadelfii z ptačí perspektivy a rozhlédněte se po okolí. Výtah Vás vyveze na vyhlídkovou plošinu v 57. patře, odkud se Vám naskytne krásný pohled nejen na moderní část města, ale také na přilehlé historické centrum a známý veletok řeku Delaware.

Celodenní výlet do Death Valley

cca 9-10 hodin America Tours

Údolí smrti je pouštní údolí ve východní Kalifornii v severní části poušti Mojave. Je to jedno z nejteplejších míst na Zemi spolu s pouštěmi na Středním východě a na Sahaře. Badwater Basin v Death Valley je bodem nejnižší nadmořské výšky v Severní Americe, ve výšce 86 m pod hladinou moře. Odpoledne 10. července 1913 zaznamenala meteorologická stanice teplotu 56,7 ° C ve Furnace Creek v údolí smrti, což je nejvyšší teplota vzduchu, která kdy byla zaznamenána na Zemi. Jako bonbónek ke všem zážitkům z cest s America Tours, Vám nabízíme výlet do národního parku Death Valley (Údolí smrti). Toto nejníže položené a zároveň nejteplejší místo západní polokoule dovede člověka omámit nejen neskutečnou teplotou, ale také nevšední krásou hornaté pouště plné barev a bizarních tvarů. Během celodenního výletu navštívíme přízračný zámeček Scotty’s Castle (případný vstup není v ceně) a ojedinělý kráter Ubehebe, o jehož původu se dodnes vedou diskuse mezi vulkanology a astronomy. Navštívíme také starý boraxový důl a „oázu“ života Furnace Creek s návštěvním centrem, projedeme klikatým trailem horami a cílem naší cesty bude nejnižší bod – Badwater. Zde na hladině vyschlého solného jezera si můžete vyzkoušet svoji výdrž v pekelném žáru – kdo dojde dál na jezero ? Náš van se zapnutou klimatizací Vám bude záchranou…

Polodenní výlet na Corcovado a prohlídka města

cca 4-5 hodin Brazílie

Vydejte se na prohlídku hory Corcovado s ikonickou sochou Krista Spasitele. Pojedete přes deštný prales Tijuca ozubnicovým vlakem na horu Corcovado a naskytnou se Vám dechberoucí výhledy na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Tato prohlídka Vás zavede k nejslavnější atrakci v Riu a během dne Vám zůstane čas na prozkoumání Ria na vlastní pěst. Vaše půldenní prohlídka Corcovada Vás zavede do stanice Cosme Velho, kde se dostanete do ozubnicového vlaku/lanovky. Strmá cesta nahoru je vedená skrz hustý atlantický deštný prales Tijuca až po sochu Krista Spasitele ve stylu Art Deco na hoře Corcovado. Strávíte zde až hodinu se svým průvodcem, který Vám ukáže památky Ria z této neuvěřitelné vyhlídky na vrcholu hory. Udělejte si čas a podívejte se na nádherné výhledy z vrcholu hory Corcovado odkud pořídíte ty nejlepší snímky! Po tomto nádherném zážitku přejedeme zpět do města Rio de Janeiro, kde budete mít dostatek času na jeho návštěvu. Tato polodenní prohlídka Vám přiblíží Rio de Janeiro a jeho největší atrakci města Corcovada – sochy Krista nad městem. Kromě toho navštívíte i další známá místa Rio de Janeira jako jsou fotbalový stadion Maracana či ulici Sambodromo, místo konání každoročního slavného karnevalu.

Celodenní výlet na tropický ostrov

cca 8 hodin Brazílie

Ráno Vás vyzvedneme ve Vašem hotelu a následně odjedeme z Rio de Janiero a pojedeme do přístavu, kde nastoupíme na škuner (místně známý jako „saveiros“). Na palubě se podává čerstvé tropické ovocem a na lodi je k dispozici také bar (nápoje nejsou zahrnuty v ceně zájezdu). Budeme se plavit zátokou Sepetiba, která je přírodně krásnou oblastí, kde je běžné z lodi spatřit delfíny, rybáře, papoušky, želvy a rejnoky. Po připlutí do zátoky si zaplaveme a následně budeme pokračovat na ostrov, kde se podává lahodný oběd formou bufetu. Po obědě budete mít ještě čas prozkoumat ostrov. Cestou zpět poplujeme přes Barru, půvabnou rezidenční čtvrť Ria, kde najdete Americas Avenue a její moderní nákupní centra a budovy, Ayrton Senna Avenue a Sernambetiba Avenue, kde najdete vzrušující noční život. Ve večerních hodinách se vrátíme zpět do hotelu.

Večerní Samba Show (vč. večeře)

cca 3,5 hodiny Brazílie

Zúčastněte se tropické show Ginga, při které uvidíte tance a uslyšíte hudbu, která Vám umožní seznámit se s pulzující historií a kulturou Brazílie. Během této 90minutové show uvidíte, jak talentovaní umělci tancují lambadu, sambu a bossa novu v oblecích karnevalových kostýmů. Poslechněte si a shlédněte folklór z různých zemí, živé bubnování a brazilské bojové umění capoeira. Podívejte se na velkolepou show samby, doplněnou živou hudbou s tradičními tanečníky, zažijete energii slavnostních kostýmů karnevalu a zářivou světelnou show a pochutnejte si v typické brazilské barbecue restaurace/churrascaria/. Po věčeři si užijete opravdovou samba show – tanečnice a tanečníci Vám v oblíbeném karnevalovém oblečení předvedou pravé brazilské rytmy.

Macuco Safari — na člunu pod vodopády Iguacu

60 minut Brazílie

Uvnitř národního parku Iguaçu existuje mnoho způsobů, jak si užít vodopády, ale žádný z nich Vám nenabídne se dostat tak blízko k vodopádům, jako je Macuco Safari. Celá tato atrakce je synonymem dobrodružství a adrenalinu, ale také Vám poskytne chvíle odpočinku a relaxu. Náš výlet začne od návštěvnického centra Macuco. Po nezbytných bezpečnostních instrukcích se návštěvník vydá na elektro vozíku, po stezce dlouhé 3 km, při které se dozvíte základní informace o flóře a fauně, která je součástí národního park Iguaçu. Po schodech se dostaneme ke člunu, kde dostanete záchranné vesty a následně nastoupíte na dvoumotorové nafukovací čluny, na kterých poplujete k jednomu z nejúžasnějších mís v zemi, vodopádům Iguacu. Duha, modrá obloha, mlžný vodní opar ve velkém množství jen na chvíli přeruší výhledy z plavby, jejíž vrcholem jsou „Tři mušketýři“. Zde kapitán manévruje s lodí, aby se dostal dostatečně blízko, aby poskytl všem účastníkům rychlou a osvěžující sprchu. Jelikož na konci plavby všichni obvykle končí mokří, doporučujeme si vzít s sebou suché oblečení.

Týdenní pobyt na tropickém ostrově Ilha Bela

1 týden Brazílie

Ilhabela (v portugalštině známý jako nádherný ostrov) je souostroví a zároveň město ležící v Atlantickém oceánu, zhruba 6 kilometrů od pobřeží São Paulo v Brazílii. Největší ostrov souostroví, i když se běžně nazývá Ilhabela, se oficiálně jmenuje Ilha de São Sebastião (ostrov svatého Sebastiána). 36 pláží, 350 vodopádů, vodní adrenalinové sporty a vyžití, restaurace a mnoho barů .... tak by se ve zkratce dal charakterizovat tento ostrovní ráj jižní Ameriky. Ilhabela je součástí metropolitní oblasti Vale do Paraíba a jeho populace čítá zhruba 35tis obyvatel. Pobyt na ostrově Ilha Bela je příjemným zakončením některého ze zájezdů do Jižní Ameriky. V ceně pobytu je transfer z letiště v Sao Paolu na ostrov a zpět. Ubytování v hotelu 3* se snídaní na sedm nocí. Příjemné prostředí malého městečka, spousta malých pláží a tropický prales pokrývající většinu ostrova Vám poskytnou krásné prostředí a relaxační atmosféru… K Vašemu pobytu vřele doporučujeme hotel Porto Pacuiba.

Prohlídka brazilské a argentinské strany vodopádů Iguacu

cca 3 hodiny America Tours

Vodopády Iguazú nebo Iguaçu jsou vodopády řeky Iguazú argentinské provincie Misiones a brazilského státu Paraná. Společně tvoří největší vodopád světa. Dělí se na horní a dolní Iguazu. Řeka Iguazu se vine poblíž centra města Curitiba. Po většinu svého toku řeka protéká Brazílií, ale většina vodopádů je na argentinské straně. Pod soutokem s řekou San Antonio tvoří hranici mezi Argentinou a Brazílií. Název „Iguazú“ znamenal v jazyce domorodých obyvatel „voda“. Podle legend se božstvo plánovalo oženit s krásnou ženou jménem Naipí, která uprchla se svou milenkou Tarobou na kánoi. Ve vzteku mocní bohové rozdělili řeku, vytvořili vodopády a tím odsoudili milence k věčnému pádu. Prvním Evropanem, který spatřil tyto mocné vodopády byl v roce 1541 španěl Álvar Núñez Cabeza de Vaca. Navštívíte oba národní parky rozkládající se na březích vodopádů Iguacu. Čeká Vás prohlídka mohutných vodopádů v tropickém pralese. Jedinečné zážitky při procházce a velké množství fotek jsou zde samozřejmostí.

Výlet do polodrahokamového dolu Wanda

cca 3 hodiny Argentina

Důl Wanda se nachází na severozápadě provincie Misiones ve státě Iguazú, několik kilometrů od řeky Paraná. Probíhá zde aktivní těžba a následný prodej polodrahokamů. Jedná se o obrovskou čedičovou formaci, která pokrývá velkou část provincie Misiones v Argentině, část Uruguaye, část jižní Brazílie a Paraguay. Celá tato formace má bubliny (geody) z křemene (některé s kalcitem), jako je ametyst, achát atd. Pro milovníky minerálů a obdivovatele polodrahokamů je určen tento fakultativní výlet. Prohlédnete si přírodní naleziště polodrahokamů, budete se moci podívat, jak se zde těží, opracovávají, a případně koupit některé z výrobků z místní dílny nebo samotné ametystové či citrínové drúzy a geody.

Třídenní pobyt v Amazonském pralese

3 dny Peru

Po časném příletu do města Iquitos poplujete cca tři hodiny rychlou lodí proti proudu Amazonky do primitivní lodge, který se nachází v tropickém deštném pralese o rozloze 350 hektarů v biosférické rezervaci Manu, která je poblíž vesnice Atalaya. Celá oblast se nachází v přechodové zóně mezi Andským podhůřím a tropickým nížinným deštným pralesem. Nadmořská výška celé oblasti je mezi 500 m až 1050 m nad mořem. Toto výškové rozpětí vysvětluje vysokou rozmanitost divočiny. Naleznete zde peruánský ráj milovníků ptactva a přírody, která je ideální pro nadšené fotografy. Náš lodge má vlastní solárním systém na ohřev teplé vody a je zároveň energeticky soběstačný. Můžete si zde užít přirozeného prostředí bez civilizace a bez světelného smogu. Budete mít možnost pozorovat nepřeberné množství živočichů přímo v pralese. Zúčastníte se procházek a výprav do okolí. Po dvou nocích uprostřed divočiny přeletíte zpět do Limy /místní indiánští průvodci hovoří španělsky, anglicky, francouzsky a německy/.

Třídenní výlet do Cuzca a Machu Picchu

3 dny Peru

Po příletu do vysokohorského Cuzca máte možnost prohlédnout si nejen toto pozoruhodné město, ale i ruiny pevností v jeho okolí. Užijte si několik dní hlavních turistických atrakcích Cusca, které je archeologickým hlavním městem Ameriky. Cusco Vás všechny ohromí svými krásnými stavbami, typickými ulicemi, svými obyvateli a nádhernými archeologickými centry. Během tohoto 3 denního výletu Vás čeká celodenní návštěva Machu Picchu, kam odjedete druhý den brzy ráno. Přesunete se na vlakové nádraží a odtud se vydáte vlakem směrem k Aguas Calientes do Machupicchu. Jakmile dorazíte, následuje přesun do archeologického centra Machupicchu, kde začíná prohlídka s průvodcem, která trvá přibližně 2 hodiny. Následně budete mít volný čas (volný čas bude záviset na harmonogramu příjezdu a odjezdu vlaku), abyste si mohli fotografovat a prozkoumat Machupicchu sami. Odpoledne odjedeme vlakem zpět do Cusca. Poznejte jedny z nejkrásnějších a nejobdivovanějších památek Peru!!!

Let letadlem na planinou Nazca

cca 35 minut Nazca Lines, America Tours

Užijte si napínavý a krásný cca 35ti minutový let nad planinou Nazca, který nabízí úžasnou podívanou!! Přepravíme Vás na letiště Maria Reiche, které je vzdáleno asi 10 minut od centra Nazcy. Po odbavení a absolvování bezpečnostního breefingu bude následovat samotný vyhlídkový let. Celý let je skvělá akce!! Let malým letadlem Vám nabídne výhled na většinu obrazů zvířat a hlavní geometrické obrazce a linie planiny Nazca, jejichž většinu ze země nemáte možnost zahlédnout. Pilot manévrováním umožní dobrý výhled na každý obrazec všem cestujícím, proto ale nemůžeme let doporučit klientům kinetickými potížemi. Přesto jej vřele doporučujeme !!

Výlet do přírodní rezervace Caňo Negro

Cca 7 hodin Arenal Travel, America Tours

Chcete-li navštívit Caño Negro, je nutné se zúčastnit jednodenní prohlídky. Prohlídka kaňonu je v oblasti pomalu tekoucí řeky Río Frío (studená řeka), která se vine kaňony k jezeru Caño Negro. Podél řeky a na stromech, které se ohýbají nad jejími vodami, budou návštěvníci moci spatřit ptáky, savce, plazy, obojživelníky, pavouky, bělolícé opice, lenochody tříprsté, želvy a ještěrky. Ve vodě budete mít možnost spatřit ploutev sladkovodního žraloka. Ráno Vás vyzvedneme v hotelu a následuje 1 a půl hodiny jízdy do Los Chiles (vesnice jen 4 km od nikaragujských hranic). POZOR, všichni zúčastnění musí mít u sebe pas, protože se budeme pohybovat poblíž hraničního přechodu s nikaragujskými hranicemi. Jakmile přijedete do Los Chiles, nastoupíte na loď a výlet může začít! Výlet se skládá ze čtyřhodinového dobrodružného safari po řece skrz tropický deštný prales, močály a bažiny. Prohlídku vede zkušený dvojjazyčný průvodce, který učí turisty ekologickou historii oblasti. Tento celodenní výlet do jednoho z národních parků v Kostarice Vás jednoznačně nadchne! V tomto parku na severu země můžete obdivovat nespočetné množství druhů unikátních zvířat i rostlin. Některé živočišné a rostlinné druhy naleznete pouze zde. Doprava je vanem či minibusem, po území parku motorovou kánoí. Oběd v ceně.

Třídenní pobyt v resortu Punta Leona

3 dny America Tours

Přírodní rezervace Punta Leona v provincii Puntarenas se nachází u nádherného pobřeží Středního Pacifiku v Kostarice. Tato rezervace je jednou z nejdůležitějších v tichomořském sektoru Kostariky, a to jak z hlediska geografického , tak z hlediska ochrany přírody. Punta Leona je ve skutečnosti domovem jednoho z posledních zbývajících pralesů, který se nachází v přechodové zóně mezi deštnými pralesy na jihozápadě a suchými lesy na severozápadě. Rezervace Punta Leona, která byla vyhlášena před 25ti lety za účelem ochrany rozmanité flóry a fauny regionu, je soukromou přírodní rezervací o rozloze 300 hektarů (750 akrů) a skládá se převážně z tropických pralesů. Rezervace se nachází poblíž nedotčené pláže s bílým pískem, má tři různé turistické stezky, které jsou snadno dostupné a vhodné pro pozorování ptáků a života deštného pralesa. I přes přítomnost hotelových resortů a jejich hostů, Punta Leona stále dokáže poskytnout turistům prostředí, které je výrazné a tajemné. Ubytování je zajištěno v bungalovech situovaných ve vysokém tropickém pralese a několika minut vzdálených od pláží. Ubytování zahrnuje každodenní bohatou snídani v buffetovém stylu. Resort sám leží v oblasti tropických pralesů, u dvou přírodních pláží. Pohodlný Relax je zaručen !!

Celodenní výlet do Chichen Itzá

cca 9 hodin America Tours / Local Travel Agency

Brzy ráno odjedete od hotelu, abyste se dostali do nitra poloostrova Yucatán. Cesta trvá asi dvě hodiny a poté dorazíte do cíle, do mayského komplexu Chichén Itzá, kde si užijete prohlídku s průvodcem. Snad nejpůsobivější památkou v komplexu je Kukulcánova pyramida, kde svítající světlo zachycuje působivou památku známou jako „hrad“ v celé své kráse. Ve své době plnil mystickou funkci a prohlídkou se ponoříte do tajemství pyramidy a jejího dlouhého, legendárního spojení s mayskou astrologií. Mayský „fotbalový stadion“ se nachází vedle pyramidy, i když se ve skutečnosti shodoval s klasickým fotbalem pouze ve "vášni", s níž se hrál. Mezoamerická míčová hra, byla posvátným domorodým sportem, o kterém se předpokládá, že byl používán jako "náhradou" za válečné boje a měl vazby na lidské oběti. Poté s prohlídkou navštívíte chrám válečníků, jednu z nejpozoruhodnějších budov v oblasti. Celodenní výlet do tohoto sídelního města Mayů Chitzen Itza Vás určitě nadchne. Obdivujte nejdůležitější kulturní centrum mayské civilizace. Mystické město s velkolepou pyramidou Kukulcan, observatoří či chrámem válečníků Vás jistě uchvátí.

Jungle Tour - Cancun

cca 2 hodiny Jungle Tour Adventure

Zažijte dobrodružství, které Vám ulpí v paměti na celý život. Nejlepší na tom všem je, že nemusíte mít žádné zkušenosti s řízením motorového člunu! Naše motorové čluny jsou snadno ovladatelné, bezpečné, stabilní a zcela vhodné pro nováčky. Na Jungle Tour Vás naučíme, jak se orientovat (řídíte volantem stejně jako auto). Každý si řídí svůj vlastní motorový člun. Budete se řídit našimi vysoce vyškolenými průvodci, kteří Vám ukáží krásné kanály mezi mangrovníky a zátoku Punta Nizuc. Šnorchlování si užijete u krásného korálového útesu Punta Nizuc, který je součástí druhého největšího korálového útesů na světě. Jedná se o místo, které je známo svou neuvěřitelně čistou vodou, korálovými útesy a hojným podmořským životem (potápění pouze v doprovodu zkušeného potápěče). Celý výlet můžete podniknout na vodním skútru nebo malém motorovém člunu, který si mezi mangrovovými porosty řídíte sami!

Celodenní výlet k ruinám Cobá

cca 9 hodin America Tours / Local Travel Agency

Vydejte se z Cancunu nebo z Mayské riviéry na jednodenní výlet k ohromujícím mayským ruinám Coby. Vylezte na vrchol nejvyšší pyramidy na poloostrově Yucatán, nebo absolvujte prohlídku, při které se dozvíte historická a kulturní fakta o starověké komunitě, pro které bylo toto místo domovem. Coba je starobylá mayská vesnice ve státě Quintana Roo, která se nachází zhruba 170 kilometrů od Cancúnu. S více než 50 000 obyvateli měla oblast Coba ekonomickou převahu nad regionem a intenzivně obchodovala s dalšími mayskými komunitami v dnešním Mexiku, Belize a Hondurasu. Jediný přístup k tomuto kdysi komerčnímu městu byl po hrubých kamenných cestách, známých v mayštině jako Sacbe. Coba se může pochlubit archeologickými zázraky a je domovem nejvyšší mayské pyramidy v regionu Yucatan, pyramidou Nohoch Mul, která o 12 metrů vyčnívá nad vrcholky deštného pralesa. Můžete vylézt až na vrchol a užít si panoramatický výhled na kilometry vzdálené džungle, která obklopuje archeologické naleziště. Budete zde mít přibližně dvě hodiny volného času, můžete se tu potulovat sami nebo se držet profesionálního průvodce. Abyste mohli rychle prozkoumat ruiny, můžete si za poplatek zapůjčit jízdní kola! Tento celodenní výlet k ruinám Mayského města Cobá, Vám přinese poznání rozlehlého areálu staveb, který je zasazený do bujného tropického pralesa. Jistě neodoláte možnosti vylézt na nejvyšší Mayskou pyramidu vysoko nad koruny pralesa.

Plavba na ostrov Isla Mujeres

cca 9 hodin America Tours / Local Travel Agency

Den plný zábavy a odpočinku. Plavání a šnorchlování u ostrova Isla Mujeres, kde piráti údajně ukryli své poklady. Můžete navštívit i rybářskou vesnici a nakoupit některé místní suvenýry. Nachází se zde jedna z nejkrásnějších pláží Karibiku, která je velmi oblíbená rodinami s dětmi. Pláže Playa Cocos a Nautibeach najdete na severu ostrova, tyto dvě bělostné pláže nabízí pozvolný vstup do moře a křišťálově čistou až průzračnou vodu. Zdejší nejjemnější bělostný písek, nenajdete ani v Cancúnu!! Druhou nejoblíbenější pláží je Playa Lancheros, říká se jí “Ráj” (Playa Paraíso). Najdete zde nádherný les tropických palem. Zdejší atrakcí číslo jedna jsou pak mláďata útesových žraloků (tito žraločí mláďata jsou naprosto neškodná) a želvy. Pláže na plavání a koupání najdete i na západním pobřeží, zejména pak Playa Tiburón a pláž Zama. Ostrov je dlouhý přibližně 7 km a široký necelých 700 metrů!! Jeho východní strana je omývána karibským moře se silným proudem a příbojem.

Prodloužení pobytu v Cancunu

1 a více dní Mexiko

U zájezdu do Mexika, který končí v Cancunu je možné doobjednat další dny pobytu v rezortu all inclusive. Na pobřeží můžete odpočívat a dál vstřebávat zážitky z cesty.

Večeře s vyhlídkou na vodopády Niagara Falls

cca 1-2 hodiny America Tours / Skylon Tower

Nejznámější restaurace Niagara Falls - The Skylon Tower nabízí gastronomický zážitek s vyhlídkou na Niagárské vodopády. Skylon Tower je hodnocená jako jedna z nejlepších restaurací v okolí Niagarských vodopádů a jako bonus k večeři máte vstup na vyhlídkovou plošinu Ride-to-the-top ZDARMA! Restaurace se každou hodinu otáčí o 360 stupňů, což dává hostům neustále se měnící vyhlídku a pohled. Odhaduje se, že z vyhlídky a restaurace můžete celkem vidět až 8 000 km2!! Vyhlídková věž Skylon Tower a její restaurace jsou vždy vrcholem každé dovolené. Nabízí mnoho zážitků pod jednou střechou.

Vstupné do Gracelandu v Memphisu

cca 2 hodiny America Tours / Graceland

S našim zájezdem zavítáte do domova Elvise Presleyho, do místa, které je věnováno králi rock'n'rollu! Při návštěvě tohoto muzea, budete mít jedinečnou příležitost kráčet v jeho stopách jako nikdy předtím. Během návštěvy uvidíte mimo jiné expozici automobilů a soukromého letadla Elvise Presleyho. 120 akrů věnovaných králu Rock ‘n’ Rollu! Díky této prohlídce a návštěvě budete mít jedinečnou příležitost kráčet ve stopách Elvise jako nikdy předtím! Graceland navíc nedávno představil deset nejmodernějších zážitků, které zvou hosty, aby se stali králem nebo královnou sociálních médií! Fanoušci nyní mají příležitost dostat se k Elvisovi blíže než kdykoli předtím prostřednictvím nových aktivit ve virtuální a rozšířené realitě - to vše je součástí vaší vstupenky!

Návštěva destilerie Jack Daniels v Lynchburgu

cca 2 hodiny America Tours / Jack Daniels Distillery

Chcete se projít naším lihovarem a dozvědět se něco o jeho historii, aniž byste se účastnili jeho hladce usrkávající whisky? Obdivujeme vaši zdrženlivost. Tato prohlídka bez ochutnávky whisky je ideální pro všechny věkové skupiny. Přesvědčíte se na vlastní oči, jak je naše whisky z Tennessee pečlivě vyráběna, a dozvíte se něco o našem zakladateli - panu Jackovi. Za příplatek 15 USD (splatný průvodci na místě) získáte ochutnávku 5ti druhů whisky - Jack Daniel's Tennessee Whiskey, Jack Daniel's Tennessee Fire, Jack Daniel's Tennessee Honey, Gentleman Jack and Jack Daniel's Rye (pouze pro osoby starší 21 let).

Vstupné do Willis Tower v Chicagu

1-2 hodiny America Tours / Willis Tower

Absolvovat návštěvu vyhlídky a zároveň atrakce The Ledge of Skydeck je typickým zážitkem Chicaga, a to jak pro neuvěřitelné výhledy, tak pro jedinečnou zkušenost. Samozřejmě se také jedná o přitažlivou a jedinečnou příležitost získat jedinečnou fotografii s pohledem na panorama města a zároveň na čtyři státy z druhé nejvyšší budovy na západní polokouli! The Ledge je výjimečnou atrakcí vyhlídky Skydecku - vyhlídková plošina se skleněnou podlahou, která nabízí skutečně bezkonkurenční výhled na město a s výškou 407 metrů je The Ledge nejvyšší vyhlídkovou plošinou ve Spojených státech.

Vstup do katedrály Notre Dame v Montrealu

cca 1 hodina America Tours

Prohlídka katedrály

Prohlídka Ottawy obojživelným autobusem

cca 2 hodiny America Tours

prohlídka Ottawy na palubě obojživelného autobusu

Vstup na CN TOWER v Torontu

cca 1 hodina America Tours

vyhlídka na město

Plavba po Mississippi kolesovým parníkem

cca 2 hodiny AT

plavba kolesovým parníkem po řece Mississippi

Plavba parníkem po řece Cumberland v Nashville

cca 1 hodina AT

plavka parníkem General Jackson

Výlet lodí do delty řeky Paraná

cca 3 hodiny America Tours

Projížďka lodí v malebné spleti říčních ramen delty řeky Paraná v oblasti Tigre.

Tango show v Buenos Aires

cca 4 hodiny America Tours

Večer Vás pozveme k návštěvě Tango Show /s večeří/, bez které by návštěva tohoto města nebyla kompletní.

Plavba lodí po Gatun Lake

cca 4 hodiny America Tours

Plavba po jezeře, které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních pralesů v centru Panamy. Jezero je dnes ohromným ekoparkem se spoustou ostrovů - bývalých vrcholků kopců - porostlých tropickou vegetací, kde žije nečetně druhů ptactva a zvěře.

Vstup do La Paz Gardens

cca 4 hodiny America Tours

Návštěva soukromé rezervace La Paz, která je známá krásnými vodopády v úzkém pralesním údolí. Prohlédnete si expozice pralesních platů a žab, navštívíte zdejší motýlí farmu, projdete obří interaktivní voliéry s tropickými ptáky a také minizoo, která vás seznámí s pralesními "kočkami"

Plavba na katamaranu podél pobřeží

cca 3 hodiny America Tours

Plavba na katamaranu ve vodách kolem parku Manuel Antonio se šnorchlováním, sledováním delfínů a velryb /dle sezóny/, a samozřejmě s koupáním v průzračném moři /drinky, tropické ovoce a večeře v ceně/. Závěrem plavby zhlédnete kouzelný západ slunce nad Pacifikem.

Vstup do Glaciaria v EL Calafate

cca 2 hodiny America Tours

Návštěva muzea ledu a vědeckého centra, které Vás seznámí se světem ledovců, jejich vznikem, historií a budoucností.

Prohlídka Buenos Aires

cca 4 hodiny America Tours

Prohlídka města zahrnující největší atrakce a pamětihodnosti.

Celodenní plavba k ledovcům jezera Argentino

celý den America Tours

Plavba katamaranem po jezeře Argentino k ledovcům Upsala, Spegazzini a Perito Moreno.

Celodenní výlet do historické Colonie

celý den America Tours

Návštěva historického města Colonia del Sacramento, které je jako celek pod ochranou Unesco. Pěší prohlídka pitoreskního starobylého městečka.

Celodenní prohlídka Rio de Janeira

celý den America Tours

Celodenní prohlídka nejznámějších atrakcí a pamětihodností města.

Vstup do muzea dobývání niklu Sudbury

cca 1 hodina AT

Prohlídka muzea

Vstup do MUSEA OF FLIGHT Seattle

cca 2 hodiny AT

Prohlídka musea

Vstup na vyhlídku Calgary Tower

cca 1 hodina AT

Společná vyhlídka na město.

Výlet na ledovec Columbia speciálním vozidlem

cca 2 hodiny AT

Projížďka speciálním vozidlem na ledovec.

Výlet busem do NP Denali

cca 5 hodin AT

Pozorování přírody a divoké zvěře s několika zastávkami na focení.

Dixie Stampede v Pigeon Forge / večeře /

cca 2 hodiny AT

Westernová show s večeří.

Vstupné do kina IMAX v Grand Canyonu

cca 1 hodina AT

Shlédnutí filmu.

Celodenní plavba INSIDE PASSAGE

celý den AT

Plavba a pozorování přírody s fjordy a kosatkami.

Vstup do Tyrrell Museum a Heritage Park

cca 1 hodina AT

Prohlídka muzea.

Vstup do Radium Hot Springs

cca 2 hodiny AT

Večer Vás pozveme ke koupeli do teplých minerálních pramenů. Odpočinek a relaxace.

Vstup do Muzea Yukonu

cca 1 hodina AT

Prohlídka muzea, historie dobývání zlata.

Vstupné do Meteor Crater v Arizoně

cca 2 hodiny AT

Prohlídka nejlépe zachovalého meteorického kráteru na Zemi.

Vstup do Královské kanadské mincovny v Ottawě

cca 2 hodiny AT

Prohlídka státní mincovny.

Návštěva Parku Omega

cca 2 hodiny AT

Prohlídka formou safari, setkání se zvířaty.

Vstup do Pima Air Museum v Tucsonu / v návštěvní dny /

cca 2 - 3 AT

Prohlídka "pohřebiště" letadel a muzea letecké techniky.

Vstup do Ryman Auditorium a Hall of Fame

cca 2 hodiny AT

Společná návštěva a prohlídka Country Music Hall of Fame.

Vstup do parku Sea World v Orlandu

půldenní AT

Návštěva vodního světa, jedna z největších atrakcí Orlanda.

Návštěva typického "sugar shack"

cca 1 hodina AT

Prohlídka farmy na výrobu kanadského javorového sirupu.

Vstup na vyhlídku Vancouver Tower

cca 1 hodina AT

Jedinečná vyhlídka na centrum města.

Vstup do Vikingského skanzenu

cca 2 - 3 AT

Prohlídka vykopávek a skanzenu Vikingského hradiště.

Vstupné do Warner Bros. Studios

půldenní AT

Prohlídka filmových studií.

Vstup do historického skanzenu v Midlandu

cca 2 hodiny AT

Prohlídka historického skanzenu , přesné kopie první bělošské misijní stanice na huronském území.

Prohlídka Toronta motorovou tramvají

cca 1 hodina America Tours

Prohlídka centra města stylem hop on - hop off.

Lodní výlet do kolonie papuchalků a velryb

cca 2 - 3 America Tours

Návštěva přírodní rezervace Witless Bay, domova největší kolonie atlantických papuchalků a mnoha dalších druhů ptáků, velryb, lachtanů a dalších mořských živočichů.

Celodenní výlet do Machu Picchu

celý den America Tours

Prohlídka posvátného města Inků /oběd v ceně/.

Plavba katamaranem po jezeře Titicaca

celý den America Tours

Plavba na ostrov Alun, podle mnohých badatelů kolébka civilizace Inků /oběd v ceně/.

Pětidenní lodní výlet /4noci/ po souostroví Galapágy

4 noci America Tours

Čtyřdenní plavba po souostroví Galapágy

Výlet lodí k Ballestas Islands

cca 4 hodiny America Tours

Lodní výlet k ostrovům osídlených tisíci vodními ptáky., koloniemi lvounů a tučňáků.

Výlet do posvátného údolí Urubamba

celý den America Tours

Celodenní výlet do posvátného údolí Inků - údolí řeky Urubamba. Návštěva vesnice Pisac, kde na místním tržišti řemeslníci z okolí odedávna nabízejí své zboží, odpoledne prohlídka pevnosti Ollantaytambo - jedinečné ukázky vojenské arichitektury.

Let helikoptérou nad ostrovem Oahu

Cca 30 minut America Tours

Letecký výlet

Let helikoptérou nad ostrovem Maui

Cca 30 minut America Tours

Letecký výlet

Let helikoptérou nad ostrovem Hawaii

Cca 30 minut America Tours

Letecký výlet

Celodenní výlet na ostrov Hawaii

celý den AT

Individuální prohlídka s místním průvodcem

Celodenní výlet na ostrov Kauai

celý den AT

Individuální výlet na ostrov s místním průvodcem.

Vyhlídka z One World Observatory, New York

cca 1hodina America Tours

Chcete navštívit nejvyšší budovu Spojených států ? ANO, nepochybně byste se měli rozhlédnout z této stavby a její vyhlídky, která stojí v těsné blízkosti původních dvojčat, která podlehla zkáze v roce 2001. Pobytové zájezdy do New Yorku mají vstup v ceně, v ostatních případech můžeme za aktuální poplatek vstup zarezervovat tak, aby zapadal do itineráře Vašeho zájezdu. Pohled se Vám naskytne na dolní část Manhattanu, řeku Hudson a East River, uvidíte sochu Svobody, New Jersey a v dáli zhlédnete ikonu města Empire State Building.

Návštěva vulkanické jeskyně s kolonií netopýrů

cca 2 hodiny America Tours

Vybaveni přilbami a svítilnami si prohlédnete vychladlý lávový tubus. Za příznivých podmínek pak za tmy budete z okraje kráteru sledovat jezero žhavé vařící se lávy.

Celodenní výlet na Estancii /argentinský ranč/

celý den America Tours

Celodenní výlet do argentinské pampy s návštěvou typické estancie - ranče na chov dobytka.

Návštěva chovné stanice Huskies

cca 3 hodiny America Tours

Prohlídka chovné stanice

Vstup do termálních pramenů Chena Hot Springs

cca 6 hodin America Tours

Návštěva termálních pramenů

Individuální prodloužení pobytu v USA / pouze odlet ze stejné destinace / na vyžádání

na vyžádání AT

Na vyžádání pouze změna odletu pokud budete chtít individuální prodloužení po zájezdu v USA.

Let hydroplánem nad San Franciscem

cca 20 minut AT

Při tomto letu vzlétnete z vesničky Sausalito přímo u zálivu. Poletíte přes přes downtown SFO a nad vězením Alkatraz. Nakonec proletíte kolem historického Angel Island.

Vstup do parku Capilano Bridge

1 hod AT

Prohlídka parku